Jump to content
BulForum.com

Филтриране на сайтовете за залагания?


Recommended Posts

Аз лично не си спомням откакто ползвам интернет за такова филтриране. Нещата почват да стават доста неприятни. Тука по-знаещи от мен са писали:
http://vasil.ludost.net/blog/?p=3059#comments
http://georgi.unixsol.org/diary/archive.php/2013-06-18

Link to comment
Share on other sites

Погазват се редица европейски разпоредби с това филтриране, но такава ни е държавицата. Ще се използват VPN.

Link to comment
Share on other sites

Тъпото е, че аз примерно, както бях писал по-назад, не залагам често, а гледам някоя от срещите, които предават. А по този начин все едно ми 'забраняват' да го правя. Идиоти.

Link to comment
Share on other sites

Тоя закон се дъвче поне от една година. И като гледам как е приет - все едно го няма. Пак си има достъп до сайтовете, което вероятно е добре премислено. Винаги ще има как да се залага, стига да искате. Аз лично не залагам, но имам приятели, които залагат. Примерно http://www.efbet.com не се отваря, но това се отваря и от тук предполагам всичко е достъпно. Какво толкова?

Link to comment
Share on other sites

Тоя закон се дъвче поне от една година. И като гледам как е приет - все едно го няма. Пак си има достъп до сайтовете, което вероятно е добре премислено. Винаги ще има как да се залага, стига да искате. Аз лично не залагам, но имам приятели, които залагат. Примерно http://www.efbet.com не се отваря, но това се отваря и от тук предполагам всичко е достъпно. Какво толкова?

Какво толкова ли?

Става дума за свобода на избор, за прекрачване на граници и други такива неща дето не се ядат и пият. Да ти казвам ли в кои страни филтрират интернет - Северна Корея, Иран, Китай и т.н. Друг е въпросът, че това може да бъде технически заобиколено. Проблемът не е технически.

Link to comment
Share on other sites

Какво толкова ли?

Става дума за свобода на избор, за прекрачване на граници и други такива неща дето не се ядат и пият. Да ти казвам ли в кои страни филтрират интернет - Северна Корея, Иран, Китай и т.н.

Става дума за плащане на налози, данъци и т.н., които се плащат и в целият останал свят. С две думи: за легален бизнес, не за сЛобода на избор.
Link to comment
Share on other sites

Става дума за плащане на налози, данъци и т.н., които се плащат и в целият останал свят. С две думи: за легален бизнес, не за сЛобода на избор.

 

Аха и защото са некадърни да измислят начин/закон да си събират данаците, решиха да филтрират... Че те утре може и една камара сайтове да забранят, защото печелят от банери, а при тях не ходят никакви кинти.

 

Проблема не е толкова във фитрирането, колкото в това, че въпросните сайтове, ще спрат (някой вече са) да работят с БГ клиенти.

Link to comment
Share on other sites

Аха и защото са некадърни да измислят начин/закон да си събират данаците, решиха да филтрират... Че те утре може и една камара сайтове да забранят, защото печелят от банери, а при тях не ходят никакви кинти.

Проблема не е в некадърността а в юрисдикцията. И тук не става въпрос за някакви пикливи банери и дребните стотинки от тях.
Link to comment
Share on other sites

Проблема не е в некадърността а в юрисдикцията. И тук не става въпрос за някакви пикливи банери и дребните стотинки от тях.

 

Не знам къде е проблема, ама явно за тях не си заслужава да се прибират тези пари и предпочитат след като те не могат да ги вземат, никой да не ги взима.

Link to comment
Share on other sites

Става дума за плащане на налози, данъци и т.н., които се плащат и в целият останал свят. С две думи: за легален бизнес, не за сЛобода на избор.

Виж сега - ако си адвокат на фирма "Еврофутбол" мога да ти разбера мисълта, дето се вика вършиш си работата. Ама ние тука говорим за филтриране на интернет, което няма нищо общо с плащането на данъците и легалния бизнес. Само тиквите дето са гласували закона могат да решат, че спирането на достъп до дадени домейни ще спре хората да залагат онлайн. Един съвет към Еврофутбол - оправете си коефициентите и ще имате по-голям успех в бизнеса, вместо да разчитате на лобистки закони.

Link to comment
Share on other sites

А, ми тогава да почнат да продават наркотици по интернет и наркоманите да скочат, ако затворят/блокират сайтовете, а?

Дали ще продаваш наркотици или няма да плащаш данъци - и двете са престъпления.

Link to comment
Share on other sites

Виж сега - ако си адвокат на фирма "Еврофутбол" мога да ти разбера мисълта, дето се вика вършиш си работата.

Чакай да седна, че ще падна от смях.

Що си мислиш, че ако съм адвокат на Еврофутбол, ще седна да пиша и да си губя времето точно в този форум?!

Чудя се, как всеки, в този забравен и от Бога форум, си мисли, че е от лъФ нагоре.

Да ти имам самочуствието.

==========

 

@exabyte, въпросът не е регионален, в частност български, а глобален. Това е все едно да поделиш космоса. Хубаво се създаде глобалната мрежа, лошото е, че със създаването и не се уредиха точно най-важните неща, но това е положението.

Link to comment
Share on other sites

Чакай да седна, че ще падна от смях.

Що си мислиш, че ако съм адвокат на Еврофутбол, ще седна да пиша и да си губя времето точно в този форум?!

Чудя се, как всеки, в този забравен и от Бога форум, си мисли, че е от лъФ нагоре.

Да ти имам самочуствието.

==========

 

@exabyte, въпросът не е регионален, в частност български, а глобален. Това е все едно да поделиш космоса. Хубаво се създаде глобалната мрежа, лошото е, че със създаването и не се уредиха точно най-важните неща, но това е положението.

 

Ето едно интересно видео, което е доста показателно, че това е поредния... нека кажем недогледан закон.

Link to comment
Share on other sites

Къде е точно проблемът с тези сайтове, че нещо не мога да схвана?

Ако си купуваш тениски и кецове от чуждестранен сайт за спортни стоки никой нищо не казва, т. е. държавата няма проблем, че някакъв чужд онлайн магазин върти бизнес с българи (очевидно този чужд магазин не плаща данъците в България, а в друга държава, но всичко е точно.)

Обаче ако българи харчат пари в чужд сайт за залагания, тогава се оказва, че имало проблем. Да не би да се прави разграничение, че в единия случай мястото на сделката е в чужбина, а в другия случай да се опитват да го изкарат, че мястото на сделката е в България.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...