Jump to content
BulForum.com

Странна работа с харда


Ghetto_Freak

Recommended Posts

Здравейте,

Искам да Ви попитам за компетентно мнение и решение на проблема. С-то имам малко информация, а ми дава, че харда е почти пълен. Капацитета на харда в С-то е 144ГБ и имам един филм(2ГБ), малко снимки(10ГБ), няколко програми(1ГБ) и имиджа на оригиналния уиндолс. Можете и сами да сметнете, че над 100ГБ липсват....?

Малко помощ?

Link to comment
Share on other sites

Дай му за всеки случай на първо време един 'скан' от windows-а, ако има някакво несъответствие в таблиците да го оправи. След това си направи видими скритите файлове да видиш дали нещо от рода на кеш, хибернация и др. оборотни файлове не присъства без да го виждаш, макар, че такава огромна разлика няма как да се дължи на каквито и да са временни файлове. Обикновено в подобни случаи аз ползвам това, за да видя нагледно кое колко заема.

Link to comment
Share on other sites

Аз ги бях направил видими и няма нищо скрито покрито. Всяка папка по отделно отварях и гледах като цяло. Този скан на Уиндолса с какво да го направя? Дадох и да Дифрегмантира, но никакъв резултат. Дадох и да види дали има лоши сектори и пак нищо.

Link to comment
Share on other sites

След малко ще кажа само да свърши първо първия тест.

Пуснах преди 10-ти минути:

- Проверявай автоматично грешките във файловата система

- Сканирай за повредени сектори и опитай оправянето им

 

Доста "забавя" работата на машината това и е доста бавничко за сега. Свършили ще пусна теста и ще дам отговор.

Link to comment
Share on other sites

То не е тест, а утилити, което ти показва всяка една папка или файл какво физическо място заема...вкл. и реалното празно място.

Link to comment
Share on other sites

Това е след теста.

 

Ако пък си мислиш, че виждам нещо...тия скрийншотове 640х400 да не са от телефон? :P Дай по-четими картинки де...особено първата...

Link to comment
Share on other sites

Ако пък си мислиш, че виждам нещо...тия скрийншотове 640х400 да не са от телефон? :P Дай по-четими картинки де...особено първата...

Щракни върху снимката и ще я видиш както трябва. Шотовете са с превъзходно качество, виждат се даже корените на косъмчетата в дълбочина :tongue

Link to comment
Share on other sites

Не, той ги смени впоследствие, първите бяха малки и бяха в самата тема. След това доста си пописахме на ЛС, но засега няма решение. Вероятно празното място си е там, но нещо лъже операционната, че всъщност няма място.

 

opt1358341350j.jpg

 

jdv1358277797h.jpg

 

П.П. Става дума за D, а не за C, както е обявено в първия пост. Препоръчах му да погледне и с PartitionMaster или PartitionMagic, за да види дали няма неадресирано място или пък поне да пусне от там сканиране за грешки в адресирането на празното място.

Link to comment
Share on other sites

System protection, или WindowsImageBackup?

пробвай това:

vssadmin list shadowstorage - Displays all shadow copy storage associations on the system and their size

 

повечето програми няма да ти покажат мястото, заето от VSS, това не са файлове, само Win-a си ги разбира

Link to comment
Share on other sites

 

vssadmin list shadowstorage - Displays all shadow copy storage associations on the system and their size

 

 

Това само не разбрах на един ред ли да е или на два отделно?

Въведох цялото и ми изписа Error: Invalid Options.

 

При въвеждане само на vssadmin list shadowstorage - You dont have correct pormissions to run this command.

 

Нещо или аз бъркам или нямам "разрешение" от Уиндолса.

Link to comment
Share on other sites

При въвеждане само на vssadmin list shadowstorage - You dont have correct pormissions to run this command.

Нещо или аз бъркам или нямам "разрешение" от Уиндолса.

Команди в Command Prompt се изпълняват като администратор, за да нямаш подобни проблеми с отказан достъп.

Link to comment
Share on other sites

Защо просто не си преместиш важните неща и не го форматнеш ? Доста по-бързо е :)

 

+1 :punk

 

Понякога човек търси проблема и така се задълбава, че забравя за по-лесния начин. :))

Link to comment
Share on other sites

Машината не е лична. бих го направил, но след разговор със собственика.

 

Въпрос:

- може ли да направя формат по лесния начин - дясното копче на Д-то -> формат -> ГОТОВО?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

През годините съм забелязал,че ОС-то,в моя случай Windows 7 64 с времето си запълва постепенно C дяла,кешове,темп файлове и т.н. и накрая преинсталацията и формата са неизбежни.C-то ми е 100гб и за около 2 години и половина се запълни на 90% като на този дял нямам абсолютно никакви файлове освен инсталирани програми.И въпреки,че чистя кешове темпове и т.н на различните програми повече място не мога да освободя

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...