Jump to content
BulForum.com

Bitcoin - валутата на бъдещето


torbalan

Recommended Posts

Ей тва да се чува, живи и здрави да са всички! :beer:

 

Това е най-важно на света, Момчиле! Здраве, здраве и още толкова здраве, те и двамата останалото го могат. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Идвам само да попитам какво става с хората които смятаха биткойна за зверска пирамида и набутвация. 

 

 Братчеда, Васе, иска да кешира сичко щатско и да ходи в Китай да купува баш копачки   :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Начи, Асене, да го пускам братчеда да ходи в Китай за машини  :grin:

 

Щото ся съм като оня от на Шкумбата нещата, дето викал на овчаря да не ръга гегата  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

На 2 или на 4 хиляди питах дали сме изпуснали влака... До ден днешен не мога да разбера какво е това животно, а един с няколко стотин инвестирани долара при цена 2 долара и малко(в самото начало) си бил взел Ламбо.

Link to comment
Share on other sites

Bitcoin достигна нов връх – 9000 долара

 

До едно време бях склонен да повярвам в тази валута, но с това ежеседмично качване на курса с по $1000 вече и на мен започна да ми става доста съмнителна цялата тая истерия...не че нещо, ама вече съм преживял една хиперинфлация, надуваща се със същото темпо и която накрая се спука с махането на 3 нули от валутата...

Link to comment
Share on other sites

Bitcoin достигна нов връх – 9000 долара

 

До едно време бях склонен да повярвам в тази валута, но с това ежеседмично качване на курса с по $1000 вече и на мен започна да ми става доста съмнителна цялата тая истерия...не че нещо, ама вече съм преживял една хиперинфлация, надуваща се със същото темпо и която накрая се спука с махането на 3 нули от валутата...

Стара е вече информацията ти. Вече е 9700$. Вероятно до края на дена ще мине 10 000$. Не е истина какъв балон се надува.
Link to comment
Share on other sites

Със сигурност. :D
Никой не е толкова безразсъден, че да използва валута, стойността на която се покачва с 20% за 3 дни.

Всеки ще си я къта, докато някой не се усети, че се наливат пари в нещо, което реално не съществува и не е полезно за нищо.

Link to comment
Share on other sites

Между другото тия дивотии ги слушаме откак излезна "валутата" и тя все така стабилно си стои на пазара. И ще поостане бая.

Link to comment
Share on other sites

Bitcoin продължава устрема си и тази сутрин, по време на търговията в Хонконг виртуалната валута премина границата от $10 000.

Към 10.40 ч. криптовалутата се търгува за 10 650 долара за брой, след като три часа по-рано достигна за кратко абсолютен връх от $10 800 за единица, показват данните на CoinDesk.

 

Статистиката от търговията показва, че bitcoin добавя по 1000 долара към стойността си все по-бързо.

Криптовалутата поскъпна от 9 на 10 хил. долара само за 3 дни.

Предишната граница бе премината за 9 дни, а преди това - за 14.

За сравнение, Bitcoin поскъпна от 0 до 1000 долара за близо 5 години.

 

От началото на годината до сега стойността на bitcoin се покачи с 1000% процента.

Това огромно нарастване логично повдига въпроса дали не е „балон“, дали и кога ще се спука...

 

 

2b1811026e734629b61be4520e649dca.png

Link to comment
Share on other sites

Близнаците Тайлър и Камерън Уинкълвос, които обвиняваха Марк Зукърбърг, че е откраднал идеята им за Фейсбук, са първите в света биткойнови милиардери, съобщи британският The Telegraph. Те притежават около 1% от всички биткойни в света, пояснява изданието, но нямат намерение да я продават криптовалутата, тъй като гледат на нея като на дългосрочно вложение и прогнозират ръст на стойността на биткойна до $40 хил. за единица. Дефиницията им за криптовалутата е "подобрена версия на златото".

Братята купуват през 2013 година криптовалута за 11 млн. долара със средствата, получени като компенсация от Зукърбърг след постигнато споразумение по спора за кражбата на идеята за Facebook. По това време, цената на единица от криптовалутата е била по $120 за единица. Впоследствие курсът на биткойна скочи почти 100 пъти, достигайки 11 395 долара към днешна дата и така общото състояние на братята Уинкълвос премина прага от $1 млрд . 

Скокът на курса на криптовалутата превърна много от ранните инвеститори в нея в милионери, но границата от  $1 млрд е премината именно от прочутите близнаци, пояснявя The Telegraph. Освен тях, в света има само още един биткойнов милиардер  и това е самият създател на криптовалутата, скриващ се под псевдонима Сатоши Накамото, допълва изданието.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...