Jump to content
BulForum.com

problem s subtitrite


VaNkO

Recommended Posts

Neznam dali tuka triabva da pi6a no problema mi e sledniat.Vsi4ki subtitri koito si izteglia mi izlizat kato eroglifi .Nemoga da izgledam i edin film i da pro4eta ne6to .

Ako niakoi znae kavo stava neka da pi6e .TNX

 

P.S. Zabravih da kaja 4e stava vypros za subtitri na bylgarski:)

Link to comment
Share on other sites

ako tva se polu4ava s vsi4ki subtitri e vazmojno da ti se e preebala kirilicata...tva ne e golqm problem ;) moje da si go opravi6 ot control panela sa6to moje ako si s flex type toi da se e precakal(reinstalni go).probvai da pi6e6 v word ako i tam ne ti izlizat bulgarskite bukvi zna4i sus sigurnost e ot kirilicata

Link to comment
Share on other sites

...se nalaga v seting da prevklju4vam FONTa na "cirilic"

Podkrepiam Krasi, tova e nai-razpostranenia "problem" v takiva slucai.

Osven ako ne polzvash FlexType, za koito veche NIKOI nemoze da ti pomogne. Edin gospod znae kakva belia moze da ti napravi taia idiotshtina. Tova e dosta dobar "virus", za koito obache neznam zashto nikoi ne e napisal antivirus :)

Link to comment
Share on other sites

Ami neznam ,ni6to ne moga da razbera.V wordpad pi6a na bylgarski ama mai problema e ot windous.Naprimer kato vlezna v 4at niakakyv i ako niakoi pi6e na bylgarski mi izliza kato eroglifi , niakoi bylgarski saitove si mi izlizat kakto triabva

a drugi pak ne se 4etat i vsi4ki bylgarski subtitri mi izlizat kofti .Vyzmojno li e problemada da e 4e tam kadeto mi pi6e na kakyv ezik sym v momenta niamam

BP{Bulgarian Phonetic}.

Link to comment
Share on other sites

flextype 2k + crack i si pushka

Nai dobre zareji toia Flex Type, 6toto ne moje6 da si predstavi6 za kakva boza stava vapros.Da ne govorim 4e ne vinagi raboti crack-a i togava kakto e izvestno Flex TYpe 2K niama sviasen deinstalator i stava ot Windows-a o6te po goliama boza.PO dobre vij kirilicata koiato si ia ima v samiat Windows, a i pak moje6 da si sloji6 i poddrajka na fonetika.

Link to comment
Share on other sites

A be pichove, nedeite da se muchite s toia flex type be! Mahnete go ZAVIBAGI ot komputarnite vi poznania! ZABRAVETE go!

Ima kulturni (narochno kazvam kulturni, a ne po-kulturni, zashtoto flex type ne e kulturno) reshenia, polzvaite tiah!

Mnogo sazaliavam che sa se pruknali takiva programisti (kato tezi na dateks), koito razvaliat mnenieto na horata za VSICHKI komputardjii kato cialo samo sas edno edinstveno neshto - NEKADURNOSTTA SI.

Nauchete se pone vie da rabotite kato beli hora i da ne se unizavate da zavisite ot nekadurnici!

Eto vi edno kulturno reshenie za problema fonetichna kirilitza za koito i da e Windows. Za BDS kirilitzata niama da kaza nishto, zashtoto Vsichki Windows-i (izkliuchaia samo 3.x i 95) si imat PREKRASNA BDS kirilitza.

Link to comment
Share on other sites

VaNkO, какво ползваш за съба? Предполагам DivXG400 или ВобСъб. Като пуснеш някой филм долу в таск бара трябва да ти се появи едно телевизорче или една зелена стрелка. Цъкаш с дясно копче в/у нея и избираш DivxG400 -> Subtitles -> Font -> Script -> Cyrilic.

Link to comment
Share on other sites

Runner,poqviava mi se strelka ama ima samo DivX Decoder Filter niama DivXG400

Fon_tomov ka4ih i tova deto mi dade ama neznam kavo stana i kade otide:) taka ili ina4e subtitrite mi sa pak na eroglifi

Sorry ama hi4 me niama na tia komputri imam go samo za udovolstvie da igraq niakoiq i druga igra ili da gledam film.S igrite gore dolu se spraviam kato hodia da gledam kavo ste pisali i ako e napisano za takiva kato men puskam igrata. vij na filmite vse o6te gledam samo kartinki 6tot i s angliiskia ama hi4 ne sam dobre.Uf baia dylgo stana . Dano s va6ite obiasnenia uspeq da napravia ne6to. :)

Mejdu drugoto iskah da instaliram NimoCodec no mi dava gre6ka:

Error opening file for writing:DVobSub.ax.Vazmojno li e da ima niakakva vryzka s temata.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidiah niakade da si spomenal na kakav Win si... Zatova sega moga samo da gadaia. Zna4i o6te pri instalaciata si Win pita v koia 4ast na sveta si - t.e. kade si. ako tam ne si mu kazal 4e si v BG e vazmojno da bere6 iadove posle s kirilizaciata... ne za prav pat go 4uvam, a sam go i vijdal toia problem i po4ti vinagi e bilo ot tova... Zna4i kogato se inicializira OS-a si zarejda codepage saobrazena s tova koeto si mu kazal pri instalaciata - po default ne zarejda codepage, a polzva US - ottam i problemite po-kasno s kirilicata, i to to4no kakto ti go opisva6 - v edni programi ia ima, v drugi ia niama. Tva e za6toto niakoi programi sa " po rojdenie" multy langiage, a drugi raz4itat na OS da im kaje kakva kodova stranica da izpolzvat - vtorite pitat Winboze, toi im kazva US i eto ti boza - kirilskite bukvi izlizat na maimuni... Ako si na W98SE moje da popravi6 ne6tata i bez preinstal - na instalacionnia disk ima edna dos-programa koiato smenia codepage na sistemata ti. Za WXP ne znam kak stoi vaprosa...

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n znae6 li 4e mai4e si prav.Kakto kazah predi ne me biva s computrite ta doidiha da mi instalirat WindousXP Home.Dokolkoto si spomniam mai go naglasiha na USA.po to4no napravo sam siguren za6toto gledah.Nai veroiatno tova e problema i mai problema mi dosta po goliam ot kolkoto misleh.Sega mai o6te pove4e se nujdaia ot niakakvi nasoki :(

Link to comment
Share on other sites

Error opening file for writing:DVobSub.ax.Vazmojno li e da ima niakakva vryzka s temata.

ne viarvam da ima vrazka sas temata - po skoro e druga tema :)... moje bi toia DVobSub.ax v momenta v koito si slagal Nimo go e izpolzvala niakoia druga programa, a 6tom si na XP moje i da e ne6to s pravata za dostap... Drugite da si kajat dumata - az XP samo sam minal pokrai nego... :)

Link to comment
Share on other sites

Runner iskrenno sam ti blagodaren ,opraviha se subtitrite .Dlajnik sam ti.

Subtitrite na filma sega vyrviat na bylgarski no problema s windousa si ostava

kogato gi otvoria da gi pro4eta kato knijka pak izlizat na maimunki samo prez pleara izlizat na razbiraem ezik t.e. BG

ov3rm4n napylno si prav ubedih se 4e e ot windous

nassko tnx za linka dano moga da napravia ne6to

Link to comment
Share on other sites

zna4i probvai taka:vlez v control panel izberi regionak and language options sled tva ti izlizat 3 dqla v parviqt ima da si izbere6 location-a i na dvete pada6ti strelki4ki dava6 bulgarian i bulgaria suotvetno na advanced sa6to izbira6 bulgarian i nai-VAJNOTO na language(sredniq dql) dava6 details i tam ste vidi6 dali ima6 bulgarski ako nqma6 dava6 add i izbira6 bulgarian.dava6 ok na vsi4ko.ako si imal nqkakav flex type nqma da e zle da go removene6 6toto edinstvenoto ne6to koeto e po lo6o ot tva da ima6 flex type e da ima6 ostataci ot nego :)

Link to comment
Share on other sites

По-скоро проблема е в това, че нямаш инсталирана кирилица. Направи следното:

 

1. Control Panel -> Regional and language option

1.1 Regional Options -> kakto e kazal Red Bull, dvete na Bulgarian.

1.2 Languages -> Details -> Ако нямаш БГ си го аддни. Обаче остави Дефоулт-а на Инглиш

1.3 Advanced -> Избираш Bulgarian, а от долу на Code Page-a, търсиш "21025 (IBM EBCDIC - Cyrilic (Serbian, Bulgarian)" и му слагаш отметка.

 

 

Ако има проблеми, казвай.

Link to comment
Share on other sites

Eto vi edno kulturno reshenie za problema fonetichna kirilitza za koito i da e Windows. Za BDS kirilitzata niama da kaza nishto, zashtoto Vsichki Windows-i (izkliuchaia samo 3.x i 95) si imat PREKRASNA BDS kirilitza.

Хммм абе да си кажа нещо с това като го инсталирах не видях никаква промяна :confused От Флекса поне може да се почне да се пише на кирилица.

Link to comment
Share on other sites

Хммм абе да си кажа нещо с това като го инсталирах не видях никаква промяна :confused От Флекса поне може да се почне да се пише на кирилица.

Vij linka deto sam go dal i togava 6te si govorim :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...