Jump to content
BulForum.com

Търговия по Интернет чрез eBay.com


sandman

Recommended Posts

Когато съм имал проблем, има live chat със съпорта.

 

Би ли ми дал линк към live chat-а, понеже нямам спомен наскоро да съм го засичал като опция за комуникация, поне не и там, дето казват как да се свържеш с тях...

 

ccb92798e0d655dc.jpg

 

П.П. А иначе все повече народ започва да използва "дупката" (това долу е от една покупка, която направих преди 5 минути):

 

 

1day.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

На кучето в ... са го навряли...

Появява се при определена комбинация от маркиране на проблеми.

Опитай с този линк.

 

Трябва да се появи долу вляво.

 

ebay_chat.png

Link to comment
Share on other sites

Мерси, тоя линк е много ценен, понеже трудно се стига до него - само веднъж го бях мярнал, но съвсем случайно докато се мотаех из лабиринтите...иначе съм го търсил безуспешно и с help-търсачката...

 

А по въпроса за бързото идване на пратките от Хонг Конг/Китай до BG през UK, сега се сетих, че всъщност имам една такава от началото на месеца - наистина само за 3 дена е стигнала до UK, но за сметка на това вече 15 дена се мотае някъде по пътя към BG. ;)

4px.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не че има голямо значение за тия дето сме в ЕС, но понеже преди малко ме уведомиха с писмо, реших все пак да го споделя и тук:
 

Starting May 1st 2018, eBay users residing in the European Union (excluding those residing in the United Kingdom) will begin contracting with eBay GmbH, Albert-Einstein-Ring 2-6, 14532 Kleinmachnow, Germany, for their User Agreement, Billing Agreements, and any other agreements that they might have previously had with eBay Europe S.à r.l. or eBay Marketplaces GmbH.
       Starting June 1st 2018, eBay users residing in any country except the USA, Canada and the European Union will begin contracting with eBay Marketplaces GmbH, Helvetiastrasse 15/17, 3005 Bern, Switzerland, for their User Agreement, Billing Agreements, and any other agreements that they might have previously had with eBay International AG.

 
Освен това въвеждат и някои други промени, касаещи таксите (леко се повишават), онези, които имат 'магазини' и т.н. (накратко се обясняват в долното клипче).

 

https://www.youtube.com/watch?v=c2g2wJmYBXo

Link to comment
Share on other sites

А по въпроса за бързото идване на пратките от Хонг Конг/Китай до BG през UK, сега се сетих, че всъщност имам една такава от началото на месеца - наистина само за 3 дена е стигнала до UK, но за сметка на това вече 15 дена се мотае някъде по пътя към BG. ;)

 

Как пътува от UK насам?

Link to comment
Share on other sites

Не знам...вероятно пак с този - той вече ми знае адреса наизуст. ;)

Те на новобранците им пускат това за обучение:

 

 

 

По въпроса за дупката, сигурен ли си и за кой ebay става дума? Аз нямам подобен проблем с такива пратки:

 

lbs71eY.jpg

 

 

Иначе се говори, че Paypal ще излизат от системата на Ebay. Скоро преподписаха нов договор мисля до 2023г, след което не е много ясно какво и как ще става. Като цяло Ebay ще имат тяхна си платежна система (аз си го представям нещо като Амазон) - Adyen. Предполагам искат да се разграничат и финансово, както това се случи още преди години.

 

П.С. НИКОГА не си купувайте такива "вентилатори"! До сега не си спомням да съм си искал парите за нещо (а от мен са го правили много купувачи), но този път няма как да се въздържа... Качеството е по-зле от "Труд и творчество" в 5ти клас.

Link to comment
Share on other sites

Малко кофти ъпвам темата, но възникна един въпрос. Искам да купя нещо което е за пик ъп. Продавача каза, че ако си организирам транспорт (няма кашон) за него не е проблем. Питането ми е, някой ползвал ли е куриер в UK ( артикула е в Derby ) за такъв тип покупка? После искам да я пратя до адрес на Габиели.

Link to comment
Share on other sites

www.parcel2go.com

Тук си харесваш куриер.

Щом няма материали за пакетиране е малко по-сложно, но и това има решение.

Питаш продавача за размерите.

Избираш подходящ кашон и може би уплътнителни материали (за предпочитане от един продавач) и ги доставяш до неговия адрес.

След това се уговаряш за предпочитан ден за вдигане на пратката, уточняваш килограмите, избираш куриер и правиш поръчка през сайта, като за получател даваш адреса на Габиели с твоето ID.

И така... хамалогия е, но става...

... и питай продавача дали има принтер, за да разпечата етикетите, които ще му изпратиш.

Повечето варианти изискват наличие на принтер, но има и такива, за които не е задължителен.

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми обясни каква е логиката на този с тия 100 наддавания - ако беше новобранец, да си кажеш че нещо експериментира понеже още се учи, но не е ; да е подставено лице - съмнява ме ; да провокира изкуствен интерес към търга - пак не ми се вижда логично...или пък освен да му е било скучно и да си е уплътнявал времето с наддавания без други участници. ;)

 

7b63fa8e78b1aea8.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

По - скоро този е сложил висока цена и някой друг е наддавал. Но няма логика тия толкова много залога срещу него. По - скоро продавача ползва софтуер който да наддава с малко докато подмине с минимална сума най - високият налог с надеждата, че пак ще качи този с малко. Аз така си го обяснявам.
Link to comment
Share on other sites

Тоя чеп го гледам редовно в аукцион.бг, но докато там го давам на лош до никакъв контрол, тук някак не е редно

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам какъв е този който залага в началото на търга още. Има снайпери за тази цел. Не знам от колко години не съм играл на търг "ръчно" в ebay.

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам какъв е този който залага в началото на търга още. Има снайпери за тази цел. Не знам от колко години не съм играл на търг "ръчно" в ebay.

Има техники на залагане, които успешно прецакват снайперите.

Освен това, напоследък се навъдиха много fake или т.нар. zero feedback bidders.

Някой продавачи прекъсват търговете по-рано или предлагат second chance offer за да се борят с това.

Ако разчиташ само на снайпер, гарантирано губиш...

Ето например,  какво беше написал един продавач във всичките си търгове:

 

Please be aware that it is very likely that this auction will be won by a fake bidder (ebay has a real problem with these fakes at the moment, and seems uninterested in sorting it)

To mitigate that happening, Ebay have advised me to either end the auction approx 3 minutes early and sell to the highest bidder at that point, or to use the second chance offer immediately the auction ends.

 

Please be aware that I reserve the right to do either of these things and bid accordingly (IE: I would advise not leaving it to the last second!)

Link to comment
Share on other sites

Има техники на залагане, които успешно прецакват снайперите.

Освен това, напоследък се навъдиха много fake или т.нар. zero feedback bidders.

Може ли малко повече инфо?

Нови Акаунти с нулев feedback?

 

Дали има нещо общо с това:

 

mnb4pI5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не се вижда сумата на предпоследното наддаване. От кой и за колко.

То няма и такава. Виж, че този g***e си е кансалирал бида от 250GBP което е пушнало търга директно на 250 GBP. Интересно, защо след кансалиране, системата не е свалила цената до последният реален бид от 155GBP

Link to comment
Share on other sites

От Ибей стана Ибитак. вече смятам изцяло да го зарежа и да се преместя на Алиекспрес.

 

Правилно си решил. За евтини китайски стоки - само в алито и подобните му. Таксите за продажба са по-ниски и оттам цената като цяло. 

Крайно време е Ибей да се изчисти от всякаква китайска паплач, продаваща евтинийки.

Когато купуваш сериозна техника обаче, Ибей е отличното място. Заради търговете и продажбата на нова стока, непотребна на продавача на повече от отлична цена. Така си закупих преди месец 3 специализирани клещи на Вайдмюлер, всяка от които в официален магазин струва от 300 евро нагоре. За под 90 евро на брой ми излезнаха средно. Абсолютно нови, запечатани в оригиналните си опаковки. В алито няма такива неща :)

Link to comment
Share on other sites

Тоя Ибей започва сериозно да ме нерви. Сериозните продавачи отстъпват място на сульо и пульо.

Ето последните ми получени пратки:

 

3 бр компютърчета за колело: 

 

missing.jpg

 

Аудио филтри:

 

P80509-103753.jpg

 

Аудио конвертор:

 

not_working.jpg

 

Отгоре на това, продавачът лъже, че ми е пратил рефънд.

 

От Ибей стана Ибитак. вече смятам изцяло да го зарежа и да се преместя на Алиекспрес.

 

Ех... не де. Точно поръчах това последното от ebay, заради по-бързата (уж) доставка спрямо алито... Дано моето се падне работещо :D

 

П.С. Преди месец взех 10 светещи вентилатора 12-ки за ПС. Цената беше ниска - $2.5/бр. Пристигнаха и доволен, че всички работят поръчах още 5 да имам. На 3тият ден, два спряха да се въртят. До седмица - 8. След месец, всичките 10. И пак дадох по 6лв/бр за тукашни deepcool.

Link to comment
Share on other sites

... заради по-бързата (уж) доставка спрямо алито...

 

За колко дена пристигане ти "гарантираха" въпросната доставка?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...