Jump to content
BulForum.com

Филми: обща тема


Recommended Posts

Здравейте, търся филми със следния сюжет:

1. Двама влюбени, момичето си губи паметта и момчето се налага да я спечелва отново;

2. Двама влюбени, момичето умира, момчето се връща назад във времето за да я спаси.

 

Съществъват ли такива и ако да дайте предложения :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 653
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

По въпроса за Хобит, мога да кажа, че филмът направи онова, което е най-важно за мен, а именно пренесе ме в атмосферата на света на Толкин.

Филмът си заслужава напълно 3-те часа.

 

П.П. Само да уточня, че съм чел Билбо Бегинс или дотам и обратно, както съм чел и Властелина. И мога напълно да се съглася с Трити със сравнението между двете... този път прочетох целия й пост /естествено след като гледах филма/. :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, търся филми със следния сюжет:

1. Двама влюбени, момичето си губи паметта и момчето се налага да я спечелва отново;

2. Двама влюбени, момичето умира, момчето се връща назад във времето за да я спаси.

 

Съществъват ли такива и ако да дайте предложения :)

1. The Vow, 50 First Dates

2. The Time Machine, 12:01

 

Иначе малко не си нацелил темата, ама карай :)

Link to comment
Share on other sites

Не съм чел Хобита, но знам че е по-скучен от Властелина, така че ще се задоволя с редактираната и адаптирана филмова версия.

За мен е точно обратното - Хобитът ми се стори доста по-интересен като книга от Властелина. Там прекалено много губи време в допълнителни обяснения и описания и е по-тегав от хобита.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Космополис, някой изгледа ли го?

Мене още ме е страх. Дайте мнение, моля?

Аз го изгледах, но съм с много смесени чувства към този филм. Концепцията на историята е интересна, беше ми и любопитно как г-н Twilight ще се впише като цяло в това творение на Кроненберг.

 

Ако очакваш да видиш добре пресъздаден роман на ДеЛило - може би е по-добре да не си разваляш приятните спомени от книгата (ако си я чела). Но пък има нещо в този филм, което ме накара да си го изгледам докрай.

 

Аз като се замислих сега, май нямам филм, който да не съм изгледал до финалните надписи.

Link to comment
Share on other sites

За Космополис излязоха много крайни мнения до момента и то от хора, чието мнение по темата кино уважавам. Книгата, според мене е малко прехвалена, но пък и вкусът ми за литература изобщо не мисля, че е адекватен. Мжд., Таз, същото мнение имам и за Орхан Памук (каквото е и за Делило), че несъмнено са талантливи автори, но някак... хммм... облъчени по особен начин от вътрешните си въображаеми катаклизми. Не, че и други автори не са такива, примерно Достоевски, и този им вътрешен свят е същият, който ги прави уникални - така е. Просто на мене са ми леко като напушени. Дори не знам дали това е точното усещане, което ме обзема докато ги чета, но последното по-скоро е сиво, отколкото жизнерадостно.

Та и за "Космополис" така съдя и предвид, че книгата не ми образува никакво "УОУ" усещане, а и разностранните мнения на познати, ме карат да не намирам ищах да го гледам. Пък и Кроненберг не го свързвах с нищо интересно преди да нашуми филма. Та... мерси за ориентацията, мисля да не го гледам още.

Снежко, нещо вече ме е страх да гледам филми по известни световни прози. Напоследък нищо, което е филмирано по книга не успя да ме изненада положително. Освен "Игра на тронове", но това е голямото изключение изобщо де. :)

Link to comment
Share on other sites

..."Облакът Атлас" (Cloud Atlas).

..........

 

Гледах и аз филма най-накрая. Филмът е наистина уникален. Нещо невиждано досега. Шест действия. Всеки актьор изпълнява по 5-6 роли, Том Ханкс дори седем, и то

добре. Сценарий със замисъл, добра режисура. Единственото, което ме подразни е педалската нишка в една от

историите. Това прави авторите пристрастни и ми звучи като пропаганда. Наистина трудно се следят всички действия и това изисква известна концентрация. Продължителността също си казва думата, но филмът в никакъв случай не е отегчителен. Аз го гледах с две-три почивки. По всички останали параграфи, филмът е

добър, дори много.

 

Модератор: Много ще те моля друг път да не цитираш безсмислено огромен пост, прочетен вече от останалите и състоящ се от десетки редове + снимки и клипове - така само утежняваш темата и четенето й от съфорумците. Цитирай само думите, които имат връзка и на които отговаряш, а дори както е сега в твоя случай - достатъчно е и само едно многоточие. Знам, че изисква повече усилие от простото натискане на риплея, но все пак се постарай малко.

Link to comment
Share on other sites

Всеки може да си харесва каквито си филми иска, Ivonik, без това да пречи на когото и да било.

Относно моето мнение, което си цитирал, все още твърдо стоя зад него. И до момента не видях нито един сносен коментар (или ревю) на филма, който да ме лееекинко замисли така в друга посока. Не че съм и търсила де, признавам си. Но пък ако ме срещне нечие мнение, което поне малко да се аргументира в посоката защо този филм не е голяма торба с претенции, обещавам да си преразгледам мнението. Към момента смятам, че "Облакът Атлас" притежава следните непреодолими характеристики, така 'щото да успее да се впише в представата ми за филм направен от създателите на "Матрицата":

1. Не видях нито една качествена или нова идея, която да развие, загатне или поне намекне той.

2. "Многопластието" на филма, според скромното ми мнение, е само за да маскира въпиющата липса на новаторска идея и същевременно да тушира изобилието от религиозни буламачови догми. (Всичко било свързано! Хайде бе?! Сега и да не кажат, че всичко в крайна сметка може да се окаже създадено от едни и същи неща наречени протони и неутрони?! Нали тайнственост трябва някаква, обаче? Не ме разбирай погрешно, с две ръце съм "За" неграмотните хора на планетата да са яко религиозни! Религия му е майката - съгласна съм, без грам шега тук. Но до тук. Пред-пред-последното изречение е важното тук, ;) )

3. Ако не бяха многото роли и майсторството на актьорския екип, както и чудесния грим, филмът би приличал на нискоразряден водевил.

 

Та, Ivonik, какво толкова ти хареса в тази хммм... лента?

 

Друго също искам да напиша и заради това другото вече втори пост се мъча тука да издокарам. Предишният път нещо ми се прецака, натиснах някакво копче тука без да искам и всичко дето бях написала си такова таковата. ;)

Филмът, който далеч няма чак толкова претенции като "Облакът Атлас", но според мене носи много по-грандиозна идея, която ме накара да се вторачвам двайсетина минути в тавана и да нищя "как" и "защо", беше "Животът на Pi".

Не, че не притежава свой дух последният, нито че не се отличава с размах, но последните се разбират последните няколко минути от филма. Иначе изобщо не ти тежи на сетивата, нито по някакъв начин ти пили по нервите. Разказва ти една приказка, полека и... изобилно. А накрая разбираш, че са те прецакали малко. ;) Защото отвъд всичката красота за очите и слуха една мъка е стояла - права, гладна и жестока.

Та ако мога да сравня чисто идейно двата филма, то "Облакът Атлас" му диша праха на "Животът на Pi" с няколко обиколки. Но и неслучайно режисьорът на "Животът" е същият китаец*, който режисира "Планината Броукбек" и той знае как се показва класа, когато иска да ни... притесни и очарова едновременно. (А последното е вече много рядко срещано в киното въобще.)

(широка усмивка)

 

*Да се чете като тайванец или танганаец.

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Колкото и да ми се дощя да погледам Живота на Пи, след като видях циганите* мисля да пропусна. В нещо има ли ги намесени работата е зле, дори когато не е чак толкова.

 

 

* Да не са баш цигани, индийци са. Не съм сигурен кои точно обичам по-малко.

Link to comment
Share on other sites

Правилно го беше написал Дядо и няма нужда от * поради простата причина, че циганите (това не е расистко наименование) произхождат точно от земите на днешна Индия и Пакистан. Има си доста добре написани трудове на историци, които се занимават с миграцията на тези племена и как, кога и защо са напуснали родните си земи и са тръгнали из големия и обширен свят.

 

Определо трябва да загърбиш тези твои идеи и да им дадеш шанс на индийците и тяхното кино. Вадят стойностни филми от време на време, но това е нормално - много са! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Друго също искам да напиша и заради това другото вече втори пост се мъча тука да издокарам. Предишният път нещо ми се прецака, натиснах някакво копче тука без да искам и всичко дето бях написала си такова таковата. ;)

 

Има Господ! Всеки път трябва да става така!

Link to comment
Share on other sites

Та, Ivonik, какво толкова ти хареса в тази хммм... лента?

Не може ли хората да имат вкус различен от твоя?!?!?!

Ми приеми, че на много хора има харесват неща, които на теб не. И обратно. Защо искаш някой да дава обяснение, все едно ти е длъжен? Вземи си набий в главата най-накрая, че има мнения различни от твоето! Хората са казали - на вкус и на мирис еднакви хора няма.

И МОЛЯ, не ми отговаряй на мнението! Само го прочети. Не искам поредната тена от текст, в която се опитваш да докажеш нещо си. Ти не харесваш филма, добре. Ivonik го харева - ок. Замисли се защо едни и същи филми ги има както и в темата Харесвам, така и в темата не харесвам за филмите. Какво разписваш километри постове, в опит да докажеш колко си права, че филма е гаден.

Link to comment
Share on other sites

Какво разписваш километри постове, в опит да докажеш колко си права, че филма е гаден.

Защото е жена. Звучи сексистко но е така. Хората много отдавна са казали, че с жена не се спори ама и аз допуснах тази грешка. Ти Галя успявал ли си да я убедиш че не е права? Май един път успяхме дружно да я убедим че колело в лявата лента не се кара но това е по изключение :)

Link to comment
Share on other sites

mIRCata, ти освен "на ръчка", по друг начин можеш ли да общуваш с мене? blush.gif

Чудя се ся дали ме страхуваш или ме харесваш, че чак пък толкова тесногръдо да подхождаш. Хубаво е да свикнеш най-после, че това което са ти втълпили по отношение на агресивното форумно общуване, не е очевидно за всички. Та ще ти отговоря, защото аз преценявам кога да отговоря на някой, който се обръща към мене публично и кога да не му отговоря. Знам, че отново ще съзреш някакви гадни мои мисли или желание да те унижавам и най-вероятно докато четеш тези редове ще ти се струва, че змии и гущери бълва екрана, но от моя страна не е така. И се чудя кога ли най-после ще вденете тука няколко човека, че форумите са създадени с цел дискусии excl.gif

Давам ти пример от реалния живот, за да схванеш най-после идеята.

Пиша си мнението за даден филм, в даден форум, в ненатрапчива тема, която и без това е създадена с такава цел. След два месеца (буквално) идва някой си нов човек, който иска да коментира това ми мнение и го прави! До тук ясно ли е? ;)

Коментарът на новия човек е може би създаден с цел да дискутираме темата? Може би този нов човек иска да си пообщуваме за дадения филм публично? Той не приема най-възпитания ми въпрос "...какво толкова ти хареса в тази хммм... лента?" като опит за заяждане (за разлика от теб), той го приема като готовност от моя страна да дискутираме темата. Което си е точно така.

После в зависимост от търпимостта на околните преценява даденият нов човек дали да продължим дебата публично или на лична.

И ето точно така се получи и в случая. Ще си обсъдим с Ivonik филма на лична, защото такива като тебе пречат това действие да стане публично и да се включат повече хора.

Та ти си помисли малко дали имаш право с горния си пост и дали "случайно" не пречиш на създаването на една прилична дискусия. А чарът на дискусиите е именно в тяхното осъществяване. Жалко, че най-интересните ми дискусии тук съм провела на лична; точно заради такива като тебе - уклонители и семафори, дето виждат опит за заяждане у всяка моя буква.

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам защо трябва нон стоп да се дърлите и скубите на тема филми баш. Това си е толкова относително и индивидуално нещо - все едно да се карате кой цвят е най-хубав.

 

Аз се чудя защо никой до сега не е направил филм за това как бъдещи родители избират бебешка количка или бебешко легло. Първо - това си е чиста наука, второ свързано е с много нерви, житейски опит и с чисто човешки проблеми от рода къде живеят родителите, с какви проблеми по улиците се сблъскват, какви средства трябва да прежалят и да изразходят.

Link to comment
Share on other sites

трити, ти си ебаси катила. Честно. Ако беше малко по-отстъпчива и ако от изреченията ти не лъхаше злоба, ирония и помпозност, можеше и да се получи някаква дискусия, ама явно няма да стане. И не мисля само аз така.

Никога не съм мислил, че ще сложа някого в игнор листата си, но ето че дойде и този момент.

 

дедо, Галя е цвете пред тритито. Галя е и единствения човек, който ми се е карал на лично :), но никога не е прозирала злоба от нея. А и с нея се разбирам чудесно и въобще не ме напряга.

Link to comment
Share on other sites

Taz, аз специално с никого не се карам, нито дърля, какво остава да се скубя с някого по било то каква тема. Специално тук в "Кино" съвсем добронамерено си обсъждам каквото ми е интересно за дадено заглавие и понякога се случва да имам интересни дискусии. Жалкото е, че те са все на лична. И ако не бяха лични, с готовност бих ти показала колко градивни и адекватни могат да са те. Мили дискусии! :)

Та за кино караниците, които Мирцата, Сотбис и може би още няколко човека виждат, според мене са умишлено очезатваряне въпреки доказана слепота. Очезатваряне, да не би да прогледнат изневиделица. ;)

А коментарите за филми не са в посока кой какво харесва/не харесва - разбира се, всеки има право да харесва и не харесва всичко! Коментарите са съвсем философски и изложени възгледи относно някоя идея, която повдига даден филм. Както и свързаните с тази идея изводи. И ако всеки път, когато се заговоря с някого тук, не скачаха разни определители, на които всичко им се струва "злоба, ирония и помпозност", можеше и да не става нужда да си лафим на лични.

Сотбис, ти си егати и внимателният... мъж! Честно. Ако малко се напънеш и обясниш къде според теб трябва да съм отстъпчива и къде видя толкова "злоба, ирония и помпозност", съвсем добронамерено бих преразгледала поведението си. Но допускам, че ти не искаш с нищо да допринесеш за дискусията и реално моето поведение в нея, а искаш само да ме обидиш и сигурно да се накефиш, че си ми скофтил деня. ;) Жив и здрав да си. :)

Link to comment
Share on other sites

Я кажете някоя комедия за гледане (или съм сбъркал темата... :wacko: )

Тия дни гледах Харолд и Кумар 1 и 2, та нещо подобно.

Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя защо никой до сега не е направил филм за това как бъдещи родители избират бебешка количка или бебешко легло. Първо - това си е чиста наука, второ свързано е с много нерви, житейски опит и с чисто човешки проблеми от рода къде живеят родителите, с какви проблеми по улиците се сблъскват, какви средства трябва да прежалят и да изразходят.

 

Че какво има на детските колички - като всичко останало - евтините са боклук, скъпите са хубави но на 4на цена (минимум). Изработката и качеството особено пък при тях личи от километър.

 

Виж за избор на легло мога да ти говоря много :)

 

Идеята е добра обаче. Някой ден ако ми остане време може да направя филм за това какво трябва да се гледа при купуване на разни неща. Столове примерно. Или бюро и т.н.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Да, да ама не - в класа от 450€ + има поне 10 модела. Да не говорим за това, че в нашата родина цените ги надуват с едни 30% изкуствено - няма логика много, но аз и не смятам да търся. Някой от най-скъпите модели сега са с доста нисък рейтинг - добре направени, футуристични, но непрактични и дават различни дефекти.

 

Има също така и разлики в теглото на количките, във въпросния ценови сигмент има колички от 7 до 16 килограма, аз напрактика Сивика си го избрах само с едно влизане в сайта на honda.de - обаче детските колички ги дъвчем с половинката вече 3-ти месец. В един много популярен сайт в Бг имат 19 теми за купуването на детска количка, всяка една тема е от поне 60 страници - така че си е баш зор и то голям.

 

Направо включвай на творческа вълна и прави филми - необходими са на човечеството! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

трити, ти си ебаси катила. Честно. Ако беше малко по-отстъпчива и ако от изреченията ти не лъхаше злоба, ирония и помпозност, можеше и да се получи някаква дискусия, ама явно няма да стане. И не мисля само аз така.

 

post-12-1236068663.gif

 

Само че колега то не мисли, то е нагло, то е нахално и безочливо, то е уникат за музея, трофей за науката. Ние всички други сме отпадъци в неговите очи. /Цв. Цв. се обади и нататък мисълта ми е цензурирана/

 

Че какво има на детските колички - като всичко останало - евтините са боклук, скъпите са хубави но на 4на цена (минимум). Изработката и качеството особено пък при тях личи от километър.

 

ШЪТ! Няма да му казваш нищо - за наказание laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...