Jump to content
BulForum.com

Маратонки


kiro

Recommended Posts

Ако може някой да ми препоръча маратонки за тичане.Става въпрос за минимум една обиколка на гребната.Защото при две обиколки понякога излиза мазол!И да не са на "безбожна "цена! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Asics, друга марка няма.Намират се из Плд за по 99-120 лв.Веднъж сложил такова нещо няма да предпочетеш друго ;)

 

Не разбирам?Какво й е на цената?!

Link to comment
Share on other sites

Aз бягам с АДИДАС и съм много доволен,взех си ги от МЕТРО,за около 80 лв,модел отпреди 2-3 години.Като за една обиколка са идални ( защото не бягам повече,толкоз си мога :) )

Link to comment
Share on other sites

до колкото знам щом нещата опрат до jogging, хората в Западна Европа използват масово най-вече Asics. Конкретен модел не мога да ти препоръчам, тъй като нещата опират до форма на стъпилото и дебелина на портфейла.

Link to comment
Share on other sites

Занимавал съм се професионално с лека атлетика 10тина години и от личния ми опит мога да ти препоръчам Адидас. До преди няколко години Асикс бяха спонсори на националния ни отбор по лека атлетика, но честно казано, моделите им ми се струват малко дървени. Цената им е с една идея под Адидас, но мен лично Адидас ми харесват повече. Не знам за теб какво е безбожна цена, но според мен не трябва да пестиш средства за да си вземеш хубава маратонка за бягане, защото удобството и комфорта много благоприятстват за добрата мотивация. Отделно да не говорим за проблемите, които могат да се появат от бягането на твърда настилка, конкретно асфалта на базата. Ако имаш около 150лв ти препоръчвам да отидеш в магазина на Адиадс, който се намира под хотел Санкт Петербург. Тия дни гледах едни много добри маратонки със система Formotion, които са специално за бягане на равна настилка. Ако имаш други въпроси, ще се радвам да помагам.

Link to comment
Share on other sites

Runner,много ти блгодаря за изчерпателния отговор и съвети! :)

Лошото е ,че не мога да си позволя да отделя 150 лв. за маратонки,не че не искам.

от 3 април започва промоция на Addidas в метро ище отида да видя какво има там.

Засега тичам с Runners.не са много лоши-стават за 1 обиколка,но при втора....

Link to comment
Share on other sites

Занимавал съм се професионално с лека атлетика 10тина години и от личния ми опит мога да ти препоръчам Адидас. До преди няколко години Асикс бяха спонсори на националния ни отбор по лека атлетика, но честно казано, моделите им ми се струват малко дървени. Цената им е с една идея под Адидас, но мен лично Адидас ми харесват повече. Не знам за теб какво е безбожна цена, но според мен не трябва да пестиш средства за да си вземеш хубава маратонка за бягане, защото удобството и комфорта много благоприятстват за добрата мотивация. Отделно да не говорим за проблемите, които могат да се появат от бягането на твърда настилка, конкретно асфалта на базата. Ако имаш около 150лв ти препоръчвам да отидеш в магазина на Адиадс, който се намира под хотел Санкт Петербург. Тия дни гледах едни много добри маратонки със система Formotion, които са специално за бягане на равна настилка. Ако имаш други въпроси, ще се радвам да помагам.

 

Какво значи това? Аз имам едни Adidas Torsion - все още ги ползвам за спорт. Обаче предпочитам да бягам с един Nike, който си купих миналата година, защото има по-меко ходило. Но като удобство Adidas Torsion нямат равни. Е по-новите модели може и да са по-добри, но не съм ползвал.

 

Аз имам проблеми с ходилата и ако бягам (една обиколка на гребната база) след това 3-4 дена ме болят колената. Трябва ми нещо мекичко да стъпвам по лекичко. Някой може ли да препоръча нещо? Искам да си взема и за бягане и за ходене (туй значи кожени), а най-добре комбинирани. Цената е от второстепенно значение за мен - търся качество.

 

Nike ми харесват, заради въздушните подметки, иначе като качество не съм доволен - бързо се захабиха. Нещо подобно от другите марки?

Гледах последно в Метро, но моят стандартен размер естествено го нямаше.

Link to comment
Share on other sites

Runner,много ти блгодаря за изчерпателния отговор и съвети! :)

Лошото е ,че не мога да си позволя да отделя 150 лв. за маратонки,не че не искам.

от 3 април започва промоция на Addidas в метро ище отида да видя какво има там.

Засега тичам с Runners.не са много лоши-стават за 1 обиколка,но при втора....

защото са тежки и и твърди, поради което те уморяват излишно.

що не се разровиш дори и в големите официални магазини за някой модел на Адидас от серията "running" (обикновено го пише по етикетите с цените ;) ) дали не е в промоция точно твоя номер. аз например си взех някакъв стар модел от централен софийски магазин за 65 лв и ми лепнаха перфектно. преминах на тях от булдозери и определено разликата е огромна. наистина си струва да прекараш повече време в търсене и ровичкане и по такива магазини. личното ми наблюдение е че обикновено в модните напоследък "outlet" магазини на която и да е марка цените са по-високи, въпреки че теорията твърди че трябва да е обратното.

Link to comment
Share on other sites

Кое какво значи?

Като цяло, Найк е по-добрата марка от двете, но върху нея нямам много напблюдения. Скоро ходих в Екселсьора и ми направи впечатление, че моделите на Найк бяха по-скъпи в сравнение с Адидас, а предлагаха само "по-гъзарски" вид. Като системи и удобство, не са ми много ясни, но определено не ми направиха впечатление с нещо конкретно, но както казах, не съм запознат с техните системи.

 

По принцип маратонките за бягане са много индивидуални. Трябва да се съобразят на първо място с вида на ходилото, например дали си дюстабан или си със силно изразен свод. Има 3 вида маратонки, според това от кой тип си. Когато ходиш да си купуваш маратонки, помоли някой от консултантите да ти предложи нещо, което да отговаря на твоите нужди. Това със свода е една от многото причини да те болят и колената.

 

Има един модел - Fortitude (дори и в метро съм го виждал), който е на цена от около 60-70лв, не предлага никакви системи, но като цяло съм доволен, ходя си с тях на фитнес, не съм ги пробвал как са за бягане, но мисля че за първо време ще са идеални. За бягане ползвам едни "Supernova" и съм много доволен, миналата година бяха около 150лв, но аз ги взех от софийския мол, на втория етаж има един спортен магазин, та там ги намерих за 120лв. Общо взето това са цените, на които може да се намери наистина хубава маратонка, дори и асиксите са там някъде.

 

Иначе аз ходя само в аутлетите на Адидас, просто няма смисъл да се ходи в магазина, който е на центъра примерно, защото цените и без това са надути изкуствено, пък да давам 200лв за маратонка, която след 6 месеца мога да я взема с 30% отдолу е просто безсмислено.

Link to comment
Share on other sites

Така и не успях да си взема от метро-този супермагазин е много зле.

Ако некой може да ми каже магазин с най-атрактивна цена за Asics i Addidas,ще съм много благодарен!

Link to comment
Share on other sites

Аз предлагам SPALDING

доколкото знам те са за басктбол,ама като се замисли там кво прават всъщност :)

аз си взех едни за 65 лв преди година и нещо ( от магазина на runners м/у пешеходния мост и подлеза )

хем си побягвам с тях , хем и колело карам.и не са скъпи.иди виж,пробваи :)

аз си взех един модел с едно нещо дето почва някъде от пръстите,минава покраи глезена и се закопчава от другата страна чрез лепка :) (илее кво описание) и така прилепват мн яко.

Link to comment
Share on other sites

Пробвал сам доста модели маратонки но като цяло от Адидас съм останал най-доволен, но трудно сам се разминавал без мазол и тук-там някоя болка, все пак правя кросчета по 20-30км.Иначе аз като се постопли времето бягам бос по мек път и трева и никоя маратонка не може да се сравни с бягането бос.Естествено голяма роля играе тук и настилката, но ако имате тази възможност определено ви е препоръчвам, а и после краката стават някак си доста по-калени ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами аз съм ползвал до сега 2 пъти Asics и един път Адидас.Не помня какви бяха точно адитата, но аз не съм срещал нещо като системата на Asics комбинираща гел, разл. по твърдост слоеве и още работи не ги помня всичките.Не знам защо предпочитате кожа, но аз маратонка за тичане не съм виждал такава.Повечето са от дишащи материи за добра вентилация на крака и съответно охлаждане.А пък за цените...ами май е по-добре( само ако сте 100% сигурни за размера си ) да се пазарува от e-bay - съществена е разликата с цените в България, включая доставката.

 

За тичането бос, без да искам да обидя преждеговорящия, това е глупаво.Такива травми се рискуват в повечето случаи, че просто не си струва.Не казвам, че съм прав.За мен просто е така.

 

Успех на всички и без травми ;)

Link to comment
Share on other sites

Така и не успях да си взема от метро-този супермагазин е много зле.

Ако некой може да ми каже магазин с най-атрактивна цена за Asics i Addidas,ще съм много благодарен!

 

За най-атрактивна цена не знам... Аз от магазин Excel на ул. Гладстон съм си взимал доста хубави и относително евтини маратонки. Последно си ходя с едни на Пума за около 80-100 кинта някъде и съм страшно доволен, освен от факта че са бели и се цапат бързо но пък като стане - бум в пералнята и са като нови. Вече втори път си купувам същия модел а се водят точно маратонки за тичане - платнени, отгоре са на дупки и са страшно леки (а за здравина са много добре щом успяха да оцелеят на краката ми над година като навсякъде си ходя с тях, само по време на големите студове бях с други обувки)

Link to comment
Share on other sites

Купих си асикс за 89лв.Мног съм доволен,много са леки и подметкатае мека .Направих две обиколки на гребната за тест и съм много доволен! :)

Link to comment
Share on other sites

Поздравления! Смятам че си направил правилния избор!

Сега остава да имаш желание и време да им изтъркаш подметките от спортуване :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kiro , ще споделиш ли откъде ги взе ,че и аз се зарибих да тичам по гребната ,а съм бая тежичък(87 кг) , старите маратонки вече са скъсани и като отида на обиколка и километър-два болката в краката става непоносима ( не се бъркам с болка в прасците или бедрата ;) ) .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kiro , ще споделиш ли откъде ги взе ,че и аз се зарибих да тичам по гребната ,а съм бая тежичък(87 кг) , старите маратонки вече са скъсани и като отида на обиколка и километър-два болката в краката става непоносима ( не се бъркам с болка в прасците или бедрата ;) ) .

 

 

Ами сваляй кила. То не е за тичане така. :lol: И аз от 2 месеца се каня да сваля поне 10 кила, за да не ми тежи на бягането, ама на само дебелея! :lol: То от бягане не се отслабва, ами напротив дебелее се, защото ако се отслабваше на Гребната нямаше да бягат толкоз много дебелаци. :devil

 

Сега съм си поставил изкуствено горна граница една обиколка, защото иначе после ще трябва цяла седмица да почивам. Това е - лек като перце да ти хвърчи сърце! :)

Link to comment
Share on other sites

Никога не бягайте с кожени обувки

Аз го направих,счупих глезен и 2 месеца не бях излизал на бял свят след това още 3 възстановяване

Link to comment
Share on other sites

Никога не бягайте с кожени обувки

Аз го направих,счупих глезен и 2 месеца не бях излизал на бял свят след това още 3 възстановяване

 

А какво общо имат кожените обувки? И между другото за официални обувки ли става дума или за маратонки но кожени?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...