Jump to content
BulForum.com

Поглед към едно хоби..:-)


fossilomaniac

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Пу, дайба.....

 

Ред. Иначе пак нямам против, ще консервирам един за медальон на щерката.

Link to comment
Share on other sites

Пу, дайба.....

 

 

А едно такова малко от съвременна Great White, готово за закачане на шията (с метален обков...като това на charmock) за щерката не искаш ли? При добро желание даже може да му нарисуваш нещо, понеже е триъгълно, от горната челюст...

Link to comment
Share on other sites

ОК, значи Галински пак намаза, понеже това малкото смятах да го дам на него, но пък понеже е по-подходящо за дете, ще го вземеш ти. А "намаза", защото вместо него ще му дам един по-голям и за разлика от твоето зъбче, което бие на бяло-жълто, неговото е млечно бяло и е пак от горната челюст на бяла акула, но няма обков и не е пригодено за закачане...ама пък той е майстор и ще си го направи. :)

 

 

П.П. Абе що се разправяме в темата, ами не си пишем ЛС-та. :alien:...после ще я почистя от лаф-мохабета...

Link to comment
Share on other sites

ОК, значи Галински пак намаза, понеже това малкото смятах да го дам на него, но пък понеже е по-подходящо за дете, ще го вземеш ти. А "намаза", защото вместо него ще му дам един по-голям и за разлика от твоето зъбче, което бие на бяло-жълто, неговото е млечно бяло и е пак от горната челюст на бяла акула, но няма обков и не е пригодено за закачане...ама пък той е майстор и ще си го направи. :)

 

 

П.П. Абе що се разправяме в темата, ами не си пишем ЛС-та. :alien:...после ще я почистя от лаф-мохабета...

Само кажи кога!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Да, но някои мешести имат обичая да изстрелват стомаха си върху жертвата и така да я смилат. Например морските звезди. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 6 months later...

Да повдигна малко темата. :)

Понеже в скоро време чакам да пристигнат някои интересни неща и нямам предвид декорацията на апартамента с ония огромните винилови стикери (ако случайно сте ми засекли темата със спинозавъра в търговския раздел), а съвсем друго, което когато дойде ще снимам и ще се похваля пак в тази тема, но засега да не стои празен поста...ще сложа една снимка на 2 рафта от скромната ми колекцийка, която щракнах преди малко...не се виждат подробности, но някой ден мога да снимам отблизо всяко и да дам обяснение какво е и на колко милиона години е. ;)

 

612a09f306be6138.jpg

Link to comment
Share on other sites

А един велосирапторски нокът да искаш?

Аз ако съм на твое място направо ще отворя един музей и ще почна да късам билетчета. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Абе за билетчетата не знам, но въпреки че тия неща с които смятам да се хваля все още не са започнали да идват. като дойдат всичките, смятам да продам на атрактивна цена 1-2 от тях, защото продължавам да купувам и вече имам някои сходни...и ако са същите както са ги снимали на актуалните (уж) снимки, наистина са доста яки. :thumbsup:

 

П.П. Асен би ги оценил най-добре, защото знам че е върл фен. :D

Link to comment
Share on other sites

Цератозавърът вече дойде - не успях да направя хубави снимки, а толкова много се старах.  :online2long: По-лошото е, че при многократните си опити да го снимам, при местенето успях да му счупя един зъб (4-ти горе вляво, челюстите са подвижни). :sad1:  И най-лошото е, че прерових всички стаи, в които разнасях експоната, а пустият зъб никъде го няма. :notify:

 

b0d4100dc72645ef.jpg b280a05f099b757a.jpg 45d9f881a57275e5.jpg

 

П.П. Анфас изглежда доста зловещо и от този ракурс по-зловещо изглежда единствено тиранозавър, какъвто също чакам.

 

                                                                                     125ac6a33933de37.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не знам да има толкова идеално запазен череп, дори и реставриран, а и не ми се продава жилището само за да си имам един...отделно, че никой музей няма да се навие да ми го продаде. ;)

Точно копие 1:1 от реставриран такъв, вероятно излязло от 3D принтер, с всяка една извивка и пропорция...и вече - без 4-ти горе вляво. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дойдоха още два - досега се пробвах да ги снимам, но единият направо не подлежи на снимане...много е инат - както и да го снимам, не излиза. :wtf:

Установих обаче как да снимам по-добре цератозавъра от горния пост. Противно на логиката -  със светкавица и докато успея да изкарам някаква читава снимка на тоя новия, инатливия, дето всячески се мъчи да ме възпрепятства да го снимам, ето 2 по-добри със светкавица на цератозавъра.

 

230065ade02ca4ad.jpg f84d1484276906bc.jpg

 

П.П. Имам една молба - понеже работя на лаптоп с външен монитор, стойностите на Gamma и Brightness не отговарят на действителните и поради тази причина никога не съм сигурен снимката, която гледам, дали е нормално светла или е прекалено осветена. Нека някой ми каже тия 2 снимки много осветени ли излизат, защото имам такова подозрение, без да съм съвсем сигурен. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Не е цялата картинка, а само отблясъците от светкавицата в различни места с подходящ ъгъл. Оправя се с Фотошоп.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...