Jump to content
BulForum.com

Как да настройм АТИ-то или нВидиа-та да изкарва образ на ТВ-то


MazataBG

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply
как мога да разбера каква ми е видео картата без да отварям кутията и без програми инсталиращи се след бозата?

На desktop-a цъкаш второто копче на мишката и му даваш properties. После отиваш на settings и там трява да ти пише display: блабла :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте,имам един въпрос преди да съм си прецакал компютъра. За някои може да е смешен,но като не знам питам,кво да правя.Искам като цънка с дясно копче на мишката върху десктопа да ми излиза и менюто за видеокартата,ще ми кажете ли как става? Картата ми е NVIDIA Ge Force Fx5200,но това едва ли е от значение.Значи това меню преди ми се появяваше,някаде под или над "new" менюто, не помня вече.Благодаря ви предварително.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,имам един въпрос преди да съм си прецакал компютъра. За някои може да е смешен,но като не знам питам,кво да правя.Искам като цънка с дясно копче на мишката върху десктопа да ми излиза и менюто за видеокартата,ще ми кажете ли как става? Картата ми е NVIDIA Ge Force Fx5200,но това едва ли е от значение.Значи това меню преди ми се появяваше,някаде под или над "new" менюто, не помня вече.Благодаря ви предварително.

Инсталирал ли си нови драйвъри? поне на АТИ-то при инсталация на дрйвърите със Catalyse (за който е необходим .net freamwork 2.0) това се показва само. Пробвай да инсталираш .net freamwork 2 и след това nVidia drivers...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,имам един въпрос преди да съм си прецакал компютъра. За някои може да е смешен,но като не знам питам,кво да правя.Искам като цънка с дясно копче на мишката върху десктопа да ми излиза и менюто за видеокартата,ще ми кажете ли как става? Картата ми е NVIDIA Ge Force Fx5200,но това едва ли е от значение.Значи това меню преди ми се появяваше,някаде под или над "new" менюто, не помня вече.Благодаря ви предварително.

Десен на десктопа - properties - Settings - Advanced - Таба с видекоартата ти (NVIDIA FX5200.....) - Отляво избираш Tools и отдясно намираш чекбокса, с който поставяш show desktop menu или нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

На някой получавал ли му се е проблема като пусне картина на тв-то, пуска филм, медиа плеяр тръгва, но филма не. Стой си черно такова. Картата е нВидиа ФХ5200. Проблема не е при мен, а при познат, но се сетих че едно време като имах МХ400 имах същия проблем. Някой да знае как да го разреша?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аз имам въпрс за направата на кабела. Буксата с видео картата има 4 крачета, към кое от тях трябва да запоя кабела? Или няма значение?

Link to comment
Share on other sites

Аз имам въпрс за направата на кабела. Буксата с видео картата има 4 крачета, към кое от тях трябва да запоя кабела? Или няма значение?

http://en.wikipedia.org/wiki/S-Video

tuk ima kartinka koi pin za kakvo e no vmesto da si pravish kabel otidi v konrad i si vzemi 5m S-VIDEO i 1 universalen SCART konektor shte ti izlezne kam 3.50-4lv :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

75530_pbundle.jpg

имам nVidia 8500 GT tv-out, кабела е като този на снимката с 4 изхода. как да свържа компа с ТВ-то? какъв друг кабел ми е необходим?

Link to comment
Share on other sites

имам nVidia 8500 GT tv-out, кабела е като този на снимката с 4 изхода. как да свържа компа с ТВ-то? какъв друг кабел ми е необходим?

Ами първо кажи какви входове има телевизорът ти. Ако е по-старичък и има чинчове за видеото и аудиото...ти трябва един най-обикновен кабел от 2 лв. - двойка чинччинч. Ако има само скарт букса, тогава ти трябва кабел скартчинчове....ако пък е няк'во TFT или плазма...тогава пък съвсем друг...

Link to comment
Share on other sites

На някой получавал ли му се е проблема като пусне картина на тв-то, пуска филм, медиа плеяр тръгва, но филма не. Стой си черно такова. Картата е нВидиа ФХ5200. Проблема не е при мен, а при познат, но се сетих че едно време като имах МХ400 имах същия проблем. Някой да знае как да го разреша?

 

И аз съм с FX5200 и аз имах същия проблем. Реших го като оправих една настройка в менюто на Нвидиа.

Влез първо в менюто на видеокартата. Влез в подменюто Full Screen Video. Като преди това си задал режим Dualview за картина едновременно на ТВ-то и монитора ти. Та в подменюто в кутията под Full screen device избери Auto-select, а отдолу трябва да е чекнато Track overlay rotation.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

имам следния проблем с Gforce 7300 le Expert vision ,като пусна филм и на тв-то ми го разпъва докрай т.е. докато скрие и черните ленти от горе и долу.съответно част от страничната картина се губи а образите са грозно разтеглени.пробвах с различни филми с различни плеари и с различни драйвери но резултата е все един и същ.на предишната ми карта фх5200 и на по предишната гф2 такива проблеми не съм имал.сложих и най новия драйвер от сайта на н видия но не видях никаде да има опция като keep aspect ratio или нещо такова.

а това е на clone режим с full screen на sekondari displei,в режим dual view без full screen се получава ама трябва да влача плеара от единия екран на другия и тва ме дразни

та има ли решение на този проблем

Link to comment
Share on other sites

Гледам че по нагоре е питано 2-3 пъти за проблема на АТИ със сивия екран на тв-то. Никой нищо не е казал по въпроса. Знае ли се кво трябва да се пипне за да стане цветно ? Картата ми е X1950 GT

Link to comment
Share on other sites

имам следния проблем ...

Опита ли с BSPlayer? Пусни филм с него, чукни 2 пъти да го отвориш на цял екран и после опитай със Shift+1 ; Shift+2 ; Shift+3 ...и кажи дали работят въпросните комбинации.

 

@Ael, провери дали ти е настроено на PAL B, най-често от там е проблемът.

Link to comment
Share on other sites

Pal-B-то е ОК. Проблема иде от някъде другаде, на nvidia го реших като показах каква ми е буксата но при ати драйверите не намирам такава настройка. Други идеи ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Аре бе скъсах си нервите с тоя черно бял екран и тази шибана АТИ :angry1 Никой ли не ползва тв-аут на ати карти ? Тва АМД до квото се докоснат и го превръщат в боклук :sick

Link to comment
Share on other sites

Аре бе скъсах си нервите с тоя черно бял екран и тази шибана АТИ :angry1 Никой ли не ползва тв-аут на ати карти ? Тва АМД до квото се докоснат и го превръщат в боклук :sick

Днес правих една X1650PRO,между другото тва ми е първото ати тв-аут досега все нвидии съм правил и си стана почти от раз

драиверите бяха от март 2007,тв-то беше 100херцово някво

Черно бялото или е от PAL B,С или от кабели според мен

Кабелите при мен бяха 7-пинова S-Video към 1 чинч за тв-то

Link to comment
Share on other sites

аз имам Gforce 4 и имам голям проблем.Кат варжа tv-то с kompa по4ва да трепти мн.След като се покаже desktopa картината изчезва.Пробвал съм всичко.Кажете точно какво да права за да ми тръгне TV-то както трябва.

Link to comment
Share on other sites

Пичове вече имам друг проблем:не мога да подкарам subs на TV-то.Пробвах няколко пъти ама нищо не стана.Кажете кво да правя?

Link to comment
Share on other sites

Ми леко ми е 6ибана кирилицата и ги гледам с MV2 player.Но 6те опитам.

 

 

Току 6то го оправих.И са като надуя музиката,защото телвизора има мн мо6ни колони. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...