Jump to content
BulForum.com

Mp3 player-и


fullbloodfreak

Recommended Posts

А някой да знае дали има в БГ плейър който чете и ogg vorbis формат защото той е по-добър от mp3 и аз много от нещата си ги правя на ogg.

 

Ако става дума и mpc е по-добър от mp3,но просто не е толкова популярен.Пък и мисля,че MP3,WMA и WAV са си достатъчни :).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 553
  • Created
  • Last Reply
Ако става дума и mpc е по-добър от mp3,но просто не е толкова популярен.Пък и мисля,че MP3,WMA и WAV са си достатъчни :).

 

 

WMA e Майкрософски боклук и по-добре да не се използва. WAV - не виждам за какво ти е.. и остава само MP3. Иначе ясно, че е най-популярен.

Link to comment
Share on other sites

За тея пари си взимам 100 дискмена и ще ги сменям всеки ден или направо цяло PC.Според мен на българина му е рано за такова чудо ;).

Май имаше едни модели на Creative с 4GB памет,но не им знам цената...

 

Това че 99% от българите са селяни, които търсят най-евтиното, което е и най-големия боклук си е техен проблем. За тея пари аз пък ще ви взема 200 шишета с водка и ше се натаралялянкам мн здраво, раиш ли? В България първо се гледа шаренийката, после цените, и което е най-шарено и най-ефтино се взима...

 

Доколкото разбрах представители в Пловдив на АСБИС са някакви Д&К

 

Ха-ХА-ха-ха :]]]] Виж дали не са ВиК ;]]]]]]]]]]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Или може би са Д&Е ;]

Link to comment
Share on other sites

Лол,каква логика.Само селяните ли търсят най-евтиното?Пък и не знаех,че щом е евтино е боклук...трябва да продават USB кабели за 100$ за да не ги сметнеш за боклук ли?Но селяните не правят разлика между продукти,чиито цени съответсват на функциите им.

Гледам,че си много компетентен и си писал доста по темата,така че що не идеш да избиеш още малко комплекси с няколко шишета водка.Може да се съберете с пичовете от Д&Е :wub: .

Link to comment
Share on other sites

Creative Nomad Zen Extra с 40 GB памет - около 400 лева е вече. Предлага се и с 30 и 60, ако не се лъжа. Прекрасна машинка. Аз съм се засилил да я взимам, но ще поизчакам да й падне още цената. Разните му плеърчета с по 64-256 МВ са си пишлигарска работа, според мене. Няма смисъл да се набутвате за такава джаджа.

Успех! :punk

Link to comment
Share on other sites

За тея пари си взимам 100 дискмена и ще ги сменям всеки ден или направо цяло PC.Според мен на българина му е рано за такова чудо ;).

Май имаше едни модели на Creative с 4GB памет,но не им знам цената...

Mnogo si prav. Nqma smisyl da se hvyrlqt tolkova pari za neshto koeto shte ti umryzne utre drugi den

Link to comment
Share on other sites

А тия плеъри, които са с хард диск, не са ли по-зле от тия с флаш памет? В смисъл, че има риск да стане нещо с харда, докато бягаш или при сътресение, или греша?

Link to comment
Share on other sites

А тия плеъри, които са с хард диск, не са ли по-зле от тия с флаш памет? В смисъл, че има риск да стане нещо с харда, докато бягаш или при сътресение, или греша?

ne znam ama az predpo4itam s flash . moje bi 6tot sa po - leki ili.... neznam

Link to comment
Share on other sites

Creative Nomad Zen Extra с 40 GB памет - около 400 лева е вече. Предлага се и с 30 и 60, ако не се лъжа. Прекрасна машинка. Аз съм се засилил да я взимам, но ще поизчакам да й падне още цената. Разните му плеърчета с по 64-256 МВ са си пишлигарска работа, според мене. Няма смисъл да се набутвате за такава джаджа.

Успех!  :punk

Хубаво си го измислил това, Shmi, обаче...

За тези 400 лв. ще си взема един хард диск 120 GB и нагоре и ще си го сложа в компютъра. С останалите пари ще си купя един Creative MuVo с 256 MB памет и дори ще ми останат пари. Вярно е, че в тези 256 MB няма да побера много песни, но аз и не искам!!! 20-30 са ми напълно достатъчни по простата причина, че всяка вечер, като се прибера мога да си ги сменявам с други. Освен това на мен не ми трябва преносим хард диск. Не че не би свършил добра работа, но все пак ми се струва неоправдано, за редките случай при които ще го използвам. Освен това при мобилните устрайства размера и тежестта имат значение. Къде са 30 гр. къде са 230 гр. Не на последно място е батерията. Докато при повечето у-ва с флаш памети се заменя след изчерпване тук не се заменя, а се презарежда(Li-Ion). Ако тръгнеш някъде трябва да има къде да го заредиш, защото не можеш просто да сложиш друга батерия както при флашките и мислиш ли, че ще издържи батерията толкова време колкото казва производителя. Колкото повече е зареждаш, толкова по-близко й идва края...

Прав си, че 256MB са си "пишлигарска" работа. Ти най-добре си чакай да паднат цените на 40GB или още по-добре на 80GB или на 120GB, направо изчакай да изкарат 250GB и да им паднат цените да си вземеш, че то другото си е "пишлигарска" работа.

Това че 99% от българите са селяни, които търсят най-евтиното, което е и най-големия боклук си е техен проблем. За тея пари аз пък ще ви взема 200 шишета с водка и ше се натаралялянкам мн здраво, раиш ли? В България първо се гледа шаренийката, после цените, и което е най-шарено и най-ефтино се взима...

Ха-ХА-ха-ха :]]]] Виж дали не са ВиК ;]]]]]]]]]]

Или може би са Д&Е ;]

:wtf:

Хубаво е, когато има и "Икспертни" мнения като това... :tongue

Link to comment
Share on other sites

RazorGL, за тебе може би са достатъчни 20-30 парчета, но за мене не са. Имам в предвид, че ми се налага сравнително често да пътувам из страната,за по няколко дни,и не винаги имам възможност да опреснявам плейлиста си. Да не говорим, че имам около 400 сета с техно музика - сложи ги средно по 100 МВ всеки ... В този смисъл едно плеърче от ранга на Zen Extra би ми се отразило добре. Още повече, че гореспоменатото устройство може да бъде използвано и като преносим хард диск, както сам каза. Ако за тебе тези неща не са потребни, то за мене са. Всеки преценява сам за себе си в крайна сметка. Но за да се сдобиеш с един свестен плеър с 256 МВ ти трябват около 250 лв. За разлика от около 150-200 лв получаваш многократно повече памет. Споделям мнението ти за размера и тежестта, обаче.

Мисля, че последните няколко реда от поста ти не бяха никак на място. За това не смятам и да ги коментирам.

Link to comment
Share on other sites

Shmi, последните ми редове са свързани с това, което каза за"пишлигарската работа". Като на теб не ти вършат работа флаш плеърите то какво от това. Все пак си наясно, че хората имат различни виждания за нещата. То е ясно, че всеки ще иска повече. Прав си, че ако имаш парите е нормално да си вземеш Zen Extra, цената за 1MB или за 1GB е доволно ниска, но не си прав, че ти трябват 250лв. за свестен 256MB MP3 плеър. В случая 160лв. са напълно достатъчни за MuVo-то или 130лв. са Samsung-а. В последствие ако си вземеш и по-хубави слушалки... :music

Link to comment
Share on other sites

Лол,каква логика.Само селяните ли търсят най-евтиното?Пък и не знаех,че щом е евтино е боклук...трябва да продават USB кабели за 100$ за да не ги сметнеш за боклук ли?Но селяните не правят разлика между продукти,чиито цени съответсват на функциите им.

Гледам,че си много компетентен и си писал доста по темата,така че що не идеш да избиеш още малко комплекси с няколко шишета водка.Може да се съберете с пичовете от Д&Е  :wub: .

 

Е теб явно не те интересува фактора 'quality'. Една стока струва толкова колкото можеш да я продадеш, така че не 100 ами 500$ USB кабели може да има по магазините. Тези изказвания в стил абе що ми е атвомобил, я да си карам каручката, коня харчи по-малко сено на 100км, за сравнението на пре-остарялите дискмени с 40GB mp3 плеър са МНОГО НА МЯСТО, в средата в която живееш може и да са последен писък на модата. В момента не говорим за USB кабели а за mp3 плеъри, явно не си направил разлика. Не пия, така че ти можеш да се почерпиш с тази водка.

Link to comment
Share on other sites

RazorGL, много добре знам за какво бяха последните ти редове. Аз самия, казах, че всеки има различни нужди и сам си преценява, а ти сега едва ли не ми навираш в очите тези доводи ... :о) Тук, признавам си говоря малко 'на сляпо" . Имам в предвид, че за MuVo нямам информация, относно качеството на звученето, но спрямо Samsung-a, имам. Съжалявам, че не успях да изровя една статия, която бях чел по въпроса. Samsung-a беше сравнен със "страхотния" български Diva. В края на статията беше написано категорично, че той звучи МНОГО по-добре от корейския еквивалент. С Diva съм имал пряк досег и единственото, което мога да кажа е - абсолютен боклук, не може да се слуша музика на такова нещо. Не знам човекът какво ще реши в крайна сметка, но го съветвам в никакъв случай да не се насочва към това. Предполагам, че MuVo-то е добро, но ... знам ли. Казвам го, защото Creative е синоним на качество. И все пак ако нямаш радио и ти се наложи да пътуваш някъде ... колко пъти ще ги въртиш тези 20 песни ... Аз съм запалено меломанче. Разполагам с около 7000 песни + сетовете и никога не са ми достатъчни :о)

Link to comment
Share on other sites

Хубаво ще е ако можеш да дадеш линк към статията, която си чел, защото тя се разминава доста от това, което пише тук.

Обаче се оказва, че цената на Samsung YP-T5 не е 129лв., поредната глупост на Техномаркет Европа с една цена в интернет страницата и съвсем друга като отидеш да купуваш.

Дал съм линкове към две ревюта на Creative MuVo TX 256MB като едното е на небезизвестната "Работилничка на Том"(Tom's Hardware). Плеъра върви в комплект с калъфче за колан и калъфче за ръка, по лично мое мнение (и не само мое) изключително удобни. Единствената забележка и в двете ревюта беше за слушалките, но те винаги могат да се заменят, а най-вероятно проблема с тях ще го има и при Zen Extra.

Е ти щом имаш толкова много песни и си запален меломан е нормално да предпочетеш модел с хард диск, но в моя случай един нов хард би ми свършил повече работа в компютъра, отколкото извън него и става въпрос за поне 120GB.

 

Какво ти пречеше още в първия ти пост да обясниш като хората защо твоя избор би бил модел с хард диск вместо да обобщаваш всичко с онази дума. Ти може и да имаш 7000+ mp3-ки, обаче аз и 500 нямам сигурно...

 

Respect! :)

Link to comment
Share on other sites

Много съм доволен, въпреки че още не съм усетил как стават някои неща (ако стават).

Има иконка на папка. Първия път като го пуснах можех да си избирам по папки песните. Но от тогава нататък ми ги дава на едно място и трябва сам да се ориентирам.

Доволно силно свири, хубаво качество. Има много готин equaliser :) .

Източи алкалната батерия, дето беше в комплекта за 3-4 часа. Иначе по цял ден си слушам с една зарядна батерия (800 mAh), но вечер като легна да спя, тъъъкмо почна да се унасям и батерията свършва, аз се разсънвам :)

Слушалките са малко прецакани. Комплекта, който взех аз (без флашка с плеъра) има доста къси слушалки и на мен лично са ми неудобни. Планирам да си взема други. Иначе плеърът има две дупки за слушалки! Когато някой ви тормози да слуша, можете да му вържете втори чифт и да си делите слушалката с него ;) .

Като цяло съм много доволен и си обикалям навсякъде с него. Майка ми почна да се оплаква, че не съм я слушал като ми говори :) Добър избор е, взимайте преди да сме взели ние (утре вероятно :devil ).

Link to comment
Share on other sites

Хм, вече няколко дена се въртя в офиса на ЖАР,искайки инфо за плейърите,но нито там,нито в София знаят точният модел на Muvo-то.Нямат го дори на склад.Съвета им беше да обиколя хипермаркетите и евентуално да си избера модел и евентуално да сравнявам цени.Май така ще направя накрая.

Link to comment
Share on other sites

Някой да се е сблъсквал с MP3 плеърите на А-ДАТА? Гледам че за около 160лв излиза плеъра с 384 РАМ, има си радиот, SD/MMC слот. Ако и свири добре ще е добра сделка.

Link to comment
Share on other sites

Guest the_hot_guy
Здравейте до всички,

 

Идва нова година, време е за подаръци ...

 

Моят мисля да е Mp3 player, ама съм много бос откъм информация какъв да си взема. Средствата ми са ограничени, така че ако някой има опит в различните марки и места за закопуване (в Пловдив), моля споделете.

 

Мерси предварително.

a pak ako ne ti sa davat tolkova pari moje6 spokoino d si zeme6 ot ruskiq pazar za 50 lv. MP3 player TCM mai 4e be6e v kutiq v vsai4ko , no neznam dali e nov , no mai b6e nov gi vidqh ta moje i da ne e mnogo ka4estven ,no za tolkova pari .... :punk :music

Link to comment
Share on other sites

А сигурен ли си че става въпрос за player с памет, щото ние това обсъждаме, а не тези с дисковете...

Opa. Az za takav s diskove govoreh. A nqkoi moje li da mi obqsni kvi sa teq s pamet 6toto vob6te ne sum zapoznat :confused

Link to comment
Share on other sites

  • w00x unpinned this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...