Jump to content
BulForum.com

Какъв лаптоп да си избера ?


MaiconDogg

Recommended Posts

Доколкото разбрах човекът си купи лаптоп, а тук някои основни играчи взеха да си ги мерят, :rolleyes: та мисля, че мога да попитам, дали това си струва шестотинте лева. Изпада ми чисто нов, неразпечатван.

http://www.multirama...q61-125eq.html. Само процесорът му е Mobile DualCore Intel Pentium T4300, 2100 MHz (10.5 x 200), а не T6500. Относно пантите, дето говорите... ми то цялото е панта от край до край, само от двете страни има по 2 см. дето не е. Клавиатурата не се клати.

Забравих да добавя, че ако евентуално го взема ще служи единствено за забавление.

 

Нищо не си е купил човека, а ние нищо не си мерим, а си водим дискусия.

За 600лв си заслужава, ако наистина ти е нужен.. Аз лично не бих си го купил и то не за друго, а защото ще ме дразни по-евтината изработка и остарелия гардуеър. За 999лв има много по-добри алтернативи.

http://laptop.bg/laptops-samsung-NP300E5Z_-samsung_np300e5z_S04BG_withSSD

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нищо не мога да кажа аз - освен че не ме кефи, но аз съм с прекалено много претенции. Ако кажеш за какво ще го ползваш мога да дам акъл ще стане ли и дали няма да е леко бавен в някои случаи, но основната ми забележка е че тракпада е отвратително малък. Проблема се решава с външна мишка но все пак. Отделно че е тухлоподобен, но в този клас и за такива пари по-малки и красиви няма.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за отговорите.

Разгледах доста и единствената оферта, която ми хареса доста от цялото разлгеждане е:

http://www.amazon.com/Sony-SVE14A1HFXBC-Boomdizzle-Headphones-Burgundy/dp/B0085QVDS4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1345331906&sr=8-1&keywords=sony+vaio+Burgundy+Red

 

Притесняват ме няколко неща:

-видеокартата

-не съм наясно процесорът дали е добър. Четох някъде, че броят на ядрата и гигахерците не винаги са от толкова голямо значение при процесорите

-не е 15,6", а е 14", което е едва 4 см, но докато не го видя на живо не мога да съм сигурен дали екранът му не е прекалено малък

Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбрах човекът си купи лаптоп, а тук някои основни играчи взеха да си ги мерят, :rolleyes: та мисля, че мога да попитам, дали това си струва шестотинте лева. Изпада ми чисто нов, неразпечатван.

http://www.multirama.bg/product/2110/laptop-hp-compaq-presario-cq61-125eq.html. Само процесорът му е Mobile DualCore Intel Pentium T4300, 2100 MHz (10.5 x 200), а не T6500. Относно пантите, дето говорите... ми то цялото е панта от край до край, само от двете страни има по 2 см. дето не е. Клавиатурата не се клати.

Забравих да добавя, че ако евентуално го взема ще служи единствено за забавление.

 

Здравей, този модел е спрян от производство много отдавна.

Ако наистина си го намерил чисто нов за тия пари, хубаво гледай дали имаш касова бележка и Оригинална НР гаранционна карта, защото иначе гаранционно обслужване нъцки. Иначе машинката не е лоша, като изключим някои проблеми.

Тъчпада е удобен за работа, донякъде недостатък е това, че е един корпус и на тъчпада и на рамката около него, и при по-силен натиск до самия тъчпад, курсора понякога се мести (това го наблюдавам и при други такива лаптопи). Пантите не са открай докрай, а само в 2та края.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Пред дилема съм. Искам лаптоп да е 17+ дисплей, процесор intel i5, за видеото може нВидиа. Гледам, че вървят по 1100+ лева . Лимитът ми е до към 1000лв не ми се дават повече. Не съм сигурен дали ще може да мине през на сестрата фирмата да си взема ддс. Някои може ли да предложи нещо? Евентуално ако може да предложите да измислим нещо за ддс съм отворен за оферти. Благодаря на всички предварително!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

За друг човек ще взимам лаптоп и не мога да се ориентирам по-детайлно в параметрите. Опитвам се да разбера разликата във видеокартите - от една страна вградените като например Intel HD Graphics 4400 и Intel HD Graphics 5500 и от друга страна външните видеокарти с 1 GB или 2 GB самостоятелна памет. Интересува ме ако се гледат филми, лаптопът ще използва ли външната видеокарта и колко "тежки" филми трябва да се гледат за да се усети разликата между вградена и външна видеокарта на лаптоп.

Link to comment
Share on other sites

За филми няма никакво значение каква е видеокартата. На всяка вградена видеокарта ще вървят Full HD филми без проблем, с тая разлика, че реално няма да се гледат Full HD, щото дисплея на лаптопа ще е HD. Така че, ако ще е за филми - квото ти хареса на цвят и на допир.

Link to comment
Share on other sites

и ако бюджета позволява недей да си вземаш карта с DDR3 памет, нека да е с DDR5 - на доста сайтове е упоменато външните карти с какъв тип памет са

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за разясненията. Аз по-скоро тръгвам по обратния ред, няма определен бюджет ами горе-долу знам какво ще се прави с лаптопа и бих взел нещо подходящо. Лаптопът ще се ползва 90% от времето за интернет и офис приложения, останалите 10% за гледане на филми и гледане на ефирна телевизия с USB DVB-T тунер. Доколкото разбирам за гледане на филми е все тая дали ще е външна или вградена видео карта. Сега се чудя при равни други параметри кое е повече - i5 процесор с вградена видео карта или i3 процесор с външна видео карта с 1 GB или 2 GB памет.

Link to comment
Share on other sites

никога не си вземай i3 ... тотална загуба на пари е, в нито едно от поколенията на i3 процесори не съм видял смисъл да се дадат парите в повече за i3 вместо за пентиум или селерон ... а ако ще се дават пари по-добре за i5 или i7. i3 не предлага за парите си достатъчна производителност.

Link to comment
Share on other sites

Какъв размер се търси - 13, 14, 15.6, 17.3? Щом няма да ползваш външното видео, по-добре парите за видео да се инвестират в друго - повече памет, SSD и прочие..

Link to comment
Share on other sites

15.6 инча екран. Лаптопът ще се ползва в къщи или на вила - за ровене в интернет най-вече. И затова идеята ми е, че искам да взема по-възможност лаптоп, който да не надвишава параметрите, които са достатъчни за това, или поне не с много. Не е заради парите ами човекът едва ли ще усети разлика ако лаптопът е по-мощен, т.е. искам да кажа, че не май няма смисъл от SSD иши по-голям хард. Освен повече памет или SSD какво друго може да му се надгради? Аз за момента си харесах HP, например гледам в сайта на фирма МОСТ най-евтините HP лаптопи с i5 процесор. При едни и същи параметри има разлика в цената от 120 лева и не мога да разбера причината. Единият лаптоп е модел 250 G3, а другият е със същите параметри, но модел ProBook 450 G2 и струва със 120 лева по-скъпо.

Link to comment
Share on other sites

дисплея на пробук-а ще е малко по-добър вероятно (като цветове и подсветка), дизайна на шасито (капаци, панти, сглобка, разположение на елелментите по дъното) ще е малко по-добро ... но аз HP не бих си взел

Link to comment
Share on other sites

HP < Lenovo < what ever - до цени под 3к лв, от там нататък е различно

 

~700+++ машини дето са ми минали през ръцете за ремонт/обслужавне/почистване това показват 

 

нямам намерение - нямам стимул да го правя по-подробно

Link to comment
Share on other sites

Добре, максимално опростявам задачата :) Лаптопът ще е 15.6 инча, 1366х768 екран, това е фиксирано. Ще се използва 100% от времето за браузване в интернет, нищо друго. Парите нямат значение, няма таван на бюджета, но условието е да не се купува лаптоп с по-високи характеристики и по-скъпи компоненти, ако това видимо няма да подобри сърфирането в интернет на непретенциозен потребител. При тези ограничения какъв лаптоп бихте ми препоръчали?

Link to comment
Share on other sites

Host, не би си взел HP, но препоръчваш тази уникална пръчка от втория линк :). От НР 250G3 има и добри попадения.

Разликата в цената между 250 и Probook серията идва от изпълнението

Евтиният Азис е по-зле от евтиния Ейсър дори.

 

@sheep - ако ти трябва лаптоп само за едното сърфиране, вземи си една машина втора употреба за 300-350 лева с гаранция и си свиркай. Със сигурност ще надживее повечето нови евтини кошници (без значение от марката)

HP Elitebook 8460p -  е страхотна машина. След някое време можеш да ъпгрейднеш процесор, диск, памет.. И пак ще е актуална. Може да се намери и на по-ниска цена.

Fujitsu Lifebook E751 - също. Здраво шаси, добро изпълнение, мислено като хората, а не от счетоводител.

Link to comment
Share on other sites

Аман от тебе бе ... как не ти писна тия скапани боклуци да ги постваш ...

 

Кефи им се ве... ползвай си ги ... не ги набутвай на хората. Човека ти казва че му трябва безпроблемна машина да си я ползва и да не я мисли ти му постваш кенефи по 400лв втора ръка от ИЗОТ!? за кво му е тва дърво с дисплей порт да се чуди кво да го прави? 14ка брааат... мега яко ... той писал че иска 15.6 ... 6м 250гб харда!? WTF 

 

ЛайфБук... къв дявол ше го накара тая смотана i3ка да я купи 2ра ръка? Ти би ли я купи? Честно. Защо!?!?!? Пак без HDMI ... с някав измислен 320 хард на 500-700 дни работа минимум ...

 

Ами батериите?! От тебе ли да си купи после човека батерия щото не карат по 5мин ?! Кажи ква ти е играта, да ти сложим банер "ПРОДАВАМ HP" и да се свърши тая мъка.

 

_________________________________

Да му беше постнал поне тва че поне като си дава парите за 2ра ръка да е за нещо малко от малко смислено... и пак ... за кво да даде 400+++ лв за нещо което има гаранция 6м , вместо даде 600лв и 2 години да не го мисли ама ... всеки сам решава

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Аз след HP Elitebook 8740W повече HP няма да взема. Пък всеки да си взима каквото му е кеф.

 

PS: Той май пак е за чистене... желаещи? ;)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Офф как хе разбрахте,че HP са боклуци :D Работил съм за HP и съм имал служебен лаптоп.няма да ви казвам в кво състояние беше ;) 

 

Скоро една приятелка искаше комп за 700-800лв е взе си HP сега иска да го връща щото без нищо на него цикли и лагва, и квото се сетите още...

 

Моя Acer за 5 години освен 1 клавиатура която аз осрах, 1 хард и 1 разпоен инвертор друго не е имал. Като за тия 5 години е чистен само 1 път от Коста :D 

 

Май скоро пак ще трябва да го донеса,но само да ми видят харда в магазина от който го купих ;) 

Link to comment
Share on other sites

Офф как хе разбрахте,че HP са боклуци :D Работил съм за HP и съм имал служебен лаптоп.няма да ви казвам в кво състояние беше ;)

 

Скоро една приятелка искаше комп за 700-800лв е взе си HP сега иска да го връща щото без нищо на него цикли и лагва, и квото се сетите още...

 

Моя Acer за 5 години освен 1 клавиатура която аз осрах, 1 хард и 1 разпоен инвертор друго не е имал. Като за тия 5 години е чистен само 1 път от Коста :D

 

 

Мхм, щото селерона поставен в лаптоп от друг бранд се трансформира в и5-ца поне, пък 5400 оборотният хард в SSD :)) Достатъчно ли е просто да сменя лепенката, че да получа ъпгрейда или трябва и цялото шаси ? :))

Лаптоп за такива пари си е лагнат по дефиниция, не знам какво точно очаквате. 

Link to comment
Share on other sites

Аман от тебе бе ... как не ти писна тия скапани боклуци да ги постваш ...

 

Кефи им се ве... ползвай си ги ... не ги набутвай на хората. Човека ти казва че му трябва безпроблемна машина да си я ползва и да не я мисли ти му постваш кенефи по 400лв втора ръка от ИЗОТ!? за кво му е тва дърво с дисплей порт да се чуди кво да го прави? 14ка брааат... мега яко ... той писал че иска 15.6 ... 6м 250гб харда!? WTF 

 

ЛайфБук... къв дявол ше го накара тая смотана i3ка да я купи 2ра ръка? Ти би ли я купи? Честно. Защо!?!?!? Пак без HDMI ... с някав измислен 320 хард на 500-700 дни работа минимум ...

 

Ами батериите?! От тебе ли да си купи после човека батерия щото не карат по 5мин ?! Кажи ква ти е играта, да ти сложим банер "ПРОДАВАМ HP" и да се свърши тая мъка.

 

_________________________________

 

Да му беше постнал поне тва че поне като си дава парите за 2ра ръка да е за нещо малко от малко смислено... и пак ... за кво да даде 400+++ лв за нещо което има гаранция 6м , вместо даде 600лв и 2 години да не го мисли ама ... всеки сам решава

 

'Бе' - на друг, моля. Айде да спазваме добрия тон. И не виждам къде толкова съм поствал за 'боклуци втора ръка'.. Нито ги продавам, нито нищо. Не знам какво толкова се ежиш. Игра няма. Батерии не продавам, ти ако искаш му продай на човека.

Предполагам, можеш да си направиш сметката защо тези лаптопи струват по 400 лева втора ръка, а новите евтинджоси са по 500 лева?! М?

Тия Азис-и, дето ги препоръчваш, може да ги погледнеш след 3 години ползване на какво ще мязат.

Надявай се като дадеш 600 лева, да не го мислиш 2 години. Точно тия от по 500-600 лева ги мислиш ежеминутно.

И не видях тоя ThinkShit с какво е по-добър от двата, които постнах?

Не се филмирай толкова. Това, че са ти минали 700 лаптопа през ръцете, не те прави голям спец. Банер, ако искаш си сложи на теб, на мен не ми трябва. Нямам кой знае какви предпочитания към определена марка. Всичко евтино има защо да е евтино. В кашон за 600 лева не могат всички да спечелят.

Edited by dvdrw
Link to comment
Share on other sites

Аман от тебе бе ... как не ти писна тия скапани боклуци да ги постваш ...

 

Кефи им се ве... ползвай си ги ... не ги набутвай на хората. Човека ти казва че му трябва безпроблемна машина да си я ползва и да не я мисли ти му постваш кенефи по 400лв втора ръка от ИЗОТ!? за кво му е тва дърво с дисплей порт да се чуди кво да го прави? 14ка брааат... мега яко ... той писал че иска 15.6 ... 6м 250гб харда!? WTF 

 

ЛайфБук... къв дявол ше го накара тая смотана i3ка да я купи 2ра ръка? Ти би ли я купи? Честно. Защо!?!?!? Пак без HDMI ... с някав измислен 320 хард на 500-700 дни работа минимум ...

 

Ами батериите?! От тебе ли да си купи после човека батерия щото не карат по 5мин ?! 

Аз искам най-серозно да ти кажа, че съм сменил над 20 лаптопа и от Fujitsu Lifebook сериите по добро не съм попадал. В момента съм с Lifebook E751и не бих го заменил за никаква друга пръчка продаваща се из маркетите и прехвалените мост, пик и т.н компютърс. Жена ми е с HP Elitebook 8460p която също е чудесна машина. Подкрепям изцяло колегата dvdrw.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...