Jump to content
BulForum.com

Разкодирване на Парола 32 символа


Elemental^

Recommended Posts

Здравейте! На скоро си закупих един чип който се състои от: f2f to ttl decoder, microprocessor и eeprom. Проблема е че чипът е демо версия и работи само 10 мин и после се рестартира сам за да го направя напълно функционален трябва да въведа парола състояща се от 32 символа букви и цифри само и чипът става пълна версия . Въпроса ми е как и с какъв софтуерът мога да кракна паролата мислих си за някакъв вид brute-force атака или разкодиране с речник като rainbow table. Само та отбележа че чипът се вързва с USB. Имам софтуерът с който се ползва чипът ако това ще улесни нещата той е graphic user interface for windows, There are just 4 steps you need to do: Select device, LogIn, Download and Decrypt It features 2150kb of memory. Това е всичко ако някой може да ми помогне с кракването на паролата и какъв вид програма трябва да ползвам за тази цел ще съм много благодарен.

 

 

П.С Нмерих това: determine where in memory a password is saved, most likely it is saved somewhere as a hash, if you're lucky it could be clear text

Посъветваха ме с: Cain and Able но не знам дали става и точно как ако става!

Link to comment
Share on other sites

Не знам, ама за brute force на 32-символна парола, състояща се от букви и цифри, ще ти трябва цяла вечност докато изредиш всички комбинации между английската азбука и цифрите от 0 до 9.

Link to comment
Share on other sites

Не знам, ама за brute force на 32-символна парола, състояща се от букви и цифри, ще ти трябва цяла вечност докато изредиш всички комбинации между английската азбука и цифрите от 0 до 9.

 

Да знам но това се отнася само за: Brute-Force attack идеята ми бе6е да ползвам Rainbow Table po nqkukuv na4in az imam 40gb Rainbow table но не поддържа пароли по-дълги от 14 символа. Та дори и с Brute-Force може да се ускори работата с 6-7 PC-ta в мрежа вичките има Dual Processors разкодирането ще стане доста по-бързо. Но не знам точно как да го направя не съм работил с такъв тип Хардуеър няма проблем дори и месец например да ми отнеме аз имам 4 компютъра в нас навързани в мрежа ще ги оставя да работят месец върху паролата ако трябва

Link to comment
Share on other sites

разбери първо какъв метод е кодирането, но каквото и да е brute-froce на 32символна парола за момента граничи с научната фантастика

Link to comment
Share on other sites

разбери първо какъв метод е кодирането, но каквото и да е brute-froce на 32символна парола за момента граничи с научната фантастика

 

Ами единствено което мога да направя е мога да уплоадна програмката ако някой може да разбере от софтуеръ понеже аз не съм програмист не разбирам много много от кодиране.

 

http://rapidshare.com/files/332398705/CRFS...0beta2.exe.html

 

Това е програмата с която чипът се позлва а колкото до самият чип съм написал по-горе от какви компоненти е изработен

Link to comment
Share on other sites

Добре де... колко десетки хиляди евро струва въпросния софтуер че не искаш да си го купуш нормално?

 

И смяташ ли че след като са сложили ТРИДЕСЕТ И ДВЕ (!!!!!!!!) символна парола ще можеш да го налучкаш с "груба сила".

 

Смятай го че са цифри (а те ще са и букви и символи) - колко варианта са и според теб колко варианта може да се пробват в секунда? И кой ще ти направи софтуера който да се закача към този хардуер за да подава паролата? Защото програмката се закача към него през някакъв протокол и определено не е мислена за кракване на паролата на чипа.

 

Та как я мислиш тази работа ми е чудно или просто "чувал съм че разни отворени хакерчета могат да махнат паролата на нам си кое си а и съм гледал филми как се налучкват паролите цифра по цифра"... ама то ако ставаше така....

 

1,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000

 

ей толкова комбинации са - всъщност малко повече защото ако са букви и символи дори да няма главни е 2,328,064,ххх.. и така 54 цифри... а ако има и главни и малки букви става 60 цифрено число. По 1,000,000 комбинации (силно ме съмнява) да можеш да проверяваш на секунда това прави 3,600,000,000 комбинации на час. Ще успееш да разбереш паролата след ей толкова ГОДИНИ 3,170,979,198,376,458,650 (+/- няколко часа). И тази сметка я направих за варианта когато паролата е само от цифри...

 

Да гледаш по-малко филми и да набледнеш леко на математиката :)

 

 

ПС: Не гарантирам че изчисленията ми са 100% верни обаче е в този порядък общо взето

Link to comment
Share on other sites

Първо какво съдържа като знаци тази парола - ако е само цифри и буквите до F значи е мд5 сума на нещо - понеже тия 32 знака са точно дължината на мд5.

Второ доколкото си спомням рейнбол таблиците ги правеха за предварително сметнати мд5 на различни комбинации - в твоя случай е за комбинации до 14 знака. Но това, което въвеждаш в програмата не пречи да е мд5 от историята на света.

 

Ако наистина се използва мд5 сума(щото може и да не е) - тя може би съдържа някаква лицензна информация - името ти + комбинация с нещо, което да генерира сума, показваща че си минал през тяхното лицензиране. Да речем Комбинират Името ти със стринга "да платено е и може да работи" и това нещо чипа си го проверява като получи мд5 от теб, името ти от софтуера и вътре си го комбинира с "да платено е и може да работи" и ако са еднаквис подаденото - работи, иначе 10 минути и рестарт.

 

Ако обаче програмата е с някакъв тип абонамент - т.е купуваш ползване за година да речем - тогава тая парола трябва да го съдържа и да е възможно обратното извличане. Тогава няма да е МД5 поради факта, че то няма обратно декодиране. И остава да нацелиш вярна комбинация(което горе ти казаха колко ще отнеме) или да разбиеш алгоритъма им на изчисление на ключа.

 

Ако обаче има и букви над F или други символи от клавиатурата освен цифрите - тогава всичко което изписах горе няма смисъл, пък на теб ти остава да сметнеш комбинациите от Дядо Мраз

Link to comment
Share on other sites

Според мен налучкването на паролата е mission impossible. Единствения ти шанс е самия метод за защита да е реализиран слабо и да можеш да го преодолееш (нещо което само по себе си също е доста трудно начинание). Все пак става дума за чип и блокирането е реализирано някак си физически, насочи силите си натам. Аз лично съм краен песимист в случая, но ако имаш време и голяма изгода може се помъчиш.

Link to comment
Share on other sites

Добре де... колко десетки хиляди евро струва въпросния софтуер че не искаш да си го купуш нормално?

 

И смяташ ли че след като са сложили ТРИДЕСЕТ И ДВЕ (!!!!!!!!) символна парола ще можеш да го налучкаш с "груба сила".

 

Смятай го че са цифри (а те ще са и букви и символи) - колко варианта са и според теб колко варианта може да се пробват в секунда? И кой ще ти направи софтуера който да се закача към този хардуер за да подава паролата? Защото програмката се закача към него през някакъв протокол и определено не е мислена за кракване на паролата на чипа.

 

Та как я мислиш тази работа ми е чудно или просто "чувал съм че разни отворени хакерчета могат да махнат паролата на нам си кое си а и съм гледал филми как се налучкват паролите цифра по цифра"... ама то ако ставаше така....

 

1,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000

 

ей толкова комбинации са - всъщност малко повече защото ако са букви и символи дори да няма главни е 2,328,064,ххх.. и така 54 цифри... а ако има и главни и малки букви става 60 цифрено число. По 1,000,000 комбинации (силно ме съмнява) да можеш да проверяваш на секунда това прави 3,600,000,000 комбинации на час. Ще успееш да разбереш паролата след ей толкова ГОДИНИ 3,170,979,198,376,458,650 (+/- няколко часа). И тази сметка я направих за варианта когато паролата е само от цифри...

 

Да гледаш по-малко филми и да набледнеш леко на математиката :)

 

 

ПС: Не гарантирам че изчисленията ми са 100% верни обаче е в този порядък общо взето

 

 

Защо всички си мислите че съм се заинатил с идеята да пробвам Brute Force примерно Rainbow table dictionary краква парола от какъвто и да е сорт няма значение дали са главни малки или комбинирани с цифри става за 4 часа в сравнение с Брутална сила която отнема много повече:

виж това клипче и ще ти стане ясно спред ме изчисленията са ти грешни и ще ти покажа защо:

http://www.lockdown.co.uk/?pg=combi

 

D. 10,000,000 Passwords/sec

 

Fast PC, Dual Processor PC.

 

или

 

E. 100,000,000 Passwords/sec

 

Workstation, or multiple PC's working together.

 

 

 

виж на горния линк всично е обяснено с таблици и подробно различните видове пароли и времето необходимо за кракването им и с какъв вид атака ги кракваш ако имаш повече компютри времето намаля и дори в някои от случаите става мигновено, но пак повтарям това е с брутална сила ако имаш време погледни линка с Раинбол таблицата за да видиш колко олеснява кракването на парола в днешно време.

 

Примерно тук в Щатите има навсяаде Wi-Fi и много от хората ползват тия таблици за да разбиват паролите на Wireless рутерите а именно WPA and WEP key

 

А колкото до чипа струва 2000$ само паролата и ми се виждат малко множко! Просто питам за помощ не искам да споря не казвам че съм кой знае колко разбирач но определено не съм някъкъв Si-Fiction маняк които гледа Хакерски филмчета и си въобразява че работите стават еи така .... знам колко е трудно в момента съм в ИТ програма и уча C++ в училище и ми е ясно че нещтата не са толкожа розови колкото звучат, но съм сигурен че има не е абсолютно невъзможно

Link to comment
Share on other sites

Под много изгода, имах предвид примерно 100+ бройки :) Единствения ти шанс е, ако софта "обработва" паролата и после само да отключва процесора, но това ми се вижда прекалено тъпо да е направено от сериозна фирма....че даже и от не много сериозна. Това, че хората разбиват за "нормално" време WEP ключове не е приложимо тук, защото там има и обратна връзка.

Link to comment
Share on other sites

Всичко това добре, но имаш 2 принципни положения:

 

1. Така и не си обяснил каква обратна информация имаш от чипа защото това което поне аз си мисля е че може да се направи е да подадеш парола и после да получиш отговор "става/не става". Това за което онзи момък говореше с тези rainbow tables е че така налучкват паролата когато се знае hash стойността ѝ. Е да ама ако не я знаеш и всичко което получиш е "да" или "не" нямаш особен избор освен да пробваш пароли на сляпо.

 

2. Хубаво ще го кракнеш и ще можеш да си ползваш този чип, обаче ако това почнеш да го ползваш в някакъв продукт моментално могат да те погнат за авторски права и т.н.

 

Освен това замисли се за следното - това струва $2000... ок не е малко, обаче времето което ще загубиш занимавайки се с това би ли могъл да свършиш нещо полезно и да ги изкараш тези 2к по някакъв друг начин? Евентуално някакви алтернативи на този чип които са по-евтини няма ли?

Link to comment
Share on other sites

Едно въпросче дали случаино няма някакво забаване ако се вкарат 5 грешни пароли както при някои рутери или направо да те изхвърля от програмата.

Ако е така най-вероятно няма да стане работата освен ако не намериш Kevin Mitnic etc. :bgrin:

 

П.С Това което казваш, че се свързва през USB ми прилича повече на хардуеарен ключ да не се бъркаш нещо.

Link to comment
Share on other sites

Човек....ти ще ги изгориш тия 2000 за ток, сигурно и машинките ще ти се скапят ако не ги спираш....

по хубаво не се цигани а си дай кинтите кат пич и не се занимавай с такива глупости :D

Link to comment
Share on other sites

Човек....ти ще ги изгориш тия 2000 за ток, сигурно и машинките ще ти се скапят ако не ги спираш....

по хубаво не се цигани а си дай кинтите кат пич и не се занимавай с такива глупости :D

 

2000 долара знаеш ли колко ток е? Според мой приятел в щатите един доста сериозен сървър харчи около $50/месец... една нормална машина над $20 няма да е... това означава че за $2000 ще може да пусне 100 компютъра за около месец най малко :)

Link to comment
Share on other sites

Няма проблеми може да се опитваш колкото си искаш пъти да въведеш паролата няма никакво блокиране. Работата е там че когато конектна чипа към компиютъра и пусна приложения софтуеър които съм го уплоаднал в рапидшеър в по горното ми мнение само искам да кажа че софтуерът е отделен тои е просто за използване на тоя чип та дори и без паролата тази демо версия на чипът работи абсолютно без проблеми за 10 минути и после след 10 минути чипът спира да работи и пак трябва да се пусне наново и например каквото си запаметил за 10 мин в мемроито на чипът се изтрива и започваш отначало. Та когато вържа чипът via USB към ПЦ-то и пусна програмката ми дава полето за паролата от 32 символа отгоре и ако е въведа успешно паролата това трябва да се махне напълно и тогава чипът става пълна версия. Както казах чипът се състои от 2f2 decoder,ecprom,microprocessor и магнитна глава с която се която служи за imput с нея и примерно ако го направя функционален може да се приложи за •Attendance (Student ID, Membership card) и •Door Locking Systems а именно за това ми трябва защото минаваш SecureID празна ID карта и се програмираш с този чип и тя служи за ключ а такава подобна система тук струва 2000$ а намерих този сайт в които продават тези демо версии за по 200$ и 2000$ плащаш отгоре за паролата да го направиш пълна версия дори не е компания даже пише че ги правят custom made нямат даже име на чипът сигурно ги поръчват от китаи пише че имат бъгове ве още работят върху source code-a на функциите на чипът и ако изпитам някъкъв бъг да им пиша. и чипът има 2мб мемори според мен паролата е запазена някаде във меморито на чипът.

 

Ok... well, I have no idea what type of hardware probes you'd have to hook up to the thing to determine where in memory a password is saved, most likely it is saved somewhere as a hash, if you're lucky it could be clear text.

 

Try searching for a USB bus sniffer... if they've implemented the password in any kind of secure function

 

You'll want to find out where on the chipset the password information is stored

 

Depends on the implementation of the password, and what, if any, hash type is used to encrypt it.

 

Това е което един програмист ме посъветва

И според ме както казах е запаметена в паметта на чипът.

 

Благодаря на всички за информацията

 

2000 долара знаеш ли колко ток е? Според мой приятел в щатите един доста сериозен сървър харчи около $50/месец... една нормална машина над $20 няма да е... това означава че за $2000 ще може да пусне 100 компютъра за около месец най малко :)

 

Да прав си 2000$ сигурно 100 пц-та ще бачкат за цял месец нон стоп

плащаме 50$ ток на месец за цялата къща като се има предвид че ПЦ-то ми работи нон стоп телевизори хладилници и перални + отоплението и то е на ток. даже за 2 години не се събират 2000$ ток на година идва някаде 600-800$

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка аз така и не разбрах този чип какво прави, как работи и по какъв начин си комуникира с програмата ти.

 

И между другото ако аз съм правил софтуера за този "чип" нито паролата нито някакъв хеш нито нещо ще може да е чете по някакъв начин. То всъщност щях да сложа таймер и ако има над 20 неуспешни опита за налучкване на парола в рамките на 30 секунди щях да го блокирам за поне час но явно разчитат на това че паролата е доволно дълга. И все пак трябва да е ясен начина на комуникация с чипа - така от .ехе е доста трудно - освен ако ти не си ентусиаст да тръгнеш да дебъгваш програмата на ниско ниво за да налучкаш какво става.

 

А колкото до прочитането на паметта спокойно може и нищо да не успееш да прочетеш ако единственото което ти се предоставя е някакъв вид интерфейс. Евентуално с програматор ако го разглобиш и прочетеш епрома на чипа но навлизаме в много дълбоки води и разкодирането на паролата в случая няма нищо общо с каквито и да е софтуерни методи за налучкването ѝ.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! На скоро си закупих един чип който се състои от: f2f to ttl decoder, microprocessor и eeprom. Проблема е че чипът е демо версия и работи само 10 мин и после се рестартира сам за да го направя напълно функционален трябва да въведа парола състояща се от 32 символа букви и цифри само и чипът става пълна версия . Въпроса ми е как и с какъв софтуерът мога да кракна паролата мислих си за някакъв вид brute-force атака или разкодиране с речник като rainbow table. Само та отбележа че чипът се вързва с USB. Имам софтуерът с който се ползва чипът ако това ще улесни нещата той е graphic user interface for windows, There are just 4 steps you need to do: Select device, LogIn, Download and Decrypt It features 2150kb of memory. Това е всичко ако някой може да ми помогне с кракването на паролата и какъв вид програма трябва да ползвам за тази цел ще съм много благодарен.

 

 

П.С Нмерих това: determine where in memory a password is saved, most likely it is saved somewhere as a hash, if you're lucky it could be clear text

Посъветваха ме с: Cain and Able но не знам дали става и точно как ако става!

Приятел, нещо доста са ти объркани представите за използването и разбиването на суфтуерни защити с парола. Първо, за да разбереш какво изобщо представлява защитата ти трябва reverse engineering на софтуера, който осъществява интерфейс с чипа. Чак след успешното приключване на тази изобщо нелека задача можеш да знаеш евентуално какъв алгоритъм се използва за хеширане на въвежданата от потребителя парола. Иначе парола в чист текст в паметта е някакво безумие и да се надяваш да попаднеш нещо подобно в съвременен продукт е по-зле от надеждата да срещнеш извънземни.

Та това ти трябва само за стартиране на процеса. Сега по въпроса за rainbow tables. Имаш ли представа какъв размер ще е въпросната таблица в случая на 32 символа букви и цифри? В случая на MD5 алгоритъм (нещо, което вече почти никой не ползва), таблицата за 7 символа е 20 GB. Ако увеличиш символите само с 1, размера вече става 80 GB. Сега се опитай да си представиш какво става като увеличиш броя на символите до 32. Мислиш ли, че има компютърна система, която да се справи с нещо подобно. Освен това изготвянето на подобни таблици е само занимание за ентусиасти и не е широко приложимо в практиката поради използването на "осолени" хешове от типа:

hash = MD5 ( MD5 (password) + salt )

В този случай rainbow таблицата не ти върши никаква работа. И това е само ако предположим, че си успял да се докопаш по някакъв начин до хеша на паролата в чипа.

При 128-битова сол броя на rainbow таблиците се увеличава до толкова, че за изготвянето на нещо подобно ще са необходими няколко от най-мощните суперкомпютъра в света, които да работят няколко стотин години.

В общия случай брут форса ти е единственият избор или евентуално лудия късмет кода (в т.ч. и този в чипа) да притежава някаква уязвимост, чрез която да се заобиколи цялата схема и естествено ти да си в състояние да го откриеш и експлоатираш. Общо-взето уцелването на шестица от тотото ми се струва по-вероятно събитие. :)

Link to comment
Share on other sites

Off

И аз искам да разбера какво толкова прави този чип със супер-дупер-ултра-мега-психо-неразбиваемата парола от 32 буквички и цифрички.

Нали няма да доведе до експлозия на повърхността което ще избие живота на планетата?

Link to comment
Share on other sites

Най-лесният начин е да се направи байпас.

Едва ли ще успееш да научкаш паролата с force, пък да се направи емулация на чипа в почти невъзможно.

Лесен начин, прави се трик с който залъгваш програмата че е минала само една минута и след като стане 59 секунди, вместо да станат 2 минути, пак се връща на една.

На теория е лесно де, ама за това или трябва да подкараш програмата във виртуална среда с флашнат биос, който да прави този "тайм лооп" или да си хакнеш биоса на пц-то за да има този ефект.

Впрочем имаше някъде такава програмка, зареждаше се в рамта и правеше този номер докато не рестартираш пц-то... ще я пътърся, мисля че с нея ще може да излъжеш този чип.

 

Трика няма да стане ако чипът си има собствен counter (брояч), вместо този на биоса... така че дори и да го направиш може да няма смисъл от целият труд.

 

Да не е някакъв чип на НАСА или по-секретно... на БАН или пък още повече на Бойко? :tongue

Link to comment
Share on other sites

Мисли стенли - мисли... ти ако направиш хардуер който да се закача по USB и да се рестартира след еди какво си време ще разчиташ ли на софтуер да ти казва колко е часа според часовника на компютъра?

 

Иначе ако можеше да се препрограмира самия чип вероятно можеше да се разкара и рестартирането както и самата парола като цяло. Друга тема е на каква цена и колко ще са усилията, защото ако човека не може да си го свърши сам а тябва да плати на някой да му го направи като нищо може да излезе доста над $2000... но пък остава момента с тиражирането и ако вземе 10 чипа да си избие парите...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мисли стенли - мисли... ти ако направиш хардуер който да се закача по USB и да се рестартира след еди какво си време ще разчиташ ли на софтуер да ти казва колко е часа според часовника на компютъра?

 

Иначе ако можеше да се препрограмира самия чип вероятно можеше да се разкара и рестартирането както и самата парола като цяло. Друга тема е на каква цена и колко ще са усилията, защото ако човека не може да си го свърши сам а тябва да плати на някой да му го направи като нищо може да излезе доста над $2000... но пък остава момента с тиражирането и ако вземе 10 чипа да си избие парите...

 

Благодаря на всички за отговорите =)) някои от тях направо ме накараха да се разбия от смях =)) прави сте че това което питам е сложно но се оказа че чипът е защитен от парола която е не по-дълга от 16 символа но не съм сигурен колко е точно знам че със сигурност не е повечеот 16 символа но не знам как да разбера и колко точно е пробвах няколко грешни опита да вида дали блокирва нищо не става върви си перфекно за да използваш демо версията на чипът трябва да вкараш 4 символа парола която е 1234 сега искам да провбвам с брутална сила но не знам как да е проложа и от каде мога да намеря брутална сила за УСБ коннектнат чип всичките са за мрежи. Утре ще направя няколко скрееншота да стане на всички ясно какво ми се появява не знам как по друг начин да го опростя и обясня. Но колкото до тези които питаха какво прави чипа понеже прочетох че не им е ясно само да обясня пак по точно:

значи той се вързва с УСБ както казах към ПЦ-то така има памент 2 мегабайта и магнитна глава която чете ID Security Cards с магнитна лента и служи за инсталиране на Security Locks на вратите на различни предприятия примерно училища офиси и така нататъка взима се тоя чип взима се и примерно празна ID карта и се минава през шината на чипа която е прикачена за магнитната глава която чете информацията на ID картата и така се програмират съответните карти в меморито на чипа със съответната информация на тях която си закодирал и примерно като се сложи на вратата то тази врата се отклиучва със специална карта.

 

Ето и снимки да видите за какво говоря точно: chipa.jpg

chip2h.jpg

Link to comment
Share on other sites

Искам само да кажа че най-после открих какъв вид encryption има: Encrypted with military grade encryption (Rijndael-128)

Също така имам и паролата която е 32 символа която активира демо версията имам цялата парола не знам дали тя служи за нещо но предполагам и другата парола която те ти пращат за да нправиш демо версията пълна версия ще е от този вид само: 32 characters long,0-9 a..f това е дори не е до Z

ето и снимки: examplexs.jpg също така искам да спомена че използва USB converter които превръща в Serial Port така се connectvam към устройството. Ако може да ми каже някои как да направя brute-force искам да пробвам да видя какво ще стане.

Link to comment
Share on other sites

0-9, a-f : това е шестнадесетично число в този случай. Ако можеш да изчетеш паметта на този чип и успееш да го намериш вътре вероятно другата парола ще е наблизо. Най-лесно с дизасемблер ще стане и като ти генерира сорса на програмата ще трябва да се ориентираш по разните константи къде е едната и другата вероятно ще е наблизо. А и ще можеш да намериш къде се прави проверката поне за едната парола.

 

Евентуално.

 

Значи за да стане това трябва да са възможни следните неща:

 

1. да можеш да прочетеш паметта на чипа

2. да разбираш от дизасемблери или да намериш някой който разбира но няма да ти иска пари или ако ти искаш ще е нещо символично защото ти е приятел (в противен случай ще ти излезе по-евтино да си платиш на оригиналните автори на програмата)

3. малко късмет хеша на паролата за демо версията да е зачукан твърдо за да можеш да го намериш или проверката за паролата да не е много омотана в кода

 

Това че е през сериен порт можеше и по-рано да го споменеш, но те четците или са на сериен или на паралелен порт обикновено но е общо взето без значение. Подслушване на сериен порт се прави лесно с 2ри компютър - има програми за целта - ровни се и ще намериш. Чудя се само какво очакваш да намериш в комуникацията между устройството и компютъра.

 

Това че е хеш е малко малоумно защото ефективно паролата е 16 байтова а не 32 симвонла или иначе казано 128 битова което пак не е малко.

 

Комуникацията между устройството и чипа поне до приемането на паролата би следвало да е нещо от сорта:

 

<някакъв код че праща парола>самата парола

след това отговора трябва да е или

0 или 1 (т.е. поне 1 бит или цял байт - зависи как им е било по-удобно) но да очакваш да ти върне няколко пароли е смешно.

 

Обясних ти (а и не само аз) че това което искаш е мисия невъзможна но на теб не ти увира главата лесно нито си особено наясно как работят нещата (след като досега не си успял да изчетеш чипа и да пуснеш някой дизасемблер). Ta любопитно ми е ти вероятността за успех на колко я оценяваш? Аз ти давам 0.5% поради фактора "късмет" - знам ли може случайно да я налучкаш някак :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...