Jump to content
BulForum.com

Вашият Linux Desktop


Recommended Posts

Инсталирал си ELIGHTENMENT!! Изродскоо,значи и аз го имам инсталирано,но така и не разбрах как сда му сложа якия анимиран фон.От къде му добави тея аплети и менюта(левия,долния и десния край) И какъв е този файл мениджър?? Човече,трябва да ми помогнеш да направя и моя толкова як.Малко съм го позаменарил.. :bgrin: :bgrin:

 

Кажете ми че знаете какво е Е17..

Ако не,вижте тези демонстрации:

(Movie1|movie2 )

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

@Lord_Gudo : Иконите нарочно са толкова големи :) така ми харесват повече... Всеки може да си ги настрои както му харесва :D

 

@Lucky13: Това е най-новата версия на enlightenment = e17. Инсталирах я посредством cvs сорсовете. Тези аплети са модули:

1) долу по средата : engage ( mac-osx like bar )

2) ляво: start menu

3) дясно: clock

4) ляво посредата : ibar

 

Всичко това са модули, които се loadvat по следния начин:

lwl@drumbi3nt:~$ enlightenment_remote -module-load (ime)

 

Файл мениджъра се казва evidence. Сваля се допълнително от http://get-e.org.

Много лек, красив и лесен за работа window manager, просто е доста по-нестандартен от другите :D

Link to comment
Share on other sites

ах мерси много...

 

значи искам само да добавя Kopete в списъка си-определено ми е сред любимите в момента!

 

преди използвах гаим-а...

Link to comment
Share on other sites

Lucky13: аз не съм ползвал нито едно от двете, а тия дни ми се наложи да ползвам ICQ и почнах с Gaim. Pls кажи защо предпочиташ копетето пред него, че много различни мнения получавам по въпроса, а още нямам никакъв опит с двете.

Link to comment
Share on other sites

Аз това Kopete нещо не мога да го подкарам :angry: мъчил съм го много пъти и не съм доволен от стабилността на програмата и от това че всеки път трябва да си пиша паролата в KDE Wallet. - затова ползвам Gaim (eдинствения му минус е че не е транспарент иконката в трей ама това не е болка за умиране) а и съм установил някакъв проблем със тези които ползват Miranda и кирилицата..

Link to comment
Share on other sites

хаха,кпетето е по-добро и красиво,но има малко объркани менюта и аз от начало не можах да го подкарам.

Гайма е по беден откъм опции,но има по-прост интерфейс.

 

1.отвори го

2.settings>configure kopete

3.accounts>new (>next >...drugoto e lesno)

 

питай нещо ако искаш,копетето в началото има малко голям шрифт,но това лесно може да се нагласи.Поиграй си с настройките и ще го подкараш и дори ще му се кефиш.

Link to comment
Share on other sites

Ето и нивата на която ора :-)

Това е Федора Кор 4 с XFCE върху Xinerama (Имам радеон 9200 с два 19'' монитора).

Ключовата дума тука е МЯСТО.

 

От шота Firefox-а е на левия монитор, a Thunderbird-a е на десния.

Link to comment
Share on other sites

Аз моя няма да ви го показвам че няма с кво да го обработая :P

БТВ:Защо не виждам смайлитата във форума?Дистрото е gentoo profile 2005.1 а браузъра е линкс :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Както Rexus отбеляза SuperKaramba ... сваляш си marmon скин-а от kde-look или там както се пише и си го модифицираш за Slack защото той е направен за SuSe :)

Link to comment
Share on other sites

Ето и моя скромен уолпейпър сниман туку що. Напоследък обичам простите не-много-цветни неща. Slack + едвам движещо се вече КДЕ 3.4.1 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

така,извинявам се че възраждам топик от втора страница,ама много исках да ви покажа сегашната си среда при ВЕКТОР линукс сохо 5.01.(слак базиран)

Карамба темата е Aero G,иконките са рипнати малко от линспайр-crystal clear,а фонът не помня от къде го взех ,май от гноум луук.

 

snapshot32aw.th.png

 

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

наистина не обичам да се изфуквам,но ако става въпрос за изпипан десктоп...

 

snaprrrt175lv.th.png

 

snapharle1sb.th.png

 

dragons6bv.th.png

 

draganianasd8by.th.png

 

Os:Vector Linux

gui:kde3.4

theme/style:Linspire clear

icons:crystal clear

shown apps:qcomicbook,epsxe(chrono cross),skaramba(aeroG),

:allien :allien :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ето в такава среда работя аз и ще работя през следващите месеци (до следващия glibc)

Тва подкарано бинки ли е?

Поздравления за дистрото.Винаги съм изкал да си направя дистро,но уви нямам достатъчно опит за това (като тебе) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

snappy18pw.th.png

 

още съм с вектор-а.Преди няколко дена му сложих taskbar2(mtask),който поначало ще си го има в Кде3.5,само че с подобрения.

както се вижда,като посоча нещо,ми излиза с анимация малък тъмбнейл.

 

От снимката също се вижда и новата представка на конкерор,която си сложих-FileLight-показва ми как е разпределено заетото място в дадена директория и в какъв процент всяка поддиректория го е заела.Много е полезно ако искате да знаете кое ви заема повече-МР3-ките или аниметата. 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...