Jump to content
BulForum.com

антиматерията и света на мъртвите


вярвате в ли в такива неща или???  

143 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Начало на поредния офтопик (Радо, извинявай)

Не знаех, че са успели да комбинират частици и античастици в атомно ядро :)

Иначе не съм съвсем сигурен точно кога е открит позитрона, но през 1963-та година са устанвили, че първичните космически лъчения съдържат позитрони. Тоест анти-частиците са открити доста преди това...

Също така раждането на материя и анти-материя е възможно - през 1936-та година Карл Андерсън, същия доказал съществуването на позитрона, доказва и друго - 'изчезването' на гама лъчите и появата на тяхно място на позиторон и електрон... За това той и Хес Андерсън си поделят нобелова награда за физика през 1936-та година...

 

Та, предполагам, че авторите на тази статия не са съвсем наясно с историята и за това са нарекли експеримента 'първия'... Проблема е, че нашия свят на +материя е изпълнено с +частици и при появата на -частици (античастици) - просто околното пространство е изпълнено с +частици и понеже те обикновено са с противоположен заряд (ако е частица със заряд) привличането е силно и... бам - гепи тия гама лъчи :)

Край на поредния офтопик

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply
/начало на офтопика:

 

да говоря глупости - едва ли. анализирам подадената от теб информация и се опитвам да разбера нещо, което не знам и явно съм пропуснал. ако това е глупаво за теб - извинявай че те безпокоя.

оказа се частично прав. според информацията до която аз се докопах:

та значи античастиците, които се добиват "от години" според теб са всъщност отпреди 6 години и преди две са озъзнали, че май са били такива. грешката при мен е че изразът "от години" го асоциирам с десетилетия, а не с по-малко години. практически си прав - от няколко години го правят и аз не съм разбрал и не съм прочел за това.

дори в двата цитата точните години малко си противоречат. аз вярвам повече на втория заради авторитетното списание.

 

и между другото каква е връзката на спина на частицата със заряда й?! а в учебниците по електротехника все още пише че позитроните са хипотетични частици и всъщност електрическия ток все още тече от минус към плюс, а не наобратно, щото електроните все още имат отрицателен заряд независимо от спина си ;)

 

не ми се спори повече, приемам че си прав. не съм се информирал достатъчно "от години".

 

/край на офтопика

 

 

И продължаваш да говориш глупости. :punk

Link to comment
Share on other sites

хаха, гледайте "Hipernatural", приятен сериал. Съквартиранта ме лишава нощно време от сън като ми ги пуска тия хави за приспиване :lol:

Link to comment
Share on other sites

което и от двете да е, пак не е реалност :)

 

и, мамкаму, още не ми се получава минаването през празнотата......

 

некой не е ли открил как става?

 

:) Абе не съм физик и сега не ми се чете повече, за да ти дам конкретни доказателства, но знам, че антиматерията съществува. Мисля, но не си спомням съвсем точно, че физиците са получавали частици антиматерия в ускорителите на частици.

Съжалявам, но както казах, точно сега не ми се чете повече...

 

Всъщност ето ти линк:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Antimatter

 

Quick Edit: Все пак попрочетох малко и се оказа, че правилно си спомням CERN Швейцария: The artificial production of atoms of antimatter (specifically antihydrogen) first became a reality in the early 1990s. An atom of antihydrogen is composed of a negatively-charged antiproton being orbited by a positively-charged positron. Stanley Brodsky, Ivan Schmidt and Charles Munger at SLAC, realized that an antiproton, travelling at relativistic speeds and passing close to the nucleus of an atom, would have the potential to force the creation of an electron-positron pair. It was postulated that under this scenario the antiproton would have a small chance of pairing with the positron (ejecting the electron) to form an antihydrogen atom.

 

In 1995 CERN announced that it had successfully created nine antihydrogen atoms by implementing the SLAC/Fermilab concept during the PS210 experiment. The experiment was performed using the Low Energy Antiproton Ring (LEAR), and was led by Walter Oelert and Mario Macri. Fermilab soon confirmed the CERN findings by producing approximately 100 antihydrogen atoms at their facilities.

Link to comment
Share on other sites

хаха, гледайте "Hipernatural", приятен сериал. Съквартиранта ме лишава нощно време от сън като ми ги пуска тия хави за приспиване :lol:

сигурен ли си,че не е supernatural?

щото аз го гледам :D

ако има и hipernatural и него да го почвам :woot

Link to comment
Share on other sites

Е, аз се водя четвърт физик и ви казвам - има я :)

frodo, super, hiper, uber, mega де да знам к'во е... свръхестествено го превеждат (свръхизкуствено, свръхбанално, след като гледах 5-6 епизода). Но първите 5-6 епизода , които гледаш са кефещи. От там нататък става сапунка...

Втори сезон мирише :)

 

 

Редактирано: Да намалим спама, че като се прибера в Пловдив farrell ще ме намери някъде по улиците и...

бах ва в сириозниците.

човек да се не пообърка малко.

чак антиматерията ще докажете, че съществува! и то с кво? с писаници по нета.

кат ша си говорим за глупости:

я ми дайте парче антиматерия да видя и да пипна, па тогава ще ви повервам :D от мен да мине може и само ускорител на частици да ми подарите, аз ще се оправя нататък...после да не кажете че не съм сговорчив!

 

 

п.п. мамка му на дан браун!

мобо, публикации в научни издания също :)

Освен това, ако някой ти даде парче анти-материя да го пипнеш - моля те, предупреди да не се прибирам в Пловдив баш тогава :Р Че бая духове ще плъзнат след това :) И после Рада ще има духове на познати форумисти да се ебава после. Радо, ако mobo пипне парче анти-материя в мое присъствие обещавам да ти се явявам в кошмарите и да ти обръщам пепелниците постоянно :Р

П.П. Кой беше Дан Браун, че ми е адски познат като име?

Link to comment
Share on other sites

бах ва в сириозниците.

човек да се не пообърка малко.

чак антиматерията ще докажете, че съществува! и то с кво? с писаници по нета.

кат ша си говорим за глупости:

я ми дайте парче антиматерия да видя и да пипна, па тогава ще ви повервам :D от мен да мине може и само ускорител на частици да ми подарите, аз ще се оправя нататък...после да не кажете че не съм сговорчив!

 

 

п.п. мамка му на дан браун!

Link to comment
Share on other sites

Абе и аз не съм те виждал и пипал - значи не съществуваш!

 

Виж сега :) Приказвай така и после се чуди, защо те наричали въздухар! Нищо лично, даже впечатлението ми е, че си разумен човек.

 

aйде стига с тия оффове вече,достатъчно инфо дадохте :bgrin:

довечера 23h Disovery channel- A Haunting :ghost

 

Е... нали за антиматерията става въпрос?

Link to comment
Share on other sites

Абе и аз не съм те виждал и пипал - значи не съществуваш!

 

Виж сега :) Приказвай така и после се чуди, защо те наричали въздухар! Нищо лично, даже впечатлението ми е, че си разумен човек.

Е... нали за антиматерията става въпрос?

e ,ти ся кво???то е написано,само тряаа да го прочетеш :)

Scorps,не се занасяй да не ти прата един легион от гневни мъртви души,че тогаа ша се чудиш :ghost :bgrin: :lol: :pirate

Link to comment
Share on other sites

Мъжете са материята... жените са антиматерията... при сблъсък се получават мъртъвци, духове и... други подобни случки...

Аз все си мислех че деца се получават :) Явно мама е била права като ми казваше че ме е донесъл щъркелът.

 

http://www.youtube.com/watch?v=eu_WArbqUsY

 

:devil

Link to comment
Share on other sites

Абе и аз не съм те виждал и пипал - значи не съществуваш!

 

Виж сега :) Приказвай така и после се чуди, защо те наричали въздухар! Нищо лично, даже впечатлението ми е, че си разумен човек.

......

абе толкоз сте се натегнали по тия празници, че има опасност да се скинете. отпуснете се малко бе. аман от сериозност.

спора мога да го водя дълго и широко, дори и да не съм прав, като противника към края да почне да се чуди откъде е почнал и дали въобще си е струвало. ама не щъ от уважение към конкретния съфорумец и защото спора е много далече от първоначалния замисъл на създателя.

колкото до гледната точка на Тома Неверни си я предпочитам поради една камара причини, които не смятам да ти изреждам, щото са си мои. а въздушните течения няма да ти обяснявам накъде са пренасочени, че има опасност да стана вулгарен и да бъда дисквалифициран от форума. ама ти се сещай де.

аре аз се разкарвам оттука.

 

happy ghost hunting :ghost

Link to comment
Share on other sites

абе толкоз сте се натегнали по тия празници, че има опасност да се скинете. отпуснете се малко бе. аман от сериозност.

спора мога да го водя дълго и широко, дори и да не съм прав, като противника към края да почне да се чуди откъде е почнал и дали въобще си е струвало. ама не щъ от уважение към конкретния съфорумец и защото спора е много далече от първоначалния замисъл на създателя.

колкото до гледната точка на Тома Неверни си я предпочитам поради една камара причини, които не смятам да ти изреждам, щото са си мои. а въздушните течения няма да ти обяснявам накъде са пренасочени, че има опасност да стана вулгарен и да бъда дисквалифициран от форума. ама ти се сещай де.

аре аз се разкарвам оттука.

 

happy ghost hunting :ghost

 

Helloween-ът мина... сега идват :) :) :) :) :) :) :) :)

 

"Блаженни са верующите!" - казал адашът!

 

Весела ваканция на всички /поне на ония като нас, на които предстоят 11 свободни дни/! Празнувайте последните 9 дни свобода и независимост, щото после Еврото, ще ни даде да се разберем... ще видим една материя и антиматерия и призраци посред бял ден!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

а аз пък напоследък съм се зачудил кат има толко много празно място межу ядрото на атомите и електроните както и между два съседни атома, що не мога да минавам през него ми само се блъскам в стените?!

 

Скоро гледах един доста интересен филм, там се разглеждаше този и още доста подобни любопитни въпроси! Който желае филма се казва - MINDWALK и мисля, че го има в качен на сайта на японското посолство! ;)

Link to comment
Share on other sites

Скоро гледах един доста интересен филм, там се разглеждаше този и още доста подобни любопитни въпроси! Който желае филма се казва - MINDWALK и мисля, че го има в качен на сайта на японското посолство! ;)

няма връзка с темата ама случайно да си разбрал дали Sonia Hoffman и Kit Hoffman където ги пише в тоя филм дали имат връзка с алберт хофман-откриватела на едно нещо?

 

ето нещо интересно

http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=1096699

Link to comment
Share on other sites

/offtopic

 

а аз си мислех че постановката с анти-частиците и анти-материята все още е само ТЕОРИЯ.

 

а аз пък напоследък съм се зачудил кат има толко много празно място межу ядрото на атомите и електроните както и между два съседни атома, що не мога да минавам през него ми само се блъскам в стените?!

 

Има 1 филм който можеш да гледаш по въпроса(показано е нагледно що не става тоя номер), а и е много добре всички да га гледат, вкарва много интересни въпроси. Казва се 'What the bleep do we know?'

 

 

 

Колкото до темата, незнам колко пъти ми се е случвало да сънувам нещо и след време...седмица, месец или повече същото нещо ми се случва. Немога да го обясня но става...

Link to comment
Share on other sites

v knigata na Liana Antonova e pisano mnogo za jivota sled smartta i ne samo tova ami i sa6testvuvaneto na drug razum t.e.izvanzemni.Pi6e za mnogo sre6ti s le4iteli i mediumi koito kontaktuvat s tqh.Opisani sa i slu4ki na hora koito v tozi jivot stradat zaradi tova koeto sa pravili predi(v minali sa6testvuvaniq).Tova e ne6to kato karma.Kogato e ne6o karmi4no nikoq gleda4ka nemoje da ti pomogne i tova e opisano.Ob6to vzeto e interesno,koito se interesuva da pro4ete ne6to neino.

Link to comment
Share on other sites

ако има някой като мен,който снощи е гледал "Горещо"-мисля че няма кво да спорим повече :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

ne znam za6to ne vqrvate v tezi raboti, tova e nau4no i prakti4eski mnogokratno dokazan fakt, ima suma ti primeri, snimki, razkazi, dok. filmi i takiva ne6ta. Kakvo stava spored vas togava kato umrete, da ne mislite 4e stavate na teren ot Worms Armageddon? (za tezi, koito q znaqt) Vseki ima misiq, s koqto e roden, dokato ne q izpulni nqma pravo da napuska toq svqt. Eto, naprimer, moqta e da svalq Victoria Silvsteidt, znam 4e dori i da ne e v tozi svqt, 6te go napravq v onq, taka 4e ne se pritesnqvam, v minaliq mi jivot sum po4ti siguren, 4e misiqta mi e bila da izobretq atomnata bomba - misiqta mi e izpulnena i sega produljavam kum sledva6tata... ba maa mu, az sum bil ne6to kat komandos :P

Link to comment
Share on other sites

обясни малко при кви обстоятелства е правена снимката-нещо по интересно хапнали ли сте и какво точно трябва да се гледа щото аз виждам просто една светлина която може да е от всичко

Link to comment
Share on other sites

добре де стига вече :angry: всички тряаа да са поне чували,че кат се появят такиа бели петна/сфери на снимките,тва са духове-човешки,айде край :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...