Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

paypal_mrb_banner.gif

Банки:
Райфайзен
ДСК
Първа Инвестиционна Банка -> http://www.fibank.bg/

Обединена Българска Банка (UBB) www.ubb.bg
ДСК
ЦКБ
BulBank (UniCredit) http://www.unicreditbulbank.bg/

36477978wx3.jpg


PayPal (чете се Пѐйпа̀л) е част от фирмата eBay Inc., даваща възможност за трансфер на пари чрез Интернет.
От 10 май 2007 г. Paypal позволява изпращане на пари от България, а от 1 октомври 2007 г. българските потребители могат и да получават средства.

 

-----------------------------------------------------------

 

Edit (21.07.2018): Слагам директен линк към опцията в Пейпал, която позволява да промените опцията по подразбиране в акаунта си, касаеща конверсията на валутата - доказано е, че Пейпалската винаги е по-неизгодна от тази на банката ви. :)

 

Едит (28.02.2020): Аз пък слагам стъпките, в случай, че линка се промени. :)

 

Account Settings -> Money, banks and cards -> Set Automatic Payments -> Set Available Funding Sources -> Conversion Options (индивидуално за всяка добавена карта в Paypal)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И аз имам карта от ОББ, обвързана със сметка в $. Даже две карти към една сметка, едната като твойта, другата Maestro.

И не става. С карта maestro от ПИБ също не става.

А тия карти, за които говориш с 50 лв и годишната поддръжка след това, май им се викаха кредитни :) .

С тях ще стане.

Link to comment
Share on other sites

ахамз...а някой който не е на УББ ,защото прочетхо това:

 

Имам Visa Electron на Райфайзен банк и преди около 20 дни я регистрирах в Paypal. От там бяха написали, че до няколко дни ще получа 4-цифрен код с който да регистрирам картата, но все още го няма в Account Activity... Някакви идеи?

 

Потвърждавам успешна регистрация в Paypal на Visa Electron, издадена от Първа Инвестиционна Банка

Нека и ние се порадваме на ebay, в частност-paypal! whistling.gif

 

 

И аз потвъждавам за Visa Electron на Raiffeizen Bank. smile.gif

Имам въпрос: в кои страни paypal може да потвърждава адреса?

 

източник -> http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...4863&st=195

 

та си мисля да не банката да е калпава,въпреки че съм със супер добри впечатления.

Link to comment
Share on other sites

Попълваш ли всички цифри както и валидни дати и защитни кодове отзад. И май ако я добавяш като дебитна номера на картата не се пише целия

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

Искам да си прибавя картата в paypal акаунта.

 

писах на paypal и ето отговора:

 

Below is the only response we received when attempting to verify your

card: Your issuing bank deniedour request to verify this card. Please

contact your issuing bank for details on this action.

 

 

 

Пропускаш ето този съществен момент - в прав текст са ти го казали - поискали са ОББ да верифицира информацията за картата и ОББ са им ОТКАЗАЛИ. Тоест - ОББ не иска да потвърди картата ти... очевидно искат да те накарат да си извадиш кредитна, за да скубят такси, поради което блокират регистрацията на Електрона в ПейПал. ОББ са кафява миризлива банка... не добра за персонално банкиране - имат по сто такси за всичко за което се сетиш. Смени си банката. Райфайзен е добра банка... ДСК - без забележки... ПИБ са добри партньори...

Link to comment
Share on other sites

С виза електрон от ДСК няма никакъв проблем, но има нещо много интересно - първия път пробвах с 20тина лева в картата и не стана. Следващия път имах няколко стотин и верификацията си мина.

Link to comment
Share on other sites

с visa electron на ЦКБ също се пазарува без проблем през paypal

Link to comment
Share on other sites

Проблема с картите е следния - пейпал не приема виза електрон карти, но някой елекотрни(не знам точно на кои банки) минават като обикновени визи т.н. класик , и затова става регистрацията и използването им. А ина4е пари от пейпал(български) можеш да получиш само дикретно към виза картата си или към американска банкова сметка :)

Link to comment
Share on other sites

Ще прощавате, ако въпросът ми е много тъп, но ми предстои да взимам едни пари и искам да знам дали е възможно получаването на пари по български пей пал ? :І

Link to comment
Share on other sites

Ще прощавате, ако въпросът ми е много тъп, но ми предстои да взимам едни пари и искам да знам дали е възможно получаването на пари по български пей пал ? :І

 

не разбирам в какъв смисъл български ?

аз имам акаунт и съм се регнал че съм в България и ми пращат без проблеми.

 

btw paypal с нов дизаин :)

Edited by po_taka
Link to comment
Share on other sites

не разбирам в какъв смисъл български ?

аз имам акаунт и съм се регнал че съм в България и ми пращат без проблеми.

 

btw paypal с нов дизаин :)

Ахъм, мерси за инфото. С каква карта работиш ? :)

Link to comment
Share on other sites

Някои може ли да ми обясни как да си прехвърля парите от paypal акаунта в банковата ми сметка???
????

Според сайта на paypal, това за БГ е невъзможно. Можеш единствено да ги прехвърлиш в американска сметка, но не и в българска.

 

http://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_...untries-outside

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За да се корегирам, всъщност може. Американците могат да теглят парите си от пейпал в банкова сметка, която те пожелят.

 

В българя за да издърпаш ресурс от пейпал акаунта си можеш да го направиш по картовата ти сметка, което е идеално.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Как да захраня тази сметка, след като всичко е верифайнато и прочее, на "add funds" ми се появява това:

PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account.

Възможно ли е на този етап?

Link to comment
Share on other sites

Как да захраня тази сметка, след като всичко е верифайнато и прочее, на "add funds" ми се появява това:

PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account.

Възможно ли е на този етап?

 

Статусът какъв ти е?

Link to comment
Share on other sites

Как да захраня тази сметка, след като всичко е верифайнато и прочее, на "add funds" ми се появява това:

PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account.

Възможно ли е на този етап?

 

не прочете ли следващия ред:

 

When you make a payment, PayPal charges the buyer's credit card and instantly credits the seller's PayPal account.
Link to comment
Share on other sites

Е дефакто като ми показва, че няма нищо вътре как да закупя нещо?

 

Токущо ти го обясниха:

When you make a payment, PayPal charges the buyer's credit card and instantly credits the seller's PayPal account.

 

Но ти ако искаш може да драснеш два реда на съпорта и да ги питаш защо не можеш да си вкараш 'виртуални' пари.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...