Jump to content
BulForum.com

Избор на 3Д ТВ


Mazev

Recommended Posts

Здравейте, предстои ми покупка на 3Д ТВ. Насочил съм се към 47" ще се гледа от 3.5м. Изчетох доста за 3Д технологиите с активни и пасивни очила и се обърках тотално. Сега незнам към какво да се насоча. Хареса ми модела на LG (lg 47la740s) който е с пасивни очила, заслужава ли си парите като ТВ и за добро 3Д изживяване, или бихте ми предложили друг ТВ. Горната граница е 2100лв.

Link to comment
Share on other sites

Излизат все повече 3Д филми, бих желал да се възползвам, иначе всякакви филми ще се гледат, смятам, че всеки човек, ще се надява да вземе най-доброто за бюджета, с които разполага

Link to comment
Share on other sites

Идеята ми е, че си споменал само и единствено 3Д-то в първия пост, което ме навява на мисълта, че това е най-важното нещо, което търсиш в телевизора. Всеки телевизор на тази цена ще има 3Д, можеш да си сигурен.

Link to comment
Share on other sites

да знам, ама към кое да се насоча, кое е по добро като технология пасивната или активната. Това е, че в магазина гледах само демото и на двете технологий изглежда добре, а картината на 2Д изображения на всеки ТВ е добра, като има хубав сигнал , затова питането ми беше насочено към 3Д-то. Или да взимам LG-то

Link to comment
Share on other sites

да знам, ама към кое да се насоча, кое е по добро като технология пасивната или активната. Това е, че в магазина гледах само демото и на двете технологий изглежда добре, а картината на 2Д изображения на всеки ТВ е добра, като има хубав сигнал , затова питането ми беше насочено към 3Д-то. Или да взимам LG-то

Ужасно много грешиш за 2Д изображението. При различните модели е от тук до луната.

3Д-то при модерните телевизори ти е най-малкия проблем. Ако искаш само и единствено заради 3Д да го взимаш телевизора си вземи LG с пасивна технология. По-добро 3Д няма да намериш, а дефекта при пасивната технология няма да го видиш, защото така или иначе ще гледаш от далеч.

 

3Д филмите обаче ще ти писнат след около 3-4 филма. Още повече, че ще имаш проблем със субтитрите (ако използваш такива), ако не си вземеш отделен мултимедиен плейър.

 

По демото в магазина не можеш да прецениш нищо, защото клипчетата са светли, в магазините също е много светло. Дефектите при 3Д-то излизат, когато има контрастен образ. Бял/сив надпис на черен екран.

Link to comment
Share on other sites

За тях някой друг ще трябва да изчакаш да пише. Аз си купувах телевизор миналата година по това време в същия ценови диапазон и в същия размер. Тогава гледах LG M660, редом с другите и беше много добре картината.

Link to comment
Share on other sites

Напротив! При Пасивното 3D си личи недостатък , дори от голямо разстояние. Според мен активното 3D е по-добре.

Ужасно много грешиш за 2Д изображението. При различните модели е от тук до луната.
3Д-то при модерните телевизори ти е най-малкия проблем. Ако искаш само и единствено заради 3Д да го взимаш телевизора си вземи LG с пасивна технология. По-добро 3Д няма да намериш, а дефекта при пасивната технология няма да го видиш, защото така или иначе ще гледаш от далеч.

3Д филмите обаче ще ти писнат след около 3-4 филма. Още повече, че ще имаш проблем със субтитрите (ако използваш такива), ако не си вземеш отделен мултимедиен плейър.

По демото в магазина не можеш да прецениш нищо, защото клипчетата са светли, в магазините също е много светло. Дефектите при 3Д-то излизат, когато има контрастен образ. Бял/сив надпис на черен екран.


LG-тата са гола вода като контраст... По-добре избери Samsung/Sony!

 

Oк благодаря ти много за информацията

Link to comment
Share on other sites

46" от 3,5-4 метра си е доста далеч и надали ще види, че през ред ги няма.
Активното 3Д не е стигнало там където трябва.

Мога да го обясня така

При пасивното 3Д, някои елементи излизат пред телевизора и имаш чувството, че са в стаята.
При активното 3Д, телевизора играе ролята на рамка/прозорец в който се развива цялото действие.

Поне аз така ги виждам технологиите. Може и моите очи да са проблема.

Link to comment
Share on other sites

LOl! В голяма грешка си...! И аз доскоро си мислех същото... Активното 3D създава усещане за реалност, докато при пасивното, въпреки че не виждаш презредовото сканиране от това разстояние, картината е 540p! Лично аз ахнах при активното 3D, при един и същ клип - който бях гледал преди това на моето LG. След като взех Samsung, реших да пробвам... Ами какво да ти кажа, направо загубваш усещането, че си с очила!

 

И при единия и при другия - все има рамка и няма как иначе, но този който не е виждал и сравнявал (не говоря за сравненията по магазините) само той не знае за какво говоря. Въпреки всичко аз не гледам 3D, но разликата е в полза на активното.

46" от 3,5-4 метра си е доста далеч и надали ще види, че през ред ги няма.
Активното 3Д не е стигнало там където трябва.

Мога да го обясня така

При пасивното 3Д, някои елементи излизат пред телевизора и имаш чувството, че са в стаята.
При активното 3Д, телевизора играе ролята на рамка/прозорец в който се развива цялото действие.

Поне аз така ги виждам технологиите. Може и моите очи да са проблема.

Link to comment
Share on other sites

Е, аз ти казвам какво виждам с очите си. Ефекта на "изскачане" от екрана при активното 3Д не го наблюдавам. И не съм само аз.

Link to comment
Share on other sites

Хах, значи не си намерил подходящ контент...

Е, аз ти казвам какво виждам с очите си. Ефекта на "изскачане" от екрана при активното 3Д не го наблюдавам. И не съм само аз.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз след много оглеждане взех LG-то, да питам вързах го с оптичен кабел към ресейвър, ТВ-то е на стената, но растоянието между него и стената е малко, колкото да вкарам оптичния кабел чиято глава е плътно опряна в стената, и по този начин се създава малко напрежение върху оптичния изход на ТВ-то, та проблем ли ще е за оптичната букса? Да не се издъни нещо ?

Link to comment
Share on other sites

Аз след много оглеждане взех LG-то, да питам вързах го с оптичен кабел към ресейвър, ТВ-то е на стената, но растоянието между него и стената е малко, колкото да вкарам оптичния кабел чиято глава е плътно опряна в стената, и по този начин се създава малко напрежение върху оптичния изход на ТВ-то, та проблем ли ще е за оптичната букса? Да не се издъни нещо ?

Ами не е особено хубаво по принцип да има каквото и да е под напрежение. Купи си такова:

 

FOA-AUDT2MF-R.JPG

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...