Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Няма как да стане това. (То има, но трябва да няма тон функционалности, затова го няма в ос-а) Нали ако например тръгнеш под конзола да пишеш името на папката или в адрес бара на експлорера трябва да разбере къде отива. Като са две еднакви как да ги разграничи? Ти в библиотеката си имай и 100 еднакви книги, но тук говорим за компютри. Твоята библиотека пуска ли клипчета или отваря ли ти страници в нета? Не. Сравняваш ябълки с тухли 4-ки.

Link to comment
Share on other sites

Така... На щерката на една колежка профилът във ФБ беше хайджакнат преди два дена. Получила от своя позната съобщение с молба за помощ, да въведяла някакъв код. В бързината докато работи го въвела и... В момента от профила и се разпращат ислямистки послания, оферти за търгуване с БТЦ и т.н. Естествено се оказа, че профилът на нейната позната е пострадал по същия начин три дни преди това.

Въпросът ми е - Има ли начин тя да си възстанови профилът и какъв е той?

 

П.с. Влизала е в този профил с телефонен номер, който вече не съществува.

Link to comment
Share on other sites

Освен някакви процедури на фейса по възстановяване да се ползват, друго не знам. Обаче ако телефона е стар, пощата сигурно е сменена ще е трудно, може и да не стане.

Link to comment
Share on other sites

Ако вариантът за възстановяване е само несъществуващ телефонен номер, то не остават особено много възможности.

Дори да не е неин, този телефонен номер може да е на някой друг. Да пробва да му се обади. Човекът от другата страна може да прояви разбиране и да ѝ съдейства с всякакви кодове, получени на СМС.

Link to comment
Share on other sites

Само да не се връзва на потребители, които предлагат възстановяване. 

 

Виж това дали е полезно:

image.png.b4fd298dc60b411cca22785ab7dbc842.png

 

Успях с един препарат да прецакам хромираната дръжка на фурната, има ли някакъв друг препарат, с който мога да оправя това?

Фурната вече не се предлага и на първо четене не успях да намеря резервни части, но кой внася такива за Whirlpool? В Роси 95 ми я намериха

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

Предстои ми засаждане на 5-6 дръвчета на паркинг. Идеята е колите да спират между тях, съответно трябва да сложа някакви предпазни колчета или нещо подобно, да не ги изпочупят, преди да са заякнали дръвчетата. Някакви идеи какво би свършило работа?

Link to comment
Share on other sites

Трябва да предлага защита, поне 1.50 м. височина, че като се отварят вратите на колите, ще стане мазало. 
Най-лесно ми е да набия по 4 тръби около ствола, но ми се иска по естетическо решение :)

Link to comment
Share on other sites

Ами, най-лесно е да сковеш една оградка от дъски.

 

Tree guard се нарича това. Погледни за снимки с идеи в интернет.

 

image.png

image.png

Link to comment
Share on other sites

Точно нещо такова ще свърши работа, благодаря! 
Сега остава да намеря дали се продават или трябва да си ги скова сам.

Link to comment
Share on other sites

Отново благодаря! Признавам ти, някъв факир си в търсенето на информация в нета. Преди да напиша в форума, поне час се ровех в Гугъл и нищо подобно не ми излезна, не знам дали има значение, че се ровя само от телефона…

Link to comment
Share on other sites

Всъщност Вокса е може би потребителя в този форум с най-много смислени съвети…

благодарение на дискусиите с него си взех доста от домашната електроника ;).

Link to comment
Share on other sites

Някой чувал ли е за автомобилна броня изработена от полиуретан? Аз лично не бях чувал. Оказа се, че на едната ми кола е такава. Вече една година не мога да намеря нова или втора ръка... Имах някаква надежда да ремонтирам старата, но ми липсват парчета. Ако беше пластмасова можеше да се изработи нещо. От полиуретан няма как, уж. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем?

Link to comment
Share on other sites

ь

22 minutes ago, netrootbg said:

Някой чувал ли е за автомобилна броня изработена от полиуретан? Аз лично не бях чувал. Оказа се, че на едната ми кола е такава. Вече една година не мога да намеря нова или втора ръка... Имах някаква надежда да ремонтирам старата, но ми липсват парчета. Ако беше пластмасова можеше да се изработи нещо. От полиуретан няма как, уж. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем?

 

През годините най-доволен съм от PLAMOCAR - на Асеновградско. Специализира точно 'оправяне' на удари.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че беше 6. Но побеляването може да не е варовик, а кофти химии - сол или гланца, прецакват стъклото, става като матово. Веднъж от зор заман взехме нещо от тия двете от лидл по-евтино, няколко чаши станаха така. Иначе според условията концентрацията на варовика варира. Но е около 6 мисля

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mIRCata said:

Мисля, че беше 6. Но побеляването може да не е варовик, а кофти химии - сол или гланца, прецакват стъклото, става като матово. Веднъж от зор заман взехме нещо от тия двете от лидл по-евтино, няколко чаши станаха така. Иначе според условията концентрацията на варовика варира. Но е около 6 мисля

 

Това е долуг-оре максималното и аз така съм го сложил. Пробвал съм и със скъпи, и с евтини.

Link to comment
Share on other sites

Чашите се прецакват основно от самите тях си… некачествено стъкло…

Имам чаши на над десет години които се мият в миялната и нямат проблем и други, новозакупени, които след няколко месеца започнаха да побеляват. Сменяй с нови като те дразнят. 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Имам проблем с панела за настройки на звука Realtek.

Дъното ми е Asus Rog и от официалният сайт си дърпам драйвера.

Звук има, но като кликна за настройки и вместо да се появи панела с опциите за настройки- се появява същият панел, но на син фон и с нещо което уж се зарежда, но накрая нищо не става. И когато го преинсталирам, се появява отново, но след като веднъж го изключа и включа, отново се повява син панел със нещо което се зарежда и нищо.

Имате ли идея, как може да се оправи това.

Ето снимки:

 

 

 

 

unknown_2023.07.28-16.31.png

unknown_2023.07.28-16.33.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, netrootbg said:

Някой чувал ли е за автомобилна броня изработена от полиуретан? Аз лично не бях чувал. Оказа се, че на едната ми кола е такава. Вече една година не мога да намеря нова или втора ръка... Имах някаква надежда да ремонтирам старата, но ми липсват парчета. Ако беше пластмасова можеше да се изработи нещо. От полиуретан няма как, уж. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем?

Моят съвет е да го закараш в някой от дистрибуторите на марката. Ако не е много трагично положението би трябвало да могат да го оправят. 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Ferante said:

Моят съвет е да го закараш в някой от дистрибуторите на марката. Ако не е много трагично положението би трябвало да могат да го оправят. 

И в Мерцедес нямат бронята. Проверявах вече за налична. Уж нямало и на склад никъде. Ще им пиша сега пак на представителите да видим дали не се е променило нещо.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...