Jump to content
BulForum.com

Златната ябълка / The Golden Apple


daniobg

Recommended Posts

Преди няколко дни мернах видеото на този проект - https://www.youtube.com/watch?v=gb1a78dyWrM и останах изненадан. Анимацията много ми напомня на Самурай Джак, който гледах по Cartoon Network като малък. Изглежда екипът/аниматорите, които стоят зад идеята са работили за Cartoon Network и за Дисни - поне от това, което казват за себе си и са решили да направят анимация, която да покаже на света нашия фоклор - какво е това змей, самодива, кукер и т.н. Изглежда доста обещаващо и дано съберат финансиране да го реализират. Ето и линк към кикстарера им - https://www.kickstarter.com/projects/goldenapple/the-golden-apple-series. Като гледам още малко и ще са съберат нужното финансиране :)

 

Та какво мислите за анимацията?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Малко със закъснение, но... Нещо изобщо не ме впечатли трейлъра мен... Не успях да разбера какъв жанр ще е дори. А лицата на героите бяха страшно безизразни. Не може да се опитва полу-копиране на толкова отявлен стил анимация, колкото този на Самурай Джак. Особено след като Самурай Джак ще излиза отново другата година и приликата ще стане очевидна, дори за хора, които не са го виждали до сега.

Link to comment
Share on other sites

А мен откровено ме отвращава.

Ако имах дете на съответна възраст, в никакъв случай не бих му позволил да я гледа тази мозъчна диария!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ако трябва да съм запознат с нещо из дълбочина, за да ми хареса - значи не ми харесва като продукт, а като нещо друго. Аз не мисля, че е правилно да се гледа посредствен сериал и да си мисля как екипа е положил труд, или как го правят с желание, или как е застъпен БГ фолклор.

 

Видях трейлъра - изобщо не ме впечатли по никакъв начин. Ако ще и около моя блок да е сниман и да има всичките неща от детството ми - пак няма да ми хареса като сериал, но ще го гледам, за да видя тези конкретни неща.

 

На мен лично фолклорът не ми е интересен, така че това по никакъв начин не е положително.

 

Като излезне 1 епизод ще го обсъдим пак.

Link to comment
Share on other sites

Този проект изглежда много обещаващ и желая успех на авторите. На фона на фабриката за говна, в която се е превърнала "развлекателната" ни индустрия това е свеж полъх, в който личи, че се влага старание. 

Link to comment
Share on other sites

Ако трябва да съм запознат с нещо из дълбочина, за да ми хареса - значи не ми харесва като продукт, а като нещо друго. Аз не мисля, че е правилно да се гледа посредствен сериал и да си мисля как екипа е положил труд, или как го правят с желание, или как е застъпен БГ фолклор.

 

Видях трейлъра - изобщо не ме впечатли по никакъв начин. Ако ще и около моя блок да е сниман и да има всичките неща от детството ми - пак няма да ми хареса като сериал, но ще го гледам, за да видя тези конкретни неща.

 

На мен лично фолклорът не ми е интересен, така че това по никакъв начин не е положително.

 

Като излезне 1 епизод ще го обсъдим пак.

 

Имах предвид, че хората са бързали за да е готов за кикстар-а и това е много... ранна бета на това което ще представлява крайния продукт.

Сега, ако не те грабва като сюжет, това е др бира ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз сюжет не видях да има в трейлъра. Разни човечета тичаха из разни места в супер популярният в днешно време стил анимация с широките висти и малките герои. Популярен в игри. Популярен във филми. Популярен в анимации. Не казвам, че не ми харесва, но е един тренд, който ще се изтърка. А и за да се използва, на фона трябва да имаш нещо, което определено си заслужава да се види, а те нямат.

Говоря за това:

65ddc5a37e43afe8f66debf567407f08_origina

 

И нека все пак не се изказвам така преди да сме видяли крайният продукт.

 

Jotun-9-24-2015-4-15-05-PM.avi_20150930_

Link to comment
Share on other sites

Аз сюжет не видях да има в трейлъра. Разни човечета тичаха из разни места в супер популярният в днешно време стил анимация с широките висти и малките герои. Популярен в игри. Популярен във филми. Популярен в анимации. Не казвам, че не ми харесва, но е един тренд, който ще се изтърка. А и за да се използва, на фона трябва да имаш нещо, което определено си заслужава да се види, а те нямат.

 

Говоря за това:

 

65ddc5a37e43afe8f66debf567407f08_origina

 

И нека все пак не се изказвам така преди да сме видяли крайният продукт.

 

Jotun-9-24-2015-4-15-05-PM.avi_20150930_

 

Нали точно за това дадох линк към интервюта с производителя ;)

Link to comment
Share on other sites

Интервютата не са краен продукт.

 

Е нали хората казват какъв е сценария и сюжета. Над проекта работят имена от Disney,  CN и т.н. Ако това не е достатъчно... Не е гаранция, но хич не е малко, на фона на НИЩОТО което имаме от години у нас.

Link to comment
Share on other sites

Ами те казват сигурно, но сюжетът рядко може да спаси собственоръчно една продукция.
За мен няма значение дали е правено в БГ или не. Нито ще го харесвам повече, нито по-малко.

Същият национализъм беше едно време и с играта Tzar, която вече никой не си спомня.

 

Като излезне 1-ви епизод - ще го коментираме пак.

Link to comment
Share on other sites

Е нали хората казват какъв е сценария и сюжета. Над проекта работят имена от Disney,  CN и т.н. Ако това не е достатъчно..

 

Никак даже не е достатъчно! Освен големи имена на разни манифактуристи се иска и доста задълбочено познаване на материята. А според мен и от дотук видяното, такова изобщо липсва.

Същият национализъм беше едно време и с играта Tzar, която вече никой не си спомня.

 

 

Аз я помня!

Link to comment
Share on other sites

Никак даже не е достатъчно! Освен големи имена на разни манифактуристи се иска и доста задълбочено познаване на материята. А според мен и от дотук видяното, такова изобщо липсва.

Аз я помня!

 

На коя материя?

Link to comment
Share on other sites

От която си кОпаш материала за продукцията, примерно. Въпросът не е да се изкендза поредното лайно, а кръглоглавата публика да се радва като бебе на цица, че някой се е сетил да дриска по родния и фолклор, само защото страда от остра форма на чувство за етническа малоценност! За мен това, което виждам до момента е крайно обидно и ако побарам нищожеството дръзнало да си прави пишки с едничкото останало неосрано българско, бих му обяснил някои неща за собствената му нищожност и неосъзната обремененост, получени в следствие на това, че е продукт на продължителен инцест през годините в рода му.

Ама това си е мое лично мнение и виждане и никого не товаря с него.

Link to comment
Share on other sites

От която си кОпаш материала за продукцията, примерно. Въпросът не е да се изкендза поредното лайно, а кръглоглавата публика да се радва като бебе на цица, че някой се е сетил да дриска по родния и фолклор, само защото страда от остра форма на чувство за етническа малоценност! За мен това, което виждам до момента е крайно обидно и ако побарам нищожеството дръзнало да си прави пишки с едничкото останало неосрано българско, бих му обяснил някои неща за собствената му нищожност и неосъзната обремененост, получени в следствие на това, че е продукт на продължителен инцест през годините в рода му.

Ама това си е мое лично мнение и виждане и никого не товаря с него.

 

Явно си поредния който говори, без да знае нищо за проекта. Дори видео ви дадох да се образовате ама... чукча - писатель, чукча - не читатель. Хейтете си на воля, то кикстартъра говори достатъчно (ако не сте гледали коментарите).

Link to comment
Share on other sites

Коментарите на стадо гладкомозъчни лоботомити ли да чета сега!?! Не, благодаря!

Стига ми и досегашното бреме да не посегна по особено жесток начин на бая зган, та да се товаря и още (ако ще ме разбереш, де... Която вероятност обаче клони към минус безкрайност....)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...