Jump to content
BulForum.com

Backtrack 5


LaN

Recommended Posts

Привет на всички .

 

Имам следния проблем : опитах се да инсталирам новият Backtrack 5 на нетбук Lenovo S10 , но за съжаление безуспешно . Не ми дава никаква грешка , нищо.... просто стигам до стъпка 3-та от иснталацията ( избор на клавиатурната подредба ) ..... и дотам , инсталацията зависва . Иначе мога да си работя с конзолата и останалите програми на live дистрибуцията през това време - няма проблем , но самата инсталация ми спира дотам . Видях в страницата на http://www.backtrack-linux.org/ , че е възможно съвместното използване на 5-тата им версия заедно със Win 7 ( това е инсталирано на нетбука в момента ) , но при мен дава този странен проблем . Възможно ли е да е заради няколкото дяла на харда ? Единият ми е системният , има още 1 със драйверите , както и един на самото Lenovo и служещ за бързо възстановяване на системата ( скопената версия на Win 7 с която идват тези нетбуци ) . Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ? В интерес на истината : инсталирах си 5-цата без проблем на настолният комп........но като основна ОС . С това обаче , нещо не мога да се оправя. Дайте малко помощ моля .

Link to comment
Share on other sites

LAN, извинявай, че ще пиша в темата ти, но тъй като не разбирам нищо от Линукс, искам също да попитам останалите, които ще отговорят и на твоя въпрос, като ще помоля да ми пишат на ЛС, за да не разводняваме допълнително тази тема.

 

Пак става дума за backtrack и лаптоп, който работи под XP (не ми е проблем да му сложа и Win7 ако е необходимо). Проблемът е, че не искам да инсталирам за постоянно Линукс, а ми трябва някаква live дистрибуция, която да си я пускам от CD/DVD, флашка или USB хард диск. Трябва ми нещо стабилно, простичко и лесно за ориентиране - за аматьори като мен. Ще ползвам дистрибуцията единствено за да мога да пусна backtrack. Благодаря предварително и...пишете на ЛС. :)

 

Едит: След разяснението на ЛС от LAN, установих, че съм направил грешка на езика или по-скоро в случая - на пръстите. Не знам това backtrack откъде реших, че е програмата, която ми дадоха на диска с wi-fi адаптера и служи за хакване на WAP мрежи, но върви само под Линукс. Просто от 2 нощи не съм спал и умората си казва своето. Както и да е - трябва ми лека и стабилна live дистрибуция, на която да мога да пусна онова от диска. Не че ми е жизнено необходимо, но понякога спешно ми трябва нет на места, където има само защитени мрежи. ;)

Link to comment
Share on other sites

Привет на всички .

 

Имам следния проблем : опитах се да инсталирам новият Backtrack 5 на нетбук Lenovo S10 , но за съжаление безуспешно . Не ми дава никаква грешка , нищо.... просто стигам до стъпка 3-та от иснталацията ( избор на клавиатурната подредба ) ..... и дотам , инсталацията зависва . Иначе мога да си работя с конзолата и останалите програми на live дистрибуцията през това време - няма проблем , но самата инсталация ми спира дотам . Видях в страницата на http://www.backtrack-linux.org/ , че е възможно съвместното използване на 5-тата им версия заедно със Win 7 ( това е инсталирано на нетбука в момента ) , но при мен дава този странен проблем . Възможно ли е да е заради няколкото дяла на харда ? Единият ми е системният , има още 1 със драйверите , както и един на самото Lenovo и служещ за бързо възстановяване на системата ( скопената версия на Win 7 с която идват тези нетбуци ) . Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ? В интерес на истината : инсталирах си 5-цата без проблем на настолният комп........но като основна ОС . С това обаче , нещо не мога да се оправя. Дайте малко помощ моля .

 

Ако дяловете на харда са ти "dynamic" няма да може да я инсталираш.Трябва да са Basic.Смяната става с преинсталация :)

 

LAN, извинявай, че ще пиша в темата ти, но тъй като не разбирам нищо от Линукс, искам също да попитам останалите, които ще отговорят и на твоя въпрос, като ще помоля да ми пишат на ЛС, за да не разводняваме допълнително тази тема.

 

Пак става дума за backtrack и лаптоп, който работи под XP (не ми е проблем да му сложа и Win7 ако е необходимо). Проблемът е, че не искам да инсталирам за постоянно Линукс, а ми трябва някаква live дистрибуция, която да си я пускам от CD/DVD, флашка или USB хард диск. Трябва ми нещо стабилно, простичко и лесно за ориентиране - за аматьори като мен. Ще ползвам дистрибуцията единствено за да мога да пусна backtrack. Благодаря предварително и...пишете на ЛС. :)

 

Самия Backtrack си е Live CD и може да се ползва без да се инсталира.Също така може да се модне и за флашка ( има доста "How to" в интернет ).

Link to comment
Share on other sites

Ако дяловете на харда са ти "dynamic" няма да може да я инсталираш.Трябва да са Basic.Смяната става с преинсталация :)

 

 

 

 

Да........ dynamic са наистина :) Как не се усетих . Благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

Сори, спя вече и пиша на автопилот. :ph34r:

Редактирах си горния пост и като получа решение на ЛС ще затрия и двата си поста. :punk

Link to comment
Share on other sites

Сори, спя вече и пиша на автопилот. :ph34r:

Редактирах си горния пост и като получа решение на ЛС ще затрия и двата си поста. :punk

 

Ами според мен може да са полезни и на други хора, за това ще пиша тук, а не на ЛС.

Според мен за хора на Вие с Линукс е най-желателно да се ползва Ubuntu

Link to comment
Share on other sites

Според мен за хора на Вие с Линукс е най-желателно да се ползва Ubuntu

 

:bowdown:

 

 

Единственият ми сблъсък с Линукс беше преди много години, когато дори си бях купил една дебела книга да изуча една от дистрибуциите - Red Hat (май беше 4-та или 5-та версия), та към книгата имаше и диск с червената шапка. Понеже не беше live, пуснах да се инсталира, ейййй...мъка голяма - не може да намери драйвери, слага някакви съвместими, за драйвери на специализираните ми аудиокарти и дума не можеше да става...След сума перипетии стигнах до десктопа и стана вече лесно. Да, ама толкова бъгава дистрибуция досега не бях срещал, даже и в отрочетата на Бил Гейтс, който тогава беше още на ниво Win'95 и само вървяха слухове, че готвел някаква нова операционна система. На всичкото отгоре специализирани многоканални аудио-драйвери за професионалните карти, които да работят под Линукс, не се очертаваше да има поне в близките 10 години. Та от тогава ми мина мерака да се занимавам с Линукс и преминах твърдо на страната на комерсиалните OS. :))

 

Там е за... сериозна работа, нещо като твойте професионалните аудиокарти карти, само че на софтуерно ниво

 

А, не беше никак сложно - само да бяха го изчистили от грешките на детската възраст и някой да беше направил читави драйвери - сигурно и досега щях да съм си с Линукс. Занимавал съм се с програмиране (на любителско ниво) и дори навремето знаех почти наизуст по един език от високо и един от ниско ниво (асемблер). :D

Link to comment
Share on other sites

red-hat-linux-151268.jpg е enterprise-class

Нещо като черешката на сладоледа :).Там е за... сериозна работа, нещо като твойте професионалните аудиокарти карти, само че на софтуерно ниво :D

Link to comment
Share on other sites

live cd ( usb ) на backtrack също е доста леко , а и е на ubuntu основа. By the way ..... съдържа инструменти като aircrack-ng ( безпроблемно за WEP , малко със зор заради word list библиотеките необходими при WPA и WPA2 ) . Поддържа драйвери за много от новите wi-fi карти............ адски е улеснено :) Просто за инфо : от доста време масово се използва WPA- WPA2 криптирането , което си е доста по-сигурно от WEP .Поне от моят опит .... за подобна мрежа ми трябват word list библиотеки..... . Ако този "адаптер" е в състояние да работи без тях при WPA / WPA2 ............каквато и да е цената : искам го и аз ( въпреки че честно казано не мога да си представя как може да стане това ).:rolleyes: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз препоръчвам Kanotix, разработчикът на това дистро е "just some fucking genius"... за инсталацията на всичко си има направени скриптове, автоматизирано и работи. На дебиан е базирано... скриптовете бачкат и на убунту (инсталация на драйвери и настройките на Х е автоматик и работи), може да си запишете програмите от backtrack там и живота ще ви се стори лесен направо.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

BackTrack е убунту базирана линукс дистрибуция. Тя може да се ползва както от лайв сд/усб така и като втора ос инсталирана на харда. Инсталацията не се различава по нищо от инсталацията на убунту. Ако ще правите буутваща флашка, то тогава ви препоръчвам да е направите с програмката Universal-USB-Installer Ползвал съм е много пъти и винаги ми е вършела работа. Колкото до хакването на пароли с дистрото... внимавайте!

Link to comment
Share on other sites

Гледам че пишете в тази стара тема....

 

Аз имам един въпрос, който е доста елементарен предполагам.

 

Не мога и не мога да си инсталирам драйвери за RTL8190SE ( май беше ) в backtrak 4

Въобще не знам как става работата :)

 

Някой ако му се занимава, да напише точно какво трябва да направя за да подкарам wifi-то под backtrak.

Link to comment
Share on other sites

А защо държиш толкова на този Backtrack? Това е тясно специализирана дистрибуция само за пенетрейшън тестъри и не е направена за обща употреба. Този чипсет на Realtek не е особено популярен, поради което поддръжката му е далеч от оптималната. Backtrack използва специални драйвери за мрежовите устройства, които се нуждаят от т.нар. injection функция и са специално пачнати за тази цел. Предвид, че този чипсет май се подкарва основно с уиндоуския драйвер (чрез използването на ndiswrapper), то със сигурност няма как да се поддържа от Backtrack. Или вземи някаква по-стандартна дистрибуция, като Убунту (за да подкараш по-лесно ndiswrapper), или просто смени този интерфейс с нещо, което се поддържа от Backtrack, ако държиш да използваш точно тази дистрибуция.

Link to comment
Share on other sites

Не че държа, но го правя от интерес...

Не знам защо ми се струва доста сложно... все едно се върщаме на Win3.1/DOS че и по-назад. :D

 

В интерес на истината не съм пробвал Ubuntu. За момента само SLAX и Backtrack.

Като тъпата карта и в SLAX не тръгва.

Link to comment
Share on other sites

А защо държиш толкова на този Backtrack? Това е тясно специализирана дистрибуция само за пенетрейшън тестъри и не е направена за обща употреба. Този чипсет на Realtek не е особено популярен, поради което поддръжката му е далеч от оптималната. Backtrack използва специални драйвери за мрежовите устройства, които се нуждаят от т.нар. injection функция и са специално пачнати за тази цел. Предвид, че този чипсет май се подкарва основно с уиндоуския драйвер (чрез използването на ndiswrapper), то със сигурност няма как да се поддържа от Backtrack. Или вземи някаква по-стандартна дистрибуция, като Убунту (за да подкараш по-лесно ndiswrapper), или просто смени този интерфейс с нещо, което се поддържа от Backtrack, ако държиш да използваш точно тази дистрибуция.

Този чипсет се поддържа добре в последните версии на kernel. Larry Finger го разрабтова като част от rtlwifi проекта. Backtrack не използва "специални" драйвери, използва си нормалните mac80211-stack драйвери, които си имат packet injection support by default, това е едно от изискването въпросните драйвери да поддържат АП функционалност. Една малка част се нуждаят от пачване за да се постигне injection, но това са основнo драйвери от softmac. Mac80211 се пачва единствено за defragmentation, в случай, че ще ползваш degrag attack. Ndiswrapper не е нужен.

 

Не че държа, но го правя от интерес...

Не знам защо ми се струва доста сложно... все едно се върщаме на Win3.1/DOS че и по-назад. :D

 

В интерес на истината не съм пробвал Ubuntu. За момента само SLAX и Backtrack.

Като тъпата карта и в SLAX не тръгва.

 

Имаш два варианта:

Да сложиш по-нов линукс/ядро /примерно бактрак 5/ или;

Да си свалиш и инсталираш последния stable compat-wireless. Инсталацията е типичната за линукс:

tar xf xxxxx.tar.bz2

cd xxxxx

make

make install

и рестарт. След това ще имаш работещо wifi :beer:

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за насоките.

Пробвах вариант две. Резултата е, че не става работата. Това изписва:

 

make -C /lib/modules/2.6.30.9/build M=/root/compat-wireless-3.4-rc1-2 modules
make[1]: Entering directory `/usr/src/linux-source-2.6.30.9'

 WARNING: Symbol version dump /usr/src/linux-source-2.6.30.9/Module.symvers
  		is missing; modules will have no dependencies and modversions.

 CC [M]  /root/compat-wireless-3.4-rc1-2/net/bluetooth/hidp/core.o
/root/compat-wireless-3.4-rc1-2/net/bluetooth/hidp/core.c: In function 'hidp_start':
/root/compat-wireless-3.4-rc1-2/net/bluetooth/hidp/core.c:966: error: 'HID_QUIRK_NO_INIT_REPORTS' undeclared (first use in this function)
/root/compat-wireless-3.4-rc1-2/net/bluetooth/hidp/core.c:966: error: (Each undeclared identifier is reported only once
/root/compat-wireless-3.4-rc1-2/net/bluetooth/hidp/core.c:966: error: for each function it appears in.)
make[4]: *** [/root/compat-wireless-3.4-rc1-2/net/bluetooth/hidp/core.o] Error 1
make[3]: *** [/root/compat-wireless-3.4-rc1-2/net/bluetooth/hidp] Error 2
make[2]: *** [/root/compat-wireless-3.4-rc1-2/net/bluetooth] Error 2
make[1]: *** [_module_/root/compat-wireless-3.4-rc1-2] Error 2
make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-source-2.6.30.9'
make: *** [modules] Error 2
root@bt:~/compat-wireless-3.4-rc1-2# 

 

В първото мнение съм объркал картата. Точния модел е : Realtek RTL8191SE 802.11b/g/n

Link to comment
Share on other sites

В първото мнение съм объркал картата. Точния модел е : Realtek RTL8191SE 802.11b/g/n

Е браво, та това тотално променя ситуацията. Тъкмо щех да вляза в полемика, че няма как в rtlwifi и в compat-wireless да има поддръжка за шантавата версия 8190. В този случай имаш директна поддръжка в ядрото пък и compat-wireless изобщо не е необходим. Махни го този Backtrack, защото ти е абсолютно ненужен и си сложи просто Ubuntu 12.04. Иначе rtlwifi стандартно си поддържа този чипсет, но за нуждите на Backtrack не става, защото няма поддръжка на injection mode. Ubuntu не трябва да има никакви проблеми с този чипсет. Ако искаш все пак да компилираш драйвери, просто си свали този от сайта на Realtek.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за насоките.

Пробвах вариант две. Резултата е, че не става работата. Това изписва:

 

make -C /lib/modules/2.6.30.9/build M=/root/compat-wireless-3.4-rc1-2 modules
make[1]: Entering directory `/usr/src/linux-source-2.6.30.9'

 WARNING: Symbol version dump /usr/src/linux-source-2.6.30.9/Module.symvers
  		is missing; modules will have no dependencies and modversions.

 CC [M]  /root/compat-wireless-3.4-rc1-2/net/bluetooth/hidp/core.o
/root/compat-wireless-3.4-rc1-2/net/bluetooth/hidp/core.c: In function 'hidp_start':
/root/compat-wireless-3.4-rc1-2/net/bluetooth/hidp/core.c:966: error: 'HID_QUIRK_NO_INIT_REPORTS' undeclared (first use in this function)
/root/compat-wireless-3.4-rc1-2/net/bluetooth/hidp/core.c:966: error: (Each undeclared identifier is reported only once
/root/compat-wireless-3.4-rc1-2/net/bluetooth/hidp/core.c:966: error: for each function it appears in.)
make[4]: *** [/root/compat-wireless-3.4-rc1-2/net/bluetooth/hidp/core.o] Error 1
make[3]: *** [/root/compat-wireless-3.4-rc1-2/net/bluetooth/hidp] Error 2
make[2]: *** [/root/compat-wireless-3.4-rc1-2/net/bluetooth] Error 2
make[1]: *** [_module_/root/compat-wireless-3.4-rc1-2] Error 2
make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-source-2.6.30.9'
make: *** [modules] Error 2
root@bt:~/compat-wireless-3.4-rc1-2# 

 

В първото мнение съм объркал картата. Точния модел е : Realtek RTL8191SE 802.11b/g/n

 

Аз не случайно казах да свалиш stable версията, ти си свалил RC (Release Candidate). Това ти трябва: http://www.orbit-lab.org/kernel/compat-wireless-3-stable/v3.3/compat-wireless-3.3-1.tar.bz2

Инсталиран ли е бактрак, че ми прилича да е LiveCD...

И бактрак не е за новобранци. Няма да е зле да смениш с нещо по... novice ;)

 

Е браво, та това тотално променя ситуацията. Тъкмо щех да вляза в полемика, че няма как в rtlwifi и в compat-wireless да има поддръжка за шантавата версия 8190. В този случай имаш директна поддръжка в ядрото пък и compat-wireless изобщо не е необходим. Махни го този Backtrack, защото ти е абсолютно ненужен и си сложи просто Ubuntu 12.04. Иначе rtlwifi стандартно си поддържа този чипсет, но за нуждите на Backtrack не става, защото няма поддръжка на injection mode. Ubuntu не трябва да има никакви проблеми с този чипсет. Ако искаш все пак да компилираш драйвери, просто си свали този от сайта на Realtek.

 

Аз не помня бактрак 4 с коя версия на кернел беше, но май този чип не се поддържаше тогава, пък така или иначе compat-wireless ще му донесе бая bug fix-ове, така че си заслужава, стига да не очаква да е хакИр :bgrin: защото наистина все още няма packet injection. Ако е за wifi connectivity, то тогава е супер. Драйверите от Реалтек са ултра, мега бъгави, въобще да не се занимава с тях.

Link to comment
Share on other sites

@Godfather - Да, моя грешка - съжалявам.

Довечера слагам Ubunto, та да почна от някъде все пак. :)

 

@SlicK - Да, live cd e backtrak-a който пробвам...

 

Нямам никакво намерение, пък даже и желание да се занимавам да краквам/хаквам и т.н. мрежи ( а нямам и знанията ). Интернета е достатъчно евтин , та да се занимавам с глупости. Просто не знам защо реших, да го пускам тоя backtrack. Довечера ще инстална едно ubunto, та да видим какво ще излезне.

 

Благодаря и на двама ви!

Ще питам ако имам още въпроси. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Темата е за backtrack но мисля, че в контекста на хакване на WiFIта това http://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=slitaz ще е интересно - на практика обезсмисля бектрака в идеята му да хаква мрежи.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...