Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

Бляяяя да ми е честит лангейма. Първи кусур: Рутер - НЕ. Има ли рутер, кънекшъна на кабела, който ми влиза директно от прозореца гърми през 5 секунди. Зле. :angry:

Проблемът се решава с още една ланка, ама нужно ли е като за тая цел хората са измислили такива хубави устройства...

Иначе нета го бива ама само в локален аспект... май съдя по това в най-натовареното време, ама все пак не достигам обещаната БГ скорост... Международната я стигам :) (криво-ляво) :laughing:

 

П.П. Верно, че проблема може да ми е в рутера, щото е леко олд-фешън ама си е факт, че на рутер, който по принцип работи без грешка, този лан бъгна яко. ;)

Edited by Naghual
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Познавам се с liquid . и знам че е много доволен от LanGame и Гаровите :) Познавам се и с .. почти всички системни администратори на LanGame .. като последния .. го вдигна доста добре и подържат невероятни скорости за цените си. За което им казвам браво :)

 

единствения минус .. е следния .. г-н Гаров намали таксата за включване :) всички веднага ще долетят :) тия 60 лв са доста ... направи ги 30 :) ще видиш разликата :)

Link to comment
Share on other sites

........

единствения минус .. е следния .. г-н Гаров намали таксата за включване :) всички веднага ще долетят :) тия 60 лв са доста ... направи ги 30 :) ще видиш разликата :)

Абсолютно, само това ме спира!

Link to comment
Share on other sites

Да, доста са, но още преди 2 години щях на тях да ходя, но изведнъж се появиха гигабит и подбиха цените и минах на тях. Но да ви кажа с радост ги дадох тези пари- всички нерви просто секнаха. По-евтиното винаги излиза по-скъпо. За здравето пари не се пестят ;). А и самия Гаров е казал, че няма да се намаля таксата. Хубавото при тях е, че не искат да подбият цените и да лапнат клиентела, а да поддържат стабилността на мрежата, за да не стане номера с многото маймуни на един клон.

Link to comment
Share on other sites

единствения минус .. е следния .. г-н Гаров намали таксата за включване :) всички веднага ще долетят :) тия 60 лв са доста ... направи ги 30 :) ще видиш разликата :)
Така е ... 60 лева идват в доста. Няколко приятеля сега (чак) ще си прекарват интернет, скоростите са много добри, но единственото, което ги спира засега е първоначалната такса...
Link to comment
Share on other sites

Дадададада! :D Вярвай му, ако искаш! Тва е на Евроком за 18 лв :D

 

uploadob6.jpg

 

Май май нещо е бъгав тоя скоростомер както ви мери на всичките по 2мб/сек UPLOAD !? Това и при най-добрите доставчици го няма дори в щатите. Айде намерете си истински фтп сървър в щатите и пробвайте да ъплоаднете едно 10мб и замерете че нещо не ми се връзва на мен да няма скорост на сваляне но тази на качване да е безумно висока...

Link to comment
Share on other sites

Май май нещо е бъгав тоя скоростомер както ви мери на всичките по 2мб/сек UPLOAD !? Това и при най-добрите доставчици го няма дори в щатите. Айде намерете си истински фтп сървър в щатите и пробвайте да ъплоаднете едно 10мб и замерете че нещо не ми се връзва на мен да няма скорост на сваляне но тази на качване да е безумно висока...

Скоростомера не е "бъгав". Веднъж след като измери скороста при стари версии на уеб браузери се запазва кеша на информацията и реално всичко се зарежда локално.

 

Пример

Пример 2

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kvi sa teq skorostomeri i kvi sa teq prepirni ....

uploada si e dosta qsno ustanoven :

tarifa 20 lv - 20kb

tarifa 35 lv - 100kb

tva e...a i nqkoj beshe napisal che poddyrjat neveroqtni skorosti za cenite si...

ami prosto takyv fokus nqma...

ako v plovdiv imashe takava firma , az shtqh da sym nein abonat....ama nqma :angry:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kvi sa teq skorostomeri i kvi sa teq prepirni ....

uploada si e dosta qsno ustanoven :

tarifa 20 lv - 20kb

tarifa 35 lv - 100kb

tva e...a i nqkoj beshe napisal che poddyrjat neveroqtni skorosti za cenite si...

ami prosto takyv fokus nqma...

ako v plovdiv imashe takava firma , az shtqh da sym nein abonat....ama nqma :angry:

Ок, ако имаше такава фирма и таксата за месец беше $2000, щеше ли да си неин абонат? Само това питам, защото 'фокуса' с големите и гарантирани скорости и на ъплоад само така се 'реализира' :bgrin:

 

А да, и при тия големи разлики в скоростите защо не започнете да пишете означенията КАКТО трябва:

Килобайт/секунда = KB/s

килобит/секунда = kb/s

Защото както си писал 100 kb/s - това е десетина килобайта в секунда, като преди 20 години.

Вярно, че дори горните означения не са съвсем верни, но поне спазвайте 'b', 'B' да се знае за какво говорите.

Link to comment
Share on other sites

Доста интересно ми стана снощи, когато след 1ч. вечерта се оказа че тегля със скорост 120-125 КБ/с ...стабилно а пък съм на ниската тарифа.

без значение дали от външен сървър или от дата.бг...

тва ми се случва за 2и път и си мисля ч е е инцидентно, тая вечер не знам дали ще дочакам пак 1 часа да видя дали ще се повтори, така че ако някой има впечатления за среднощните скорости да каже....

Link to comment
Share on other sites

Доста интересно ми стана снощи, когато след 1ч. вечерта се оказа че тегля със скорост 120-125 КБ/с ...стабилно а пък съм на ниската тарифа.

без значение дали от външен сървър или от дата.бг...

тва ми се случва за 2и път и си мисля ч е е инцидентно, тая вечер не знам дали ще дочакам пак 1 часа да видя дали ще се повтори, така че ако някой има впечатления за среднощните скорости да каже....

би ли споделил впечатления каква скорост държи от международните сървъри в моментите, когато не теглиш със 120-125 КБ/c...държи ли официално обявените 64 Kb/s...?

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

да държи си официално обявените 64 КБ/с (реално малко по-малко , естествено заради битовете за проверка и т.н.), ако съответният международен сървър няма някви ограничние за скорост...

примерно от сендспейс максимума е 50 КБ/с ..просто имат някви лимити...

иначе скоростта си е стабилна... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Проблеми няма да имаш ако машините се намират у вас. Ако кабела излиза навън може да се донесеш доста ядове.

 

Впрочем от два дни забелязвам плаващи BG скорости между 350 и 550 kB/s на тарифа 35лв. :punk

Link to comment
Share on other sites

Значи при мен положението е следното: имам стационарен и лаптоп. В момента нета се дели чрез безжичен рутер на двете машини и няма никакви грижи. Понеже знам, че някой доставчици са хитри и слагат ограничение от сорта на TTL=1, за това попитах как е при лангейм...

Link to comment
Share on other sites

Споко, щом са у вас няма да имаш проблеми. Аз имам една машина в кичука, която е вързана към тях и в апартамента рутира на 4 компютъра. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

един познат на лангейм ми говори за скорости от 200-300-400КБ/с бг пиъринг на 20лв тарифата и това не е локален трафик,а обикновен.някой ще го потвърди ли това?

Link to comment
Share on other sites

Лично съм ги виждал тези скорости в приятелката ми в 16:10+ някъде и свалях драйвери за видеото от сайта на ати с 400кб/с от дата с 300кб/с а преди няколко дена тя сваляше от дата с 500кб/с като цяло е доста свястен нет-а за мен най големия им минус е инсталационната такса :(

Link to comment
Share on other sites

Лично съм ги виждал тези скорости в приятелката ми в 16:10+ някъде и свалях драйвери за видеото от сайта на ати с 400кб/с от дата с 300кб/с а преди няколко дена тя сваляше от дата с 500кб/с като цяло е доста свястен нет-а за мен най големия им минус е инсталационната такса :(

абе инсталационната такса ще се прежали.важното е да са стабилни,без прекъсвания от по час-два на ден и да не ги намалят след известно време на тези,които ги пише в сайта.аз им звънях и човека ми каза,че по принцип скоростите,обявени в сайта им са минималните възможни,всичко друго било "бонус" :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...