Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

11 hours ago, Lucky Luciano said:

Филипс го забравете. Хубав е на хартия. После се почват дефектните панели. Скоро приятел изрева на първата година - най-висока серия, с амбилайт - трябваше да видите картината. Отива в сервиза и там поне 10 подобни със същия дефект.

За телевизори - Сони и LG. Но Sony ценово е почти колкото 2 LG-та. От друга страна, WebOS на LG е отлична система, поне за мен. Подкарвам си всичко, работи изключително бързо. Същото е и с Android при Sony, разбира се, но пак казвам цената е почти двойна, което при телевизор над 55 инча, се изразява в 1000+лв. и не знам доколко си заслужава. И двата имат прекрасна картина и панели.

Интересно, какви са причините Сони да са двойно по-скъпи от ЛГ? При мен няма такова нещо. На практика и аз в началото бях поставен пред подобна дилема, но откакто LG извадиха G-sync драйвери за ОЛЕД моделите си от миналата година, избора ми вече е предрешен - 65'' C9. Само чакам да излезе поредната прИмоция и веднага го прилапвам. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

42 minutes ago, Godfather said:

Интересно, какви са причините Сони да са двойно по-скъпи от ЛГ? При мен няма такова нещо. На практика и аз в началото бях поставен пред подобна дилема, но откакто LG извадиха G-sync драйвери за ОЛЕД моделите си от миналата година, избора ми вече е предрешен - 65'' C9. Само чакам да излезе поредната прИмоция и веднага го прилапвам. :lol:

Плащаш за марката, как какви?! Андроида в момента е на мода и това допълнително надува цената.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Интересно, какви са причините Сони да са двойно по-скъпи от ЛГ? При мен няма такова нещо. На практика и аз в началото бях поставен пред подобна дилема, но откакто LG извадиха G-sync драйвери за ОЛЕД моделите си от миналата година, избора ми вече е предрешен - 65'' C9. Само чакам да излезе поредната прИмоция и веднага го прилапвам. :lol:

 

Не са двойно по-скъпи. :)

В момента, разликата между 55" LG C9 и Sony A8G е 550лв, като LG-то е на промоция.

Разликата между топ моделите LG E9 и Sony A9G е малко трудна за установяване, защото LG-то го има само в eMag на цена от 3500лв, а Сони-то в Технополис е 4399лв. Което всъщност прави LG-то далавера, но предполагам, че при излизането си са били на сходна цена.
A9F (от миналата година), който според ревютата (и според сони) има почти същата картина и различен дизайн е 3300лв.

Сонитата (и 3-те споменати) имат технология звукът да не излиза от отделни говорители, а чрез вибрация на самия екран. Целият телевизор е един голям говорител.

 

Та Сони-тата са по-скъпи, но не с много и главно разликата е processing-ът на картината.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Не са двойно по-скъпи. :)

В момента, разликата между 55" LG C9 и Sony A8G е 550лв, като LG-то е на промоция.

Разликата между топ моделите LG E9 и Sony A9G е малко трудна за установяване, защото LG-то го има само в eMag на цена от 3500лв, а Сони-то в Технополис е 4399лв. Което всъщност прави LG-то далавера, но предполагам, че при излизането си са били на сходна цена.
A9F (от миналата година), който според ревютата (и според сони) има почти същата картина и различен дизайн е 3300лв.

Сонитата (и 3-те споменати) имат технология звукът да не излиза от отделни говорители, а чрез вибрация на самия екран. Целият телевизор е един голям говорител.

 

Та Сони-тата са по-скъпи, но не с много и главно разликата е processing-ът на картината.

Така съм съгласен вече. Сони и тук от тази страна на океана имат лек превес в цената, но пък за мен най-важното беше G-Sync поддръжката, просто в този случай нищо друго не може да наклони везните по този начин. Никога не съм се интересувал от звука на самия телевизор, защото каквито и технологии да ползват, няма как да докарат звук от истински колони, да не говорим за 7.2. Просто не знам защо продължават да се напъват с такива глупости, а да се разчита на звук от телевизора (при това тънък като фототапет, което е водещата тенденция) е меко казано глупаво. :)

Link to comment
Share on other sites

За Гейминг ЛГ-тата изглеждат като по-добър вариант определено.

 

Повечето хора си карат със звука на телевизора, защото “аз разлика няма да чуя така или иначе, тоя звук си ми е идеален”. При такива ситуации, телевизорите с вграден саундбар или “вибриращ” екран са класи над тези с обикновените говорители.

 

А и повечето хора не отдават чак такова значение на телевизора, защото го ползват само да гледат телевизия на него и от време на време някой филм (свален с незнайно качество). Затова и много хора не могат да разберат защо някой би дал толкова пари за телевизор като “те са еднакви”.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

За Гейминг ЛГ-тата изглеждат като по-добър вариант определено.

Определено. Просто е супер зарибяващо да имаш 65'' 4K@120Hz G-Sync "монитор", който между другото може да се ползва и като телевизор. :lol:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

 

Не са двойно по-скъпи. :)

В момента, разликата между 55" LG C9 и Sony A8G е 550лв, като LG-то е на промоция.

Разликата между топ моделите LG E9 и Sony A9G е малко трудна за установяване, защото LG-то го има само в eMag на цена от 3500лв, а Сони-то в Технополис е 4399лв. Което всъщност прави LG-то далавера, но предполагам, че при излизането си са били на сходна цена.
A9F (от миналата година), който според ревютата (и според сони) има почти същата картина и различен дизайн е 3300лв.

Сонитата (и 3-те споменати) имат технология звукът да не излиза от отделни говорители, а чрез вибрация на самия екран. Целият телевизор е един голям говорител.

 

Та Сони-тата са по-скъпи, но не с много и главно разликата е processing-ът на картината.

 

Къде ги видя тези 550лв.? Последно като гледах близки по характеристики модели от среден клас, разликата беше двойна без 90-100лв. По-скоро да са надути цените на LG в тукашните вериги, откъдето не съм купувал с години.

Link to comment
Share on other sites

В Технополис. В САЩ е същото. Просто си гледал/сравнявал различни класове най-вероятно. :)

 

Разликата между C9 и A9G е двойна почти, но това са 2 различни класа телевизори. Аналог на C9 е A8G. Аналог на A9G е LG E9.

Link to comment
Share on other sites

Пазарувам от ЕМаг и унгарците. Другите не ги гледам, навсякъде цените са по-високи. Най-коректни са ЕМаг, но трябва да се дебне. В един момент цените им са високи, но след това правят такава оферта, която никъде я няма. Унгарците са същите, но там времето за доставка е поне седмица.

Link to comment
Share on other sites

Специално за телевизори последно време аз ползвам Техмарт, от тях съм най-доволен и като цена. Поне тея модели, които аз гледам там на промоция са на най-тънка цена.

 

Както писах горе, сега взимам само LG, у нас съм с такъв, на майка ми взех такъв и на тъщата също. Сега съм си харесал една 65" за хола, но ще трябва да изчака, че имам други неща за купуване преди това.

Link to comment
Share on other sites

Поне с 200 са отгоре, от моделите, които гледам и купувам напоследък. Бяла техника от друго място купувам, където пак няма кой да им бие цените, но там е по-скоро доставна цена, та по-скоро няма и как да ги бият.

Само сушилнята е от ЕМаг, но тогава и от Бош България ми казаха, че такава цена тук няма, дори и доставна и да не се мотам, а да я поръчам от там, за да не свърши. Дойде за точно 24ч. от поръчка, което ме изуми, а с помощта на Бош България, успях да си я регистрирам с 5 години гаранция, което по принцип не трябваше да се случва.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

За тея модели, които гледам, няма как да стане, трябва да ми ги дадат без пари почти. На майка ми ТВ-то в Емаг в момента е на 599 лв., в Техмарт е 579 лв. Ако гледам модели от по 2000-3000 лв. сигурно може да има с 200 лв. по-тънко, но за тези едва ли.

Link to comment
Share on other sites

В последните години не малко телевизори ми минаха през ръцете. От LG съм най - доволен. Хем супер картина вадят, хем са най - стабилни като работа. Бетон са направо. От доста време когато се наложи да гледам за ТВ, директно само техните модели гледам.

Link to comment
Share on other sites

Какво мислите за Panasonic?
Имам чувството, че напоследък тази марка е леко встрани от погледа на ревютата.

Може би не плащат достатъчно където трябва?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, jozo said:

За тея модели, които гледам, няма как да стане, трябва да ми ги дадат без пари почти. На майка ми ТВ-то в Емаг в момента е на 599 лв., в Техмарт е 579 лв. Ако гледам модели от по 2000-3000 лв. сигурно може да има с 200 лв. по-тънко, но за тези едва ли.

 

Всичко е по-евтино, но трябва няколко дни да следиш. Напоследък купувах от 32 до 65 инча - всичко, без изключение, беше по-евтино. При 32-ката, разликата беше 90лв., при големите е още по-сериозна.

 

@netrootbg Цена/качество няма по-добро от LG. Плюсът на WebOS е, че се плаща, за да се разработва, докато при Android се набляга на безплатното и всичко с времето се зарязва на някакъв етап и приключва.

 

@plameni Panasonic имат добра картина, но ако търсиш смарт, не е твоят телевизор! По-добре си вземи JVC на Vestel, чиито предимства с теб сме обсъждали много пъти.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Lucky Luciano said:

@plameni Panasonic имат добра картина, но ако търсиш смарт, не е твоят телевизор! По-добре си вземи JVC на Vestel, чиито предимства с теб сме обсъждали много пъти.

 

Ммне... Ще се избира и картина, и смарт :grin:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Lucky Luciano said:

 

Всичко е по-евтино, но трябва няколко дни да следиш. Напоследък купувах от 32 до 65 инча - всичко, без изключение, беше по-евтино. При 32-ката, разликата беше 90лв., при големите е още по-сериозна.

 

 

Човек, аз модела 43UM7100PLB от преди коледа гo следя, ЕМАГ пускаха какви ли не промоции, обаче не е бил никога по-евтин отколкото в Техмарт. Аз го купих на 599 лв., в Емаг тогава беше 649 лв. на Крейзидейс. Ето сега уж за Великден е 599 лв. в Техмарт е 579 лв. Не им правя реклама, просто ти казвам, че в ЕМАГ не е бил по-евтин последните месеци специално този.

Link to comment
Share on other sites

Конкретният модел в ЕМаг е с подарък Magic Remote и винаги е бил и ако от Техмарт са го дали на 579 с Меджик - да, по-евтино е наистина!

От ЕМаг за 619лв. съм взел от ЕМаг 43UM7500, който е по-висока серия с RGB матрица, пак с Magic Remote и т.н. Отделно 7100 е с WRGB матрица, което реално е орязано 4К.

А за 626 съм взел 49UM7100, пак с подарък Magic Remote. За 352лв., пък взех 32LK6200.

 

@jozo 7100 е бил 579.99 в ЕМаг на 25.01.

 

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Аз го купих края на януари, началото на февруари, че вече ми дадоха зор, понеже на стаята и свършихме ремонта. Още 2 месеца нямаше да ме чакат и щяха да ме изненадат....

 

То и тоя им е прекалено хубав, като до сега бяха с 21" тръба...... Нямаше грам да разберат разликата в матриците, камо ли да трябва да ги уча на Междик ремоут....

 

П.П. За по-голям няма място, че е сложен между 2 прозореца на стената, та трябваше да гледам само тоя размер.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, plameni said:

Какво мислите за Panasonic?
Имам чувството, че напоследък тази марка е леко встрани от погледа на ревютата.

Може би не плащат достатъчно където трябва?

 

Преди година и половина някъде избирах телевизор в бюджет до 900лв. Гледах Самсунг, ЛГ, Сони и Панасоник. Отидох в магазина, гледах ги на място и от всичките, най-добър беше Панасоника. 55" за 930лв. Беше миналогодишен модел. Новият беше с ралзличен корпус само.

За мен по принцип телевизорът си е телевизор и качеството на картината е единственото качество, което гледам при избора.

Да се избира телевизор по смарт функции е немислимо за мен, при положение, че Amazon Fire Stick 4к струва 60лв и е в пъти по-кадърен стриймър от всеки един телевизор. И получава ъпдейти по-често и по-дълго.

 

Дори и да си взема телевизор с Android, пак ще си ползвам nVIDIA Shield-а за стриймър.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
21 minutes ago, plameni said:

Отличен избор на клип в резюмето за ревюто на един от последните модели на Sony :punk

Тук можеш да ги гледаш почти във всеки магазин за електроника (много често съм попадал на тях). Мисля това са стандартни демонстрационни клипове на Сони, които съдържат доста кадри от България. Основно фолклорни мотиви, манастири, крепости, странни обекти като летящата чиния на Бузлуджа и прочие. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...