Jump to content
BulForum.com

Испания Примера Дивисион сезон 2011-2012


Stenli

Recommended Posts

Ами май дойде време и за тази тема. Днес е първото "Ел Класико", с което ще бъде даден старт на новия сезон. Залагам отново на много силни Реал и Барса, които ще са с класи над останалите отбори не само в Испания, но и в Европа. Наистина не виждам кой отбор би им се противопоставил като футболисти или футболни качества. Явно съперничеството между двата испански гранда издигна испанския футбол на едно ново по-високо ниво.

 

И нека по-добрият отбор победи!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply
Guest Rumbata

И тук, както и в темата за Премиършип ще попитам:

Защо е необходимо за всеки нов сезон да има нова тема?

Защо за Ф1 например няма?

Link to comment
Share on other sites

И тук, както и в темата за Премиършип ще попитам:

Защо е необходимо за всеки нов сезон да има нова тема?

Защо за Ф1 например няма?

 

Ами аз нямам нищо против да се направи по една обща тема за всяко първенство и да се закачат най-отгоре. Ще направя предложение към модераторите :)

 

иначе в темата за F1 спамът е просто без коментарbiggrin1.gif

 

едит някой си поред: всъщност мисля, че ще е хубаво да се разбере какво е мнението и на останалите потребители пишещи в раздела, затова ще пусна една анкета devil.gif

Link to comment
Share on other sites

Честно казано не виждам разлика между една тема и тема за всеки сезон. Пак си е що-годе същото съдържание. Едва ли нещо в съдържанието на постовете ще се промени, ако темите са по една. Но не мисля, че има смисъл да се закарфичват горе.

Link to comment
Share on other sites

Страхотен мач! Реал могат само да съжаляват за изпуснатата суперкупа. На Ноу Камп вероятно ще е съвсем различна картинката. По мое мнение, може би малко пристрастно, Реал тотално надигра Барса и само късмета ги лиши от трофея. Меси изключае гола почти го нямаше. Епизодични моменти на типичната за Барса игра, но като цяло - тотално надмощие на Реал.

Тази година картинката може и да е различна...

Link to comment
Share on other sites

Не забравяй факта, че Барса играха 2/3 от мача без Шави, Пике, Педро, Пуйол. Отделно за Меси и Санчес това е първи мач за Барса (пропусна цялата подготовка заради копа Америка), така че щом с подобен състав щяхме да изпраскаме Реал то не мисля, че тази година ще има промянаlaughing.gif

 

 

:пп вече никакви картони за Реал, Пепе може да си чупи крака наляво-надясно спокойно, тактиката на Мангалиньо сработи!

 

:пп 2: блъснаха някакво куче и ми скапаха прекрасната вечер с приятели на хапване и пийване! втф правят хората, които трябва да се занимават с това?!?!?mad.gif

 

:пп 3: Официално: Сеск в Барса

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Личеше си, че акълът на Барца още витае някъде по плажовете и монокините.

Много много не я е*ават тая купа, Ако стане - стане. "Футболните" трофеи като Примиера и Шампионска си ги спечелиха като пичове, а "престижните" като Кралска и Супер благородно ще отстъпят на балерините (така ми се струва).

Но си мисля - те играха на 1/3 обороти и постигнаха равен, а ако заиграят на 2/3?

Link to comment
Share on other sites

Не, факт е, че Реал играха доста силно. Вярно е, че Барса бяха окуцели, откъм състав, но и Реал показаха по-сериозни зъби, отколкото предишните сезони. Това означава само едно - още по-интересно испанско първенство. Щото едно е да гледаш Барса как гази всичко, като на спаринг, друго е да има реална конкуренция.

 

И отново си мисля, че Реал и Барса ще са основните претенденти за Шампионската Лига. Просто в Европа няма кой копче да им каже.

Link to comment
Share on other sites

"Моуриньо не се яви на пресконференцията след мача"

 

Ето този коментар от спортал ми хареса и мисля, че има много истина в него:

защо бе Моу! кой пак ти накриви шапката? Пак ли съдиите дето не ви дадоха една дузпа, както и една за Барса за нарушение срещу Педро или защото този път не ви изгониха играч`(не че пак нямаше основания) и нямаш основание да мрънкотиш добрата стара песен - бяхме с 10 играчи. Ами мили Моу, май най-добре погледни проблемите в собствения си двор - супер груби футболости и футбол никога непрактикуван в историята на Реал, както и безхаберни пропуски на някои играчи. Какво да кажем за суопер дайвърите ЦР7 и Ди Мария дето пак гледаха мача острани, докато рендетата Пепе и Алонсо пак влачеха отбора. Направи достатъчнnо дълга подготовка, уж обигра титулярите и пак същата история и то срещу Барса дето половината им от плажовете бяха събрани. Защоп бе Моу, защо си такъв тъпан и не напуснеш този велик клуби да тренираш разни отбори като Стоук или Болтън.
Link to comment
Share on other sites

Личеше си, че акълът на Барца още витае някъде по плажовете и монокините.

Много много не я е*ават тая купа, Ако стане - стане. "Футболните" трофеи като Примиера и Шампионска си ги спечелиха като пичове, а "престижните" като Кралска и Супер благородно ще отстъпят на балерините (така ми се струва).

Но си мисля - те играха на 1/3 обороти и постигнаха равен, а ако заиграят на 2/3?

 

Ти на 2/3 остави, ами ако заиграят на 3/3-ти какво ще стане? Много се кефя, че върнаха Сеск в отбора. Просто страхотен футболист и пич на терена.

 

@Stenli - той Моу е като фанатик - напук на всички ще вземе да тренира Стоук или друг отбор и ще вземе да ги направи шампиони, та после всички 'лидери' ще ги е срам да се погледнат в огледалото.

Link to comment
Share on other sites

При Моуриньо Реал ще вземат и титлата в Испания и ШЛ. Може и да не е тази година, но със сигурност ще се случи. Поне така мисля аз.

Link to comment
Share on other sites

На Ноу Камп вероятно ще е съвсем различна картинката. По мое мнение, може би малко пристрастно, Реал тотално надигра Барса и само късмета ги лиши от трофея.

 

НАПЪЛНО не съм съгласен. Барса ТОТАЛНО надигра Моу в тактиката. Идеално бяха преценили физическото състояние на състава си правилно прецениха и настройката за мача на Реал М.

 

Именно това е причината Моу да го няма на конференцията. Защото беше надигран извън терена и не може да се покаже от яд. Барса си взеха почти 100% от каквото искаха от мача и се съхраниха доста добре за реванша.

 

Къде обаче виждам аз проблем. Супер динамото в центъра Шави не можа да "даде разликата в мача" която всички май очакваха с влизането му. Нямаше и помен от "валяка" Барселона който премазва всичко в центъра и прави на глупаци цели защити. По-скоро един много целеустремен, пресметлив отбор, който вкарва 2 гола от 1 положение. Нещо което в Испания ще е много интересно като концепция ако ще се играе така през сезона - за да може да се запазят играчите през него (подозирам ги Барса, че така ще играят в Примера, а в ШЛ както преди).

 

Реванша е огромна неизвестна. Но съм убеден, че Барса няма да играе в сляпа атака. Видя се, че и футболистите на Моуриньо са наваксали доста пропуски в тактиката , но все още изостават.

 

Поздрав за Гурадиола, именно той за мен ВЗЕ мача на Бернабеу.

Link to comment
Share on other sites

Малее.... Фабрегас, Шави и Иниеста като се сработят... все едно Барса не беше достатъчно силна до момента...

-----

От този мач видях само последните два гола. Грозни сцени. И отново инициирани от Реал. От това, което видях от този мач - Барса си беше и моралния и реалния победител. Напълно заслужена купа. Радвам се, че честния и откровен Гуардиола взе поредната си победа над подмолния и хитреещ Мауриньо.

Link to comment
Share on other sites

Страхотен мач изкаран отново почти на ходом от Барса и невероятно желание за победа от страна на Реал. Мисля, че те бяха по-добрият отбор и в двата мача (говоря от към положения), но в крайна сметка Барселона са машини и знаят какво правят.

 

Изключително селска постъпка за пореден път на Марсело, нямам идея кви са тия дървари, но Алонсо, Пепе и Марсело трябва да идат на психиатър възможно най-скороwacko.gif

Link to comment
Share on other sites

Алонсо не. Според мен той е принуден да играе така. Докато Марсело и Пепе определено не владеят емоциите си. И влагат прекалено много от тях на терена...

 

Edit:

rrrw.jpg

(sportal.bg)

Link to comment
Share on other sites

Грозна работа. Гледах репортаж от мача и допълнителни кадри на действията на Муриньо. Простак, абсолютен простак. Досега имах някакъв респект към него с оглед на това, че въпреки номерата си е добър треньор и е постигнал много, но след този мач веднага го слагам в графата "футболни идиоти".

 

А Пепе - чакам момента, в който някой регулаторен орган ще се намеси и ще изкара това говедо от терeна завинаги.

 

Иначе <3 Барселона, <3 Меси.

Link to comment
Share on other sites

Може ли Моуриньо да обясни ЗАЩО двойката му централни защитници е Пепе + Карвальо? Пепе ЯВНО не може да свикне как да се изтегля за изк. засада, Карвальо ЯВНО не е на години за голям футбол в такова първенство като Примера. ЗАЩО Роналдо е човека покриващ Меси? Той какъв е? Дефанзивен халф, защитник???? Защо Кедира си пропуска дефанзивните функции изкл. често и е неефективен , при положение, че Алтинтоп и Сахин чакат шанс за изява?!

 

Защо човекЪТ имащ претенции за тактически гений дирижира отбор расечен с 3 атаки 2 от които като на тренировка на малдежи - 2ен пас + разиграване по широчина за разтваряне на защитата?

 

Барса заслужено си взеха мача. Марсело минимум 5 срещи не трябва да играе. И тия приказки, за подпиране на Барса... да, свириха е доста странни фалове особено 2рото 1/2време , но това далеч не е причината Реал да не можа да си вземе мача.

 

Ако сега пак Мауриньо остане на старата плоча, че някой друг ми е виновен... той е свършен за мен.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Като стане въпрос за Моуриньо се сещам, че не знам как по-правилно се пише - говно, или гомно?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...