Jump to content
BulForum.com

Необяснимото?!


Deftur

Recommended Posts

За пирамидите доказаха още преди десетина години, че са гробници, като се почне от първите стъпаловидни. За Наска и петроглифите имаше много подробна статия в NG. За Мичъл-Хеджис доказаха съвсем наскоро, че е фалшификат...

 

Ред.  Искам Белинташ и Перперикон да ми обяснят, Градешница и траките. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 444
  • Created
  • Last Reply

Валерия Фол, която много уважавам като учен, го определя като многофункционално светилище. Но все още има твърде много въпроси...

Link to comment
Share on other sites

exabyte вечен двигател, не значи нищо. Скоростта на светлината никой не може да я прескочи. А дори и да можеше, разстоянията са НАИСТИНА огромни, непосилни на хората в каквато и да е степен.

http://vbox7.com/play:052f7c042c (Любим клип, който просто за секунди показва колко сме незначителни)

За колко ли време ще се направи обиколка на Canis Mayoris, пък нека двигатела вечно да си обикаля?

 

Няма за какво и да я прескача.Идеята е да се чийтва ;)

Например с "Дискът на Алкубиер"

 

space-time.jpg

 

И в последствие подобренията му от Харолд Уайт.Нещо като торпедото “Шквал”.

Или пък чрез разни бели дупки, проходи на червеи и тръбата на Красников.Начини за пътуване бол :D остава само някой да ги реализира/подобри.

 

Мен друго ме мъчи.

Как подяволите може да има хора като Айнщайн, Никола Тесла и др. изпреварили времето си със столетия.Хора правили неща, които и досега не са изцяло ясни/обясними.

 

@Grimjaur За пирамидите, че са гробници ясно, но как са правени?В една от многото поредици за тях, се казваше, че на близо няма нито толкова материал, нито от къде да вземат трупи (евентуално единствения възможен начин да пренасят тези огромни блокове).А дори и да е имало, какво да кажем за логистиката която е била необходима за пренасянето/строежа им.Няма и нито един план/чертеж за построяването им.

Какво остава за болния мозък, който е бил архитекта на тези.

 

Ами Сфинкса?Той какъв го играе там?

 

И за десерт: Archaeologists have uncovered as many as 17 buried pyramids in Egypt with the help of NASA satellite imagery, according to a documentary to be aired by the BBC on Monday.

Link to comment
Share on other sites

Огромните гранитни кариери по Нил. Били са товарени на кораби - има го на стенописи. Сфинксът е от варовиков къс, оказал се в удобна близост.

Link to comment
Share on other sites

Огромните гранитни кариери по Нил. Били са товарени на кораби - има го на стенописи. Сфинксът е от варовиков къс, оказал се в удобна близост.

Аха, товарени.Само дето например за Хеопс:

 

1) Един блок тежи 2,5т.Колко блока е можел да пренесе един кораб по това време?

2) Предполага се, че теглото й е около 6,3 милиона тона(2,3 милиона каменни блока).Колко курса на колко кораба са това и как товарят/разтоварват едни 6.4м тона?

3) Как се ръководи обек от 10,000-100,000 работници и се строй с такава точност и прецизност на такава височина?

4) Пирамидата е уникална и с изключителната точност на ориентацията й по отношение на четирите посоки на света. Грешката е нищожна величина - 0,015% (!). За постигането на подобна точност днес е необходимо използването на лазерни теодолити, абсолютно точни топографски карти и армия инженери и астрономи. :wtf:

5) Американският инженер Реймънд Манерс, в статия, публикувана през ноември 1996 год., обръща внимание на една подробност - блестящите повърхности на пирамидата. Първоначално, тя била облицована със слой, състоящ се от 144,000 плоскости от полиран варовик, с дебелина 2,5 метра. :wtf:

 

Сфинксът има дупки в него както и свързващ проход с пирамидата на Хефрен.Как са направени?

Странно е и изображението му, защото в цялото египетско изкуство божествата се изобразяват винаги с тяло на човек и с глава на животно, но никога обратното.

Link to comment
Share on other sites

Ох..."Богове,гробници,учени". Много от зададените въпроси ги има там. Отговорите им, по-точно. Имали са хилядолетен опит в наблюдението на звездите. Нашите астрономи преоткриват познанията на древните астрономи едва преди стотина-двеста години. В медицината е същото. Що не се запиташ примерно как са прекарани огромните монолитни обелиски от Египет в Рим. Тези от Карнак имам предвид.

Пирамидите са били облицовани с мрамор, не с варовик - техническа грешка, допускана от много хора ;) Лицето на сфинкса е на Хефрен или брат му - несъразмерността с тялото го доказва. Тунелите не водят до никъде и още нямат научно обяснение - не са свързани с никоя пирамида. Как са направени? Лесно - продълбани са в различните варовикови пластове, от които се състои сфинксът. А защо е с човешко лице? Фараонът, като бог-цар, е можел да бъде изобразяван и като слънце ;) Т.е. - не е необичайно за владетелите.

 

Ред. Сложи за строеж на една пирамида средно 30г и ще си отговориш как и защо. Тогавашните кораби са можели да товарят минимум по 150т - поне толкова тежат обелиските.

Link to comment
Share on other sites

Ох..."Богове,гробници,учени". Много от зададените въпроси ги има там. Отговорите им, по-точно. Имали са хилядолетен опит в наблюдението на звездите. Нашите астрономи преоткриват познанията на древните астрономи едва преди стотина-двеста години. В медицината е същото. Що не се запиташ примерно как са прекарани огромните монолитни обелиски от Египет в Рим. Тези от Карнак имам предвид.

Пирамидите са били облицовани с мрамор, не с варовик - техническа грешка, допускана от много хора ;) Лицето на сфинкса е на Хефрен или брат му - несъразмерността с тялото го доказва. Тунелите не водят до никъде и още нямат научно обяснение - не са свързани с никоя пирамида. Как са направени? Лесно - продълбани са в различните варовикови пластове, от които се състои сфинксът. А защо е с човешко лице? Фараонът, като бог-цар, е можел да бъде изобразяван и като слънце ;) Т.е. - не е необичайно за владетелите.

 

Ред. Сложи за строеж на една пирамида средно 30г и ще си отговориш как и защо. Тогавашните кораби са можели да товарят минимум по 150т - поне толкова тежат обелиските.

И какво като са имали хилядолетен опит?Това не отговаря по никакъв начин на въпроса за точноста и прецизността на строежа.

 

Как разбра, че облицовката е била мрамор?И че тунелите не водят до никъде?Я дай офиц. инфо?

 

Те учените не могат да отговорят, а ти или аз ще си отговорим как и защо...

 

Да не говорим, че "отговорите" ти, са само на част от въпросите.

Link to comment
Share on other sites

Ми то си е официално  :laughing: Още първите изследователи на пирамидите го казват. И извиняаай, ама няколко хилядолетия опит хич не са малко.  :laughing:  И всичко, което ти казвам, са официални данни, от научни конференции, плод на дългогодишен труд, не е изсмукано от пръстите, не е гледано по "Дискавъри" или четено в Уикито.

 

П.С. И те съветвам да прочетеш "Богове, гробници и учени". Вярно, малко е дебела, ама ще се прежалиш.

 

Ред. Забравих - египтяните са били изключително добри математици - познавали са числото милион, понятие, с което европейската научна мисъл започва да работи някъде към 18-ти век май....

Link to comment
Share on other sites

 

Няма за какво и да я прескача.Идеята е да се чийтва ;)

Например с "Дискът на Алкубиер"

 

space-time.jpg

 

И в последствие подобренията му от Харолд Уайт.Нещо като торпедото “Шквал”.

Или пък чрез разни бели дупки, проходи на червеи и тръбата на Красников.Начини за пътуване бол :D остава само някой да ги реализира/подобри.

 

Мен друго ме мъчи.

Как подяволите може да има хора като Айнщайн, Никола Тесла и др. изпреварили времето си със столетия.Хора правили неща, които и досега не са изцяло ясни/обясними.

 

Това е само неосъществима концепция. Количеството енергия и маса, което трябва да се генерира е невъзможно да бъде постигнато. 

Ако ти се гледат теории в червеевата дупка с Морган Фрийман е пълно с тях...

На мен именно затова спря да ми харесва, защото теориите и науката се раздалечиха много.

Ако има нещо реално приложимо, то със сигурност военните щяха да са го направили десетки години преди да види бял свят.

 

Иначе това за Айнщайн и Тесла, както и десетки други съм напълно съгласен. Нужни са ни повече такива хора.

Link to comment
Share on other sites

Ми то си е официално  :laughing: Още първите изследователи на пирамидите го казват. И извиняаай, ама няколко хилядолетия опит хич не са малко.  :laughing:  И всичко, което ти казвам, са официални данни, от научни конференции, плод на дългогодишен труд, не е изсмукано от пръстите, не е гледано по "Дискавъри" или четено в Уикито.

 

П.С. И те съветвам да прочетеш "Богове, гробници и учени". Вярно, малко е дебела, ама ще се прежалиш.

 

Ред. Забравих - египтяните са били изключително добри математици - познавали са числото милион, понятие, с което европейската научна мисъл започва да работи някъде към 18-ти век май....

Какво значи официално бе човек.Аз ти казвам, че това което пиша е официално :D

 

Ти между числа и строеж явно не правиш разлика... А и сега уж сме 21 век ;)

 

P.S. Аз пък те съветвам да прочетеш за експеримента на "Нипон корпорейшън"

 

Ако има нещо реално приложимо, то със сигурност военните щяха да са го направили десетки години преди да види бял свят.

Е има де - Шквал.

 

Скоростта на обикновените торпеда достига 60-70 възела, докато „Шквал” може да развива скорост от 200 възела (370 км/ч или 100м/с) под водата – абсолютен рекорд за подводен обект.

Link to comment
Share on other sites

Какво значи официално бе човек.Аз ти казвам, че това което пиша е официално :D

 

Ти между числа и строеж явно не правиш разлика... А и сега уж сме 21 век ;)

 

P.S. Аз пък те съветвам да прочетеш за експеримента на "Нипон корпорейшън"

 

Е има де - Шквал.

 

Скоростта на обикновените торпеда достига 60-70 възела, докато „Шквал” може да развива скорост от 200 възела (370 км/ч или 100м/с) под водата – абсолютен рекорд за подводен обект.

Да създадеш мехур е различно от това да изкривиш пространството и времето. Енергията за второто е наистина огромна и невъзможна.

Link to comment
Share on other sites

Да се включа и аз малко.

Пирамидите са си били облицовани с бял варовик(може и мрамор) да е било, но мисля, че беше варовик. Материала е махнат и използван за построяването на множеството джамии в Кайро когато идват мюсюлманите. То това си го има описано. Обаче. Позиционирането на пирамидите е като проекция на съзвездието Орион. Само, че така, както е изглеждало в небето около 10500 пр.н.е. Дори има някакви обяснения, че по онова време е нямало и минималните отклонения спрямо 4-те посоки, които ги има сега. Свинкс-а около него има следи от корозия от вода. Която в района също е била доста преди "вероятното" му построяване от Египтяните. В Латинска Америка имаш останки от един храм, който е построен така, че слънцето да изгрява през една порта точно когато е най-дългия ден. Отстрани на врата има 2 структури, които се предполагало, че Слънцето застава при двете равноденствия, но в момента то изгрява някъде по средата. Понеже не вярвали да направят такъв голям монумент с такива огромни грешки, след направени изчисления - излиза, че слънцето е минавало през тези места пак в периода около 10500г .пр.н.е. Съвпадения може би. Има египетска карта, на която се вижда Антрактида без ледовете, както и част от южните брегове на Южна Америка. В мумиите има следи от кокаин и тютюн.

 

А иначе като бях 4-ти клас, с приятели видяхме как от Луната се отдели точка, която направи "обратен завой", пресече диска ѝ за има няма секунда и замина на някъде по небето. Ако е минало 1600 км за около секунда(толкова някъде беше диаметъра на Луната май), значи това нещо е развило скорост от около 3млн километра за секунда. И никой не може да ме убеди ,че не съм го видял, понеже го следихме сума време докато се скрие зад блока и нямаше как да го следим вече и после ходихме да обясняваме на нашите какво видяхме.

 

Скоро четох, че НАСА искат да правят прототип на двигател огъващ пространството. Това, че нещо сега ни изглежда странно и необяснимо не го прави невъзможно. Преди 200 години не са знаели за радиацията, не са можели да измерят ел.магните полета, преди това и за електричеството са си мислели същите неща. Занеси един таблет на някой "цивлизован и учен" преди 500 години и ще те разпъне на кръст или на кладата. Не отхвърляйте нещо само защото сега ние сме "най-умни" и това е невъзможно от наша гледна точка.  Това, че не може да измерим или обясним нещо не го прави невъзможно или несъществуващо. Преди не са засичали радиацията, но тя си  е била винаги тук нали?

Наско ви каза - ние океаните не знам какво има, после ще викаме това е фантастика, онова е измислица.

Link to comment
Share on other sites

Монументът се нарича Врата на Слънцето. В Родопите има минимум 10 пещери, оформени като утроби и във всяка от тях по време на равноденствието прониква слънчев лъч.

 

1734.jpg

 

 

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B0_(%D0%BF%D0%B5%D1%89%D0%B5%D1%80%D0%B0)

Link to comment
Share on other sites

Скоро четох, че НАСА искат да правят прототип на двигател огъващ пространството. Това, че нещо сега ни изглежда странно и необяснимо не го прави невъзможно. Преди 200 години не са знаели за радиацията, не са можели да измерят ел.магните полета, преди това и за електричеството са си мислели същите неща. Занеси един таблет на някой "цивлизован и учен" преди 500 години и ще те разпъне на кръст или на кладата. Не отхвърляйте нещо само защото сега ние сме "най-умни" и това е невъзможно от наша гледна точка.  Това, че не може да измерим или обясним нещо не го прави невъзможно или несъществуващо. Преди не са засичали радиацията, но тя си  е била винаги тук нали?

Наско ви каза - ние океаните не знам какво има, после ще викаме това е фантастика, онова е измислица.

 

Нека да не приемаме и всичко за възможно ;)

Има неща, които никога няма да разберем и граници, които не можем да прескочим.

И понеже не сме врачки наистина няма много какво да го дискутираме :)

 

Факт е, че няма 100%-ви доказателства за извънземно присъствие или посещения. Няма и основателна причина да се крият и да ни наблюдават като в зоологическа градина. Още повече, че древните рисунки и обекти, които приемате за знаци за извънземно присъствие говорят за контакт с хората, а не обратното.

Link to comment
Share on other sites

Нека да не приемаме и всичко за възможно ;)

Нека и не приемаме всичко, което не разбираме за невъзможно!

Има неща, които никога няма да разберем и граници, които не можем да прескочим.

Ако говориш за нас конкретно (пишещите в темата) - да. Но смятам, че като развитие човека е прекалено млад, за да може да каже кое е възможно и кое не.

И понеже не сме врачки наистина няма много какво да го дискутираме :)

Не виждам защо?

 

Факт е, че няма 100%-ви доказателства за извънземно присъствие или посещения. Няма и основателна причина да се крият и да ни наблюдават като в зоологическа градина. Още повече, че древните рисунки и обекти, които приемате за знаци за извънземно присъствие говорят за контакт с хората, а не обратното.

Няма и 100%-ви доказателства за несъществуването им. Че голяма част от тия книги/филми са по метода на Нагоденко далеч не значи, че тези неща не са се случвали и не са възможни.
Link to comment
Share on other sites

Нека да не приемаме и всичко за възможно ;)

Има неща, които никога няма да разберем и граници, които не можем да прескочим.

И понеже не сме врачки наистина няма много какво да го дискутираме :)

 

Факт е, че няма 100%-ви доказателства за извънземно присъствие или посещения. Няма и основателна причина да се крият и да ни наблюдават като в зоологическа градина. Още повече, че древните рисунки и обекти, които приемате за знаци за извънземно присъствие говорят за контакт с хората, а не обратното.

Кой казва че се крият?Просто много хора имат интерес да не се знае какво се случва.

Вселената е толкова голяма, че е невъзможно да сме сами!

Link to comment
Share on other sites

Още никой не обяснява за нещото, което се шмугна в кратера на вулкана до Мексико сити. И то май имаше 2 такива случая. По време на изригване се вижда как нещо влиза вътре. И това заснето от новинарските канали. А не от на Педро задния двор на къщата с телефона. Както каза Наксо ни е тук не знаем какво има и не сме наясно с нашата планета, пък какво остава за нашата галактика, пък да не говорим за останалата Вселена.

По теориите на Анщайн и т.н червиевите дупки са възможни. Защо някой  да не знае как да ги използва или да успява да ги направи по някакъв начин, за да премахне ограничението на обикновеното пространство и скоростта на светлината.

 

Има неща, които никога няма да разберем и граници, които не можем да прескочим.

И в предишното си мнение опитах да обясня, че нещо, че не го разбираме не го прави невъзможно. Ситуацията за тези пътувания и ограничения от физични закони за нас сега, са като преди 1000 години някой да му кажеш, ще направя железен кораб да плава или пък ще направя машина да лети в небето или да му обясняваш за гравитация, слънце, орбити. Ще ти каже същото, което и ти от неговата гледна точка и познания - няма как да стане, невъзможно и т.н.
Link to comment
Share on other sites

В краткия ми престой във физическия факултет чух, че последните години по скоро оборват съществуването на черните дупки, като теоритичен модел. Така или иначе няма нито една наистина наблюдавана черна дупка - по скоро обекти, които евентуално биха могли да са такива. А те май са тясно свързани с квазарите и бели дупки, проходи на дървояди и т.н.

Link to comment
Share on other sites

В краткия ми престой във физическия факултет чух, че последните години по скоро оборват съществуването на черните дупки, като теоритичен модел. Така или иначе няма нито една наистина наблюдавана черна дупка - по скоро обекти, които евентуално биха могли да са такива. А те май са тясно свързани с квазарите и бели дупки, проходи на дървояди и т.н.

Това къде си го чул? Публикация някаква? Ама да е сериозна в сериозна научна периодика.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление нямам нищо солидно - просто казвам какво съм чул от няколко човека в кръжока по астрономия. Нищо солидно, никакви подкрепящи го публикации. Та общо взето - спекулации :) Но до колкото знам - все още няма космически обект, за който да е доказано, че е черна дупка...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...