Jump to content
BulForum.com

Направих страхотно и вкусно ястие


Recommended Posts

Аз подозирам,че без да искам съм преоткрил някое ястие обаче ще го споделя :D

Хапваше ми се нещо бързо за обяд и за това сварих 4 яйца(твърдо) ,нарязах ги на средно-големи парчета,надробих малко сиренце и отгоре сложих 3/4 кофичка кисело мляко,разбърках и от 3 дена само това ям на обед-страшно вкусно стана :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...

Айде и аз да се включа с 2 бързи зимни рецепти :) (писал съм го в началото на 2006г. за това са зимни)

 

 

руска салатка :

1. необходими са ви малко варени картофи, кисели краставички, майонеза, грах, варени морковчета, някакво саламче.

2. нарязвате всичко на дребно (ах горе забравих да пиша и варени яйца) обърквате добре,слагате месото на скарата , обръщате , за да се изпече равномерно и от двете страни, консумирате с добре охладена бира или некво вино .. мен ми е като лимонадка и не го ообичам. а тия варените работи от т.1 заедно с яйцата ги дайте на комшиите, те ще им се зарадват. НЯМА СИТИ СЪСЕДИ !!! ( Напомняне за тези, които ще направят грешката да дадат на комшиите и саламчето от т.1 !!! ЕЙ да не сте луди !!! )

 

 

Снощи бях на гости и правих пица, а ето какво ви трябваи за нея :

1. тесто за пица, някво саламче, пушени гърди, кашкавал, доматена паста, лук, зелени маслини с и без чушка

2. намзанявате добре дъното и стените на тавата, оставяте тестото на страни, за да втаса, ако не накиселява вече.. то едни теста продават... , през това време нарязвате бекончето на тънки ленти, саламчето на шайби и кашкавала на триъгълници. Разпределяте по равно нарязаното +зелените маслини в няколко чинии и сервирайте на най-нетърпеливите. Пържолите ги начукайте в торбичка , за да не ги люпите от стените после, на дъното на отдавна намазаната тавичка нареждате начуканите парчета, по страничния кант на тавата нареждате 8-10 сръбски наденички, за да си заприлича на пица , в средата поръсвате със закупените в повече и нарязани на хапки пържоли. нарязвате 2 глави стар лук, червено винце за майстора - около чаша (на повече почва да пее), кимион, черен пипер. Печете на фурна докато има балами да ходят да проверяват дали не е загоряло. и един съвет: скрийте си якето на закрито, че така мирише после.. кошмар нз утре как ще ида на работа ! Доматеното пюре и тестото за пици и мекици остават, но както вече казах - няма сити съседи :) нека и те си направят една празнична вечеря :)

 

 

сега сериозно по темата

 

наскоро ми се преядоха мекички, но не текива от купешко тесто, а от онези пухкавите дето ги продават с/у НОИ или на четвъртък пазара... разрових се из женските сайтове и попаднах на тази рецепта :

 

 

Продукти:

 

4ч.ч брашно

1ч.л. сол

2 с.л. захар

1с.л. суха мая

2 и 1/2 ч.ч топла вода

 

Тестото се забърква от вечерта. Сухите продукти се изсипват в голяма купа, прибавя се водата и се бърка докато се получи много гъста каша – тесто. Купата се покрива с намаслено фолио и се оставя в хладилника до сутринта.

На сутринта се изважда от хладилника, тестото трябва да е увеличило обема си 3-4 пъти. Цялото е в шупли.

Тестото е едно такаво лигаво и лепкаво, това да не ви притеснява, това е тайната.

Мекиците се пържат в силно загрята мазнина - дълбок тиган или фритюрник. Загрява се мазнината. В купичка се сипва олио и преди всяко взимане на тeсто за мекица се намасляват ръцете, защото тестото е доста лепкаво. Взима се малко тесто, раздърпва се до много тънко и се слага в сгорещената мазнина.

Пържи се до златисто. Мекиците се изваждат от мазнината и се поставят върху хартия, за да попие част от мазнината.

 

 

Станаха невероятни с пудра захар... ммММммММммм.... само една добавка от мен - не слагайте последната 1/2 ч.ч. топла вода при мен първия път се получи малко по-рядко тесто от необходимото и станаха доста мазни, но за втория дубъл вече знаех :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...