Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

+1

 

P.S. Ся 100% съм сигурен че няма да поддържат динозавърската WebOS 1.4 - имам ТВ LG LB700 - една серия преди флагманската, как ли пък не съм купил бокс заради телевизията им...

Ся верно че скоро ще правя ъпгейд на ТВ-то, ама има толкова много способи да се гледа  IPTV при това легално... ама с такъв лаишки отговор ми дадоха от "Cooolbox" че направо изкъртиха тъпотията.....

 

Били направили това приложение и услуга , за да избягат от затворената верига с МАГ боксовете... колко умно нали те същите те ограничават в рамките на тяхното си приложение.... да метнат  m3u листа и да си гледаш с къвто ти плеър кеф... кво им дреме за поддръжката - това си е проблем на потребителя, ама хитруват!

Edited by DominatorXII
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте @abatt,  можете ли да ни изпратите на лично съобщение клиентски номер или трите имена на титуляра на услугата, както и телефонен номер за връзка с Вас, за да направим проверка и да Ви върнем информация?

Link to comment
Share on other sites

Започнах нови тестове. Доста по-добре като цяло.

 

В сайта и настройване на списъците. За момента не забелязвам старите проблеми в работата с конфигурация на списъците. Там където слагане/махане правеше проблеми и т.н

Направи ми впечатление, че моментално в приложението се реагира на наличните профили за устройството. Докато седи на екрана избора на профил добавих един нов и премахнах друг и се обновиха почти веднага. Обаче отново седи въпроса с избор на профил при наличен само 1 за устройство. Защо е нужно да се избира, като няма други възможности освен една?

За настройките на профилите - за профил Всички. Знам, че не може да се трие от него - имате си причини, но защо поне не го направите с възможност да се пренареждат каналите? Когато има промени в каналите, просто го променете в дадените списъци. Гадно е да имам дублиран с всичко, само и само да пренаредя програмите.

Работа с приложението

- когато с бутоните ляво дясно превъртам по програмата, предлагам, вместо да става за момент черен екран, докато превъртам, да пазите кадъра от предно спрялото превъртане и когато се спре превъртането да покажете новия thumbnail. Че така премигване, премигване е дразнещо. Но май не го прави постоянно това с черния thumbnail, но го има. Това с черните кадри е май когато превъртам назад, в моменти, които не съм гледал. Ако превъртя напред след това и пак назад работи по-добре. Може би има някакво кеширане или от сорта и ако съм минал веднъж е по-добре, но прясно превъртане назад от вида по едно натискане без задържане, прави повече черни thumbnails. Т.е избирам канал, който не съм гледал и почвам да превъртам назад като давам веднъж назад, изчаквам да покаже кадъра, пак назад, пак кадъра. Тогава по-често дава черни кадри. Ако превъртя назад донякъде, след това превъртя напред до някъде и почна пак назад - не е толкова пълно с черни кадри, а е по-добре.

- при избор на нов канал когато дам надолу и избера от списъка нов канал, намалете времето за което остава информацията с каналите - сега е около 8-10 секунди. Мисля, че не повече от 5 ще е по-добре. Това важи и когато се натисне бутон Ок за Play/pause - пак седи доста дълго това на екрана менютата.

- работа с play/pause бутоните на дистанционното вече работи.

- превъртане на предишно/следващо предаване с |<< >>| бутони работи - май не го видях описано в ръководството.

- работа с бутоните за смяна на каналите нагоре/надолу - вече работят и няма проблеми със софтуера на телевизора и не затваря приложението.

Предложение: когато се сменя канал изписвайте някъде номера на канала - информативно. Това помага в един момент човек да запомни къде са му каналите и да почне да ползва цифрите за директен набор.

Предложение 2: когато дам нагоре за връщане към предно използвания канал, дали е възможно да се изписва името му, щом не го прави директно, а иска потвърждение? Не че сега е лошо, просто може да е полезно, така и така спира. Относно това с преден канал, помислете дали може да се прихване подобна команда от дистанционните. Нямам идея колко е стандартна, затова само го предлагам. Малко ми е странно да иска потвърждение, вместо директно да работи. Според мен има доста места където се искат повече от нужните действия на потребителя - това с допълнително потвърждаване за преден канал, избор на единствен профил, отваряне на ЕПГ.

EPG - урааааа, има! НО. За да го пусна 3 клика - назад-> грид -> ок.... Основна функция ... на 3 клика. Има нужда да се подобри това. Или вижте някой от цветните бутони за телетекст, или бутона за програма на самите дистанционни на телевизорите(сега това превключва към цифровия тунер на моето Сони - т.е излиза от приложението) Ако не може точно този бутон да се прехване, поне тези за телетекста. А и това го няма в ръководството описано. Добавете го. Защото за да разбера функциите на програмата четях от него. Открих го само защото писахте преди време, че ще има тази функция и затова поразрових насам натам да опитам да я намеря.

И в ЕПГ - за канали, който нямат TS назад, няма нужда да показвате програмата назад - хем ще пестите памет, хем потребителите ще се ориентират, че това не може да се връща. По инерция натискам някое предаване като го видя, пък излиза, че канала не може назад  Да, ще има дупки и празни редове. Друг вариант е, вместо празни редове тези канали, старите предавания, да са с друг шрифт, фон, нещо което да индикира, че са неактивни. Така няма да е много грозно с празнини, но поне ще има визуална индикация освен липсата на часовничето в ляво.

За сега толкова.

Вече не искам да го махам след пробите :grin:

В тестовия период(не знам колко сте ми дали) ще гледам да ползвам него, вместо другото ми приложение на телевизора, който е само с IPTV-та, за да поработя повече и да видя дали ще хвана нещо друго.

Иначе като изключим тези дребни забележки(освен 3-те клика на EPG - за мен е голяма драма това) и ако няма бъгове, а са мо UX неща, може да почвате да мислите за добавяне вече на екстри - някакви каталози, ала бала глезотии.

Поне в навигирането е доста по-добре от онова недоразумение ЕОН - което е само шарено.

 

Да ги обобщя нещата тука

- поне пренареждане на профил Всички

- автоматично влизане в профил, ако е само 1 наличен за устройството

- показване на номера на канала при смяна

- бърз достъп до табличния EPG

- намалено екранно време на служебния интерфейс при избор на канал/превъртане

- бързо преминаване към предишен канал вместо потвърждение / или поне добавяне на инфо къде ще иде.

- някаква индикация в табличния EPG за неактивните назад предавания там където TS няма.

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Спрямо проблемите от предните тестове:

On 1/18/2022 at 4:16 PM, mIRCata said:

Профила "Всички" не може да се редактира. Дори да приемем, че няма да може да се махат програми от него и има нужда да седи един такъв профил, поне да може да се пренареждат

Още е така

 

On 1/18/2022 at 4:16 PM, mIRCata said:

При редакция на някакъв профил - има доста бъгове в работата със списъка.

За сега не видях проблеми

 

On 1/18/2022 at 4:16 PM, mIRCata said:

Грам ръководство за приложението

Има отдавана, но има пропуски тук там.

 

On 1/18/2022 at 4:16 PM, mIRCata said:

Ако има само 1 конфигуриран профил за даденото устройство - отваряйте го направо него

Още е така

 

On 1/18/2022 at 4:16 PM, mIRCata said:

. EPG - пълна трагедия.

Има!!! Даже 2 варианта. Само 2-3 подобрения са нужни - писал съм ги по-горе

 

On 1/18/2022 at 4:16 PM, mIRCata said:

бутоните за смяна на канали на дистанционното не работят

Вече работят

 

On 1/18/2022 at 4:41 PM, mIRCata said:

Бутони от дистанционното за спиране, пауза, превъртане предаване напред, назад, за превъртане времето вътре в предаването - НИЩО не работи.

 

Вече работят всичките - и вътре в предаване и между предаванията, пауза, плей

On 1/18/2022 at 4:16 PM, mIRCata said:

вкарайте някакви каталози - по типове предавания, нещо.

Това си остава към допълнителните функционалности

Проблемите с превключване между 4к канали вече не виждам.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Love nature 4K канала обаче е на черти. И май е от самия канал, а не бъга от преди с превключването, защото останалите 3 4к канала работят и се сменя между тях без проблеми.

Всеки път ме пита кой профил да избера при пускане - едно че е само 1 профил, но и не помни кой е последно избрания. Направете го да помни. в 99% от случаите на даден телевизор няма да се сменя профила веднъж като се избере. Пример при мен - реално на 2 от 3-те телевизора ще има само по 1 профил наличен и той винаги ще работи. Евентуално в хола, да се сменя между профил на децата и профил с другите канали. Но и там основно ще се работи с един, рядко ще се сменя на втория. Но пак е добре да помни избрания и само при желание да се сменя с друг от наличните.

 

Бъг:

Когато добавих канали към профил, те не се появиха в EPG-то, докато не излязох от приложението и не го пуснах пак. Може би ще ги обнови и само с преизбиране на профила без затваряне, но не съм го пробвал. <- опресняват се при презареждане на профила

Не видях и дали щеше да ги има ако само сменях с бутоните на дистанционното нагоре/надолу, но предполагам нямаше да ги има, щом EPG не ги виждаше.

 

При отворен EPG не може да се прескочи до канал с цифрите на дистанционното - трябва да въртим през всички. Ако съм на канал 100 и искам да ида на 50 - трябва да превъртя ръчно всичките между тях

 

Открих и недокументирана функция - в табличен EPG бутона за нагоре/надолу на каналите прескача по 1 екран канали, което е супер. Поне има голяма стъпка и няма да е нужно 1 по 1, но все пак цифрите е добре да работят и тук

 

Предложение:

При набиране на канал с цифрите - увеличете размера и шрифта на набираните цифри, малко фон може би, че сега е много ситно. И от по-далеч, по-голяма резолюция или по-малък екран е трудно забележимо

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

След доста ровене и бъзикане стигнах до извода ,че бокса ми Nvidia Shield TV 2017 по подразбиране си тръгва на 4к резолюция. Явно си хваща от телевизора който също е 4к. Картината първите няколко секунди е ок и след това яко микро стътеринги или постоянен лаг. Не мога дя го опиша точно. Но реших да бутна резолюцията на бокса на 1080 и картината заспа без забележки. Направо хвърчи приложението в сравнение с това на телевизора ми със стария андроид. Не ме устройва да си бутам резолюцията защото се гледат на този бокс филми , сериали и се играят игри в 4к резолюция. Исках да го ползвам на бокса и да не се занимавам с две дистанционни . но уви. Реших да продължа ровенето и се сетих за един познат който си купи наскоро новата версия на бокса Nvidia Shiled TV 2019 и младежа ползва Кулбокс. Звъннах му да го питам дали може да тества пробния период и да види дали лагва и при него. Обясни ми , че още в началото го е пробвал и картината много яко лагвала и се отказал да минава на приложението. Ще си седял с MAG-a. Споделям. Ако някой чуе и разбере нещо да пише. Хубав ден.

Edited by abatt
Link to comment
Share on other sites

Тъкмо за детската смятах, че ако минавам на кулбокс тв, ще взема shield-a. Там телевизора е HD, но дано да се оправят проблемите с 4к телевизорите, че онзи тв-ор е на командно дишане и не е ясно колко време ще изакра. А като няма готово приложение за LG / Samsung телевизори е кофти.

Link to comment
Share on other sites

Според мен това с приложението е рязка крачка назад.... с бокса е в пъти по-бързо и по-удобно....разбирам да имаше медиатека и така нататъка, че да елиминира нуждата от бокс....

Link to comment
Share on other sites

Няколко бъга

Когато се даде пауза и старт не пуска от същото място, а със секунда или повече разлика, май е напред. Просто пауза, старт и вече е различни място

Също така - когато се превърта и се избере позиция за пукане, мястото отново не е това, което се вижда на кадъра при превъртане, а секунда 2 напред.

 

Предложение:

Когато се превърта напред/назад, като се спре нека направо да пусне там където е, а да не се иска изрично натискане на бутон от потребителя.

Като цяло има доста места където може да се спестят излишни действия от потребителя, както съм писал в предните постове.

Link to comment
Share on other sites

Това приложение е жалка имитация - то дори тук ще обидя приложението което сравнявам - Ако беше толкова хубаво като OTT Navigator - TVMate - цена нямаше да има, но пустото му - пуснете m3u playlist и не мъчете потребителите си..... ако не искате отлив!

На 43-ка е толкова ситно всичко, адски неинтуитивно , не ми се мисли на 55-ца и нагоре какво ще е.... Не мога да пробвам на 55-цата, понеже е с WebOS..

Като цяло Epic Fail според мен. Всичко мислено във Ваша полза, а не за потребителя - първо махате hardware-ната поддръжка за нови потребители - на ПО-висока цена...., с осъкатено приложение.....

Edited by DominatorXII
Link to comment
Share on other sites

Ми съдейки по официалния клип в аппстор-а на това приложение - на мен лично не ми харесва как изглежда и как се работи с него.

Нещата са индивидуални.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, mIRCata said:

Ми съдейки по официалния клип в аппстор-а на това приложение - на мен лично не ми харесва как изглежда и как се работи с него.

Нещата са индивидуални.

 

За TiviMate - OttNavigator - светлинни години пред приложението на Cooolbox - CooolTV, но трябва да се конфигурира правилно.

За пример - вземете превъртването на това което се излъчва.... супер бавно и мудно става , чак може да те влуди, а не трябва да е така, за разлика от други плеъри визираните и не само  ТiviMate, OTTnaviator - там става супер плавно - та дори ако вземем за сравненеи как се превърта напред - назад с бокса и сравнено с приложението.


Ако четат от Cooolbox - моля да го адресирате това!

Но пък и тука идва иронията, след 3 дневния тестов период няма как да го пробвам, абе като цяло - все едно да дадете на Бета тестери да Ви тестват кода за 3 дни и да кажете, ами кипете си услугата и продължавайте с теста....

Edited by DominatorXII
Link to comment
Share on other sites

Няколко проблема/бъга

Първо на Евроспорт2 аудиопотоците са омазани - бг 1 и 2 са английски, английски е БГ

 

ЕПГ Грид - докато съм в грида цифрите сменят каналите  отзад на фона. Като почна да прескачам страница по страница в грида с бутоните за смяна на канал нагоре/надолу на дистанционното, в същото време отзад сменя и каналите. Гледам в грида например ред 25 давам нагоре да иде на 20(нали върти грида нагоре), а от зад телевизията например от 6 канал  минава на 7-ми. Давам пак нагоре да ида на 15-ти ред в грида, отзад ми се пуска 8 канал. Така ако например откажа да избера канал от EPG грид-а, само съм разглеждал и се върна вече не съм на канала, който съм гледал, а някой произволен, според какво съм натискал докато съм разглеждал програмата.

 

Забелязах, че вече превъртането напред назад по някое предаване вече е съвсем черен екран. Т.е няма визуализация какво точно се случва в предаването докато превъртаме. Трябва да се спре, че да се зареди кадър от предаванетои да се види къде сме. Така стана по-зле от предишния път като писах. Превърта се много на сляпо.

 

И най-важното за момента - има някакво микро насичане на около 5 секунди. Забелязва се доста отчетливо на места където има движение, без смяна на кадрите. ПРимерно на фигурното пързаляне по евроспорт се забелязва доста очетливо, защото там има дълги интервали от непроменяща се картина, но е движение и се вижда микро прескачанията. Като знаеш какво да търсиш, се забелязва и по другите канали, стига да се задържи даден план по-дълго време и да се следи нещо движещо.

Прави го и на двата телевизора.

Не съм 100% сигурен, дали не се оправя след по-дълго заседяване на канала, но дефекта го има със сигурност при смяна на канал.

Link to comment
Share on other sites

Не знам, но само на мен ли адски тромаво превърта в таймшифт - помпя яко бутоните за превъртане, дори като се задържат и се вижда как "едвам, едвам" чак неравномерно превъртва - супер бавно и изнервящо - с бокса всичко е адски бързо в това отношение.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че някой вече е писал за субтитрите, но не ми се чете назад.

Няма ли начин, субтитрите да се визуализират без черния фон отдолу и да са с малко по голям шрифт?

В момента ми напомнят на телетекст субтитри от миналия век :grin:

Отделно от това, много често са с грешки.

Link to comment
Share on other sites

По повод грешките - те субтитрите не ги пишат "кабеларките". Така си идват от излъчващите канала.

За фона - ако отзад има нещо бяло, какво ще видиш без този фон?

 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

 

Благодарим Ви за обратната връзка относно coool.tv! Предали сме всички получени репорти към колегите и те вече работят по Вашите препоръки! Надяваме се скоро да забележите новите подобрения.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, JoyDay said:

 

Преди бяхте писали, че сами разработвате приложението си. Погледнете това на Нетера. Използвам го доста активно в чужбина и съм изключително доволен как работи. Има някои и други дребни бъгове, но като цяло е повече от перфектно.

Link to comment
Share on other sites

Помислете за възможност за въвеждане на ПИН през цифрите на дистанционното за профили защитени с такъв, вместо само с нагоре/надолу на дистанционото.

Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2022 at 11:01 AM, mIRCata said:

По повод грешките - те субтитрите не ги пишат "кабеларките". Така си идват от излъчващите канала.

За фона - ако отзад има нещо бяло, какво ще видиш без този фон?

 

Не, субтитрите нямат грешки, нито от сорса, нито от "кабеларките". Грешките се получават единствено в това приложение. Относно белия фон, чудно ми е че не си забелязал, как обикновенно се визуализират субтитрите:

sub.jpg.6232ac345eeacae3f69b426fe0d95be7.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zaqq said:

Грешките се получават единствено в това приложение.

Ами дай някакви примери, обясни, че да може да си го оправят. В какво се изразяват грешките? Защото така както го написа реших грешен превод или правописни грешки, а те си идват от другаде.

Link to comment
Share on other sites

Горе в ляво има някаква група 3 4 жълтобели пиксели, които седят там нон стоп. Не е от тв, от приложението.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Вече са налични нови подобрения по coool.tv, голяма част от тях са инициирани от Вашите наблюдения, които споделяте тук. Благодарим ви за обратната връзка и се надяваме да продължите да бъдете все така активни, тъй като ползата от това е взаимна.


Ето някои от основните подобрения:

  1. Добавена индикация за платени канали в Grid екрана
  2. Бутонът Back показва към кой канал и кое предаване ще се върне потребителя
  3. Индикация кой канал е пуснат с CH +/-
  4. Запазване на предходен тъмбнейл докато бъде зареден нов, вместо черен фон
  5. Нов дизайн на индикатора за избор на канал с цифри
  6. Избор на канал с цифри в EPG екраните
  7. Прогресивно се увеличава превъртането в прогрес бара (10-30-60 сек)
  8.  В EPG екраните минали предавания за канали без таймшифт ще се показват в сиво, за да е ясно, че не може да бъдат избрани
  9. Ако за устройството е настроен само 1 профил при пускане на апликацията директно ще бъде избран.
  10. Допълнителна възможност за смяна на канал в екран Лист:
  • Директно през цифрите
  • ||<< и >>|| бутоните сменят канала
  • channel up/down
Link to comment
Share on other sites

Тази иконка за гледане на върнато предаване, каква и е идеята да е там нон стоп? Това още от старата версия.

То ако аз не знам, че съм върнал, кой да знае :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...