Jump to content
BulForum.com

SPRINT


Brat4ed'

Recommended Posts

Не виж ся, аз верно имам някои забележки към Аполото, но като цяло съм доволен, то за тея пари е добър модел. То и мойто е на ок. 3000 км

добре тогава кво го плюеш толкоз? то е странно сполучлив модел за българска сглобка. като се изключи мекия кормилен лост дет му слагат стандартно, тва чуденце в общи линии е готово още кат го изкараш от магазина да се пускаш по някои по-скромни чукари или просто да си го караш дълго и безаварийно.

съвсем нормално е ако го юркаш прекалено да му поддаде някоя част, ама чак пък само рамката да му единствения хубав детайл. V-брейковете ми например са адски добри, а всички движения са наистина капсуловани и аз чак сега ще ги отварям да им сменям смазките и то чисто профилактично. шифтърите са адски удобни и добре работещи. абе чудя се наистина кво против модела имате?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

znaci na vs4iki iskam da kaja 4e ot karane do karane ima tolkova razli4ka 4e ,,,, prosto nqma na kude! puk i samo individualniq na4in i stil da be6e! smi to za vseki 4ovek si e srtogo individualno! i ot tam idvat i razli4nite nastroiki po bike! moje da ima 2 leoaprada da tajem s absolutno ednakvi komponenti, no s razli4no naglaseni spirki! za6toto kakvoto i da si govorim 1 4ovek 100 kila 6te mu trqbva baq qko stegnati spi4rki, a ako nqme mi6lo 60 kila morko gi stisne po qk4kata takava 4ovka 6te napravi 4e napravo 6te ima "I belive I can fly" :love!

 

магазин Maxcom, той е в началото на бул. Руски, малко преди Бунарджика

Pi4 v gre6ka sI! tam e samo magazin koito raboti i poddyrja koletata na sprint! istinskoto mqsto kudeto se SGLOBQVAT e MAXXCOM dolu do novata mitnica.

 

Аз имам Sprint Leopard  :D . Много съм доволен, хубави колела са  B) .

 

I az imax! Sluji me verno oklo 2.5 godniki i si otide na okolo 5000 km! R.I.P. :cry

Аз съм със спринт Tornado.От 2 години не съм смазвал веригата само че на последък задната спирачка отказа и ша я мащам.Иначе хубава марка.Малко извън темата но според мен най-тъпите колелета са на Cross.

 

Kakvo da kaja! Produljavai taka! na go podyrjai tova kolelo i v 1 moment 6te ostane6 bez nego! A za cross ne sum suglasen s teb! Iska6 li da probva6 nqkoi den moq i togava da si govorim!!? :punk Cross e BG marka, koqto ako q nqma6e dosta malki decica 6tqxa samo da si me4taqt da kolelce! Cross zadovolqvat glavno malki vytre6en pazar i za tazi cena ne moje da o4akva ka4esto na GIANT! Vypreki 4e moeto kolelo pravi EDNO OGROMNO IZKU4ENIE! :woot no tova e stanalo s te4enie na dosta vreme, sredsva, nervi, spuvni i lubov! :love

prpsto ponqkoga izkavaniq kato tvoeto me qdsvat, za6toto xorata ne si davat smetka imenno za tova! :wub: :sayjin :excl:

 

Syjalqvam za malko dylgiq off no tova e moeto mnenie! ;)

Link to comment
Share on other sites

az karam sprint stelth veche 6ta godina i oshte me darji.

az karam "SPRINT VICTORI" ot 3-4 godini. baika si e super ve4e poostarq ama e mnogo zdrav. minal sam s nego 3521 km. dnes obarnah vnimanie kato vidqh temata. Super dovolen sam i ako 6tete mi vqrvaite absolutno ni6to ne sam mu pravil. Edinstveno mu slojih kilometraj, roga i edin predpazitel za optiga4a. SPRINT 4EVER

Link to comment
Share on other sites

:P аз също съм със Sprint Victory и също съм доволен от него. Скоро смених средното движение с касета щото се скапа, а сега ще слагам задна аерокапла с нова главина че и тя отиде :rolleyes: иначе като цяло съм доволен. Най-много да му сменя и седалката и тва ще е докато реша да си зема ново.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Значи аз съм със спринт... има над 4к километра и се държи все едно не е карано... само че сменям 3ти чифт педали :(

kEpi si aluminievi pedali lqti no ne ot ruskiq pazar nqma da sajalqva6 3ta godin a

karat a si gi zeh zamo za 11lv

Link to comment
Share on other sites

4etoh mejdu redovete no ne vidqh ni6to za pentata(karam 6ta godina) mnogo sam dovolem ot toq model no po princip sam 4uval 4e vsi4ki sprintove zglobeni predi pove4e ot 4 godini sa praveni sas stabilni 4asti za tva ako nqkoi iska hubav sprint za malko pari ispusnal e momenta

Link to comment
Share on other sites

карам victory

 

сменял съм каплите с алуминиеви с 24 спици

също така верига , венци ,гуми и жила

 

доволен съм от колелото но сигорно и вилката ще се сменя скоро

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам ФИНТ (SPRINT) най-евтиния възможен модел (майче е meta-pro, нещо такова ми се върти в главата) и не знам дали защото е най-евтиния модел, или заради самата марка, но нека споделя какво съм правил по това колело за 1 година:

Поне три-четири пъти ми се е налагало да ходя да ми фиксират скоростите.

Един път съм ходил да ми изправят предната капла.

Сменяни са и двата лагера на средното движение (било е сглобено колелото без грам смазка)

Сменян е ограничителя на предната спирачка.

Днес си открих една счупена спица на задната гума.

Прибирайки се ми направи впечатление, че задната капла се е изкривила до такава степен, че замятането е очевидно.

Като към това добавям, че с колелото съм се качвал един път до Марково, по един път до върховете на Младежкия хълм и Альоша и с това приключват "екстремните" употреби на колелото... Карам го внимателно, е, давам повечко 'газ', но пък ако от това се скапва....

Като цяло не съм доволен...

Link to comment
Share on other sites

Имам ФИНТ (SPRINT) най-евтиния възможен модел (майче е meta-pro, нещо такова ми се върти в главата) и не знам дали защото е най-евтиния модел, или заради самата марка, но нека споделя какво съм правил по това колело за 1 година:

Поне три-четири пъти ми се е налагало да ходя да ми фиксират скоростите.

Един път съм ходил да ми изправят предната капла.

Сменяни са и двата лагера на средното движение (било е сглобено колелото без грам смазка)

Сменян е ограничителя на предната спирачка.

Днес си открих една счупена спица на задната гума.

Прибирайки се ми направи впечатление, че задната капла се е изкривила до такава степен, че замятането е очевидно.

Като към това добавям, че с колелото съм се качвал един път до Марково, по един път до върховете на Младежкия хълм и Альоша и с това приключват "екстремните" употреби на колелото... Карам го внимателно, е, давам повечко 'газ', но пък ако от това се скапва....

Като цяло не съм доволен...

Хахахаххааа как ще си доволен от този остарял и евтин модел.Той е поне от 2001 или 2002 година и каксто сам казваш е най-евтиното.Да не мислиш че частите с които е сглобен са предназначени да издаржат тебе и теглото ти толкова време.Взимаш караш го кат ти се развали го фърляш и отиваш да си взимаш друго.То не си струва ремонта.Ако искаш хубаво колело дай повечко пари пък пак пиши в този форум след няколко годинки.

Link to comment
Share on other sites

Сменян е ограничителя на предната спирачка.

 

 

Простете ми невежеството, но кое е ограничителя на спирачката? Аз лично не съм чувал подобен термин за спирачки. Може просто на едно и също нещо да му викаме по различен начин :huh:

Link to comment
Share on other sites

Използвах термина ограничител за една глупава пишка, дето стърчи малко повече и като натисна спирачката и жилото се опъне и дръпне едната челюст на спирачката, това да послужи за ограничение и да дръпне и другата челюст. Под челюст да обясня ли какво имам в предвид ???

 

Редакция: Ами човек, не можах да събера повече от 120 кинта за колело, знам, че евтиното е най-скъпото обикновено, но к'во, да тегля велосипеден кредит от банка ли, като нямам повече ??

Link to comment
Share on other sites

Днес си открих една счупена спица на задната гума.

Прибирайки се ми направи впечатление, че задната капла се е изкривила до такава степен, че замятането е очевидно.

:unsure:

M/u Drugoto kolko tejish?

 

Редакция: Ами човек, не можах да събера повече от 120 кинта за колело, знам, че евтиното е най-скъпото обикновено, но к'во, да тегля велосипеден кредит от банка ли, като нямам повече ??

 

 

Kogato imash vazmojnost mu smeniai chastite s po dobri...az taka pravia... ;)

Link to comment
Share on other sites

Хахахаххааа как ще си доволен от този остарял и евтин модел.Той е поне от 2001 или 2002 година и каксто сам казваш е най-евтиното.Да не мислиш че частите с които е сглобен са предназначени да издаржат тебе и теглото ти толкова време.Взимаш караш го кат ти се развали го фърляш и отиваш да си взимаш друго.То не си струва ремонта.Ако искаш хубаво колело дай повечко пари пък пак пиши в този форум след няколко годинки.

и к'во който е с по-кофти колело от твоето да не поства така ли ???

Link to comment
Share on other sites

@NightWolf - ся, ти какъв си, че да говориш с негово височество :]] - той има хубаво колело :P :P

@ATEL - 75-77-80 кила, варирам, разпределени са на около 185 см.

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам колело ..... да се уточня.Събирам си и като реша ще си взема едно и няма да му мисля какво първо ще му се строши.Негово височество не е никакво височество.След като прочетете горните две изречения запазете коментарите за себе си и не говорете неща които не са истина.

Link to comment
Share on other sites

От почти 3 години карам SPRINT Victory. В момента е на 7000 км.

 

Проблеми с колелото:

-едва тази година, проблем започна да ми прави кормилото - много леко се усеща, че кормилото хлопа, явно трябва да се позатегне малко.

-два пъти ми се е късало жилото на задните скорости.

-счупи ми се стипенката.

-седалката е леко скъсана :)

 

Като цяло съм доволен от SPRINT'а.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Za kolelata na sprint li? Emi 2005 godina modelite ( tez po gorniq klas ) hi4 ne sa zle, e ima o6te za doizkosurqvqne no kato cqlo biva :)

az karam Sprint Delta , ama samo ramkata i vilkata mi e ot tozi model :) vsi4ko drugo sym mu go smenil :)

Link to comment
Share on other sites

moq sprint e apolon modela e ot 2004 dovolen sam ot nego .optiga4a mi se okaza mn zdrav ( v istinskiq smisal na dumata).Edin moi priqtel ima spritn i e s skorosti USA mn sa kofti postoqno traka ne6to .AZ se spusnax ot tepeto po mn kalni sklonove 6 pati a toi na 1viq pat optiga4a satan na 4asti.Kakvo vi e mnenieto za skorostite USA?

Edite: kade v plovdiv ima magazin za kolela BMX -takiva malki bez skorosti

Link to comment
Share on other sites

moq sprint e apolon modela e ot 2004 dovolen sam ot nego .optiga4a mi se okaza mn zdrav ( v istinskiq smisal na dumata).Edin moi priqtel ima spritn i e s skorosti USA mn sa kofti postoqno traka ne6to .AZ se spusnax ot  tepeto po mn kalni sklonove 6 pati a toi na 1viq pat optiga4a satan na 4asti.Kakvo vi e mnenieto za skorostite  USA?

Edite: kade v plovdiv ima magazin za kolela BMX -takiva malki bez skorosti

 

 

az za takiva skorosti ne sym 4uval :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ami i az imax leopard :) RIP Fellow! be6e na okolo 4000-4500 km kogato go prodadox am si vurvee6e super! mnogo si go poddurjax! Ama be6e model 2001 mai 4ee! ne sum siguren! moje i 2002 de e bilo! Klasi4eska kombinasiq mejdu City bike i 6oseika! Leki4ko, sus ka4esveni komponenti! :love

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

az sum sus Apollon.Dovolen sum obsto vzeto durji se.

Predi vreme oba4e padnah mnogo losho s baik-a i my udarih venzite otzad.Po4na da pravi problemi kato karah na posledniq(nai maluk) venez...mnogo trudno vklu4vah na nego.Pokarah izvestno vreme taka i vze 4e se namesti samo i sq nqmam problemi.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам същия Леопард като на БАХ но цветовете са - син и жълт от 4-5 години го имам някъде и съм супер доволен особено на аеро каплите много им се кефя/жълти са/ не че цвета е важен но ме кефи как изглеждат

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...