Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

аман от шумахеристи!

за вас друго освен червено няма ли бе??!

Страхливи му били съперниците - ха! Тая формула трябва да я прекръстят на негово име. Не може Флавио Бираторе да и е шеф и да държи акции във Ферари и да очакваш някой друг да побеждава. Шумахер може и да е пилот, може и да е добър, но е хубаво да спрат да го подпират, защото му правят лоша услуга. За справка на тия дет веднага ще гракнат да защитават немеца - давам два класически примера:

1.Кими изпреварва Шумахер на втора обиколка във втория старт от миналия сезон и веднага получава наказание за опасно изпреварване?!

2. Шумахер изпреварва Монтоя не помня в кой старт и го завърта щото колумбиеца не щеше да му дава път. Наказание не последва. Два старта по-късно Монтоя силно изнервен го изпреварва чисто излизайки от завоя и печели пак наказание.

То бива бива ама.....

Има си и хубави победи човека. Ама повечето са тъпанарски - т.нар. тактически. Печели пол-позишън със сменени часовници при засичането?! и си върти преднина на празна писта. Или Баричело му застава зад опашката и почва да се мота за да пречи на другите и да му увеличава дистанцията. Ебато тактиката. А най-тъпанарско беше когато го пусна на един финал да мине пръв за да го прави шампион.

 

Истината е във Формула 300 която в момента е на Рено. Там колите са еднакви и се изпреварват на всеки завой. Или в ДТМ сериите.

 

А най-добрия пилот е Сена. Доказал го е. Някои от най-бързите му обиколки още седят при цялото развитие на автомобилите от неговата ера насам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

аве ти толкоа яко го мразиш че не си признаваш едно това което хората казват за него

най-добрия пилот най-успелия в ЦЯЛАТА история на Ф1 може да има победи които не е заслужавал но те се броят на прустите на ръцете ми аре като стана дума за минали сезон като му се запали в бокса болида той седя вутре изгасихо огъня и спечели а ще кажеш ли нещо за това и не ми говори че ф1 е за него щото те по сякакъв на4ин ае опитват да го спрат променят правилника ферари да не са толкова добри и пак печелят ! никой не е за него и ферари защото искат други победители те не го подкрепят тва е твоя абусрдна теория!

Link to comment
Share on other sites

1. Шумахер катастрофира на Силвърстоун 99, върна се на Сепанг същата година.

2. Състезанията не са по няколко часа, а по час и половина средно (по-малко от един футболен мач).

 

А ако сте гледали последното състезание, едва ли може да твърдите, че нямало изпреварвания и напрежение ! А ако не беше отпаднал Кими, щеше да е още по-интересно !

Link to comment
Share on other sites

Шомахер е добар пилот ж Формула 1 но вече прекалява от няколко години е на ниво наистина кара добре но....!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Малии, четох, четох и не мога да разбера тоз форум за къв е тука.

//offtopic

Администраторите: Направете един 'БЕБЕ" форум за деца до 15 години и един друг за хора които искат да прочетат нещо интересно или да си свършат работа!

offtopic//

 

По темата, Кво ви са виновни Шумахер и Ферари? Знаете ли какво е казал Барни Екълстън на едно събрание за промени в правилата на състезанията с цел изравняване на силите на отборите? "Ами аз какво още искате да направя?! Ферари просто са си свършили работата перфектно!" И хайде стига с тъпите АКО-та. Ако Кими беше, ако Кими не беше....За Монтоя не ми се говори въобще...то завои ли не изпуска, въртя се, блъска се....Дано направят Макларън-а да завърши поне едно състезание като хората да видим кво ще стане? Защото на много хора вече им изглежда, че Шумахер се 'опитва' да направи по-интересно състезанието. Как така за 1-2 обиколки дърпа с 3-5 секунди и после ги задържа? Някой замислял ли се е? В бокса бил победил..айде бе! Колко пъти вече им прилага една и съща тактика /Рос Браун по-скоро :-)/ 2-3 обиколки повече на пистата, прави си 5-7 сек аванс и ... ами вече е първи ...

Link to comment
Share on other sites

аве ти толкоа яко го мразиш че не си признаваш едно това което хората казват за него

най-добрия пилот най-успелия в ЦЯЛАТА история на Ф1 може да има победи които не е заслужавал но те се броят на прустите на ръцете ми аре като стана дума за минали сезон като му се запали в бокса болида той седя вутре изгасихо огъня и спечели а ще кажеш ли нещо за това и не ми говори че ф1 е за него щото те по сякакъв на4ин ае опитват да го спрат променят правилника ферари да не са толкова добри и пак печелят ! никой не е за него и ферари защото искат други победители те не го подкрепят тва е твоя абусрдна теория!

предполагам е ставало дума за мен.

що да не признавам бе. Признавам си - добър е от време на време. Точно това казах. Правят му мечешка услуга като го подпират. Нека да е притежател на статистически ужасяващ брой победи - няма лошо. На мен не ми е симпатичен. Всеки има право на мнение и щом харесвате само хора които побеждават - ваша воля. На мен ми е по-забавно например как Хонда таман влезнаха сериозно във Ф1 и почнаха да се класират редовно в 3ката. А Бътън пък е на 20 годинки и тепърва ще расте. Догодина пък ще ми е още по-забавно да гледам Кими и Монтоя в един отбор - мисля че ще си играят на блъскащи колички един с друг, ако Макларън все пак накара някое свое произведение да издържи цяло състезание. Този сезон вече ми е скучен. Чета само финалните позиции итва е.

Аре пийс.

Link to comment
Share on other sites

аве хорица кво се си търсите да спорите (не 4е е лошо то за тва е форума ) ама lubo1972 е прав много се вдетенявате от вр. на вр.

schuhmacher naistina trebe da se pensionira we4e ima mnogo mladi talanti koito sa jadni za izqwa ....

Link to comment
Share on other sites

Ми Шумахер квито и правила да направят пак ще е първи.Просто е много добър, а и Ферари имат наи-добрите техници и т.н.

Link to comment
Share on other sites

moboto, престани да демонстрираш крайно неразбиране на Ф1.

1. Хонда тамън били влезли в Ф1... От 1999 скоро ли ти се вижда ? А да не говорим преди това колко успехи имат.

2. Бътън на 20 години... Сгрешил си само с 48 месеца...

3. Кими получил наказание за "опасно" изпреварване на Шумахер в Австралия 2003... Само дето наказанието бе за превишена скорост в бокса, а не за изпреварването...

4.

2. Шумахер изпреварва Монтоя не помня в кой старт и го завърта щото колумбиеца не щеше да му дава път. Наказание не последва. Два старта по-късно Монтоя силно изнервен го изпреварва чисто излизайки от завоя и печели пак наказание.

 

Тая ситуация нещо не си я спомням да се е случвала.

Може би искаш да кажеш Монтоя удря Шумахер на Нюрбургринг 2003, няма наказание (съвсем правилно, Монтоя не беше виновен), а след това Монтоя завърта и Барикело в ГП на САЩ, където получава наказание. Да не говорим и за други изцепки на Монтоя, като Австрия 2001, Монако 2004, където провали състезанията на Шумахер, но НИКОГА, пак повтарям НИКОГА не се призна за виновен. Ей това не харесвам в колумбиеца...

Link to comment
Share on other sites

Тая ситуация нещо не си я спомням да се е случвала.

Може би искаш да кажеш Монтоя удря Шумахер на Нюрбургринг 2003, няма наказание (съвсем правилно, Монтоя не беше виновен), а след това Монтоя завърта и Барикело в ГП на САЩ, където получава наказание. Да не говорим и за други изцепки на Монтоя, като Австрия 2001, Монако 2004, където провали състезанията на Шумахер, но НИКОГА, пак повтарям НИКОГА не се призна за виновен. Ей това не харесвам в колумбиеца...

 

Montoq e mnogo dobar pilot no nqkoi pat pravi prostotiiLo6oto e 4e zaradi nqkakvi takiva postapki dosta hora si mislqt 4e vinagi e toi vinovniq.Tova e taka za6toto vseki si tarsi na4in kak da se opravdava s nqkoi drug!!

 

P.SDa ne si pomislite 4e sam fen na Montoq.Alonso za men e pilota!! :punk

Link to comment
Share on other sites

ne0_1,

обичам да ми казват какво не знам. хубаво е да обогатявам знанията си.

Не съм твърдял че познавам в подробности цялата история на Ф1. Карам на спомени от гледани стартове - чак до наизустяване на ситуации и статистики не съм стигнал. Ок, прав си за квото и да кажеш - няма да споря.

все пак както казах всеки си има мнение - мойте спомени са силно изкривени от пристрастията ми.

но все пак държа да кажа:

48 месеца са цели 4 години. Трябваше да напиша, че бътън е 20+ годишен. Моя грешка. Шум. стигна ли 40то или са му далече? Има си голяма разлика - това ми беше идеята.

Хонда до преди два или три сезона само доставяха мотори на БАР, Заубер и Джордан (за тях не съм сигурен). Чак сега си купиха по-голямо парче от БАР и вече участват в аеродинамиката и конструкцията - това имах предвид като казах че тепърва навлизат. Да - 1999 ми се вижда отскоро. Макларън, Уилямс, Рено и Ферари са там от началото. А да - и БАР, ама без Хонда.

А за подпирането и мечешките услуги на Шум. спри, моля - имам си мнение не мойш ми го смениш. Помниш ли прословутото единствено по рода си РЕСТАРТИРАНЕ във Ф!? Щото ТОЙ бил катастрафирал, а тръгнал от пол-а. Бяха засегнати общо 4 коли и рестартираха СЪС СЪЩАТА ПОДРЕДБА. Доколкото знам по правилник дори и при рестарт ако колата се смени (поради катастрофа на основната например) се стартира от последна позиция, както го правят простосмъртните които не са в червено и най-нахално от последна позиция се докопват до точки и дори до стълбицата.

Колумбиеца ме кефи, и Райконен, и Алонсо, и Бътън, и Сако и всеки който не е Шумахер. Дори на Баричело му се радвам най-искрено. Признавам си - не го обичам вашия бог и тва е. Друга вяра съм.

Пак не употребявам точни цифри - поправяйте ме щом държите.

 

Едит: Пак се олях с поста ама да си четете да се радвате.

Edited by moboto
Link to comment
Share on other sites

moboto ne se qdosvai tolkova bre 4ovek.Kato ne ti haresva Schumaher nikoi nqma da ti go natrapva!Badi si za koito si iska6!!Az sa6to ne sam za nego ama si slu6am i si se hilq na 4ujdata radost ot pobedite mu :D

Link to comment
Share on other sites

мобото ае пич няма ли да разбереш че ФИА не подкрепя шумахер сериозно тва е най-абсурдното нещо което човешко суздание може да изрече всеки знае че ФИА се опитва по всякакви начини да спре шумахер и ферари и да има разнообразие малко за тва се сменят толкова много правила променят точковата система всичко е във вреда на ферари и "нашия бог" ся и двигателите ще ги направят по-малко мощни но ти си знаеш твоето и не чуваш друго замисли се малко и ще разбереш че хората работят против а не за шумахер!!!

Link to comment
Share on other sites

moboto, не искам да ти натрапвам някакво мнение, но ще си позволя пак да те поправя :). РЕСТАРТИРАНЕ на старт от Ф1 далеч не е единственото по рода си. Ще дам примера, за които се сещам - Силвърстоун 99, когато Шумахер катастрофира. Правилото е следното: ако състезанието бъде спряно 2 или 3 обиколки (не съм сигурен за бройката) след началото му, то старта се дава отначало и колите се нареждат така, както са били на стартовата решетка. Така че Шумахер си е в пълното право да застане на позицията, която е спечелил в квалификацията, като това може да стане и с нова кола. Ако състезанието бъде спряно след тези 2/3 обиколки, то тогава пилотите се нареждат на решетката в последователността, в която са били в последната завършена обиколка и нямат право да сменят колите си.

 

И btw това са правилата от 2001-а, когато стана инцидента, който визираш. Сега правилата са различни и ако бъде сменена колата, то следователно се сменя и двигателя, което означава че пилота би трябвало да минава 10 места назад на старта, но за това правило не съм сигурен как стои в момента. Хубав предлог да проверя :).

Link to comment
Share on other sites

не се ядосвам - забавлявам се да дразня шумахеристи. Хоби ми е. Радвам се хора които не виждат нищо друго освен него да ми обясняват че съм тесногръд и ограничен - ми весело ми е.

Рестартирането си беше единствено по рода си, защото:

1.катастрофата беше на старта

2.състезанието спря на 6-тата обиколка като след втората имаше постоянно кола за сигурност

3. шумахер си тръгна от пол-а, а алонсо не му дадоха да смени колата и го броиха отпаднал. Един от по-дребните отбори - ако не се лъжа Заубер стартира от последна позиция със сменена кола.

Описаното не се вписва в нито едно от правилата които ми изреди neo.

И продължавам да твърдя че шумахер прекалено много го нагласят. Казвам ви бе червеногледци такива - нямам нищо против да печели - признавам го, добър е, колата също става. Но да спрат да му се натискат толкоз и да осакатяват останалите. Колко наказания има ферари? Колко пъти са им дисквалифицирани колите за невлизане в спецификациите? - Хич.

В този сезон дисквалифицираха от един старт и БМВ и Рено, щото имали не знам си колко милиметра повече в някъв праг и съвсем случайно се получи двойна победа на Ферари. Миналия сезон пък беше много красиво изказването че "не може гумите Мишлен да са толкоз добри и как така ще карат по-добре кат се износват?" - Бърни Екълстоун. Това беше към средата на сезона. Как 7-8 старта гумите си бяха в нормите и минаваха всички експертизи а изведнъж кат настигнаха шумахер се оказаха "прекалено добри"?

Edited by moboto
Link to comment
Share on other sites

като пък толкова много обича6 да дразни6... дразни. и гледай как твоите хора ( всички други освен Пилето ) се класират на всяко друго място освен на първо разбира се. .... и дразни... много ми пука на шапката кво говори някои сулио за Шумахер. ти продължавай да дразни6 и да псува6 телевизора като бие Шумния.

Edited by XeazaluS
Link to comment
Share on other sites

пред фактите дори и на вас се наложи да млъкнете.

П.П. не съм псувал никого ако не забелязвате. Просто аз гледам Цялото състезание, а не само един червен болид с немец зад волана.

Link to comment
Share on other sites

пред фактите дори и на вас се наложи да млъкнете.

П.П. не съм псувал никого ако не забелязвате. Просто аз гледам Цялото състезание, а не само един червен болид с немец зад волана.

аз напоследък него тоя с червения боли не го гледам хич щото той 1 обиколко напред и няма за кво да го дават само как си кара :) кво да се направи винаги е 1ви мобото не моеш го промениш не моеш да промениш факта че всички са против него колко и да ти се иска да си мислиш че ФИА работи за него не е верно тва е а иначе твойте факти мисля че др. фен на шумахер запознат много по-добре с правилата ти каза че всеки факт който посочваш има ГРЕШКА или си объркал ти нешо или не си разбрал!

Link to comment
Share on other sites

Az kazvam da vidim sledva6toto sastezanie kavo 6te stava!! :P Do kolkoto znam to 6te e v Ungariq i tam 6te ima edin favorit!!!Tva kolkoto i sme6no da vi izglejda 6te e Reno spored men!!No vapreki tova i Schumaher 6te bade dosta napred a sa6to i Maklaran 6te sa na nivo!! :punk

Link to comment
Share on other sites

пред фактите дори и на вас се наложи да млъкнете.

П.П. не съм псувал никого ако не забелязвате. Просто аз гледам Цялото състезание, а не само един червен болид с немец зад волана.

Червения болид го дават толкова рядко вече, чч почнахме да го забравяме как изглежда ;-)

Хайде на теб сега едн ФАКТ както обичаш да казваш. Миналия сезон кои два отбора си обединиха силиците за да настигнат Ферари? Макларън и Уилямс и кво настигнаха? Заубер:-) Ма той заубер-а е миналогодишното Ферари бе момци...:-) Ми толкоз си могат момчетата. Кой им е виновен на Макларън че изгониха Марио Илиен! Е да върнаха го и Макларън почнаха да завършват...крайно време беше да спре срама на този голям отбор. Съсипаха го! Хайде кажи сега на тях кой им е виновен? ФИА, Ферари, Мерцедес? Се някой друг!

Link to comment
Share on other sites

1 обиколка? Я пак си помисли  :)  Този сезон на кое състезание е бил МШ 1 обиколка напред (не броим Минарди, Джордан и Джаг ;) )

пич не знам ти как си го разбрал тва 1 обкилко но го казах образно казана нямах предвит че е буквално с 1 обиколко изпреварил всички!

Link to comment
Share on other sites

Тоя Михаел Шумахер трябва да взема да се маха вече :angry: , защото без него Формула 1 ще се превърне в много интересно и оспорвано състезание. Това, което е в момента е съвсем безмислено. Шумахер винаги е първи, а след него завалиите се избиват за второто място :cry

 

Бе аз викам направо Ферари да ги махат. Стига са мачкали 6-та година подред ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...