Jump to content
BulForum.com

Опел Омега


James_Bond007

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Карам Омега от 5 год -първо Омега А 2000 115 к.с. , аот няколко месеца Омега Б 2000 136 к.с. автоматик...това е колата!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ДА аз карам Омега 2.0 каравана/комби с преработено ЕЦУ C20NE=>20NE приблизително 3-4 магарета отгоре. :tongue

Link to comment
Share on other sites

Преди имах Opel Omega B 2.0 16v 136hp. Много стабилна, возията и е перфектна, широка, удобна. Само че окачването й беше супер зле, сменях накрайници 2 пъти в годината. Преди това я караше баща ми и я имаме от чисто нова. На 160 000км и правих основен ремонт, защото се скапа. Дизеловата набира по добре. Бях й сложил газова, оборотите постоянно играеха. По светофарите ме гледаха като ненормален, 4000 на празен ход как е? Накрая гореше 16-17л/100км в града и към 11-12 извън. Като цяло оценката ми е лоша за двигателя и окачването, и добра за комфорта и простора. Не я препоръчвам. Ето малко снимки ;)

Не отричам че съм я карал хамалската, тогава беше на мода митницата и пистата в първенец :D Но все пак.. very_big по надолу е прав. Пъргава и икономична като камион си беше :)

Link to comment
Share on other sites

Незнам как сте е карали човек сигурно като на рали за да скапеш на Опел двигател на 160 000км. :wacko: А пък за окачване да не говорим на Опелите е като дървено незнам как така сте го трошали.Просто ме хвърли в тъча.

Link to comment
Share on other sites

Незнам как сте е карали човек сигурно като на рали за да скапеш на Опел двигател на 160 000км. :wacko: А пък за окачване да не говорим на Опелите е като дървено незнам как така сте го трошали.Просто ме хвърли в тъча.

Омегата няма почти нищо общо с другите опели

По-слабо, по сложно и значително по скъпо окачване, същият мотор на много по-тежко купе, пъргава и икономична почти колкото камион :) , особено Омега Б с 2.0 л. 115 к.с. мотор

За комфорт и возия, обаче лошо немога да кажа.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Аз имах Омега Б 2.5, V6, 170коня, автоматик.

Чесно казано не е лоша кола, като изключим разхода на гориво (15/100) и това че ми се скапа скоростната кутия. Ама се оттървах от нея. Остана ми решетка Камеи, която я продавам. Ако някой се интересува да пише на лично.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 7 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...