Jump to content
BulForum.com

Форд Фиеста


Deyan

Recommended Posts

  • 1 month later...

От къде ги изкарахте тези разходи? Моята е 1.25 Zetec-S 75hps и при нормално каране без изобщо да я юркам ми дава разход 7/100.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

няма да намерите фиеста 1.6 (бензин) дето да ви гори под 8,5-9/100 градско... дори това е при спокойно каране, а и трябва да уточним малко термина градско, щото има огромна разлика м/у софия-пловдив и примерно стамболийски.... все е градско, ама... ето тази фиеста например гори 11/100 "софийско", 10/100 "пловдивско" и вероятно в по - малък град без задръствания ще слезне на 9/100... и пак казвам при спокойно шофиране без включен климатик!

 

а за извънградско шофиране смея да твърдя, че разхода и пак 9-10/100 (няма значение газ, бензин) просто тази кола е с толкова къси предавки за сметка на ускорението, че при 100 км/ч е на около 3100 об, при 130-140 км/ч минава 4000 об и като вземем впредвид, че е до 7000 об се сещате, че няма как да гори малко, е ако някой от вас има нерви да я кара с 80 км/ч тогава разхода пада значително, но аз не съм от тези хора :)

 

Форд Фиеста 1.6 16V (90 мулета) '94г.

Link to comment
Share on other sites

quattro,

карай си куатрото и като решиш да се изказваш общо за някоя кола влез във форума на съответната марка и прочети.Тук във форума на Клуб Форд има р-л за точно тази тема http://clubford.org/forum/viewtopic.php?t=1433

Тази фиеста на 3100об. и на 100км/ч трябва да е с дръпната ръчна.

Този разход ,който казваш за София е нормално-насистина там не се кара,а се стои намясто.Реален разход има в по малките градове като Пловдив.

Моята кола е със същия мотор и ск.кутия е същата и извънградски разход правя 6.3л/100км при скорост 140км/ч и обороти малко над 3000.

Последното ходене на море 700км с 45л.бензин.Ако не вярваш пълниш резервара ми и отиваме двамата с теб на море.

Link to comment
Share on other sites

Сменете "риба" с "разход"

 

Един рибар много лъжел, все разправял какви риби бил хванал, ееееей такива големи, и показвал с разтворени ръце... На другарите му им писнало и една вечер му вързали китките с въже, па седнали да чакат какво ще измисли рибарят. Той мълчал минута, две, па отворил длани, доколкото му позволява въжето, и избъбрил:

- С еей такова око беше рибата, с еей такова!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Фиеста , перфектно запазена , с газова уредба , 1.1 , 89 набор , 5.5/100 харчи в града... за 1200 лева , мисля да си я купя , заслужава ли си според вас?

Link to comment
Share on other sites

Фиеста , перфектно запазена , с газова уредба , 1.1 , 89 набор , 5.5/100 харчи в града... за 1200 лева , мисля да си я купя , заслужава ли си според вас?

 

Цената е добра, но винаги имай едно на ум, че евтиното излиза после скъпо.

В покупката на една кола не е важно само цената, ако не разбираш от автомобили, вземи някой който ги разбира преди да направиш голямата крачка ;)

Link to comment
Share on other sites

Фиеста , перфектно запазена , с газова уредба , 1.1 , 89 набор , 5.5/100 харчи в града... за 1200 лева , мисля да си я купя , заслужава ли си според вас?

Гледай да смъкнеш колкото може повече (поне докъм 1000 лева), защото повечето коли на тази възраст, пуснати в продажба са "стегнати" (или "перфектно запазени", както са ти обяснили :lol: ) само временно колкото да бъдат пробутани на някой, след 2-3 месеца макс очаквай да започнат различни проблеми и належащи ремонти, така че след година уж евтината и икономична каручка може да ти излезе над 1500лв (ако изобщо се навиеш да хвърляш пари за ремонти).

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Нещо позамря темата. Някой с двигател 1.25 Zetec-S? Наскоро започнах да сипвам 100 октана гориво и засякох разход 5.5л/100км в града. Я споделете на вас какъв разход ви дава със съответното гориво?

 

ПП: Нека няма мнения от типа "Ти луд ли си, аз знам колко гори тая кола" и други подобни. Опитвам се да си направя някакво сравнение, а ме мързи да чакам докато се изпразни резервоара.

Link to comment
Share on other sites

namalenieto na razhoda verouatno e w slestvie na povishavashtata se temperatura.

Az se opitvah da karam po edno vreme na 100 oktana,zashtoto razlikata beshe 10-tina stotinki i pri cena za litar 2,10 a drugoto 2,25 ....

No....razhoda ne spadna,kakto ochakvah,samo dinamikata se podobri,kato stanaha temperaturite nad 10 gradusa i gradskiq razhod padna s 3-4l.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Имам аз тук един таралясник Ford Fiesta 1.1i CLX, но пръскачката на предното стъкло не работи. Преди сработваше понякога, сега хич. Аз си мисля да не е лостчето, че един път като го понасилих и прецъка/сработи/ за малко ужким, но от тогава никога повече, та се чудя според вас помпичката или лостчето е или какво точно и на каква цена ще може да го намеря лостчето за чистачките евентуално.

А отзаде иначе си пръска вода...тъпо...

Link to comment
Share on other sites

Ако някой го интересува, проблемът беше в скапаното лостче и по-скоро копченцето на върха му. Изпилих от 2-те страни малко пластмасата, та да може да влезе по-навътре самото копче и като се натисне дори леко от долната страна, пръска...Ако се натисне най-отгоре не пръска...Но пак е по-добре от нищо...

Все още обаче ми е интересно колко струва цяло ново лостче, за да го сменя някой ден...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Моята Фиеста е 1,3 моно 92год. със системата за повторно изгаряне на газовете.Предишния собственик ми каза че горяла 7,2градско и 5,5 извън града!Взех я с охота понеже к....а ми беше колега!За мой ужас след първото зареждане установих,че карам ламя със седем ламчета-14/100 градско само във Варна!!!Започнах да питам авери и колеги за ЕЛКОН.Отидох под стадион ;СПАРТАК;при Жоро.Умникът гледа че съм лаик и-всичко ти е в норми,идеално и ми намали дебита на помпата!!!Колицата не се оправи естествено но аз продължих нататък.Фордчето толкова се окъка,че започна да си сменя оборотите-400*1300!!!Излезе че е изгорял датчика за горещия въздух в моноинжекциона,смених го и се нормализираха.Докарах я до дома си и отворих капака на двигателя за да видя дали нямам теч,и случайно докоснах горния маркуч,който влиза в радиатора-беше топъл,а температурата показваше малко над долния край на скалата-ТЕРМОСТАТ!Смених го и разходът падна с около 4литра!!!!!След 2-3дни колата остана на три цилиндъра-беше изгоряла свещ.Махнах старите БОШ и сложих NGK.При последният дълъг пробег само извънградско минах 720км.с39литра бензин със скорост 80-120км/час-бива!Но в града си остана висок-8,5/9/100 във ВАРНА!Сега забелязах,че оборотите по инерция се движат между 800 и 1100-не е нормално!МОЛЯ ако някой може да помогне-БЛАГОДАРЯ!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...