Jump to content
BulForum.com

Ремонт на велосипеда!


bluelemon

Recommended Posts

Ми то заглавието си казва всичко :punk Та значи искам да попитам нещо.

Скапа ми се задната главина и сега ще я сменям. На руски сервиза дето е срещу рокерското, по принцип там ми допада как бачкат пък и частите са хубави, ми казаха че ще ми я сменят. Цената беше около 25 лв всичко със смяната. Говорим за цяла аеро капла. Това което ме озадачи беше че ми казаха че трябва да си оставя колелото за целия ден и нямало да стане за час два, а на гребната до паркинга има едно гаражче дето ми казаха че за 15 минути ще извърши манипулациата чичкото :P Сваляне и качване на венците изобщо всичко, но незнам каплата която той ми предложи струва ли си защото май той беше я правил. Та какво ще кажете за това и някой има ли мнение за този сервиз (демек гаражчето на гребната) :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

според мен по-добрия вариант е на Руски сервиза. То и там манипулацията ще е 15 мин, но най-вероятно имат и други поръчки и не могат веднага. Пък ония чичко там на гребната не ми се вярва да ти го направи много добре. Сам решавай, но ако бях на твое място бих дал 25-те лева за да ми е мирна главата. Въпреки че и това не е голяма гаранция за качеството :)

Link to comment
Share on other sites

Аз наскоро правих същата операция. Смених задната капла със аеро, щото така или иначе задната беше заминала, викам, така и така ще я сменям, поне аеро да си сложа. Аз бях там...в лидера на моста на Герджика. Там, каплата+спици=28лв. и 2лв. за работата. Отне му 10-15мин.

Доволен съм B)

Link to comment
Share on other sites

От онези на Руски съм недоволен - много пари вземат. Освен това изпитвам известни съмнения относно професионализма си.

На мен един приятел ми препоръча един дядо, човека се намира на доста скатано място - като тръгнеш от Джумаята към Енергото (улицата, на която е кукления театър) към края на улицата в ляво има едно отклонение (има табела за обущар), тръгваш нагоре и ще видиш къде му е работилницата, има звънец, ако не е там.

Изключително съм доволен от работата му, освен това, цените му са МНОГО ниски - за пример - изправяне на предна капла, лепене на спукана гума, стягане на двете спирачки и още други по-дребни манипулации ми струваха 4 лева...

 

Edit: Днес(26.V.2005) този майстор ми изправи задната капла, леко коригира луфта на предната, смени ми спица, залепи ми гумата, регулира ми задната спирачка, за което ми взе само 5 лева....

Link to comment
Share on other sites

ехх митко митко .. защо ти е син лимона .. :Р .. значи майстори има много .. за едни казват, че са много добри .. за други .. че са много калпави .. бил съм и в двата сервиза .. работят много добре, но аз бих предпочел този на Руски. Значи не вземат много по-скъпо от този на гребната, значи аз сам си наплитам каплите и после съм ги давал за финния реглаж и на двете места ми вземаха по 4 лева на капла. Има един чичко срещу пожарната (истинската) .. казват, че той бил най-добрия, и май е така. Лимон и между другото препоръчват да се сменят и спиците .. но .. не е задължително .. :Р Вярно е че се чака, но какво от това .. едно ме кефи, че стенда има опипвачи и може да се получи много точно изправяне. Аре със здраве Митко, може да ти се обадя да направим малко каране .. :>

Link to comment
Share on other sites

:punk Ооо Тошко здрасти!

Значи да споделя че си оправих нещата с много зор. В събота къде ли не обикалях повечето майстори ги нямаше (ходих по всички гореспоменати) също и магазините дето бях или нямаха каквато капла търсех или не работеха. От услугите на тия на руски мисля да се откажа вече тъй като са много несериозни, единствено имат хубави части. Та най накрая си намерих аеро капла с алуминиева главина в магазина срещу пожарната и струваше 30лв на всичко отгоре имаше само една и то синя :D ама както и да е де просто не ми се занимаваше и другата събота с тва нещо та я взех. Накрая ме упътиха на един сервиз който се намира в кичука до белите брези, отначало малко се разочаровах, но наистина си личеше че си разбира от работата човека. За смяна на каплите което включва смяна на венците, смазване на оста гумата туи онуй :P ми взе 3лв. което мисля е добре. Та така вече съм готов да катеря баири ;) А и то не било трудно ама като не знае човек. Другия път дано да не е скоро мисля и сам ще се справя. B)

Link to comment
Share on other sites

ехх митко митко .. защо ти е син лимона .. :Р .. значи майстори има много .. за едни казват, че са много добри .. за други .. че са много калпави .. бил съм и в двата сервиза .. работят много добре, но аз бих предпочел този на Руски. Значи не вземат много по-скъпо от този на гребната, значи аз сам си наплитам каплите и после съм ги давал за финния реглаж и на двете места ми вземаха по 4 лева на капла. Има един чичко срещу пожарната (истинската) .. казват, че той бил най-добрия, и май е така. Лимон и между другото препоръчват да се сменят и спиците .. но .. не е задължително .. :Р Вярно е че се чака, но какво от това .. едно ме кефи, че стенда има опипвачи и може да се получи много точно изправяне. Аре със здраве Митко, може да ти се обадя да направим малко каране .. :>

 

 

Незнам колко си доволен ти от този с/у пожарната, но аз веднъж бях да ми сменя йилото на предния оптигач и тоя си игра 2ч. и накрая неможеше да кажи на последния венец и накрая вика отиди при тия на руски и ако го оправят ела и ми кажи колко лева са ти взели,да ти ги дам и като отидох при тях, се оказа, че е сбъркал пътя на жилото и ми го оправиха за 2мин, но ми цеха 2 лв :(, но той после ми ги върна :) Та така незнам колко е добър, но поне е точен и не лъже :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ми то заглавието си казва всичко  :punk  Та значи искам да попитам нещо.

Скапа ми се задната главина и сега ще я сменям. На руски сервиза дето е срещу рокерското, по принцип там ми допада как бачкат пък и частите са хубави, ми казаха че ще ми я сменят. Цената беше около 25 лв всичко със смяната. Говорим за цяла аеро капла. Това което ме озадачи беше че ми казаха че трябва да си оставя колелото за целия ден и нямало да стане за час два, а на гребната до паркинга има едно гаражче дето ми казаха че за 15 минути ще извърши манипулациата чичкото  :P Сваляне и качване на венците изобщо всичко, но незнам каплата която той ми предложи струва ли си защото май той беше я правил. Та какво ще кажете за това и някой има ли мнение за този сервиз (демек гаражчето на гребната)  :punk

 

 

smqna na glavina za 15 min ne moje da stane, imai predvid 4e ima 36 spici koito trqbva da se razpletat i posle da se napletat , centrovka na kaplata....

a onzi deto ti e kazal za 15 min..... moje da imal predvid da ti smeni samo lagerite na glavinata.... ako e taka naistina za 15 min 6te e si4ko to4no.

 

a za koi magazin da izbere6...... spored men na ruski e po dobre da ide6 :P

Link to comment
Share on other sites

:punk  Ооо Тошко здрасти!

Значи да споделя че си оправих нещата с много зор. В събота къде ли не обикалях повечето майстори ги нямаше (ходих по всички гореспоменати) също и магазините дето бях или нямаха каквато капла търсех или не работеха. От услугите на тия на руски мисля да се откажа вече тъй като са много несериозни, единствено имат хубави части. Та най накрая си намерих аеро капла с алуминиева главина в магазина срещу пожарната и струваше 30лв на всичко отгоре имаше само една и то синя  :D ама както и да е де просто не ми се занимаваше и другата събота с тва нещо та я взех. Накрая ме упътиха на един сервиз който се намира в кичука до белите брези, отначало малко се разочаровах, но наистина си личеше че си разбира от работата човека. За смяна на каплите което включва смяна на венците, смазване на оста гумата туи онуй  :P ми взе 3лв. което мисля е добре. Та така вече съм готов да катеря баири  ;) А и то не било трудно ама като не знае човек. Другия път дано да не е скоро мисля и сам ще се справя.  B)

 

 

 

ne sym 4el cqlate tema i ne vidqh 4e si si opravil bike-a :wacko:

Link to comment
Share on other sites

EI ra4i4ki ei gi dve, te mi slujat nai-dobre! :) demek sam si opravqm koleloto :love  ! e ima i ne6ta koito ne moga da napravq o6te no te sa malko i 6te se nau4a nqkoi den :love  :music

 

az ako imam neobhodimite instrumenti.. moga sam da si opravq koleloto, no nqkoi pyt mi se sly4va da ne moga .. i hodq do nqkoi magazin za bike-s i tam mi doopravqt koloto :blink:

Link to comment
Share on other sites

:love

az ako imam neobhodimite instrumenti.. moga sam da si opravq koleloto, no nqkoi pyt mi se sly4va da ne moga .. i hodq do nqkoi magazin za bike-s i tam mi doopravqt koloto  :blink:

 

 

ami neobxodimite instrumenti sa slednite

1. 4uk :love i kle6ti

2. 6estogrami 2,3,5,6,8

3. kliu4 15 /prepory4vam zvezda/

4. kliu4 kurvbelite

5. kliu4 za zadni vensi

6. kliu4 za verigata/ ako ne vi se zanimava s pirnoni, kle6ti i kukove/

7. eventualno gedore, ili frenski kliu4 za nqkoi po-zasukani bolt4eta

8. kliu4 10/za nqkoi stari modeli na vbr/

9. kliu4 za kotra ;) /maitap be/

10. otvertki

11. kliu4 za spisi

 

 

drugo mai4e nqma :love :music

ama dopulvaite ako sum izpusnal ne6to de!

Link to comment
Share on other sites

iskam da vi pitam  kade moga da otida i da mi izpravqt zadnata kapla

na pistov begach

onezi sas tankite gumi

 

pls.kajete 4e ve4e ne se izdarja

 

magazina na ruski

 

ima nov magaizn na GIANT na Gladsoun /ama ne ot stranata na tunela,a ot drugata kum grebnata, po pavatata tam/ vidqx 4e tam imat stend! probvai tam!

Link to comment
Share on other sites

magazina na ruski

 

ima nov magaizn na GIANT na Gladsoun /ama ne ot stranata na tunela,a ot drugata kum grebnata, po pavatata tam/ vidqx 4e tam imat stend! probvai tam!

 

 

samo da uto4nq malko.. magazina ne e na giant ,a na corratec .. :woot :woot :woot

no ina4e za izpravqneto na kaplata moje da proveri6 tam imat neobhodimite ne6ta za da izvyr6at remonta :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:lol: :lol:

samo da uto4nq malko.. magazina ne e na giant ,a na corratec ..  :woot  :woot  :woot

no ina4e za izpravqneto na kaplata moje da proveri6 tam imat neobhodimite ne6ta za da izvyr6at remonta  :)

 

 

damz, gre6kata e moq! magazina se kazva RAPTOR :lol: i momcetata, koito rabotqt tam mi se vidat dosta svqsnI i to4ni! :D

Link to comment
Share on other sites

по съвет на инж. Георгиев ви трябват вълшебните инструменти - чука и теслата и заклинателните думи "ей ся ти е... майката"

 

аз лично не ги ползвам последно време все аз си оправям байка

Link to comment
Share on other sites

по съвет на инж. Георгиев ви трябват вълшебните инструменти - чука и теслата и заклинателните думи "ей ся ти е... майката"

 

аз лично не ги ползвам последно време все аз си оправям байка

 

lo6o v tova sam da is pravi6 bike-a, nqma...no ako nqma6 neobhodimite instrumenti za remonta se nalaga da si potyrsi6 maistor...

kazvam ot li4en opit....a pyk ve4e ako ima6 poznat koito ima nujn ite 4arkoli, ve4e stava drugo.... B)

Link to comment
Share on other sites

lo6o v tova sam da is pravi6 bike-a, nqma...no ako nqma6 neobhodimite instrumenti za remonta se nalaga da si potyrsi6 maistor...

kazvam ot li4en opit....a pyk ve4e ako ima6 poznat koito ima nujn ite 4arkoli, ve4e stava drugo.... B)

аз за това малко по малко си купувам инструменти

Link to comment
Share on other sites

abe hora de si lepite gumite ???

 

4uh 4e toq maistor na parkinga do grebnata bil mnogo dobar stava vapros ne za toq deto e velo remonti a tozi v drugiq krai na ulicata edin visok maj dnes bqh pri nego i moga samo da kaja 4e e moje bi nai dobriq v grada !!! :)

Link to comment
Share on other sites

отиди на магазина за велосипеди срещу пожарната и си купи лепило - 60 ст. и лепенки - по 10 ст. бройката. преди бях ходил по вулканизатори 1 лв. залепяне, а ако му занесеш и колелото е 2 лв защото и труд вкарва. а иначе вътрешна гума нова е 3 лв.

Link to comment
Share on other sites

lo6o v tova sam da is pravi6 bike-a, nqma...no ako nqma6 neobhodimite instrumenti za remonta se nalaga da si potyrsi6 maistor...

 

Ми не знам да ти кажа. Какви толкова инструменти може да има в едно колело? В мойто например всички болтове се обслужват с 2-3 размера имбуси, трябват още 1 чифт клещи за общи нужди и 1 отвертка за всеки случай. Смятам, че във всяко домакинство има ако не всичко, то поне последните 2 :)

Link to comment
Share on other sites

Ми не знам да ти кажа. Какви толкова инструменти може да има в едно колело? В мойто например всички болтове се обслужват с 2-3 размера имбуси, трябват още 1 чифт клещи за общи нужди и 1 отвертка за всеки случай. Смятам, че във всяко домакинство има ако не всичко, то поне последните 2 :)

 

Ключови за спици,за курбели,за главини,за вилки,за верига!Още да изброявам ли?

Link to comment
Share on other sites

abe hora de si lepite gumite ???

 

4uh 4e toq maistor na parkinga do grebnata bil mnogo dobar stava vapros ne za toq deto e velo remonti a tozi v drugiq krai na ulicata edin visok maj dnes bqh pri nego i moga samo da kaja 4e e moje bi nai dobriq v grada !!! :)

Аз също съм много доволен от него.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...