Jump to content
BulForum.com

Има ли фенове...


Breez

Recommended Posts

Дефинириай издържа ;). Не говорим да минаваш по дупки с нея или да мъкнеш картофи, а да идеш на писта с нея и да я пробваш, да я по "напънеш" иначе при градски условия(ЕС) - там ЯМИ няма :)

По4вай да събираш за Ферари.... :D ....ние ке си караме "боклуците" :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply
Добре да го кажа по друг начин.

 

Имаш кола Х която не разполага с въздушни възглавници, няма специални опори по купето, няма опори във вратите, брони абсорбиращи леки удари и тн...

 

Или кола която разполага с всичко това. С коя кола би бил по защитен при катастрофа?

P.S. Аз карам БМВ и съм безсмъртен :punk - мухахаха

 

Просто грешно си ме разбрал

Със здраве да и го караш и дано не ти се налага да си изпробваш безсмъртието

 

Кой каза че тойотата не разполага с въздушни възглавници, няма специални опори по купето, няма опори във вратите, брони абсорбиращи леки удари и тн...

Че това си идва по дефаулт в стандартия модел ;) просто без тях не се произвежда. Не като европейските коли, базова цена + 20% за оборудване то първа необходимст което не може да се нарече екстра + 10-20% екстри :)

 

Всики си има предпочиания, ако не ви харесват японските коли, к'во пишете тук по темите идете си пишете във вашия форум

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Днес разглеждах новото списание АутоБилд!Тойота Аурис номер едно в компактния клас!:)

 

Нищо ново под слънцето :)

Link to comment
Share on other sites

Класацията на ADAC за най-безпроблемен автомобил в Европа :) Тойота е номер едно,най-малко дефекти...Забележете процента на рендетата, 30% от всички нови коли с фабрични дефекти :sick

adac.jpg

Link to comment
Share on other sites

Това със статистиките също не е нищо ново под слънцето :) Някой тук случайно да има преки наблюдения над селика 6та генерация ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

над 6-та генерация нямам наблудения ама над 5-та генерация имам доста наблюдения аз и един приятел имаме такива и двамата сме много доволни от колите

Link to comment
Share on other sites

Това със статистиките също не е нищо ново под слънцето :) Някой тук случайно да има преки наблюдения над селика 6та генерация ?

Аз имам косвени. Ауди А3 турбо я дърпа с доста на драг. А на един познат преди време му се "пръснал блока" каквото и да значи това :D

Незнам на коя викате 6та генерация, аз говоря за T23.

Link to comment
Share on other sites

Аз на драг няма да ходя, интерсува ме поддръжка, колко е здрава и други такива параметри ;) А3 турбо си е звяр както и да го погледнеш, но ако го пуснеш със селиката, която е 200 магарета не вярвам да го дръпне.

Link to comment
Share on other sites

Говоря за масовите двигатели, селика 143кс, а3 150кс :) 200кс селика отговаря на S3.

Колкото до потдръжката, за селиката незнам, то въпросното а3 от 3 години се кара в Пловдив и няма сменяма една част! Няква бобина направи веднъж проблем, но стана ясно че при всички ставало така на ~130хил км.

+това селиката е гадна :D

Link to comment
Share on other sites

Говоря за масовите двигатели, селика 143кс, а3 150кс :) 200кс селика отговаря на S3.

Колкото до потдръжката, за селиката незнам, то въпросното а3 от 3 години се кара в Пловдив и няма сменяма една част! Няква бобина направи веднъж проблем, но стана ясно че при всички ставало така на ~130хил км.

+това селиката е гадна :D

 

Е то и аудито е гадно ама нищо не казвам, нали :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Селиката Т23 е яка , миналата година имах такава , много е стабилна, гори малко (почти винаги я карах до 4500 оборота в града и ми гореше 10) , двигателят беше 1.8 vvti - 143 hp, 6 степенна ръчна скоростна кутия, на магистралата дигнах 235-240 км, като на километража пише до 240, на моста на ВХВП дигнах 180, доста вървеше и бая ряз имаше като при скорост 60 км/ч бутнеш на 2-ра скорост. Моята беше 2002-ра год на 80000 км като я зех , изминах с нея 15000 км, през това време освен масла и накладки смених тампони и нещо пак леко дрънкаше, накрая ми се скъса полуоската която струва 1500лв и се чака за нея 3-4 месеца, аз я запоих полуоската при един майстор за 100 лв и шитнах селиката за един софиянец. Като цяло са здрави коли селиките но имат няколко минуса според мен. Това е спортна кола всеки като я купи я пържи, дърпа ръчни (аз съм дърпал поне 30 пъти) - никой не я щади тая кола с 2 думи, така че не е хава да се купува 2-ра употреба. Другото което е че е специфична за подръжка, защото са много малко селиките в българия и никой няма части на склад както примерно има за авенсис. Като ударих 1 котка с селиката с скорост 70-80 км/ч ми счупи спойлера , радиоатора на климатроника , радиатора на двигателя, фреона изтече, казанчето на антифриза се счупи и сичко тва застрахователя плати 1500 лв а аз чаках за части 3 месеца.

Link to comment
Share on other sites

Aз сравнявам колите, не хората и не пилотските им умения. ОПитвам се да карам по всяка точка от правилника за движение по пътищата. Другото нещо е за писта - място където японците нямат шанс. Нищо като стана и аз на 40 може да мисля така ама е слабо вероятно. А според мен японките са само по евтини нищо друго ;)
malko star post ama da pitam togava ...za6to TOP 10 nai haresvani Koli sa Japonski ?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Преди малко по 5th Gear направиха доста добра рекламка на колата.

 

Говоря за масовите двигатели, селика 143кс, а3 150кс :) 200кс селика отговаря на S3.

Колкото до потдръжката, за селиката незнам, то въпросното а3 от 3 години се кара в Пловдив и няма сменяма една част! Няква бобина направи веднъж проблем, но стана ясно че при всички ставало така на ~130хил км.

+това селиката е гадна :D

 

Nissan Micra за 12 хиляди лева - карахме го 14 години без никакъв ремонт и почти го докара до 300 000 - не помня вече. :D Нашите са ходили и до Франция с нея на времето. А твоето Audi колко ще издържи :D

 

Японското си е японско - ей. Жалко че тия тойот, дето тук ги продават са от Турция, а дистрибуторът им за България са пълни олигофрени. Иначе Toyota :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

".....Toyota стана вторият по големина автопроизводител в САЩ, след като изпревари по продажби непоклатимия досега на тази позиция Ford, пише АР. За изминалата 2007 г. японската компания е реализирала 2.62 млн. броя, което е с 48 226 повече от Ford. Успехът се дължи главно на въвеждането на нови продукти, като например пикапът Toyota Tundra, чиито продажби скочиха с цели 57%...."

 

tundra-crewmax-gravel.jpg

 

Коментара мисля е излишен ;)

Link to comment
Share on other sites

Toyota вече е №1 в света по производство

Източник: Bloomberg

 

Компанията изпревари GM с малка преднина, но планира рекордно производство през следващите години.

 

 

Новина

 

Японската компания Toyota измести GM като производител на автомобили №1 в света, става ясно от публикуваните резултати на двете компании. Точно на Коледа Toyota обяви 9,51 млн. произведени коли през 2007 г., докато на 3 декември GM прогнозира, че до края на годината ще запише в графата си 9,26 млн. коли. Резултатите на Toyota включват марките Daihatsu и Hino Motors, които са филиали.За да не очаква в последния момент резултатите на GM както тази година, японската компания планира

рекордно производство през 2008 г. Продукцията ще нарасне с 5% до 9,95 млн. автомобила, а продажбитесъщо с 5 на сто до 9,85 млн. През 2009 г. производството ще достигне 10 млн. за пръв път в историята на автомобилната индустрия.

Toyota откри наскоро завод в Санкт-Петербург и обяви, че ще увеличи капацитета в САЩ и Китай през 2008 г.

 

Агенция Speed-Press

 

П.П.Незнам коя информация е по верна от двете ;)

 

Едит: Опс , не видях че твоята е само за САЩ :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

искам да кажа на момчето с това audi a3 1.8t че с моята селика модел 93г от от последната генерация с 2.0 156 магарета може да идем и да ги дръпнем,на всички фенове ще кажа,че японските коли са най-здравите и наи-добре вентилирани както и мн.икономични

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ми, момчета, в момента се предвижвам с една Тойота Авенсис 2004г, 2.2, Д4Д, 155к.с., и да ви кажа... върви :lol: Моля се на Господ в най - скоро време да стане изцяло моя, защото това е една невероятна кола...

Link to comment
Share on other sites

Ми, момчета, в момента се предвижвам с една Тойота Авенсис 2004г, 2.2, Д4Д, 155к.с., и да ви кажа... върви :lol: Моля се на Господ в най - скоро време да стане изцяло моя, защото това е една невероятна кола...

 

Коко, аз пък ти желая една "оранжева британска" мечта да ти се сбъдне.. Знам, че го желаеш от много време. :punk Иначе Авенсисите много плъзнаха из града, ама нормално - прекрасна кола, голяма, надеждна.. Направо муцка! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...