Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

Парите ще ти ги върнат и без да им връщаш продукта, та - да. Има смисъл. С натискането на един бутон, ще ти върнат парите, които си дал за гаден продукт.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нямам случка да са питали каквото и да е.

"Не ми харесва продукта, може ли да ми върнете парите"
Refund.

Говорим за стоки по 4-5лв, ако не и по-малко. Не говорим за неща по 100лв, но ти точно тези от по 4-5 визираше в горния пример.

Link to comment
Share on other sites

Нямам случка да са питали каквото и да е.

 

"Не ми харесва продукта, може ли да ми върнете парите"

Refund.

 

Говорим за стоки по 4-5лв, ако не и по-малко. Не говорим за неща по 100лв, но ти точно тези от по 4-5 визираше в горния пример.

Без да им го връщаш? Някак не ми се струва честно на мен да си искам парите без да го върна, при положение, че проблема не е в тях а просто мен не ме кефи.

 

Освен това не всички приемат refund, но това е отделна тема

Link to comment
Share on other sites

Без да им го връщаш? Някак не ми се струва честно на мен да си искам парите без да го върна, при положение, че проблема не е в тях а просто мен не ме кефи.

 

Освен това не всички приемат refund, но това е отделна тема

Твоите морални възгледи са съвсем различно нещо, но за щастие, нямат общо с реалността. :)

Link to comment
Share on other sites

Предприех първата стъпка - да се свържа с продавача, даже сложих линк в описанието на проблема към снимка . Отговори, че не може да я отвори и да му пратя снимката на поща. Отговорих през ebay, че съм му я изпратил. Сега да видим. В кейса пише, че не съм доволен от вида на продукта и искам замяна.

http://postimg.org/image/4u9t72kk5/ - въпросния филтър с въпросните дефекти по него.


Сега видях, че в дясно в ъгъла имало секция да си кача снимките. Ми кой да знае - все пак ми е първи проблем :) Качих и там снимка да видим какво ще стане. Ще почакам 3-4 дни и ако няма развитие ще почна да мрънкам.

Link to comment
Share on other sites

Това щях да ти кажа - изпращай снимките заедно със съобщенията, за да може при евентуално отваряне на "кейс", Ибей също да могат да разгледат приложените снимки.

Link to comment
Share on other sites

Някой ще поръчва ли скоро неща от DX.com? Ако може да удари едно рамо и да ми поръча и на мен едни неща...

Трябва ми едно такова -> http://dx.com/p/mini-car-obdii-elm327b-v1-5a-wireless-code-reader-scanner-support-android-phone-blue-239487#.UuC1QhD8KUk или едно такова -> http://dx.com/p/elm327-bluetooth-odb2-v1-5-car-diagnostic-interface-126921#.UuC2VBD8KUl

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Бих искал да вметна, че преди 8 месеца направих 2 поръчки от ДХ и едната пратка ми пристигна този месец, другата още я чакаме.

 

Редовен номер при DX...върнаха ли ти парите?

Link to comment
Share on other sites

Защо да му връщат парите, нали си е получил поръчаната стока. Не е ясно каква е причината за закъснението. От DX какво са виновни в случая?

 

Пиша, защото аз имах подобен случай. Поръчах едни неща от Хонк Конг преди време, само че през ebay. Продавачът беше написал нещо от сорта ако стоката не пристигне до 35 календарни дни връща парите. Така и стана, не пристигна навреме, писах му и се разбрахме да ми върне парите, като също така продавачът написа, че ако някога в бъдеще продуктите пристигнат дали аз бих му върнал парите (repay). И аз естествено се съгласих. Около 2 месеца след покупката пристигна стоката и аз съответно си му върнах обратно парите, които той ми беше върнал. Те бяха много доволни, благодариха ми.

Link to comment
Share on other sites

Защо да му връщат парите, нали си е получил поръчаната стока. Не е ясно каква е причината за закъснението. От DX какво са виновни в случая?

 

Като влезеш вътре няколко пъти с неполучени стоки, пак ще те питам... ;)

Забеляза ли той какво написа - че след няколко месеца едната пратка все пак е пристигнала, а другата още не...и не е ясно дали някога ще пристигне. DX са голяма фирма и ежедневно опаковат хиляди поръчки...нормално е да правят фалове от време на време и всъщност това е единственият китайски сайт, от който досега имам няколко непристигнали поръчки ; от останалите десетина подобни на DX сайта, от които поръчвам редовно, за последните 2-3 години имам сумарно 1 (една) непристигнала поръчка, а само от DX са цели 3 + една, дошла със закъснение след няколко месеца мотане насам-натам.

Въпросът с връщането на парите в рамките на определени дни е принципен. Със закупуването на дадена стока отнякъде, ти сключваш един вид договор с продавача, в който се включва и клаузата той да ти достави стоката в определен срок, който самият той е определил на сайта си, като му е добавил дори и още няколко дена за сигурност. Отделно много хора поръчват предмети за определен повод - рожден ден, годишнина, празник и т.н. ; като поръчат нещо за св. Валентин например 2-3 месеца преди това, а то дойде в края на март, за какво им е по това време? И ако е нещо скъпо (телефон, таблет, лаптоп и т.н.), но все пак дойде дори и след няколко месеца - пак добре, защото не си вътре с парите, обаче ако не дойде и дори с тракинг не може да го намериш?

А по въпроса са "re-refund-а" - редовно го правя, особено в Ибей и особено последната (миналата 2013-та) година, когато доста от пратките ми закъсняха с пристигането. Някои от продавачите даже и не очакваха, че ще си спазя обещанието и ще им върна парите след получаването на стоката дори и след такова голямо закъснение, а съм имал и случаи когато ги питам за Пейпал адреса им, за да им преведа парите, а те ми казват, че нямало нужда. ;) Така че в подобни случаи винаги предпочитам след 1 месец да поговоря с продавача защо закъснява стоката му и в зависимост от отговора, да му се доверя и да изчакам извън крайния срок за подаване на кейс или пък в последния ден да отворя кейс, да изчакам решението му и след refund-a и евентуалното пристигане на продукта след още някой месец - да направя re-refund. :)

Link to comment
Share on other sites

Така че в подобни случаи винаги предпочитам след 1 месец да поговоря с продавача защо закъснява стоката му и в зависимост от отговора, да му се доверя и да изчакам извън крайния срок за подаване на кейс или пък в последния ден да отворя кейс, да изчакам решението му и след refund-a и евентуалното пристигане на продукта след още някой месец - да направя re-refund. :)

Аз правя нещо такова. В последният момент отварям case и след това се договаряме за още известно време да изчакам. Миналата година имах няколко такива случая.

Не мога да разбера логиката на sheep. Освен да изчакам няколко години да си получа стоката и тогава евентуално да си поискам парите :wtf:. Има си посочени срокове в които трябва да пристигне. Не се ли случи е напълно нормално да си поискам парите и те да ми ги върнат. Искам да те видя как ще чакаш по 8 месеца и тогава тепърва да си ги поискаш.

Link to comment
Share on other sites

В понеделник получих от Китай една стока за 12 дена - досегашният ми рекорд за получаване от оня регион...но това, което получих вчера от Хонг Конг (и се надявам да си го прибера от митницата днес) минава всякакви рекорди - дори и от ЕС ги получавам по-бавно! :blink:

 

27a5c7f7f7e966bf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Общо 5 дена - 2 дена обработка в Хонг Конг + 3 дена пътуване до Пловдив. Излиза, че в нашата митница са го държали още толкова, докато ми пратят бележката.

Link to comment
Share on other sites

Ми на колега телефон дойде толкова бързо. Хватката е, че май държат склад на самото летище и го шипват моментално - т.е бързо стига до транспорта. Нещо таквоа имаше

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера логиката на sheep. Освен да изчакам няколко години да си получа стоката и тогава евентуално да си поискам парите

 

Моя грешка, аз не съм се изразил правилно. Съгласен съм, че си има някави определени срокове за доставка и се очаква те да са горе-долу точни. На база тези срокове купувачите си правят сметка дали да поръчат или не.

 

По-скоро исках да коментирам за връщането на парите. На мен като ми се случи, купеното нещо да не пристигне в посочените срокове, много се чудих дали имам изобщо основание за претенция. Приемаме, че продавачът е коректен и максимално бързо си изпраща стоката. Оттам нататък кво става с пратката е извън неговия контрол, тя се размотава по пощата и всичко може да стане. Защото какво се получава - хората си купуват рази неща от другия край на света с ясното разбиране, че те ще бъдат изпратени без tracking number, обаче се приема, че рискът от непристигане на стоката по подразбиране си остава 100% в продавача. Дори и Midex както по-горе е коментирал, ако правилно съм разбрал, за пратки с tracking number също може да се случат да се загубят и да не се знае къде са. И пак да може да предявиш претенция за връщане на парите, въпреки, че с този tracking number ти виждаш, че продавачът е коректен и ти е изпратил стоката. Един вид едва ли не излиза, че самата екстра, като tracking number се обезмисля, защото всичко се свежда до 2 варианта - ако стоката пристигне ОК, ако не пристигне (с или без tracking number) претенция за refund.

 

Но като цяло съм съгласен, като си купил нещо и си го платил трябва да ти пристигне стоката, така е редно. Исках само да коментирам за разпределението на рисковете и защо се приема по подразбиране, че рискът от непристигане винаги е 100% в продавача.

Link to comment
Share on other sites

Вярно е - и с тракинг може да ти се изгуби стока (макар и мноооого рядко), но при отваряне на кейс от твоя страна за непристигнал продукт, тракингът е един плюс за продавача при разглеждането на кейса от Ибей/Пейпал. Някои сайтове (или продавачи) предлагат опцията 'тракинг' срещу допълнително минимално заплащане (~$1-$2), която опция аз винаги ползвам когато е нещо по-скъпо или пък много държа непременно да пристигне.

Link to comment
Share on other sites

Тракинга е най-вече за продавача, ако иска да си вържи гащите.

За съжаление, БГ тракинга не може да се ползва като доказателство пред нашите пощи, че купувача не го е получил.Просто след напускане на пратка от БГ, тя става непроследяема :) Единствения + е, че това (тракинга) донякъде респектира гОвненцата дето ровят и рандом тарашат пратки по летищата.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Просто след напускане на пратка от БГ, тя става непроследяема :)

Това не е така. Не може да се види между Бг и държавата за която е предназначен. Веднъж стигнала до държавата, се появява отново информация.

Link to comment
Share on other sites

Това не е така. Не може да се види между Бг и държавата за която е предназначен. Веднъж стигнала до държавата, се появява отново информация.

 

Потвърждавам! И аз преди време мислех като него, но всъщност дори и от тук мога да си следя пратките. Мисля, че е добра идея БГ Пощи да си добавят някаква връзка към техния тракинг, който е само до нашата граница, за да може хората да си следят от едно място цялото движение. Пример - една моя пратка в момента е в New York за сортиране, предполагам че после ще се появи и следващата дестинация, макар и да съм чел, че понякога доста ги задържат в ISC NY...

Link to comment
Share on other sites

Това не е така. Не може да се види между Бг и държавата за която е предназначен. Веднъж стигнала до държавата, се появява отново информация.

Еми да ама не точно.

 

Потвърждавам! И аз преди време мислех като него, но всъщност дори и от тук мога да си следя пратките. Мисля, че е добра идея БГ Пощи да си добавят някаква връзка към техния тракинг, който е само до нашата граница, за да може хората да си следят от едно място цялото движение. Пример - една моя пратка в момента е в New York за сортиране, предполагам че после ще се появи и следващата дестинация, макар и да съм чел, че понякога доста ги задържат в ISC NY...

 

Ами явно си късметлия.Аз пращам редовно до Европа и такова животно нема.Я виж ти тези тракинги, защото аз не мога да ги проследя:

 

RI099997261BG, RI099935987BG, RI099655528BG

 

Всички са до UK.

Сега опитах и с едно до Малта и то се появи.

 

П.С. Това RI099655514BG до Ирландия и то не може да се проследи.Явно си имат white списък с държавите за които работи.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...