Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Имам няколко въпроса относно БТК АДСЛ: Коя е най ниската месечна такса? И преди някъде около година си споням, че някой ми разправяше, че не можел да сваля от определени сайтове. Има ли такова нещо? Ако например използвам този нет ще си отварям ли всички сайтове и да си свалям от всички?

Link to comment
Share on other sites

Бтк нямат варези...Има само торенти,дц++...За торентите някой тук каза,че ги баннвали,щото Ип-тата постоянно им се сменяли.Незнам вече какво да мисля,последно се говореше,че последните 1-2 месеца нета бил в киреча...

 

 

ЕДИТ:Благодарим на ломбарди отсега,че ще сподели впечатление,макар че аз съм си изградил мнение за БТК(положително) :)

Edited by Divaka
Link to comment
Share on other sites

най-ниската месечна такса е 30.99лв

можеш да сваляш отвсякъде без локални сървъри на разни доставчици. т.е. както каза дивака само торент и дц.

вече съм 3 месеца на бтк и не съм банван от торенти, в които съм се регистрирал още когато бях на ек. и нета определено е всичко друго само не и в киреча :) единственото кофти нещо са гадните договори и това, че няма варези за тези които са свикнали да кликнат 2 пъти и да си свалят филма/играта.

Link to comment
Share on other sites

Мога да ти кажа следното. Поне за сега.

Имам приятел, който е на бтк ADSL 2048. Сваля от всички познати торенти в БГ с над 250к / то си зависи и от пиърите де/, а от пирата с над 100к. Гледа интернет телевизия, а от VBOX7 нямам думи....За мен лично беше важно, че изгледах цял мач /4 часа със се реклами/ на моите Green Bay Packers без един път да хлъцне нета. За онлайн игра пък кво да ти кажа. Без коментар. Аз лично след двумесечно търпение към ГГбитското безумие миналия четвъртък подписах договор за същата услуга. Чакам ги в сряда. Подробности в четвъртък. Можеш да разчиташ, че след обстоен тест, ще споделя мнение в форума. Ако съм недоволен аз ще съм се прецакал но ще предупредя останалите.

Относно повече инфо за услугите на бтк - www.btk.bg

Link to comment
Share on other sites

Има все още DataBG :) Иначе и аз съм на BTK в последните няколко месеца и съм доволен има спирания на интернета, но за не повече от 10 мин.Една по-голяма авария имаше нямах интернет от 8 сутрина до 12.

Link to comment
Share on other sites

То по принцип гигашитския локален си е шит ама поне за 20лв. свалям от дата.бг с 85-90кб. А със тази тарифа на БТК 30.99лв. С колко ще може да се сваля от дата.бг ?

120к отвсякъде, а само срещу 7лв отгоре получаваш 240 и аз мисля от другия месец да сменям тарифата :D

Link to comment
Share on other sites

Мога да ти кажа следното. Поне за сега.

Имам приятел, който е на бтк ADSL 2048. Сваля от всички познати торенти в БГ с над 250к / то си зависи и от пиърите де/, а от пирата с над 100к.

 

кой е тоя пират? :confused thepiratebay.org ? щото ако е той, би трябвало да сваляш със същата скорост

 

btw единствената причина, която ме кара все още да не минавам на бтк е, че не предлагат добър upload, IP-тата им не са статични и са нереални (т'ва е може би най-голямата причина), а аз поддържам един http сървър, който не е чак толкова важен, но съм свикнал с него, като също така създават малко проблеми при осъществяването на remote control (също ползван от мен доста често) .... и не на последно място - обвързването с 2-годишен договор. все пак за цели 2 години много неща могат да се променят в тоя бранш и от тая гледна точка аз по всяко време мога да бия шута на евроком. за бтк не знам как стоят нещата, ако едностранно искаш да прекъснеш договор, преди изтичане на обвързващия период.

 

п.п. ако не на часове, то всеки ден IP-то на машината, към която се свързваш, за да достигнеш комп от "вътрешната" им мрежа се сменя. това го казвам, тъй като една от тея машини, с които правя remote, e на adsl ;)

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

IP-to се сменя само ако реснеш модема. А за договора ако искаш да го прекъснеш преди да изтече си плащаш за месеците, които остават до края на 2-те години

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

IP-to се сменя само ако реснеш модема.

може и да е така, не знам. машината работи само през деня, а вечер е изгасена (както и модема) .... и все пак се сменя, нали ;) на мен т'ва малко или много ми създава неудобство.

Link to comment
Share on other sites

Ми аз съм на БТК/АДСЛ и просто мога да кажа,че интернета си е супер ... 250kb/s от всякъде независимо къде ... относно warez-и , това че няма да сваляте с 300-500 свс 1000kb/s от някой си там сайт ... какво значение има ? brows-a и download-a на БТК са перфекти и няма такива простотий, да те банват като сваляш от даден peer на определен торент айде не говорете глупости ! Колкото до динамичното ип което се сменя от време на време винаги може да си направите free dyndns account и да си прикачи ъпдеитер на IP-то има още поне 4-ри начина да си намерите изход от динамичното IP ! БТК е истински интернет а не онлине телевизия като ггбит ... и от 1год на сам не ми е падал нет-а веднъж даже ! В момента по-реален и стабилен нет от БТК няма в пловдив ... ЕК бяха ,но вече не са ! А thepiratebay.org е торент сайт не е директен download така ,че зависи си от пиъри сийдъри и тн. :punk :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Ми аз съм на БТК/АДСЛ и просто мога да кажа,че интернета си е супер ... 250kb/s от всякъде независимо къде ... относно warez-и , това че няма да сваляте с 300-500 свс 1000kb/s от някой си там сайт ... какво значение има ? brows-a и download-a на БТК са перфекти и няма такива простотий, да те банват като сваляш от даден peer на определен торент айде не говорете глупости ! Колкото до динамичното ип което се сменя от време на време винаги може да си направите free dyndns account и да си прикачи ъпдеитер на IP-то има още поне 4-ри начина да си намерите изход от динамичното IP ! БТК е истински интернет а не онлине телевизия като ггбит ... и от 1год на сам не ми е падал нет-а веднъж даже ! В момента по-реален и стабилен нет от БТК няма в пловдив ... ЕК бяха ,но вече не са ! А thepiratebay.org е торент сайт не е директен download така ,че зависи си от пиъри сийдъри и тн. :punk :sayjin

Това нали е тарифата 2mb безкрай ? Аз мисля на нея да се прехвърля, само този договор от 2 години ме притеснява :unsure: до сега никога не съм изкарвъл повече от 1 година сигурно само с 1 доставчик :wacko: :laughing:

то вярно може и да не е точно с договор за 2 години, но

6 месечен договор

71,23 лв.

 

12 месечен договор

47,99 лв.

 

24 месечен договор

37,99 лв.

 

А да питам, може ли след време интернета да се прехвърли на друг адрес :confused

Link to comment
Share on other sites

можеби когато ек си намери добър собственик и започне да се стопанисва по-добре (което жестоко ме съмнява), ще се върна,

но предполагам че до месец, два и аз ша мина на БТК, то ми писня сяка вечер по 50 пъти няма нет и оставям някой филм да се тегли цяла нощ, като стана той нета спрял и филма почива :D чака да му дам рефлеш

Link to comment
Share on other sites

Бащата е сключил договор днес , до няколко дена ще го пробвам тва животно :)

Link to comment
Share on other sites

Аз за жалост ще трябва да чакам до края на април за да мина на БТК. Знаех си, че трябваше да кажа на баща ми да не плаща за половин година :bgrin:

Иначе в събота бях у един приятел, който е сключил договор за 2 години на 2 mbps тарифата и гледахме без никакви проблеми 3 поредни мача на най-високо качество. Отделно ми каза, че от както си е пуснал нета преди 2 месеца е имал само едно прекъсване за 2-3 минути. Повече от това не ми трябва да знам...

Link to comment
Share on other sites

Нищо общо с ланките като стабилност...

Тоест ? Защото някои хора се оплакват от БТК-то, ма точно какво само те си знаят :bgrin: пък да сключа 2 години договор и на 2рия месец да разбера, че нета е боза, ще трябва се самоубия :pirate :tongue

Link to comment
Share on other sites

Тоест ? Защото някои хора се оплакват от БТК-то, ма точно какво само те си знаят :bgrin: пък да сключа 2 години договор и на 2рия месец да разбера, че нета е боза, ще трябва се самоубия :pirate :tongue

 

На работата ползваме нет от Бтк-никави грижи,сваляш отвсякъде с една и съща скорост...Торенти,сървъри нямаш грижи...Съпорта им е на ниво,даже и телефоните си вдигат :lol: :lol: :lol: По едно време от Арената бяха пуснали стриймове-вървяха все едно ги плейваш от хдд-то.Аз лично не виждам конкуренция,ако малко намалят цените ще избият рибата ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...