Jump to content
BulForum.com

Маршрути за колоездене


capone

Recommended Posts

След като колоезденето намира все повече почитатели сред членовете на форума, в това число и аз, реших да създам тази тема за всички привърженици на планинските вело-преходи. Моля давайте Вашите предложения с маршрути за каране, с точно и подробно описание, за максимално улеснение на всички заинтересовани. Ако имате възможност да добавите и снимки ще е още по-добре !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Edin dobar ne tolkova truden a i mnogo blizak do Plovdiv marshrut e s.Kuklne - Kuklenski manastir "sveti Kuzman i Damqn" - s.Galabovo . Kuklen ne e dale4e taka4e moje da se otide i na hod :).Patq za manastira se otbiva v dqsno ot centralniq pat v seloto(otbivkata e to4no sre6to spirkata v seloto).Ot tam ima o6te malko dokato se izleze ot seloto i po4va 4eren pat ...do manastira e 4-5 km samo izka4vane ne mn leko no se kara.Sled kato stignete manastira ... patq prodaljava ot lqvo na mastria s porednoto izka4vane.. sled 300 metra se stiga do razklon ...patq v dqsno otiva pravo v s.Galabovo i e okolo 4-5 km . Marshruta e priqten .. no opredeleno ne e ailq6ki 6tot ima baq izka4vane ! Ot Plovdiv po toq marshrut i obratno e okolo 40 km. Stava i za polovin den ... az li4no sam tragval ot Plovdiv v 14 4asa i v 17:30 sam si bil v nas :) .

Aide ... 4akam vashite predlojeniq za velo turizam :P ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Кво става бе хора, очаквах по-голям интерес и активност от ваша страна, предвид факта, че има цял раздел във форума отреден за МТБ :confused . Явно почитателите на планинското колездене съвсем не са толкова, колкото аз си мислех :( . Сигурно повечето от вас карат само на гребната за да бройкат мадамите :P . Не че и аз не го правя тоя номер, ма я дайте да покараме както си му е реда, в планината, на чист въздух, сред свежа зеленина и пленителни гледки :rolleyes: . Айде засрамете се и напишете някакъв маршрут, пък и що да не се организираме и да идем някъде повече хора, да избягаме от душното време тука в града ;) .

Link to comment
Share on other sites

Асеновградско шосе- отбиваме се в дясно след моста- от там караме и на първото кръстовище в ляво и само напред.Минаваме Брани Поле и Белащица.Продължаваме през кариерата и стигаме с.Гълъбово.За който има сили пътя продължава към Хижа Здравец и Бяла Черква :punk

Минавал съм го 2 пъти ... до Гълъбово.. и 2-та пъти случих на много много много слънце и брах ядове :laughing: ама си е яко.Спускането също.. ама трябват хубави спирачки,иначе си играете със здравната си книжка.Слиза се за 4-5 минути... качването вече зависи.Има злобни хълмове и е зорно :pirate ама имате ли желание.. се справяте.Яко е.Който иска да пробва :)

 

А да... който е фен на по-екстрмните преживявания... да иде до Хижа Здравец и да се спусне след тва по туристичесия път за Гълъбово...уникално е.. обаче тряя да имате резервна гума или нещо от сорта.Из Гълъбово също има много черни и стръмни пътища за каране,просто тряя да се потърсят.

Link to comment
Share on other sites

Пътят споменат в предишния пост не подлежи на коментар - не съветвам никой мазохист да го пробва. Няма да му е приятно - най-много някой наченаещ да го откаже окончателно от идеята за MTB

Link to comment
Share on other sites

За няколкото години покарване от време на време нагоре-надолу, само два пъти съм въртял до Здравец - и двата пъти ми беше повече от безобразно. Иначе доста пъти рейса ме е качвал до хижата и от там - накъдето решим. Ако някой има желание да се тормози - да ходи да качва 3-4 пъти Альошата или Младежкия.

Иначе от Здравец до Студенец и до Бяла Черква - няма проблеми, приятно е за въртене, половината с 10-12, другата половина с 20 до 25 км/ч. От Бяла Черква може да се мине по синята маркировка към Бачково. Има няколко яки бутания, като накрая спускането е невероятно към манастира (който се пада от другата страна на шосето, открива се яка гледка). Лошото е последното минаване през камънаците, където около половин час се носи байка на гръб/под мишница ;). От Бачково до Асеновград е около 10-тина минути приятно спускане-въртене по асвалта, като много трябва да се внимава през тунелите - наскоро бяха смазали колега - тъмни са и са къси, и шофьорите нямаме време да "прогледнем" за да видим евентуален колоездач. От Асеновград до Пловдив - около 45мин.

Друг вариант е от Бяла черква надясно по жълтата маркировка към Лилково. Има бутане през едни трънаци, поне няма толкова бутане Нагоре, ами е през едни трънаци и непочистени пътеки. От Лилково надолу е повече от СТРАХОТНО - до града е около 25км спускане през Храбрино и Първенец.

Друг вариант е от Бяла черква се слиза към Косово и малко над Нареченски бани.

 

А ми се ще да опитам някой път от Бяла черква по жълтата до Модър, после Чурен, Върховръх, Академик и Храбрино - би трябвало да се оправи до 7-8 вечерта...

Link to comment
Share on other sites

Пътят споменат в предишния пост не подлежи на коментар - не съветвам никой мазохист да го пробва. Няма да му е приятно - най-много някой наченаещ да го откаже окончателно от идеята за MTB

Пич,к'во значи не подлежи на коментар?!Писъл съм,че е зор и не съм опрял нож в ничие гърло,нали?Който иска ше го пробва.No offense! ;)

Link to comment
Share on other sites

И може би, ако не беше тая яка денивелация Пловдив - Здравец, много повече пловдивчани щаха да цъкат из Родопите...

ама пък ако я нямаше, в местноста на х. Здравец нямаше да е толкоз тихо и спокойно ;)

който не може да го кара - да не го прави.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

abe ima edin mar6rut ot bqla 4erkva produzavate po 4erniq put ima edno selo Sitovo ne znam to4no kva e markirovkata ama ot tam moze da se vurnete v plovdiv.Ima mn spuskane i malko katerene.Oba4e ima edin maluk problem putq na nqkoi mesta e paviran s edni golemi krugli kamani,na koito drusa baq.

 

podobno e kato tva na rotting no ne sliza6 kum kosovo.

 

v plovdiv na grebnata.karate po digata i sled tva prez razbitiq most podulzavate i mozete da stignete do pe6tersko 6ose.

 

даже имам роднини в с. Ситово където може да се спре да си почине човек.Сетих се обаче че ся режат дърва кат побъркани и е пълно с камиони.

Link to comment
Share on other sites

Мн готин маршрют е с.Куклен-Яворово-Копривките-Хижа Здравец-Храбрино-Пловдив за около 4-5 часа се минава мн е хубаво само над Куклен има един по-голям наклон.Единственият по сериозен наклон надолу е пътеката на Храбрино.Препоръчвам го който може да го мине .

Link to comment
Share on other sites

Единственият по сериозен наклон надолу е пътеката на Храбрино.Препоръчвам го който може да го мине .

А пък пътя м-у Бойково и Храбрино е просто коварен :excl: Само 2 пъти съм се спускал и ми се изтриха гумичките на спирачките а косата ми беше обърнала посоката назад.Самият път го оправиха горе-долу,в последните години заради ралитата се сетиха най-после.Иначе коварни завои има много,коли също доста често преминават ама за сметка на тва изживяването е на MAX :punk :punk :punk

 

edit: За скоростта си зависи от масата на колоездача и колелото.Но аз лично мисля,че се движих между 40-50км/ч поради многото опасни завои ! ! !

Иначе на правата малко преди Храбрино (от Бойково) може и до 70-80км/ч ,но само за обиграни хора,че накрая има много остър завой с пропаст около 200 метра ! ! ! ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Е по това спускане каква скорост се развива максимално горе долу.

Аз в Родопите (в южните в смолянски окръг) всяко лято карам доволно много време и повече от 66 не съм успявал да дигна, просто няма толкова струмни пътища, а иначе и със завоите няма проблем. Та за това питам тука горе долу колко се дига. Сигурно е повече ?!?!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Как звучи идеята за "организиране" на някакво походче другата седмица, когато се събират 4 почивни дни?

Аз вече понавлизам във форма след зимната летаргия и вече взе да ми писва да се ядосвам на идиотите по гребната, които се моткат като охлюви, препречват целия път и нагло те гледат, докато чоплят семки. А и е бъкано с малки безмозъчни кученца и още по-безмозъчни дечица...грррррр...искам навън!

Link to comment
Share on other sites

Що бе на гребната си е супер ама вместо да караш покрай тинясалата вода където въздуха изобщо не е чист имайки в предвид че е пълен с аромати на парфюми и потни тичащи дебелани, семки и 'нам кво си отиваш от другата страна на булеварда - в горичката - има супер готини тесни пътечки и можеш да си джъткаш там поне час два. Готино е и в парка лаута ама аз вече наизуст го знам и не е интересно...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Желаещи за каране тази неделя ?

 

Върти ми се нещо от сорта на:

 

Пловдив-Гълъбово-Здравец-Бяла Черква-Бачково-Куклен-Пловдив

 

Маршрутчето е в стил Крос-Кръчми и малко " Всичко от планината"

 

Около 120км е, като катеренето е само по асфалт и е лесничко.

 

Пишете тук за да се уговорим нещо :woot

:P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Пътят споменат в предишния пост не подлежи на коментар - не съветвам никой мазохист да го пробва. Няма да му е приятно - най-много някой наченаещ да го откаже окончателно от идеята за MTB

Това беше първия извънградски маршрут и въобще не мога да се оплача.Има къде-къде по-хард, тоя си е напълно нормален и спускането си заслужава.

Инак днес ходих до Бойково през Първенец и Храбрино.След Храбрино си става бая хард.Вече накрая много ми се искаше да обърна колелото и да ходя да ям банички в Храбрино.Ама мисълта за манджата в Бойковската кръчма ме държеше жив.Друго много важно нещо е където и да се ходи >>седалката<< да е удобна.След днешния ивент си чуствам задника с една идея по-безчувствен от петата ми..а само колело съм карал, нищо друго!

Link to comment
Share on other sites

абе,я дайте идеи къде да хвана да карам след гълабово?хижа здравец е ясна работа,само че до там са още 15-16 километра баир и като цяло си е трудничко(поне за мен)

влизам през пътя брани поле-белащица-каменната кариера,та някои ако има идеи да се обажда :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Маршрута Пловдив -х. Здравец на мен много ми допада.Това лято засега се качвах само два пъти за съжаление!Прочетох в предишните постове ,че бил труден и съм малко очуден.А иначе може да се продължи към Копривките и от там за с. Яворово и през Руен и Куклен в Пловдив!Ама за втория маршрут се иска повече време.А иначе до х. Здравец и обратно по асвалта си е супер , особено спускането! :)

Link to comment
Share on other sites

Маршрута Пловдив -х. Здравец на мен много ми допада.Това лято засега се качвах само два пъти за съжаление!Прочетох в предишните постове ,че бил труден и съм малко очуден.

 

Труден е до толкова, че е изморително да се качиш и всичко е въпрос на това колко си издражлив, преди време с едни приятели направихме следния маршрут: Пловдив - х. Здравец - Бяла Черква - Ситово - Храбрино - Първенец - Пловдив. Сумарно някъде към 80км, от Б.Черква надолу е само спускане по черен път, доста неравен за наше щастие :rolleyes: до Ситово. От Ситово до разклона за Бойково черният път е по-равен, и от въпросния разклон до Пловдив е само асвалт. Маршрута е изморителен, но удоволствието след като се завърши е голямо.

 

Друг маршрут който сме правили е Пловдив - Белинташ - Пловдив, сумарно 100км. Катеренето е почти същото като горния, 3/4-ти от пътя е асвалт, останалият е черен път. Красотите на Белинташ са просто неописуеми, катеренето си струва само за да се видят, дори и да са виждани преди това. Едно предупреждение, при спускането тъйкато спирането е доста по интензивно отколкото при горния маршрут горещо ви препоръчвам да спирате за почивка по-честичко да се охлаждат спирачките. На въпросния терен си докарах предните накладки до течно състояние. Има един неприятен момент, пътят м/у Пловдив и Асеновград, който е доста натоварен, решението е да се ходи с влака до Асеновград и от там да се тръгва нагоре.

 

Това е от мен. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ми тоя маршрут пловдив-х. Здравец-с.Ситово-Пловдив Е як .В с.Ситово имаме къща така 4е там 6те има почивка.От Бяла Черква нататък е равно и нанадолнище.Знам ги байрите в тая околност така че няма стра6но няма да се загубим.Може това да го напражи към март месец.

Link to comment
Share on other sites

Пловдив - Белинташ - Пловдив, сумарно 100км

 

- съгласен, само дето има варинти за >90% черен път и пътеки.

По асфалта е скучно и неприятно ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...