Jump to content
BulForum.com

Сериали


FunLov3

Recommended Posts

Мисля да отворя една тема в която да пишем за сериалите които не са толкова популярни и са започнати скоро :) !

Видях че има такава тема за филми ... и от там ми дойде идеята !

 

Аз лично бих ви препоръчал два серяла:

1.Roswell - хубав серял чиито единствен недостатък е това че има само 3 сезона :( !

2.Invasion - наскоро започнах да го глеедам пък и сериалчето си е новичко :) Много ми харесва :P

 

Invasion

Описание на сериала : за векове, човек претърси небесата за знаци на интелигентен живот, но без резултат. Какво ако обяснението е че извънземните са вече тук - сред нас? И приподни бедствия се случват за да прикрият нещо злокобно? Когато още един опустошителен ураган заплашва Флорида, временно отрязвайки малко градче в блатистите местности. Рейнджърът на местният природен резерват Ръсел Пуул предприема героични мерки за да предпази семейството и съгражданите си от опустошителната буря.

По време на бурята малката му дъщеря става свидетел на нещо необяснимо . Тя вижда светлини които се движат спокойно въпреки силните ветрове . Когато я открива той не обръща особенн внимание на разказа й , докато не намира бившата си съпруга чисто гола в езерото , без спомени за това което е преживяла. Малкият град е поствен под карантина от местния шериф. Пуул започва да разследва причините за странното поведение на всички намерени край езерото след бурята , неосъзнавайки той повежда борбата за оцеляване на човешката раса !

 

STARS:

William Fichtner as Sheriff Underlay

Eddie Cibrian as Russell

Kari Matchett as Mariel

Lisa Sheridan as Larkin

Tyler Labine as Dave

Alexis Dziena as Kira

Evan Peters as Jesse

Ariel Gade as Rose

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз мога да ви препоръчам сериала Stargate Atlantis.Много е готино.Няма да ви разказвам защото не ме бива в тва.Просто ако няма вече какво да гледате може да хвърлите един поглед на тоя сериал.Линк не мога да дам.Ще кажа само че има качени серии в movies.hu

Link to comment
Share on other sites

Хехе тук се събрахме sci-fi fans :) аз ще ги прегледам тези две сериалчета,а за атлантис до момента е много як ама нещо напоследък не виждам нови серии в арената.

Link to comment
Share on other sites

PRISON BREAK е уникален сериал.Много сериозен филм.Само гледайте първата серия и ще се зарибите

:punk :woot Това е за Призън Брейк, думите са излишни, сериала е уникат. В момента гледам 3-ти сезон на CSI, станала съм половин криминалист вече :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Като сме почнали с фантастика:

 

Babylon 5 - Абсолютен шедьовър в Sci-Fi. Може би един от малкото сериали където 5-те сезона са написани преди да започне снимането на първият епизод. Като резултат, при повторно гледане откривате множество намеквания за неща ставащи доста по-късно в сериала.

Иначе в него става дума за междузвезна станция за търговия и дипломация, за една война между две супер-цивилизации толкова стари че са забравили причаната за нея.

 

Battlestar Galactica - Още един зашеметяващ фантастичен сериал. Първият сезон е ремейк на едноименния сериал от 1978, който е бил прекратен (по неясни причини). Огромният успех на новите серии осигури напълно самостоятелен втори сезон, като в момента се очаква и трети. Ако искате да го гледате започнете с едноименния филм от 2004, който се явява пилотен епизод (всъщност 4 епизода).

В сериала се разказва за бягството на последните оцелели, след внезапно нападение над колониални светове от Цилоните - раса от интелигентни машини създадени от човека и обърали се срещу него.

 

Farscape - Отново фантастичен сериал. Този път не толкова мрачен, с малко по-мистични елементи. Първите два сезона са типично безинтересни, като постепенно се заформя интрига и сюжетът се заплита. От него биват излъчени 4 сезона и след това сериалът изненадващо е спрян. Благодарение на натиска оказан от феновете е създаден филм "Farscape: Peacemakers war", който според мен е 10 пъти по-лош от първи сезон и е просто претупан надве натри.

В сериала се разказва за астронавт от NASA, който по време на експеримент със совалка се натриса в червиева дупка и попада в космос гъсто населен с извънземни. Сериалът проследява неговите приключение на живия кораб Мая, заедно с няколко избягали затворници, преследвани от диктаторска цивилизация наричаща се Умиротворителите.

 

Stargate SG1 - За съжаление го няма на локалните сървъри и трудно може да се намери с отлично качество. Сериалът се явява продължение на едноименния филм "Stargate". В момента мисля че върви 9-ти сезон, като успехът е толкова голям, че се снима и паралелен сериал "Stargate Atlantis" чието действие се разиграва в друга галактика. По мое мнение сериалът прилича на StarTrek и вероятно е откраднал цялата аудитория от вече твърде клишираните StarTrek сапунени опери. (В момента всички StarTrek сериали са прекратени и се излъчват само стари серии)

Не съм го гледал, но не е трудно да се предположи че става дума за изследване на мрежата от пространствени врати построена от древна цивилизация.

Link to comment
Share on other sites

Да не забравя ме и сериала 4400,които за жалост има само първия кратък 5 епизоден сезон.Дано някои да се сети да ка4и и втория!

Link to comment
Share on other sites

Да не забравя ме и сериала 4400,които за жалост има само първия кратък 5 епизоден сезон.Дано някои да се сети да ка4и и втория!

 

Втория сезон го има в унгареца на ggbit.

За тези които се чудят какво е това 4400, това е броя на хората които са били отвлечени (вероятно от извънземни) и в един прекрасен ден биват върнати всичките накуп. След преминаването на карантината започва да става ясно че те развиват странни способности.

 

Друг сериал който може да ви се стори интересн е Threshold. В него се разказва за извънземна инвазия осъществена по доста странен начин. Екипаж на товарен кораб става свидетел на странен феномен, част от тях умират, а по кораба стават странни неща. Въпреки че корабът е потопен още в първи епизод, се оказва че човечеството трябва да се бори със заплаха, която може да приема хиляди форми на разпространение.

 

Lost Може би сериалът с най-широка популярност. Въпреки че не е типична фантастика а по-скоро, е в категорията трилър, приключение. Самолет се разбива на самотен остров на хиляда километра от курса си. Част от пасажерите оцеляват. Не след дълго разбират че този остров не е напълно необитаем, и че на него стават странни неща. Самият филм е изпълнен с ретроспекции показващи случки от живота на пасажерите преди катастрофата които са вплетени в оцеляването им на острова.

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

Lost Може би сериалът с най-широка популярност. Въпреки че не е типична фантастика а по-скоро, е в категорията трилър, приключение. Самолет се разбива на самотен остров на хиляда километра от курса си. Част от пасажерите оцеляват. Не след дълго разбират че този остров не е напълно необитаем, и че на него стават странни неща. Самият филм е изпълнен с ретроспекции показващи случки от живота на пасажерите преди катастрофата които са вплетени в оцеляването им на острова.

И ако не ви се сваля или някой още не е разбрал по НОВА от тоя месец почват да въртят Lost

1-ви сезон. :)

Link to comment
Share on other sites

Най добрите сериали са следните

 

1. Prison Break (по добър от този няма и невервам да се появи скоро)

2. LOST (филмчето също е много добро)

3. Stargate Atlantis (също велик сериал)

4. Stargate SG-1 ( лудница от всякаде)

5. Rome (филма не съм почнал да го гледам но отзивите за него са много големи) такаче и него ще го почвам

6. Farscape (преди време почнах да го гледам и ми се видя интересен)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 1 year later...

aa0d528ba11ea1485d466dfe1ea40819Surface.jpg

 

Surface

 

 

сега го гледам (на 3-а серия съм) и общо взето ми допада.

 

::edit::

 

оттеглям си горното мнение. допадаше ми до 4-5 серия. след това почна яко да се вбозява ... ебати, един хубав сериал не може да си намери човек с последно време.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ммм в първия пост пише за Invasion много интересен сериал.Кофтито е , че е само един сезон.Иначе към досега изброените сериали бих добавил и House M.D.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Weeds

 

много зарибено сериалче. препоръчвам го на "млади и стари" :)

 

 

 

na syshtoto mnenie sym :) chak i se chudq kak sa go pusnali da se izlychva.

Edited by irinaniko
Link to comment
Share on other sites

препоръчвам ви "One Tree Hill".Сваляите го няма да съжалявате

 

бтв някой знае ли нещо за сюжета на 5-тия сезон ?

 

 

eee radvam se, che prodyljava. 4 Season taka svyrshi, kato che li tova e kraqt i ne predpolagah che shte ima 5. Nakara me da se porovq i eto ti info: http://www.imdb.com/title/tt0368530/episodes#season-5

 

oshte nqkolko dni ...

 

Journeyman e zabavno serialche, malko v sqnkata na Prison Break, no uspeshno zapylva vremeto. Kara te da si zadadesh vyprosa: dali naistina, moje edin den da e istina!?

 

How I Met Your Mother komedijno serialche s mnogo majtapi. Ot nachalo si mislih che shte e blutkavo, no ej na chekam da izleznat novite episodi ...

Edited by irinaniko
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Искам да ви попитам за сериала Life: Гледах го преди 4-5 месеца че излезна но чак се сега се зарибих да го сваля. Но гледам че e излезнал само до 11 серия. А в имдб пише че ще има дори втори сезон а първия не е завършен още. Някой да има информация за сериала ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Много ме кефи сериала Moonlight, но за съжаление за сега има само един сезон :( По принцип подучих, че ще излиза и втори, но не знам кога :unsure: Моля, ако някой има инфо, да пише. Мерси предварително :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Препоръчайте ми някой комедиен сериал... освен two and a half men, the war at home, how i meet your mother, everybody hates chris, friends... ако се сещате за някой - кажете :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...