Jump to content
BulForum.com

Купувам Матрица за Dell Latitude D610


Recommended Posts

Купувам Матрица за Dell Latitude D610

 

Тази при мен е с изгоряла лампа за осветление на дисплея, иначе работи..

 

 

Тояния модел мисля е - LTN141P4-L04

Link to comment
Share on other sites

Отваряш внимателно дисплея ама внимателно! махаш лампата. Те са стандартни дължини. В Кузмов продават лампи. Гледаш каква най-близка имат и слагаш нея. Не забравяй, че тия лампи имат поляритет и той трябва да бъде спазен иначе не палят.

Пази дисплея и гледай да пипаш с чисти ръце и гледай да няма прах и мръсотия, косми и тн. Останалото е 1 час работа ;)

 

Ремонтът ще ти коства 15тина лева грубо ако си го направиш сам ;)

Link to comment
Share on other sites

... Не забравяй, че тия лампи имат поляритет и той трябва да бъде спазен иначе не палят.

...

Това кой ти го каза, или го прочете някъде?!?

Link to comment
Share on other sites

Стандартни са, но това е относително. Отиваш със старата лампа и гледаш най-близката (да не е по-дълга) и взимаш нея.

 

pamporov, аз съм инженер. Занимавам се с електроника и съм наясно с не малко неща, свързани с електрониката. Това за лампите го казвам аз! CCFL Лампа запалва, свързана само в правилната посока!

 

Ти колко лампи си сменял, че ги разбираш нещата или само си чешиш езика с писане по форуми?

 

EDIT: Къде е кузмов питай гугъл. Той знае всичко :)

Link to comment
Share on other sites

Стандартни са, но това е относително. Отиваш със старата лампа и гледаш най-близката (да не е по-дълга) и взимаш нея.

 

pamporov, аз съм инженер. Занимавам се с електроника и съм наясно с не малко неща, свързани с електрониката. Това за лампите го казвам аз! CCFL Лампа запалва, свързана само в правилната посока!

 

Ти колко лампи си сменял, че ги разбираш нещата или само си чешиш езика с писане по форуми?

 

EDIT: Къде е кузмов питай гугъл. Той знае всичко :)

Г-н инженер може би трябва отново да се върнете в аулата ;) След инвертора имаме променлив ток и поляритета няма значение, единствено проблем може да предствлява по тънкия кабел на масата (може да прегрява). Лампата пали независимо как е свързана.

Link to comment
Share on other sites

 Сменял съм няколко лампи на лаптопи и фоторамки и винаги е било късмет дали ще светне или трябва да се обърне лампата. Ясно ми е, че протича променливо. Предполагам, че е свързано със запалването или по-точно кой пин има по-висок потенциал спрямо корпус на устройството (за това са розов и някъв друг - бял или черен). Аз говоря за тия лампи, които са в компютрите. Не съм задълбавал за причините на този феномен. Двата електрода имат малка разлика, погледнати внимателно. Сменял съм лампа на лаптоп дел и пак беше така. В единия случай не запали. Като я завъртях и светна.

 

Токът през лампата е еднакъв така, че дали тънката жица е вързана на едната страна или другата, ако токът е достатъчно голям, тя пак ще грее точно толкова колкото ако е сложена от другата страна. Тънката жица, както се изразяваш, има по-малка изолация и това е защото там потенциалът към шаси е по-малък от тази на дебелата

Link to comment
Share on other sites

...

 

pamporov, аз съм инженер. Занимавам се с електроника и съм наясно с не малко неща, свързани с електрониката. Това за лампите го казвам аз! CCFL Лампа запалва, свързана само в правилната посока!

 

Ти колко лампи си сменял, че ги разбираш нещата или само си чешиш езика с писане по форуми?

 

... :)

И какво като си инженер? И аз съм инженер. А колкото до броя лампи които съм сменил, със сигурност нямаш толкова години още....Хайде да не си ги "мерим" по форумите.

Link to comment
Share on other sites

Обърнахте го на цирк :-D Господа инженери, бяхте ми полезни все пак. Поръчах такава лампа, утре към 12 ще я взема от Кузмов до Централна Гара. Дължината я спазихме, дано да стане. Лошото е, че не идва с конектор, а е само жици. Ще трябва да видя как да го свържа за да няма последствия после. В най-лошия случай ще взема като компромис матрица и така. Ще пиша информативно как е протекло. Благодаря ви за оказаната помощ.

А и ще пиша дали има значение посоката :-D .
Link to comment
Share on other sites

И си сложи медицински ръкавици, защото остават следи от пръсти по листовете в матрицата и ... е неприятно после.

 

/офф - инДЖИнер е правилната дума :) /офф

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 В крайна сметка тръгна и в 2те посоки :), но не успяхме да я залепим като хората и да напасне, затова се спука. Отново търся или лампа или матрица :)

Link to comment
Share on other sites

Имам един малък LCD телевизор за части.

Виж тази лампа и кажи дали ще се събере при теб:

http://picbg.net/img.php?file=e15cd463bbb8e12a.JPG

Принципно бяха 4,но 2 са монтирани по разни лаптопи :).

Конектора съм сигурен,че ще съвпадне.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...