Jump to content
BulForum.com

Bookshelf тонколони


Ferante

Recommended Posts

  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 years later...
59 minutes ago, charmock said:

И аз минах на HiFi усилвател. Взех си един FineArts by Grundig и съм много доволен от звука. Имам и един Маранц PM54 който се води и повисок клас, но звукът на Грундг-а ме кефи повече.

Със Zensor 5 ли беше? Колко вата е този усилвател. 5-ците искат поне 100-130 вата... 

Аз търся освен да е клас AB усилвател и да има съвременни функции, най-вече свързаност. Bluethooth, wifi и т.н. Искам едно устройство, не няколко... 

Честно, другия ми вариант е лампов, с някаква мултимедия... 

Just now, RaptoR said:


Ах, ти, мискинино! Стефчо пък се налива мащабно с текили в Мексико... Абе ей! :ninja:

=============================

 

В тоя ред на мисли какво е вашето мнение за старите усилватели? Аз си взех един Денон за 100-на лева, но вече втора година не съм го опънал като хората. Купих и един Онкио с някакъв дек за по 20-30 лева и за още 20 ги отремонтирах. Лично аз си мисля, че старите машини бяха много добри. 

От старата школа (20+ години) има много добри неща, но пък им липсват съвременните технологии. 

Аз имах един Техникс, страхотен, към 30-тина годишен, но чисто аналогов продукт си беше. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mockingbird said:

Със Zensor 5 ли беше? Колко вата е този усилвател. 5-ците искат поне 100-130 вата... 

Аз търся освен да е клас AB усилвател и да има съвременни функции, най-вече свързаност. Bluethooth, wifi и т.н. Искам едно устройство, не няколко... 

Не бе човек :), това са 90-тарски усилватели с уникалния си мек, аналогов звук. Няма съвременни дивотии от рода на блутут, мрежови свързаности и т.н. Просто ме е обзела винтидж вълната. Иначе Маранца е 2х95 вата на 4 ома и съответно 2х80 на 8 ома. Грундига е 2x60 на 4 ома и 2х40 на 8 ома.

Link to comment
Share on other sites

Не само, че слушам основно CD-та, но и купувам само оригинални. Иначе слушам понякога и от тубата. Якото на Грундиг-а е, че има 6 опции за свързване. В момента към него съм свързал CD плеър Онкио, ДВД плеър Денон, касетен дек Шарп, телевизора и компютъра. Само грамофон нямам. Блутут не ползвам, като изключим слушалките които свързвам към телефона, а флашка понякога слагам в приемника на Кулбокс-а, но както казах ТВ-то също ми е свързано към усилвателя и те така. Наздраве от мен.

78536840_1178768888979146_14092302879503

Link to comment
Share on other sites

Следващият ми ъпгрейд на мен най-вероятно ще е един отделен усилвател за предните 3 канала. Като се преместя в друг апартамент обаче. В сегашната стая няма място за допълнителна техника, а и ресиверът е пре-достатъчен.

Link to comment
Share on other sites

Не ми се занимава вече с дискове... А и музиката която слушам е доста разнообразна, понякога ги смесвам стиловете един след друг, друг път съм само на една вълна.... При всички положения искам мрежов hifi усилвател... Пък, като ме натисне носталгията винаги мога да си купя един цеде плеър или грамофон.... 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mockingbird said:

Не ми се занимава вече с дискове... А и музиката която слушам е доста разнообразна, понякога ги смесвам стиловете един след друг, друг път съм само на една вълна.... При всички положения искам мрежов hifi усилвател... Пък, като ме натисне носталгията винаги мога да си купя един цеде плеър или грамофон.... 

При нас със синът ми тая работа с дисковете е нещо като мания. По същия начин както при вас с бирата. Ние също слушаме доста разнообразна музика, например тези дни ми пристигна дискографиите на Енигма и Грегориан, сега съм си поръчал и E Nomine. Всъщност Ангел е прав, защо не вземеш отделен плеър за нещата които искаш?

Link to comment
Share on other sites

Ами, защото едното плюс другото излиза като пари колкото едно комбинирано устройство. Все пак нямам неограничен бюджет.... Ще помисля, не е тупнал тъпана... Има време... 

Link to comment
Share on other sites

Не излизат колкото едно устройство. Взимаш един стар усилвател като на charmock и едно стрийминг устройство и ще ти излезе еднакво. Един Teufel Connector например.

 

Другият плюс е като при всяка една компонентна система. Не трябва да сменяш всичко ако искаш да смениш само усилвателя или самостриймъра например.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
54 minutes ago, charmock said:

В петък ми се наложи да чакам жена ми, от един нотариус и влязох в магазин Exproject в капана да поразгледам. Младежа беше много любезен и явно скучаеше, за това имах възможност да изслушам голяма част от тонколоните. Те продават основно Swan както и техни тонколони. ТЪ пича ми пусна ето тези тонколони, които били тяхно производство и били с пъти по добри от аналогичния Swan...ми кво да кажа! Ако съм ги купил онлайн и съответно платил 1200 кинта щях много, ама много да псувам. А най-интересното, че аналогичния модел на Swan, който струваше към 1600 кинта не звучеше по добре. Та мисълта ми е, че преди да съм чул нещо, не бих го купил. А лошото е, че повечето качествени неща няма как да чуеш, дори и в Технополис.

Еее, как... Експроджект са доста популярни на пазара... 

Иначе M audioto можеш да ги чуеш в Технополис ако имат изобщо.. Аз там успях да ги слушам един път...даже заедно с Дали-то... С моя флашка... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, charmock said:

В петък ми се наложи да чакам жена ми, от един нотариус и влязох в магазин Exproject в капана да поразгледам. Младежа беше много любезен и явно скучаеше, за това имах възможност да изслушам голяма част от тонколоните. Те продават основно Swan както и техни тонколони. ТЪ пича ми пусна ето тези тонколони, които били тяхно производство и били с пъти по добри от аналогичния Swan...ми кво да кажа! Ако съм ги купил онлайн и съответно платил 1200 кинта щях много, ама много да псувам. А най-интересното, че аналогичния модел на Swan, който струваше към 1600 кинта не звучеше по добре. Та мисълта ми е, че преди да съм чул нещо, не бих го купил. А лошото е, че повечето качествени неща няма как да чуеш, дори и в Технополис.

 

Дам. Няма как да чуеш почти нищо. А дори и да го чуеш, у вас ще звучи различно. И с усилвателите е така, и с тонколоните. Само слушалки можеш да чуеш адекватно. За съжаление се налага да се взима на сляпо и по мнението на други хора.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Пичове, да се изфукам, че се сдобих с легендарния Маранц CD-63. Уникален звук, невероятно бързо зареждане и плейване на СД-тата. Успях да си намеря и оригинално дистанционно.

iQrTaYQ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Поздравления. :) Много да те радва и да ти е достатъчен, че да не те човърка нуждата за ъпгрейди. :)

Аз си слушам изцяло дигитално. Прекалено много разнообразна музика имам, за да издирвам CD-та. Да не говорим, че голяма част от музиката дори не се издава на CD-та в днешно време.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти. Аз също слушам дигитално доста неща. Не мога все още да имам всичко на СД-та. Опитвам се да си събера най-любимите неща на оригинални носители. 

Link to comment
Share on other sites

Супер, честито! Къде ровиш за втора ръчка техника? Базар, олх са ясни... Другаде? 

Аз пък съм си натъпкал компа с флакове и си стриимя през мрежата, ама лошото е, че тв не пуска флак, ресивъра ми е стар и неадекватен и ползвам телефон с блутут модул към ресивъра.... Пък модула не държи аптикс... Пълна тъпня... Но вече го реших... Или Marantz PM7000N или Yamaha RN803D. Ще бъде всичко в едно устройство... Просто трябва да ида да ги чуя и двете, за да реша.... 

Link to comment
Share on other sites

Всъщност основно от две места. Едното е една група във фейса Hi Fi мания, а другото място е магазинчето на Стефан "Мелодия", който се намира на центъра до пешеходния мост. Има уникални находки и винаги взимам неща да ги тества ден-два и тогава решавам дали да ги задържа, или да ми върне парите. Много е точен в това отношение.

HIFI мания

Магазина на Стефан 15-на метра след знака.

 

А относно стриймването на Флак, на кулбокс приемника стриимва почти всички музикални формати през ЮСБ или външен хард. Много е яко. Аз също си пускам често флакове през него.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mockingbird said:

Супер, честито! Къде ровиш за втора ръчка техника? Базар, олх са ясни... Другаде? 

Аз пък съм си натъпкал компа с флакове и си стриимя през мрежата, ама лошото е, че тв не пуска флак, ресивъра ми е стар и неадекватен и ползвам телефон с блутут модул към ресивъра.... Пък модула не държи аптикс... Пълна тъпня... Но вече го реших... Или Marantz PM7000N или Yamaha RN803D. Ще бъде всичко в едно устройство... Просто трябва да ида да ги чуя и двете, за да реша.... 

 

Ми ти с тоя Блутуут без AptX HD... дали слушаш FLAC или 128bit mp3 - все тая. :D

Вземи си един отделен плейър или DAC. По-лесно ще намериш усилвател така, отколкото да търсиш комбинирано. Има хубави DAC-ове за по 100-200лв. Свързваш си ги с компютъра и си готов. Ако дадеш малко повече пари, можеш да вземеш модел с AptX HD кодек и блутуут.

 

Аз просто не мога да чуя разликата между 320bit mp3 и некомпресиран FLAC, пък квото ще да става. Правих си тестове, слушах с различна техника, различни DAC-ове, различни усилватели, различни слушалки - нищо. Просто не мога да направя разликата и това е. А ако няма разлика със слушалки за 900лв, то тогава заслужава ли си изобщо разликата?

 

Между 128бит и 320бит мп3 - да, но иначе - не. Апък ако е 320bit OGG, който е по-добър и модерен кодек от МП3 - абсурд.

 

Тестове съм пробвал с файлове, които аз съм си направил. Взел съм оригиналното CD, рипнал съм го във FLAC, 320bit MP3 и съм слушал оригинала директно от диска. Еми.... не го чувам и това е.
Има и тестове онлайн, на които също не мога да го чуя.
 Може да пробвате и вие.

http://abx.digitalfeed.net

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...