Jump to content
BulForum.com

Планински походи


Recommended Posts

Здравейте. Искам да Ви попитам да ми дадете малък съвет относно обувки за походи. Набелязах един два чифта ама се чудя още доста много.

Единия модел е на Adidas Kanadia II, Гледам, че подметката им е за пресечен терен и е направена за да не задържа кал.

Mens-ADIDAS-Kanadia-TR-2-Kanadia-TR-2-Black-RunWhite-BlackSilver-MG14191.jpg

Другия модел беше на HEAD ама бяха тип боти и не знам кое ще е по добре. Предимно през лятото ще ходят на такива разходки и мисля, че някой тип като Канадиата ще е по - добрия вариант.

Предложете и вие.

Ако може и поставете цени.

Link to comment
Share on other sites

Това не са обувки за туризъм. Компанията Адидас не произвежда такива продукти.

Почети из гугъл що е то туристическа обувка. Има и материали и на български език.

Ако имаш по-голяма финансова възможност се насочи към обувки с подметки с гума от Spyder. Гумите на Vibram също ще ти свършат работа.

Ако искаш и да ти са сухи краката ще трябва да гледаш и за разни мембрани.

 

Ако нямаш пари - вземи си едни удобни гуменки и пердаши с тях по чукарите. :)

Ето интересна статия: http://www.sportal.bg/news.php?news=224161

Това е 3-тата част, ако ти е интересно прочети и предишните две :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ами както каза до сухите крака разбрах, че няма такава мембрана... Всичките пропускат влага в мокра трева(все пак тревата е навсякъде). Има много дискусии за тази тема и все няма край. Края е ГУМЕНИ Ботуши, но са неудобни.

Иначе за Адидаса знам. Просто мога да ги взема за по достъпна цена. Проблема е че не знам какви да са обувките! Ниски или високи, а и парите знаеш, че винаги не стигат.

Ще по умувам още и ще видим.

Благодаря все пак.

 

Lizard до колкото ровех из нета май май са едни от водещите производители и Fuse (мисля, че така беше тази марка за аксесоари).

Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам ти Salomon. Asolo също са добри. И такъв филм с мембраните има, но искат поддръжка, при това сериозна.

Link to comment
Share on other sites

Имал съм обувки и от Саломон и от Асоло. Както се оказа в последствие, Саломоните бяха някакъв застоял модел в магазина и подметките им се счепиха сравнително лесно. Асолото излезнаха железни, но проблема при тях беше, че подметката им бе много твърда и се доближаваха повече до обувки от cat.C. Обувката не трябва да е с мека подпетка, но не и с много твърда.

 

По-въпроса за ниски-високи. Ниските ми обувки за планина са сандали, които са идеални за горещо време. За сериозни предходи предпочитам високите зариди допълнителната защита от изкълчване на глезена.

 

Ако търсиш достатъчно, ще установиш, че тур. стоки са значително по-здрави от спортните, а в ценово отношение не са по-скъпи. С дуги думи преготви 150-250 лв за високи обувки или 100-150лв за ниски такива.

 

Насочи се към мембрани от ГореТекс или Евент.

 

Съответно, за да има максимален ефект от обувката си вземи и качествени чорапи.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 year later...

Здравейте,

виждам,че темата е старичка и не много актуална,но ми се стори най-подходяща да си задам въпроса...

Някой знае ли къде в Пловдив е фирмения магазин където продават туристически обувки NET WALK родно производство?Из нета на няколко места видях да се споменава,че има такъв,но никъде неможах да намеря къде точно се намира.

Link to comment
Share on other sites

НИДИ ООД гр. Пловдив, ул. "Плевен" 6

Тел.: 032 62 04 07

Факс: 032 62 10 09

GSM: 0898 445 538

Информация и работно време- всеки делничен ден от 9.00 до 17.00 часа.

E-mail: nidi_plovdivn@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Еее,благодарско,колега!Много ми помагаш! :beer:

и за информация в поста ще добавя,че ползвам едни обувки с тази марка(незнам модела),вече пета или шеста година почти целогодишно и чак сега смятам,че им е време да останат за резерва.Основно подметката се е стопила вече,но нормално за толкова време.Моите немога да кажа,че са перфектни,немога да кажа и че са лоши,но перфектно си отговориха на цената.Та бих разгледал какво се предлага в момента.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...