Jump to content
BulForum.com

Филм за Хитлер


KyPo

Recommended Posts

Та зна4и не видиях да има такава тема бля бля бля бля бля.....

Та въпроса ми е защото аз не знам дали има изобщо филм за Хитлер но не говорим за Документален

А игрален филм ако има някои ако може да ми даде линк4е или от сорта да се види......

Но също ако има документален филм за него в нашата мрежа защо някои не ка4и :)

Link to comment
Share on other sites

Първо гледай The Rise of Evil и след това The Downfall. Първият се занимава с, еми то си е казано, издигането на Хитлер, а вторият - смъртта му...

 

 

 

Също, ако те интересува, може да погледнеж и тук . Пишеш Hitler на търсачката и излизат много неща... Приятно гледане!

 

 

Е, реклама, сайта е супер...сам си се рекламира. ;)

Link to comment
Share on other sites

Също, ако те интересува, може да погледнеж и тук . Пишеш Hitler на търсачката и излизат много неща... Приятно гледане!

Мерси за рекламата :D banner_kolibka.gif

Link to comment
Share on other sites

Първо гледай The Rise of Evil и след това The Downfall. Първият се занимава с, еми то си е казано, издигането на Хитлер, а вторият - смъртта му...

 

 

 

Също, ако те интересува, може да погледнеж и тук . Пишеш Hitler на търсачката и излизат много неща... Приятно гледане!

Е, реклама, сайта е супер...сам си се рекламира. ;)

 

 

Името на филма е Der Untergang :) и е много добър! За съжаление само за последните дни от живота му! Обаче не очаквам в близките години някой да направи абсолютно достоверен филм за нацистите и Хитлер. Всичко е пропаганда, майна!

Link to comment
Share on other sites

Ами, това е немското заглавие, на английски е The Downfall и тъй като немският ми е най-противният език на света, си го пиша на английски... ;)

 

Колкото за пропагандата...хм, всеки филм носи убежденията на създателя си (както всяка творба по принцип), едва ли днес някой би си признал или би вложил в нещо свое фашистки идеи...Не мисля, плюс това, като гледаш филмите Хитлер очарова ли те? Убежденията му грабват ли те? Усещаш ли, че това, което гледаш по някакъв начин ти ги налага? Аз поне не усетих нищо такова, макар че Бруно Ганц го обожавам...Затова, недей толкова бързо да заклеймяваш нещо. ;)

 

 

 

А, скоро ще бъде качено и това: Blind Spot. Hitler's Secretary (2002)!

Link to comment
Share on other sites

The Rise Of Evil е хубав, но го представя в доста гадна светлина.

Виж все пак и Der Untergang

Ами в какава друга светлина да представиш човек станал причина за смъртта на няколко десетки милиона души. ;) :angry1 Филма си е хубав и досотоверен.

Link to comment
Share on other sites

Ами, това е немското заглавие, на английски е The Downfall и тъй като немският ми е най-противният език на света, си го пиша на английски... ;)

 

Колкото за пропагандата...хм, всеки филм носи убежденията на създателя си (както всяка творба по принцип), едва ли днес някой би си признал или би вложил в нещо свое фашистки идеи...Не мисля, плюс това, като гледаш филмите Хитлер очарова ли те? Убежденията му грабват ли те? Усещаш ли, че това, което гледаш по някакъв начин ти ги налага? Аз поне не усетих нищо такова, макар че Бруно Ганц го обожавам...Затова, недей толкова бързо да заклеймяваш нещо. ;)

 

 

 

А, скоро ще бъде качено и това: Blind Spot. Hitler's Secretary (2002)!

 

Да ама филма е на немски нали, така че малко безмислено ми звучи да мразиш немския, да употребяваш английския му превод, пък филмът от А до Я да е на немски и само малко руски.

 

 

:) От малкото, което знам за Хитлер и Сталин - да очароват ме и двамата, както и други злодеи от рода на Чингис хан, Атила, Цезар, Александър Велики и т.н. Идеите... ами не знам, какви са били идеите му. Не съм му чел неговите идеи, чел съм само, каквото други са писали за тях, така че избягвам да правя изводи върху необективни факти.

Като знам, колко са промити мозъците на немците, не очаквам точно те да направят обективен филм за Хитлер. Според мене единствените, които могат да направят приблизително обективен филм за него са японците.

 

Едно знам, ако Хитлер беше спечелил войната, нямаше да е Злодеят - щеше да е Богът, нещо като Сталин, но вторият го е постигнал, макар че откакто прочетох книгите на Суворов, вече не знам, на какво да вярвам. Вече си мисля, че живеем в една лъжа и всичко е измислица.

 

The Rise of Evil

Eто един игрален филм за Хитлер в мувиз.ко.джп. Не е документален, а игрален, преди време го връткаха по Hallmark.

 

Щом този филм е даван по Hallmark, абсурд да е автентичен! Хубав може би, но що се касае до историческа точност - абсурд, не вярвам! А щом филм е за скорошни събития и още повече за студената или втората световна войни - значи не струва за мен!

Link to comment
Share on other sites

Езикът ми е антипатичен, немелодичен, непоетичен го кажи...Не ми звучи :) . Харесвам френски, италиански, испански, английски също..., но немският просто ми е стържещ и груб. Защо да не го напиша на английски, като така няма да го сбъркам и никой няма да се заяде за правописа. На немски ако тръгна, може и да го докарам, но ако не гледам заглавието, най-вероятно да го объркам. Другия път ще се постарая да е на немски специално :)

 

Колкото за автентичността на The Rise of Evil, да автентичен е. Интересувала съм се преди да го гледам и даже се смаях като видях толкова голяма част от, според мен, по-пикантните детайли за живота му. Е, дали самата информация е била така, предполага се...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Езикът ми е антипатичен, немелодичен, непоетичен го кажи...Не ми звучи :) . Харесвам френски, италиански, испански, английски също..., но немският просто ми е стържещ и груб. Защо да не го напиша на английски, като така няма да го сбъркам и никой няма да се заяде за правописа. На немски ако тръгна, може и да го докарам, но ако не гледам заглавието, най-вероятно да го объркам. Другия път ще се постарая да е на немски специално :)

 

Колкото за автентичността на The Rise of Evil, да автентичен е. Интересувала съм се преди да го гледам и даже се смаях като видях толкова голяма част от, според мен, по-пикантните детайли за живота му. Е, дали самата информация е била така, предполага се...

 

:)

 

Goete и Schiller, Mozzart и Wagner, Hitler Himself :) - немски знаеш ли всъщност? Нямам намерение да му ставам адвокат, но аз изобщо не го намирам за стържещ и груб. Българският може и да е по-груб с твъртото си Р, Л и Ъ.

 

Не мога да повярвам, че филм правен от евреи или поне даван по еврейска телевизия за Хитлер би могъл да бъде автентичен - това ще е голяма гавра от тяхна страна. От многобройните филми, които съм гледал за него по Discovery, все го изкарват психично болен, пиян, наркоман и т.н. може и педераст да го изкарат.

Link to comment
Share on other sites

Немски уча, да, не го знам още, но на там съм тръгнала. Уча го не защото ми харесва, а защото е световен език, полезен език. И, да, на мен ми е стържещ и груб, за това и казах, че не го харесвам, аз. Познавам хора, които мислят, че е мелодичен и обратното, въпрос на вкус... Не съм казала, че по принцип е груб, казах, че на мен ми е такъв, а за да го определя, значи имам някаква представа все пак, нали. ;) Колкото за изкуството...нека не почваме темата. Творбите им са писани на немски, така трябва да бъдат, за да са в пълния си блясък; нищо не съм казала за тях, говореЕ за езика, за разговорния немски, който чуваш и във филмите дори...Не съм тръгнала да отричам немската култура, нали така ;) ..., която си е много богата и красива.

 

За Хитлер - говорим за фактите във филма, които според книги, писани за него, са верни. Педераст със сигурност не е бил, виж педофил да. Дори екзекутира един от "приятелите" си, Рьом, когато го хваща в, така да се каже, хомосексуален акт. Не знам защо е направен филмът достоверен, но е. :)

 

Пиян, наркоман....хмм, с малко преувеличаване може да се твърди и това, а за това, че е психично болен - въпрос на виждане и аз лично смятам, че не е бил добре, но някой друг може да го мисли за велик...Тия етикети са много субективни..

 

Тук има хубав сайт, по който е работено с информация от прилично достоверни източници, в смисъл книги, документи, които се смятат за огледало на какво се е случило.

 

Третият Райх

Link to comment
Share on other sites

Немски уча, да, не го знам още, но на там съм тръгнала. Уча го не защото ми харесва, а защото е световен език, полезен език. И, да, на мен ми е стържещ и груб, за това и казах, че не го харесвам, аз. Познавам хора, които мислят, че е мелодичен и обратното, въпрос на вкус... Не съм казала, че по принцип е груб, казах, че на мен ми е такъв, а за да го определя, значи имам някаква представа все пак, нали. ;) Колкото за изкуството...нека не почваме темата. Творбите им са писани на немски, така трябва да бъдат, за да са в пълния си блясък; нищо не съм казала за тях, говорех за езика, за разговорния немски, който чуваш и във филмите дори...Не съм тръгнала да отричам немската култура, нали така ;) ..., която си е много богата и красива.

 

Като вземеш да го разбираш добре, ще започне да ти прави впечатление на груб и стържещ. На мен ми е пречеше това, че ми е труден. Бая години минаха, докато започна да го схаващам. Обаче от 5 не го употребявам изобщо и сигурно го забравям. Не съм езиков талант.

 

За Хитлер - говорим за фактите във филма, които според книги, писани за него, са верни. Педераст със сигурност не е бил, виж педофил да. Дори екзекутира един от "приятелите" си, Рьом, когато го хваща в, така да се каже, хомосексуален акт. Не знам защо е направен филмът достоверен, но е. :)

 

Защо си сигурна, че са съвсем верни? Например няма съмнение, че е бих художник, но за много от другите неща, не съм убеден. Не съм виждал и оригинални източници. Много народ има интерес да представи нещата по начин различен от действителния, особено за човек като Хитлер. Освен това освен тази Фрау Трудл, не знам за много други книги писани от хора, които са били близо до него - повечето са умрели или са екзекутирани. В крайна сметка висшата нацистка прослойка е била изолирана от света и не може да се знае, какво точно всичко е ставало там. Лесно е да се спекулира.

 

Не искам да развивам теории сега, защото не съм подготвен.

 

Две неща обаче са факт - Германия след войната не е унищожена, а евреите излизат по-силни от всякога. Единствените, които мисля губят войната са руснаците и комунизма. Това е началото на края му.

 

Пиян, наркоман....хмм, с малко преувеличаване може да се твърди и това, а за това, че е психично болен - въпрос на виждане и аз лично смятам, че не е бил добре, но някой друг може да го мисли за велик...Тия етикети са много субективни..

 

Или си луд или не си. С това не съм съгласен, че е въпрос на виждане - това е диагноза.

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо се заяждащ, нито защо ми казваш как трябва да ми звучи, харесва или не нещо. От години го слушам, от година се занимавам по-сериозно. Имам си представа и бих казала, че го разбирам, така че не ми говори дали ще започне да ми харесва.

 

Точно затова ти казах, че филма е направен по информация известна днес. Разбира се, че може да има спекулации, историята е субективна по принцип. Колкото до лудостта - ако е болест, си личи, може да се постави диагноза. Хитлер не е бил луд в смисъла, който ти влагаш, той е бил мегаломан, маниак, идеалист, германист да кажем, а не националист...И други работи, но не и чист луд, макар според днешните виждания много хора да го наричат така. Както казах, не мисля, че е бил добре, в смисъл, че определено не е действал нито хуманно, нито нещо подобно...,но не е бил луд - болен. Затова казах, че е отнасително - днес ето ти кадваш, той е луд, друг казва бил е чудовище, трети - държал се е нечовешки и т.н. Но някой друг ще мисли, че всичко, което е направил е било велико и неповторимо...(както едно време не са можели да прозрят ужаса)

 

Отклонихме се, а и взе да не звучи като дискусия вече.

 

Иначе, ето вече е качено Hitler's Secretary.

Link to comment
Share on other sites

така е които мисли че хитлер е бил чудовище такае такъв е бил ама я си представете че сега се появи един такъв които не антисимит а просто е политик и може да даржи речи като хитлер дали няма целия народ да го последва просто е добар уратор а и политик ако не беше започнал втората световна германия в момента може6е да е по развита от япония

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо се заяждащ, нито защо ми казваш как трябва да ми звучи, харесва или не нещо. От години го слушам, от година се занимавам по-сериозно. Имам си представа и бих казала, че го разбирам, така че не ми говори дали ще започне да ми харесва.

 

Точно затова ти казах, че филма е направен по информация известна днес. Разбира се, че може да има спекулации, историята е субективна по принцип. Колкото до лудостта - ако е болест, си личи, може да се постави диагноза. Хитлер не е бил луд в смисъла, който ти влагаш, той е бил мегаломан, маниак, идеалист, германист да кажем, а не националист...И други работи, но не и чист луд, макар според днешните виждания много хора да го наричат така. Както казах, не мисля, че е бил добре, в смисъл, че определено не е действал нито хуманно, нито нещо подобно...,но не е бил луд - болен. Затова казах, че е отнасително - днес ето ти кадваш, той е луд, друг казва бил е чудовище, трети - държал се е нечовешки и т.н. Но някой друг ще мисли, че всичко, което е направил е било велико и неповторимо...(както едно време не са можели да прозрят ужаса)

 

Отклонихме се, а и взе да не звучи като дискусия вече.

 

Иначе, ето вече е качено Hitler's Secretary.

 

 

Не се заяждам! Извинявам се, че звучи така!

 

така е които мисли че хитлер е бил чудовище такае такъв е бил ама я си представете че сега се появи един такъв които не антисимит а просто е политик и може да даржи речи като хитлер дали няма целия народ да го последва просто е добар уратор а и политик ако не беше започнал втората световна германия в момента може6е да е по развита от япония

 

Втората световна война е била неизбежна, както ще е неизбежна и Третата. Войната е била винаги основна двигателна сила на човешкия прогрес, а тя от своя страна е необходима, заради стремежа на човека да живее по-добре. Не, само с труд тая работа не става, а освен това в човека са заложени и инстинките на хищник. Хищникът има територия, брани я, а в случая на човека се опитва и да я разширява.

 

Ако Германия не беше загубила Първата световна война - Хитлер нямаше да го има, а той е бил точно на мястото си за времето си. В случая няма нищо случайно. Друг е въпросът, колко от конспирационните теории са верни, а ако са верни, много неща, които сега ни казват, явно ще са лъжа.

 

Една от тях е, че ако Хитлер не е бил нападнал - Сталин е щял да нападне, което е било в основата на комунизма. Всъщност Хитлер бил направил превантивен удар, срещу вероятното съветско нападение или с други думи, той е бил изпреварил. В крайна сметка Съветският съюз е имал потенциала да завладее Европа, докато Хитлер - очевидно - не.

 

В едно се бъркаш - въобще Германия е не по-малко развита от Япония!!! В някои отношения дори е по-развита. Японците имат две предимства обаче - те са дори по-работливи от германците и те са 120 милиона, докато Германците са 80. Тия 40 милиона човеци в повече си имат значението!

Има още нещо, което съвременните глобалисти отричат, но аз смятам за важно - Япония е етнически чиста държава, нещо което Хитлер е искал да направи, а японците са го имали наготово.

Link to comment
Share on other sites

Ако Германия не беше загубила Първата световна война - Хитлер нямаше да го има, а той е бил точно на мястото си за времето си. В случая няма нищо случайно. Друг е въпросът, колко от конспирационните теории са верни, а ако са верни, много неща, които сега ни казват, явно ще са лъжа.

 

Една от тях е, че ако Хитлер не е бил нападнал - Сталин е щял да нападне, което е било в основата на комунизма. Всъщност Хитлер бил направил превантивен удар, срещу вероятното съветско нападение или с други думи, той е бил изпреварил. В крайна сметка Съветският съюз е имал потенциала да завладее Европа, докато Хитлер - очевидно - не.

 

В едно се бъркаш - въобще Германия е не по-малко развита от Япония!!! В някои отношения дори е по-развита. Японците имат две предимства обаче - те са дори по-работливи от германците и те са 120 милиона, докато Германците са 80. Тия 40 милиона човеци в повече си имат значението!

Има още нещо, което съвременните глобалисти отричат, но аз смятам за важно - Япония е етнически чиста държава, нещо което Хитлер е искал да направи, а японците са го имали наготово.

В основите на комунизма е била световната комунистическа партия или с други думи ЦЕЛИЯ СВЯТ! Германия много хитро изпраща Ленин в Русия в края на 1вата война за да се отърве от източния си фронт но и това не му помага!Германия както и България 1912 година са били поставени на колене - спомнете си за балканската война .Те са няма ли друг избор освен да се предадат.

Link to comment
Share on other sites

Ами в какава друга светлина да представиш човек станал причина за смъртта на няколко десетки милиона души. ;) :angry1 Филма си е хубав и досотоверен.

 

О-о, я стига....Кво само се правите на потресени? Само го изкарвате пълен изрод без да отчитате добрите му страни. Аман! Ама не е тва мястото за такива спорове

Link to comment
Share on other sites

О-о, я стига....Кво само се правите на потресени? Само го изкарвате пълен изрод без да отчитате добрите му страни. Аман! Ама не е тва мястото за такива спорове

 

 

:punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...