Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Аз разбрах какво искаш да кажеш, ама малко се размива смисълът, защото като ги гледам как подскачат, мога да си представя как работят. Да не стане като блоковете в Студентски град и Бургас, където при една средно силна буря, цялата изолация просто падна.

 

Падат тези, които безумно нагло не са дюбелирани. Тук вече е шпакловано и няма как да видя. Виждам, че грундират много добре и много бързо. С какво обаче - също не знам... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Стана ми интересно, как така всички 'русофоби' пишещи тук са извън България, а другите сме си тук! Само си питам. Господа ими и емигранти /не ми се чете за разликите/ вие какво точно правите за България? Освен че сте си спасили четирибуквието? А да, защото сте интелигентни и умни. Е ние па сме тъпи и упорити! Ай наздраве!

Аз може да работя извън страната, но поне 5-6 дена от месеца ги прекарвам в Бг. Понякога са и доста повече, особено летните месеци. Например от началото на годината до краят на април ще имам общо 42 дена прекарани в Бг. Не съм се откъснал както може би си мислиш. В България не плащам данъци, но вкарвам доста сериозна сума пари всеки месец. Една част е в недвижимо имущество, друга част в други неща. Това са свежи пари които не идват от българската икономика. Нямаме преливане от пусто в празно. Направих една груба сметка колко точно съм допринесъл. Като махна сметките които плащам и колите се оказа, че всеки един месец за последние 12 години съм вкарвал по около 3000 лева на месец. Отделно съм помогнал на още 8 човека от Бг(7 са от Пловдив) да започнат подобна работа. С повечето даже все още работим заедно.

Ако може да уточниш и ти с какво точно си допринесъл.

 

Аз живея в България, надявам се дава бонус точки това, че живея в Пловдив. Обаждам се, щото редовно ми слагат етикета "русофоб".

Та приносите са ми дребни - плащам си данъците, спазвам законите, непрекъснато информирам органите на реда за нередности, не плащам подкупи, плащам си прилежно глобите и не търся заобиколни варианти, не замърсявам, при повечето ми планински походи се връщам с повече боклук, отколкото лично аз съм произвел. Гласувал съм на всички избори откакто имам правото, активно агитирам близките ми да го правят също. Старая се да съм в добри отношения с хората около мен, старая се да не преча. Тоест - абсолютния минимум, поне според мен.

Но нека чуем ти с какво допринасяш повече от русофобите, та да можем да имаме с кого да се сравняваме, да имаме към какво да се стремим?

До момента няма избори на които да не съм гласувал от както имам право. Даже и за местните избори съм си идвал специално. И референдумите не съм пропускал. При последните 2 пъти даже се наложи да се сменя с колегите за да мога да отида до посолството да гласувам, че се падах точно тогава на работа.

В момента в който започнеш да говориш против враговете на България се превръщаш в русофоб!!!

Link to comment
Share on other sites

Аз нищо не правя за България. Всичко правя за МЕН. Не съм нито фил, нито фоб. ;). Даже се забавлявам на яростния спор на двете страни.

За такива има много точен израз: Нещо като нищо! :lol:

 

Та приносите са ми дребни - плащам си данъците, спазвам законите, непрекъснато информирам органите на реда за нередности, не плащам подкупи, плащам си прилежно глобите и не търся заобиколни варианти, не замърсявам, при повечето ми планински походи се връщам с повече боклук, отколкото лично аз съм произвел. Гласувал съм на всички избори откакто имам правото, активно агитирам близките ми да го правят също. Старая се да съм в добри отношения с хората около мен, старая се да не преча. Тоест - абсолютния минимум, поне според мен.

Това не са приноси а задължения :)

Принос е нещо съвсем различно:

http://rechnik.info/принос

А, да не забравя, и опита да правиш карикатури също не е принос ;)

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Една много добра новина според мен:

 

Официално: Китайци взеха Летище Пловдив, наливат 80 млн. евро

 

Доста герберасти ще останат без работа. За съжаление ще им намерят работа някъде другаде. В последние години всеки некадърник на който трябваше да му намерят място го пращаха да става шеф на летището... За пример:

https://www.plovdiv24.bg/novini/persons/3250.html

Link to comment
Share on other sites

Доста герберасти ще останат без работа. За съжаление ще им намерят работа някъде другаде. В последние години всеки некадърник на който трябваше да му намерят място го пращаха да става шеф на летището... За пример:

https://www.plovdiv24.bg/novini/persons/3250.html

 

Тази ми е преподавал в университета и беше пълна скръб. Не искам да си я представям, като шеф на летището :D Беше един от най - мързеливите преподаватели.

Link to comment
Share on other sites

Тази ми е преподавал в университета и беше пълна скръб. Не искам да си я представям, като шеф на летището :D Беше един от най - мързеливите преподаватели.

Лично не я познавам, но е типичен пример за герберастка. Не блести с никакви познания, но от сформирането на герб се залепи за тях. От тогава къде ли не я прехвърляха и все на ръководни позиции. На всяко едно място може да се каже, че се провали. Накрая я сложих в борда на директорите на летището... То да е само тя там. В последните няколко години на летището се назначиха десетки хора като нея. Който остане без работа и го назначаваха там. Няма как да им мине номера с китайците. И сега понеже може някой да скочи, че не била спечелила българска фирма. Трябва да се радваме колкото повече чужди инвестиции има. Да китайците ще печелят, но същевременно за да го направят ще налеят доста пари. Отделно ще се отворят много позиции, доста такси ще плащат и на държавата. Важното е да има движение.
Link to comment
Share on other sites

Блести, благодарение на нея мамин Ваньо има диплома и е завършил. Същото и за брат му важи. Та сега се отплаща. Тоест той се отплаща години наред. Беше кметица на Южен и пияна със служебната кола удари две деца, след което избяга, с оправданието, че била на банкет... Та тая е пълен боклук, но Тенекето се отплаща...

Link to comment
Share on other sites

Дано Господ бъде пловдивчанин през следващите 35 години.

Доживяхме и китайци да придобият собственост в българия.

https://www.cnbc.com/2017/07/25/chinese-conglomerate-hna-group-reveals-ownership-structure.html

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-12-17/the-mysterious-chinese-company-worrying-the-world-quicktake-q-a

Още по-лошото е, че на практика тия китайци с НЕИЗЯСНЕНИ капитали притежават и швабската Дойче банк.

Сега остана да докарат и шваби за работодатели, които са по-лоши работодатели и от българските.

 

Абе, в днешно време, да изпълняваш гражданския си дълг си е баш принос...

По тази причина няма нито държава, нито гражданско общество.

Джендъри, егоисти и олигофрени - 3 в 1, това вече е модно. Да бъдеш благодарен, че се опитваш да изпълняваш гражданските си задължения. Че и принос да го наричаш. И благодарност да чакаш. И в гърдите да се биеш при това.

Машалла!

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Нищо не съм допуснал. Ако ми излезе такъв месидж - затварям директно.

И с Хром си зарежда и с Мозила - всичко, без рекламите. РаУти си коректно.

 

С Opera също показва съобщението. Явно просто избирателно ги хваща по някакъв критерий.

 

Това не са приноси а задължения :)

Принос е нещо съвсем различно:

http://rechnik.info/принос

А, да не забравя, и опита да правиш карикатури също не е принос ;)

 

из. твоя линк.

 

(същ.) жертва, участие

(същ.) постижение, придобивка, актив, полза

(същ.) дял, лепта, помощ

 

 

ОпитЪТ да показваш превъзходство в един форум, над хора, които реално не познаваш - също не е.

Надсмешката над хобитата и заниманията на останалите - също не е.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност,по-добрата новина е ,че не го взеха пимк и сие...Сега има големи шансове да стане нещо повече от товарно летище.

Link to comment
Share on other sites

Дано Господ бъде пловдивчанин през следващите 35 години.

Доживяхме и китайци да придобият собственост в българия.

https://www.cnbc.com/2017/07/25/chinese-conglomerate-hna-group-reveals-ownership-structure.html

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-12-17/the-mysterious-chinese-company-worrying-the-world-quicktake-q-a

Още по-лошото е, че на практика тия китайци с НЕИЗЯСНЕНИ капитали притежават и швабската Дойче банк.

Сега остана да докарат и шваби за работодатели, които са по-лоши работодатели и от българските.

 

Чак пък да притежават Дойче банк... Това че имат 8-9 % от компанията далееч не означава, че я притежават... На теб всички, притежаващи активи в България, изяснени ли са ти капиталите им?? За германците какво? Викаш грам не ги бива за шефове и да управляват компании? Те сигурно затова са движещата икономика на полуфалиралия Евросъюз... Дори да са им нечисти капиталите, ние няма какво да загубим, ако дойдат да си ги перат тук!

Link to comment
Share on other sites

Сори за офтопика

Стана ми интересно, как така всички 'русофоби' пишещи тук са извън България, а другите сме си тук! Само си питам. Господа ими и емигранти /не ми се чете за разликите/ вие какво точно правите за България? Освен че сте си спасили четирибуквието? А да, защото сте интелигентни и умни. Е ние па сме тъпи и упорити! Ай наздраве!

Не преча, това малко ли е ? :)

Какво се очаква от мен да направя за България? Рекламирам я при всяка възможност, превърнал съм се в пропаганда бот пред колеги и приятели. Стига толкова.

Но да питам аз, какво прави България, за да не си тръгват такива като мен, плащащи много данъци ? Миналата седмица бях в командировка в София, в хотела много държаха да ми говорят на английски, което за мен си беше забавно (долу ще добавя още нещо за езиците)

Разбира се, излизах с приятели да се видим, да хапнем. След първата вечер, маратонките и дънките ми станаха на нищо, забравил съм че плочките (да, множествено число) по наще тротоари обичат да подскачат и да те заливат с вода и кал .. На втората вечер същата история. Бели маратонки които тук си изкараха и есента и зимата, след 2 дена в София не приличаха на нищо, въпреки нещастните ми опити да ги почистя... Нищо, купих си нови, хубаво че си бях взел повечко чифтове панталони/дънки...Оки, реших да се возя само с таксита по София, че страшно. Ама то да те вози такси и то не е работа, то не са бутания, разминавания на един пръст разстояние, пушещи шофьори...

Реших да отскоча до наще в Пловдив, резервирам си кола онлайн, специално си взимам екстра застраховките защото според сайта с тях няма да ми се наложи да плащам депозит... Момчетата от Sixt обаче ми обясниха, че съм направил грешка като не съм отворил българският вариант на сайта им, защото видите ли в БГ няма бягане от депозита (600 евро). Хубаво, плащаме, взимам колата (мондео 2014-та), на магистралата разбирам че тфа последно е видяло баланс на гумите вероятно когато е произведено... Както и да е, стигам си Пловдив, и към 1:30 -2 сутринта тръгвам назад към София .. По средата на пътя ме запраска здрав сняг, натрупа и по магистралата. В един момент с тирчето което си бях харесал настигнахме снегоринче, тира тръгна да го изпреварва, а аз отивайки зад снегорина осъзнах, че той не чисти и на мен ми беше по-добре зад тирчо...

Прибрах се в хотела, на следващият ден снега до колкото беше навалял реши да се разтопи .. Здравейте локви, ама от тия които нямат заобикаляне. В тази държава още ли не знаем как се прави канализация?

М/у хотела ми и офиса има мол, тия пичове как пък не си почистиха входа така, че клиентите им да не рискуват да се потънат ... За щастие снега през следващите дни позамаза картинката.

Много се пуши в тази наща държава, що така? Очевидно и се недоволства ако откажеш да отидеш да "пушиш" с колегите защото сам ти не пушеш и не виждаш смисъл да им дишаш дима...

Както и да е, дойде време да се прибирам в Прага, полета ми разбира се взе, че закъсня, но си ме докара жив и здрав...

 

И докато аз съм свикнал с тези ни.. цигании... Само си представям как ги възприемат колегите ми идващи от малко по-оредени държави.

 

А за езиците - последното ни море в България, на Златните .. С приятелката ми разговаряме на руски помежду си, съответно често ме заговарят на руски език за да ми рекламират/продават нещо си там... Но имаше ситуации в които отговаряйки на български, реакцията от другата страна беше "а, българин", врътване и изчезване.

Най-интересният момент беше в някакво плажно ресторантче в което просто нямаше кой да ми отговори на питането ми на български език, защото на работа беше единствено няква молдованка...

 

Та не знам, това упорство ли е, търпение ли е ... Но за мен въпроса е "кога България ще се превърне в нормално място за живеене? " Хайде, нека не е живеене, ама поне като си идвам за по малко да не се плаша.

 

Да не захващам темата с образованието което мен лично от доста време не ме засяга, но определено ще засегне децата ми.

 

Edit : Същите маратонки си тръгнаха чисти от Лондон след 2 командировки (преди месец и късна есен), а там не си виждах офиса от прозореца в хотела...

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

И аз като Chefo :-) Нищо не допринасям. Даже обратно.

Викате Путин ни е главния враг. А кой ни е приятел? Американчетата, германците, турците или гърците?

Netroot, по твоята логика руснаците са вкарали 100ци пъти повече пари несвързани с икономиката като изкупуват бетона по черноморието. Като ше гоним руски дипломати както ни 'посъветваха' американците, защо не изгоним и турските? Там директния ефект върху България мисля е по-изразен от хипотетичното отравяне на двоен агент. Изджендърасти са света и това е, преди 30на години щяха си го гръмнат почти официално. Днес дочух Президента да задава въпроса за европейската солидарност. Да сме солидарни по случая, а що никой не е солидарен с въпроса Ердоган?

 

ARPAnet, прав си до последната точка! Писане до институциите и гонене на отговорните до дупка може да е началото. Тук таме има проблясъци. Примерно в НАП и НОИ са почнали да си вършат работата. Едно две кметства се справят добре. Надявам се кмета на моето да стане и на Пловдив на следващите избори, въпреки че напоследък му намаля финансирането, явно защото си върши работата както трябва...

Edited by lubo1972
Link to comment
Share on other sites

@lubo1972 Путин не ни е враг. Едва ли някой от т.нар. "русофоби" го твърди. Нито са ни врагове Тръмп, Меркел, Ким Чен Ир или който и да е политически лидер по света. Но никой от тях не ни е и приятел. Всички те гонят само и единствено интересите на държавите, които представят, в доста случаи - основно личните. И докато с някои може и да имаме частично взаимни интереси, в повечето случаи се вълнуват основно от своите. Реално погледнато истинските ни врагове са продажните ни политици, които слагат интересите на други държави пред нашите, тъпчейки своите джобове с долари, рубли или лири...

Link to comment
Share on other sites

Чак пък да притежават Дойче банк... Това че имат 8-9 % от компанията далееч не означава, че я притежават... На теб всички, притежаващи активи в България, изяснени ли са ти капиталите им?? За германците какво? Викаш грам не ги бива за шефове и да управляват компании? Те сигурно затова са движещата икономика на полуфалиралия Евросъюз... Дори да са им нечисти капиталите, ние няма какво да загубим, ако дойдат да си ги перат тук!

 

Както е тръгнАло може да се окаже, че имат топлия дедов чимшир и като нищо ще се окажат поредната талпа зад врата - челни примери имаме много, няма да изброявам. Тук пак вони та са не трае.

 

Летището щеше да е отлично при другия консорциум. Не виждам начин ПИМК да фалира, освен ако някой не вложи зверско старание, а КЦМ е колосално предпирятие, оценявано вече на близо милиард и половина лева. Кому са нужни тук незнайни китайци аз не мога да разбера, но ще стане ясно скоро. 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз нищо не правя за България. Всичко правя за МЕН. Не съм нито фил, нито фоб. ;). Даже се забавлявам на яростния спор на двете страни.

И аз като Чефо, с тази разлика, че хич не ми дреме за всичките неосъществени партийни секретари, които се опитват от другия край на планетата да ми дават наклон на меча. :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Другия път си застраховай маратонките :lol:

Човек, раздай един курбан! Цяло чудо е, че си оцелял в тая северокорейска обстановка. :lol:

Това няма да помогне с кочинката :D

Хубаво, че имаме и по-новички и лъскави сгради, че това което се вижда от офиса ни в София си е баш като от Северна Корея .. :D

Link to comment
Share on other sites

Ясене, по-полекичка ги казвай нещата, брат. Човек ще помисли, че офиса ти е в пентхауса на Бурж Ал Араб и изведнъж си попаднал в Чечня. София си е отличен град и подминава много други европейски с претенции. Естествено има много още какво да се иска, пънат се там, но твърде много крадат и трудно се получава. А София дори през комунизма никога не е приличала на Северна Корея.  :laughing1:

 

===================

 

Петко, тва да не е Владимир Скутер бре?!?! Има същата степен на разбираемост на това, което пише... Едва разгадавам... 

Link to comment
Share on other sites

 

В България до момента не съм видял "тревна площ" или градинка с отводняване. Такова нещо не съществува. Тротоарите и те така са направени, че... Повечето неща не изискват пари за да се подобрят. Няма как обаче да се случи със самоковската картофаджийка. За сметка на това ще строи инсталация за горене на боклук в центъра на града! мамин тотьо е по - жалък и от нея. 

 

София си е отличен град и подминава много други европейски с претенции.

Дай някой град за пример, че ми стана интересно.

 

Идея нямам кой е, ама ме кефи как човекът /ако е той/ си пише с МВР. Жалка история!

Виж ако беше написал нещо против лайното наречено руски патриарх, веднага щяха да го намерят. Щом е за друго престъпление, не е проблем.
Link to comment
Share on other sites

Поредният цирк, този път в Съда. Сутринта МВР издирват човек през Фейсбук и той им отговаря. Вчера беше друга история - МВР издирва Боскос, който удари и замалко не уби момиче до Герджика, а час по-късно, вече не го издирва и публикацията в сайта на МВР е скрита. Изобщо каква реформа, какви пет ле'а? Лявата ръка не знае какво прави дясна, а и не и пука, защото накрая на месеца има постъпления по сметката. Кенеф държава, за съжаление.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...