Jump to content
BulForum.com

Mакларън са изключени от сезони 2007/08


Recommended Posts

Да бе искаш да ме убедиш че ако Ферари имаха 780 страници за автомобила на Макларън или този на Рено щяха веднага да припкат към ФИА да се похвалят?Това щеше да стане в някой друг живот.........Хайде не се излагай много ясно че щяха да си траят и да използват даденото инфо.

Цялата ситуация е глупава просто.Винаги си е имало шпионаж и крадене на инфо ама сега щото се размрънкаха Ферари стана голямата работа.

 

Абе jozo къде ме видя да те убеждавам в такива работи бе човеко ??!?!??!? Четете внимателно да му се не види, стига търсили телета под не вола ми магарето! Казах просто и ясно - Мкл като са толкова чисти и невинни да бяха предали веднага всичко на ФИА, Ферари и съда. Откъде да знам какво биха били направили други отбори в ситуацията???? И какво общо има това в случая?!?!?

 

Ефенди, никой не казва, че "нищо не са направили". Аз казвам, че наказанието е пресилено, особено 100те милиона. За точките тази година вече казах, че съм съгласен.

 

Никога по никакъв начин не ми викай ефенди - избери си нещо друго.

 

За наказанието - мен пък хич не ми дреме за 100-те милиона - това не е никакво наказание - наказанието трябваше да е отнемане на незаконно придобити точки и при конструктори и при пилоти! Това е справедливо. Майната им на парите - на пистата нищо не значат. Заради популизма и прииждащите пари от негъра и Лимонсо в сегашната им светлина - особено от БРИТАНСКИЯ негър - наказанието е НЕАДЕКВАТНО. Защо по дяволите не го проумявате това очевадно нещо?!?!?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Raptor, парите също ще повлияят на отбора. След края на сезона всеки отбор получава част от парите за ТВ права, тази година Мкл няма да получат нищо, задачата пред тях е много сложна... Трябва доста други спонсори да намерят ако искат да изкарат 2008 що-годе успешно.

 

И Мерцедес са спонсори на МакЛарън.

 

Обратното ве, Макларън са спонсори на Мерцедес :D.

Link to comment
Share on other sites

Ем по тази логика, ние тоя сезон сме с 3 отбора - Ферари, Спайкър и Торо Росо O_o.

 

:laughing: :laughing: :laughing: По-тъпа логика не бях чувал

 

Никога по никакъв начин не ми викай ефенди - избери си нещо друго.

 

За наказанието - мен пък хич не ми дреме за 100-те милиона - това не е никакво наказание - наказанието трябваше да е отнемане на незаконно придобити точки и при конструктори и при пилоти! Това е справедливо. Майната им на парите - на пистата нищо не значат. Заради популизма и прииждащите пари от негъра и Лимонсо в сегашната им светлина - особено от БРИТАНСКИЯ негър - наказанието е НЕАДЕКВАТНО. Защо по дяволите не го проумявате това очевадно нещо?!?!?

 

Ок, няма повече

 

На теб не ти дреме, ама на мен ми дреме. 100 милиона в тоя спорт не са малко (то не че другаде са малко...) А трябва да ти кажа, че точно парите от Алонсо и "негъра" (между другото евала, много европейско...) ще намалеят драстично. Загубите от този скандал ще са много по-големи отколкото 100 милиона, или 1 титла, или 2 титли. Говорим за престиж, който се гради вече над 30г. Как не го проумяваш пък ти това?

Link to comment
Share on other sites

Чакай малко, Шумахер и Ферари са две различни работи, титлите, които си "броим" са на Ферари, не на Шумахер.

 

 

 

Ем по тази логика, ние тоя сезон сме с 3 отбора - Ферари, Спайкър и Торо Росо O_o.

 

ДВГ-то на Рено тогава си беше правено за конкретния отбор за това има разлика.Да погледнем работата им с с Бенетон после като Бенетон взеха Форд, Рено утиде при Уилямс.Така че едно е да правиш едно ДВГ за даден отбор друго е да си продаваш твойто си ДВГ другите да се напасват по него!

 

Какви титли имате пък точно вие бре Жоре. Едно е да мислиш 25 години само за ДВГ, друго е за скорости и шаси и напасване към гуми. Стига моля те ............. ;) Точно пък вие нямате право на глас. Ферари имат 57 годишна традиция в Ф1, състезания в Миле Миля, Льо Ман, проект за забранения Група Б във ВРЦ. Стотици вътршени шампионати, ГТ шампионата. Моля те. Рено нямат и 1 милионна от опита и успехите на Ферари в моторните спортове.

 

 

Глупости на търкалета. През 2005 имахме един от най мощните двигатели ако не и най мощния, но гумите +сгрешеното аеро........... Жоре много по-умен си ама се заяждаш. Вътрешно знеш, че не си прав майна. ;)

 

Бенетон фалира или така да се каже по-точно човека с кинтите не му знам малкото име се отдръпва от Ф1 и до 2000та те са едно НИЩО. А сегашното Рено използва за база точно Бенетоните

 

 

 

Жоре баце специално за теб. От над 10 години се знаем. Много повече разбираш. Не се прави на пън ;) .

 

Нима не сме помагали в развитието на колата?Нашите са били част от тима и са напасвали даденото ДВГ към кокнретния болид.Не е било на ви двигателя оправяйте се сега с него.За това твърдя че тези титли са и наши!

 

Еми немисля че не съм прав. ;)

 

Ти наистина ли смяташ че кола 2007 година може да ползва кола 2000 година, когато техниката и правилата са съвсем други тогава и сега? :D Не се излагай батка.

 

Е бате наистина знаем се ама и ти се правиш на пън понякога ;) И двамата сме рогати може би и затва :)

 

 

Абе jozo къде ме видя да те убеждавам в такива работи бе човеко ??!?!??!? Четете внимателно да му се не види, стига търсили телета под не вола ми магарето! Казах просто и ясно - Мкл като са толкова чисти и невинни да бяха предали веднага всичко на ФИА, Ферари и съда. Откъде да знам какво биха били направили други отбори в ситуацията???? И какво общо има това в случая?!?!?

 

Еми добре да не си ме убеждавал така искаше да изкараш едва ли не ситуацията.Неможе да се каже вижте ги какви са долни че са го направили.Това което Макларън направиха биха го направили всеки един тим във Формулата 1 и определено нямаше да идат да се предадат на ФИА на 1000% съм сигурен.Логично е че и Макларън не го направиха!Дано си ме разбрал ако не пак ще обеснявам.

Link to comment
Share on other sites

Еми добре да не си ме убеждавал така искаше да изкараш едва ли не ситуацията.Неможе да се каже вижте ги какви са долни че са го направили.Това което Макларън направиха биха го направили всеки един тим във Формулата 1 и определено нямаше да идат да се предадат на ФИА на 1000% съм сигурен.Логично е че и Макларън не го направиха!Дано си ме разбрал ако не пак ще обеснявам.

 

Е тука наистина не си прав. В правосъдието няма "ама всеки щеше да направи това на негово място".

Link to comment
Share on other sites

Е тука наистина не си прав. В правосъдието няма "ама всеки щеше да направи това на негово място".

 

Eми добре нека не съм прав.Но аз лично невярвам който и тим да имаше инфо от друг и да си признае без бой.

Link to comment
Share on other sites

На теб не ти дреме, ама на мен ми дреме. 100 милиона в тоя спорт не са малко (то не че другаде са малко...) А трябва да ти кажа, че точно парите от Алонсо и "негъра" (между другото евала, много европейско...) ще намалеят драстично. Загубите от този скандал ще са много по-големи отколкото 100 милиона, или 1 титла, или 2 титли. Говорим за престиж, който се гради вече над 30г. Как не го проумяваш пък ти това?

 

Чакай сега - пак пескочихме в друга зона - аз ти казвам че парите не са чак толкова много, не и за отбор като Мкл-Мерцедес, много са за мене ио за тебе.

 

Престижът е съвсем друга работа - който иска да си го запази - няма да краде. След като краде, сам е поел риск да бъде заловен и да си съсипе сам авторитета. Това няма нищо общо с глоби, точки и др. Целият свят разбра, че Мкл са крали - връщане назад няма. И да уточним - САМО те са си виновни за това, което им се случва.

Link to comment
Share on other sites

:laughing: :laughing: :laughing: По-тъпа логика не бях чувал

 

Жалко, че не е моя, нали? :laughing:

 

Пак повтарям, че тези 100 млн. не са някакви си глоба от 50 000, тези пари могат да се окажат сериозна пречка в развитието на Мкл, още повече, че няма да си получат и парите от ТВ правата.

 

Джозо е прав донякъде, на който му се рискува и може да си позволи лукса риска да бъде наказан ще се опита да задържи информацията, ама по-малките от отбори ако има вземат 100 млн. те откъде ще ги измъкнат?

Link to comment
Share on other sites

Чакай сега - пак пескочихме в друга зона - аз ти казвам че парите не са чак толкова много, не и за отбор като Мкл-Мерцедес, много са за мене ио за тебе.

 

Престижът е съвсем друга работа - който иска да си го запази - няма да краде. След като краде, сам е поел риск да бъде заловен и да си съсипе сам авторитета. Това няма нищо общо с глоби, точки и др. Целият свят разбра, че Мкл са крали - връщане назад няма. И да уточним - САМО те са си виновни за това, което им се случва.

 

Как ша не са много? При грубо 400 млн бюджет тва са си 25%! От кое да отрежат? От гориво, гуми, персонал или разработки? Всяко от тия неща ще им струва много в точково изражение ако го пренебрегнат.

А в случая Макларън не са откраднали! Кулън се е сдобил с тая информация и отбора е пред свършен факт! Така или иначе един от главните им дизайнери разполага с информация за най-големия съперник. Оттук какво прави Денис? Предава информацията и ги наказват без да имат грам вина за това или покриват цялата работа като се надяват да не се разчуе алъш-вериша...

Кое би направил ти? В момента, в който оповестят, че имат тая информация автоматично хващат мекия. Независимо от това дали са я получили даром или със усилия от своя страна...

Link to comment
Share on other sites

Как ша не са много? При грубо 400 млн бюджет тва са си 25%! От кое да отрежат? От гориво, гуми, персонал или разработки? Всяко от тия неща ще им струва много в точково изражение ако го пренебрегнат.

А в случая Макларън не са откраднали! Кулън се е сдобил с тая информация и отбора е пред свършен факт! Така или иначе един от главните им дизайнери разполага с информация за най-големия съперник. Оттук какво прави Денис? Предава информацията и ги наказват без да имат грам вина за това или покриват цялата работа като се надяват да не се разчуе алъш-вериша...

Кое би направил ти?В момента, в който оповестят, че имат тая информация автоматично хващат мекия. Независимо от това дали са я получили даром или със усилия от своя страна...

 

Не позна. Ако бяха върнали/оповестили документите веднага сега Ферари щяха да са за смях пред целия свят, не Мкл. Не само че не го направиха, ами и мейли си писаха, смс-и си пускаха и разбира се - ИЗПОЛЗВАХА ИНФОТО НЕЗАКОННО - тва не знам с какъв болд, шрифт и размер трябва да го лепна че да го проумеете вече - уморих се да го повтарям.

 

Освен това кой е казал че глобата ще се плати от бюджета? Кой е казал че няма бюджета да стане 500 млн примерно във връзка с нея??? Лично аз не знам да има ограничения във тая зона. Едни Тойоти имат 5 пъти по-голям бюджет.

Link to comment
Share on other sites

:laughing: :laughing: :laughing: По-тъпа логика не бях чувал

 

 

 

Ок, няма повече

 

На теб не ти дреме, ама на мен ми дреме. 100 милиона в тоя спорт не са малко (то не че другаде са малко...) А трябва да ти кажа, че точно парите от Алонсо и "негъра" (между другото евала, много европейско...) ще намалеят драстично. Загубите от този скандал ще са много по-големи отколкото 100 милиона, или 1 титла, или 2 титли. Говорим за престиж, който се гради вече над 30г. Как не го проумяваш пък ти това?

 

Престиж, който с лека ръка заебахте ;). Точно това няма никога да се забрави. Както казва един АНТИ ШУМИ ФЕН. Минаха 10 години от Херес и още се помни. Ще минат много пъти по 10 и никогя няма да се забрави тази постъпка на МКЛ ;)

 

Как ша не са много? При грубо 400 млн бюджет тва са си 25%! От кое да отрежат? От гориво, гуми, персонал или разработки? Всяко от тия неща ще им струва много в точково изражение ако го пренебрегнат.

А в случая Макларън не са откраднали! Кулън се е сдобил с тая информация и отбора е пред свършен факт! Така или иначе един от главните им дизайнери разполага с информация за най-големия съперник. Оттук какво прави Денис? Предава информацията и ги наказват без да имат грам вина за това или покриват цялата работа като се надяват да не се разчуе алъш-вериша...

Кое би направил ти? В момента, в който оповестят, че имат тая информация автоматично хващат мекия. Независимо от това дали са я получили даром или със усилия от своя страна...

 

Ако механиците и инжинтерите при разпределението на баласта + гуми и горива и пилот направят колата да 595 килограма. ТОгава кво става. Рон пак няма знае, но пак тима му ще бъде наказан. За да не става тва трябва да има строга и ръка и разбиране в отбора.

Link to comment
Share on other sites

Ако някой се е чудил защо по-рано правих аналогии между лекето Фернандо и другото такова от МКЛ Монти ,то ето > http://www.gong.bg/view_article.php?article_id=22293 не са ли жалки и двамта да се жалват ,че не могат на пистата да победят???

Link to comment
Share on other sites

Ако някой се е чудил защо по-рано правих аналогии между лекето Фернандо и другото такова от МКЛ Монти ,то ето > http://www.gong.bg/view_article.php?article_id=22293 не са ли жалки и двамта да се жалват ,че не могат на пистата да победят???

 

Хуанито е всичко друго, но не и човек способен да бъде шампион в Ф1. Специално за него се иска много акъл. Но и той и Алонсо имат една съдба. Единия го натириха, а сега и другия същото го чака. Кво да правиш....шанс

Link to comment
Share on other sites

ФИА: Още санкции за Макларън'08...

 

 

 

(BG Formula 1.com) Президентът на ФИА Макс Мозли вярва, че управляващото тяло на Формула 1 няма да има избор, освен да накаже Макларън, ако се докаже, че има информация от Ферари в болида за 2008-ма година.

 

Дизайнът на бъдещия автомобил на Макларън ще бъде проучван от ФИА по-късно през тази година, за да се убеди Федерацията, че информация от Ферари не присъства в него. Въпреки че Макларън продължават да твърдят, че няма подобна информация, използвана в техните болиди, Мозли заяви, че ФИА няма да се колебае да вземе мерки, ако има съмнение относно някои от компонентите.

 

Мозли заяви пред „Дейли Експрес”, че единственият начин да има честен шампионат през 2008-ма е да бъдат изключени Макларън, но това вероятно ще ги извади от Формула 1 като цяло. Мозли допълни, че според него би било правилно да бъдат изхвърлени Фернандо Алонсо и Люис Хамилтън от шампионата през тази година, но както се изрази президентът на ФИА – „Световният съвет е управляван от чувствата, вместо от трезвата преценка”.

 

Макс Мозли завърши с критики към изказванията на Джеки Стюард по повод на това, че решението на ФИА няма да издържи в граждански съд, което според Мозли бившият състезател няма право и компетенции да казва.

Link to comment
Share on other sites

...и той и Алонсо имат една съдба. Единия го натириха, а сега и другия същото го чака...

 

Само дето има голяма вероятност да го вземат при нас във Ферари до година...Факт който не ме радва особенно :angry:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...