Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

В тази тема се обсъждат възможностите и проблемите при ползването на Skype.

За тези, които нямат представа (хм... едва ли):

link

 

ГЛАВЕН ЕДИТ: Както съм писал някъде навътре в темата - идеята е тук да се споделят проблеми с цел решаването им. Или пък интересни и полезни новости.

Edit1: Май е излишно да пиша тук коя е последната версия. Може те да си я дръпнете оттук:http://www.skype.com/download/

Edit 2: Skype форум (на английски) http://forum.skype.com/index.php.

Skype форум на български

Edit 3: Полезен линк с описание как да нормализираме нивото на звука.

Edit 4: "Скрити" емотикони: (finger), (mooning), (bandit), (toivo), (rock), (smoke), (drunk), (headbang)

Edit 5: Линк към по-стари версии тук. Добавям и 3.8, благодарение на @ThE*sParroW.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

аз съм на Д+ и си говоря безпроблемнно с мои приятели, които са на Визио. сигурно нещата опират до настройки, въпреки че аз нищо не съм настройвал. тръгна си перфектно от първия път :) врсия 1.0

Link to comment
Share on other sites

Aе имам чувството че във версии 1.0.х връзката е малко по-лоша, отколкото бе в по-старите версии (разбирайте 0.98 примерно). Я кажете някой друг забелязал ли го е това? Иначе съм с Д+ и си работи почти перфектно, поне за България.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с версия 0.97ххххх и не съм имал проблеми. На бронзова съм и трафика, който прави е около 6 7 КБ/сек вътрешен и пак толкова външен. Трябва да ти е много скапан нета за да не можеш да се чуваш. В такъв момент отвори някоя страница като например yahoo или нещо чуждо. Ако отваряш бавно, явно връзката ти е кофти в момента. Иначе пробвай с някое 0.9хххх и виж. Може да е вярно, че 1хх правят проблеми.

 

ЕДИТ Също така, както вече по-долу е казано, трябв аи отсрещният да е с добра връзка, защото ако има скапан upload трудно ще го чуеш, но той ще те чува, ако неговия download e добър

Link to comment
Share on other sites

Проблемът може да не е във вашия телевизор а в този отсреща

Mдам, има нещо такова. Аз съм на достъпна и така и не можах да проведа един качествен разговор с vasil088, дори и с изключенi ICQ и Flashget. При положение, че той не е имал подобни проблеми преди, остава "дефектът" да е в мен :(

Иначе мен повече ми харесва Ventrilo, най-вече защото позволява повече от двама човека да говоря един с друг. Не знам дали Skypе подържа такава функция.

Link to comment
Share on other sites

във версия 1.0 има поддръжка за конферентен разговор, но все още не съм я изпробвал. ще го направя в близките дни. ако има хора правили такава връзка да споделят как е хавата там.

Link to comment
Share on other sites

във версия 1.0 има поддръжка за конферентен разговор, но все още не съм я изпробвал. ще го направя в близките дни. ако има хора правили такава връзка да споделят как е хавата там.

Probval sam konferentna vrazka sas vsi4ki versii na Skype i rabotiat idealno.I pak povtariam tarifata triabva da e d+ ili po visoka.Kato d+ e predostatachna.Novoto pri versia 1.0 e tova che mojesh da prashtash failove na drugia i vtoro ako si slojish snimka ti se pokazva surata na tozi na koito zvanish i obratno.

Link to comment
Share on other sites

Probval sam konferentna vrazka sas vsi4ki versii na Skype i rabotiat idealno.I pak povtariam tarifata triabva da e d+ ili po visoka.Kato d+ e predostatachna.Novoto pri versia 1.0 e tova che mojesh da prashtash failove na drugia i vtoro ako si slojish snimka ti se pokazva surata na tozi na koito zvanish i obratno.

 

 

Az sam na dostapna i govorq bez probem.

 

 

 

. I pak povtariam tarifata triabva da e d+ ili po visoka

 

NE E VQRNO !!!!!

 

 

 

Minimum System Requirements:
PC running Windows 2000 or XP
400 MHz processor
128 MB RAM
10 MB free disk space on your hard drive
Sound Card, speakers and microphone
Internet Connection (either dial-up: minimum 33.6 Kbps modem, or any broadband: cable, DSL, etc.)

Link to comment
Share on other sites

Имайте в предвид, че изискванияга му не са никак ниски! На по старе РС-та и на злато до си пак накъсва. Иначе аз съм правил канферентна връзка с четири души, много е добра програмката!

Link to comment
Share on other sites

idealna programa govorq si redovno s 4ujbina.dori i predi kato bqh na dial-up s vraska 3-4k se razbirah idealno.s drugite programi edva li e taka,imah malko problemi sas addvaneto ama,za6tot nqkoi hora slagat v sitovete ne6to koito ne rabotqt,s edinstfeno namerenie da trupat :angry: :wacko: :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на Достъпна + и проблеми нямам с говоренето. В много редки скучаи накъсва , но това го е правила и преди /в по-старите версии/ ... Иначе единствената ми забележка е не за говоренето , а за инстант messages - отвреме на време нещо се скапва и ми дава ,че не може да установи връзка с другия Юзер , а той си е on-linе. Оправя се ,чак след като го набера , или той мен... Понякога той може да ми праща съобщения , а аз на него не - тъпо е това , но става рядко ...

Link to comment
Share on other sites

Страхотна програмка.Най добрата в бранша! Искам да попитам Аз съм на Достъпна + ще мога ли да си лафя с човек на Достъпна?Аз до колкото разбрах ще може но искам да ми потвърдите ;)

Link to comment
Share on other sites

Страхотна програмка.Най добрата в бранша! Искам да попитам Аз съм на Достъпна +  ще мога ли да си лафя с човек на Достъпна?Аз до колкото разбрах ще може но искам да ми потвърдите ;)

moje6 i o6te kak daje da si i na nai niskata tarifa pak moje6 spokoino :blink:

Link to comment
Share on other sites

Страхотна програмка.Най добрата в бранша! Искам да попитам Аз съм на Достъпна +  ще мога ли да си лафя с човек на Достъпна?Аз до колкото разбрах ще може но искам да ми потвърдите ;)

Pri men ne stava.Tozi koito e na dostapna me 4uva idealno a pri men toi mi nakasva.Mnogo riadko se 4uvame dobre.Tva e istinata.A d+ sas d+ se 4uvame idealno.
Link to comment
Share on other sites

Probval sam konferentna vrazka sas vsi4ki versii na Skype i rabotiat idealno.I pak povtariam tarifata triabva da e d+ ili po visoka.Kato d+ e predostatachna.Novoto pri versia 1.0 e tova che mojesh da prashtash failove na drugia i vtoro ako si slojish snimka ti se pokazva surata na tozi na koito zvanish i obratno.

 

Che na po-staite versii ima li konferentna vryzka???? I ako da ot kade se puska?

Link to comment
Share on other sites

За да говорите с някой, са ви необходими около 4кБ/с uplink/downlink. Няма тарифа на Евроком, която да има параметри под тези :)

 

Обаче програмата е с големи изисквания, наистина. Качеството при разговорите е много добро. Бях разглеждал сорса на подобна P2P програма на VB, която записваше какво се казва при единия потребител, след това компресира на определено време в mp3 и праща на човека отсреща, при онзи се плейва, за да не се губи време. Това ще рече, че докато разговаряте, постоянно се компресират данните от wav в mp3, затова се искат повечко ресурси на системата. Не че компресирането кой-знае колко тежко, просто трябва да става бързо :)

Link to comment
Share on other sites

Pri men ne stava.Tozi koito e na dostapna me 4uva idealno a pri men toi mi nakasva.Mnogo riadko se 4uvame dobre.Tva e istinata.A d+ sas d+ se 4uvame idealno.

 

При мен хавата е същата.Преди малко го испробвах.Пича е с достъпна а аз съм със Достъпна +.Той ме чува идеално а аз Супер много накъсва и почти е невъзможно да се говори.Неговата машина е :Athlon 2000+ 256 DDR...GeForce 440,WindowsXP....,моята е същата но с Duron 1800Mhz

Мисля че комповете ни са достатъчно добри.Данеби да трябва да се направят някви настройки :confused

 

Един друг въпрос>> Значи пробвахме програмата RAVE 2 обаче Той ме чува прекрасно (по добре от Skype) а аз въобще не го чувам.Проблема е в него.микрофона му работи.Когато говори си се чува в колоните си но нито аз мога да чуя някакъв звук.Пробва да запише нещо на Sound Recordera но не можа нищо да се запише.Според мен трябва да направи настройка источника за Recording да му е микрофона.Направил е настройката Control Panel>Sound Speech And Audio Devices>Sound And Audio Devices>Audio>Recording>Volume>от там е селектнат Микрофона.някой да знае някъде другаде да трябва да се избере нщо.Микрофона не е на mute!

Pls Help :excl: :)

 

PS Я кажете някоя друга програмка от отя сорт ;)

Link to comment
Share on other sites

Въпрос към тези, при които работи: На кой порт настройвате входящите повиквания и ползвате ли порт 80 като алтернативен.

При мен нещо не се получава, викащия чува, а него не го чуват. Не става въпрос за накъсване или завалване, звукът е чист. Има ли значение, ако съм през хъб?

Link to comment
Share on other sites

аз използвам skype и съм много доволна!чувам се с всеки,само при определени хора накъсва и то при хора от България,иначе международни се чува всичко перфектно!

Link to comment
Share on other sites

Тоз пиниз с Д+ на Д и при мен се получи. Човека с Д ме чува идеално но аз го чувам с прекъсване? Скоростите като гледам не са проблем, нито компютрите....май май Евроком са в дъното на нещата :-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...