Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет за интернет доставчик в Пд


Recommended Posts

ПРОБЛЕМА ми е че ми се налага да се свързвам с офиса където има АДСЛ на БТК.

до октомври ноември нещата си бяха добре, НО след като направиха

скопяването на Евроком(ГГбит) от страна на софийските=руските собственици

нещата се скапаха ЯКО !!

трансфера е 5 до 10 пъти по-бавен :(

 

Ако някой има впечатления ДАЙТЕ СЪВЕТ към кой доставчик в Пд да се преместя

за да се оправят нещата. От сигурен източник знам че в Ек (ГГБ) ще става по-зле , и няма изгледи да се промени към по-добре в близката година.

Търся си доставчик без обвързващ договор така че АДСЛ-а отпада :(

Дайте впечатления за свързаноста на вашия доставчик с БТК - например , Гаров, Визио .... ДЦЦ..

 

edit: проблема ми е в P2P връзката с АДСЛ в Пд. !!!

Edited by Veno
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

нямам лични впечатления за визио, обаче мой приятел се включи към тех и разправя че му бил доста бърз нета.Естествено, самото включване ти е някъде към 70 кинта обаче пък става за няколко дни, до седмица.След тва си плащаш по 20-25 кинта некаде 'секи месец.

Я дай по-подробно за "скопяването" на Евроком, че ми стана интересно нещо...

Link to comment
Share on other sites

виж Тази тема на forum.ekk.bg

 

... Защо обрахте цялата техника в Пловдив и оставихте два рутера да заместват 15 машини... Как смятате да я карате така. Интернета е отвратителен... Уволнихте половината кадърни хора дето работеха в тая фирма, другата половина напуска??? За какво си говорим тук? АЗ не виждам близката 1-2 години да се видгнат скорости

 

имам информация и от вътрешни хора но е по-добре да не ги споменавам ;)

 

просто търся доставчик с добра свързаност с БТК и без обвързващ договор.

А иначе нета дали е добър... това е субективно за всеки, ако например идваш от Асеновград с техния убийствен нет то тука Евроком-а и ГГбит-а ще ти се струват неземно добри :)

Link to comment
Share on other sites

имам информация и от вътрешни хора но е по-добре да не ги споменавам ;)

Напротив по-добре е да споделиш.И ние искаме да знаем за какво си даваме парите.

Link to comment
Share on other sites

От собствен опит:

Визио<----> БТК също не работи добре.Даже е още по зле от ЕК.

мерси за ИНФОТО !!!

бях чувал че визиото използват трасета на евроком , та звучи логично.

м/у другото , trace до ip на адсл не е променен, тоест пътя е същия от 18 месеца, НО се скапаха времената , трансфера.

мисля си че има връзка с "обирането" на техниката :( цитирано по-горе.

Edited by u_bo
Link to comment
Share on other sites

За съжаление не остана нито един добър доставчик в пловдив.До преди месец всички бяха горе долу добри.Откакто софиянци купиха еврокома незнам кво стана ама всички доставчици в пловдив се на*баха.И аз имам вътрешен човек който казва че warezite най късно март месец затварят и незнам какво ще праим.До няколко месеца ще навлезат още 3 доставчика и дано да са по добре.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление не остана нито един добър доставчик в пловдив.До преди месец всички бяха горе долу добри.Откакто софиянци купиха еврокома незнам кво стана ама всички доставчици в пловдив се на*баха.И аз имам вътрешен човек който казва че warezite най късно март месец затварят и незнам какво ще праим.До няколко месеца ще навлезат още 3 доставчика и дано да са по добре.

Ще живеем като нормалните хора... на торенти, а за тях не ти трябва локална връзка. т.е. отписвам от доставчиците ГГбит и Визио. Въпреки че на ГГбит сега от български торенти се сваля с ~90к, аз все пак ги отписвам поради 2 причини: много често ползвам международния си нет и мразя да ми прекъсва нета, особенно ако е за повече от 24 часа.

А и даже да искам да се вържа към тях няма да мога, защото явно политиката им е "колкото по-малко потребители, толкова по-добре".

не 1 и 2-ма познати са ми разправяли как никой не идва да прекавра кабелите след подадена молба и многократно звънене в офиса им.

Пример: Познат отива в офиса им, подава молба. Казват му до месец (което е МНОГО ВРЕМЕ, но се понася). След месец и половина никой не идва. отива пак той при тях и му казват отново "след месец"! Е този месец мина преди 2 седмици и все още никой не е дошъл...

Друг пример: Познат отива в офиса и казва че иска да се върже. Казват му след 5 седмици. Тъй като той не е толкова търпелив се обажда на познат който има някакви връзки в ГГбит и на другия ден той има нет. Покрай него намазват и съседите, които били подали молби преди седмици. Та след като 4-мата от ГГбита свършили работа, единия извадил лист с адреси на хора, които чакат и супер нагло казал "А тия не ми харесват" и хвърлил листа. Еми ок, ама аз нямам и желание да имам нещо общо с такава фирма...

А за ЕК... Тва че нещо се е скапало месец след като е сменен собственика не трябва да изненадва никой. ЕК-то така и така си стоеше на едно място без никакво развитие, може би защото се е знаело че ще се продава. Е аз съм сигурен, че даже и да спрат уарезите с нови собственици, който са купили ЕК да го развиват и да привличат клиент ще направят нещо друго, което да ни зарадва и да увеличи клиентите. Може би вдигане на скороста на нета :).

Иначе не виждам смисъл някой да купува нещо и да го разрошава...

нямам лични впечатления за визио, обаче мой приятел се включи към тех и разправя че му бил доста бърз нета.

Бърз му е нета само като сваля от локалния :).

Link to comment
Share on other sites

Един моя приятел също е на Визио и не се оплаква че му е бавен.Но засега секи разправя че на ейнджал софт е най-добър в плд. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

А може ли някой да вкара яснота кви са тия 3 доставчика които се очакват много малко ме задържа към ггбит(влошеното ми финансово състояние) ако се пръкне някой доставчик с що годе приличен нет и оферта тип предлащате си за 3месеца и прекарването е безплатно... като нищо може отлетя :)

Link to comment
Share on other sites

1. МОЛЯ без офтопици. Има конкретен въпрос на темата.

който има други въпроси да пише пм или да отвори нова тема.

 

2. За СЪЖАЛЕНИЕ интернета се влошава защото новите собственици просто усвояват капитали

а не се развиват. Собственика на собствениците (умните ще разберат) в момента

изсипва пари за да се купуват колкото може повече доставчици на интернет и КРМ (кабелни разпределителни мрежи).

Това са хора без традиции в поддръжката и развитието на услугата и последните им действия

с пловдивския евроком просто РАЗСЕЯХА ВСЯКАКВИ СЪМНЕНИЯ И НАДЕЖДИ. :( :(

 

 

Моля ако някой има лични впечатления по темата да сподели

Ако някой има впечатления ДАЙТЕ СЪВЕТ към кой доставчик в Пд да се преместя

за да се оправят нещата. От сигурен източник знам че в Ек (ГГБ) ще става по-зле , и няма изгледи да се промени към по-добре в близката година.

Търся си доставчик без обвързващ договор така че АДСЛ-а отпада

Дайте впечатления за свързаноста на вашия доставчик с БТК - например , Гаров, Визио .... ДЦЦ..

 

edit: проблема ми е в P2P връзката с АДСЛ в Пд. !!!

Edited by u_bo
Link to comment
Share on other sites

Дайте ония линк към софийския форум аз да ги псувам тия педали. Мамка им проста. Цяла нощ не съм имал интернет. А ГГБИТ беше най-якия доставчик. И да се смеете е така. КОгато беше 18 кинта през календарната 2006 аз не помня за прекъсвания ако е имало са били за по 5 минути и то се броят на пръстите на 1-та ръка. Имаше един форум или ако имате тел аз да им тегля едни путки майни. Писна ми от тях. Това се води за нет 24/7 . :devil :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Але хора да ви питам можете ли да сваляте игри и филми че на мен нещо не ми разрешава.Като натисна download ми пише Cannot find server.Ако някой знае защо ми е така веднага да каже плс.Много ме нерви :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Ей, това filibe.net ме заинтересува. :)

Някой пробвал ли го е, да каже как е? Дали всичко е така, както обещават, има ли чести прекъсвания и доколко може да се разчита на поддръжката им? Че вече ми писна от скапания еврокомски нет! :angry1

Link to comment
Share on other sites

Ей, това filibe.net ме заинтересува. :)

Някой пробвал ли го е, да каже как е? Дали всичко е така, както обещават, има ли чести прекъсвания и доколко може да се разчита на поддръжката им? Че вече ми писна от скапания еврокомски нет! :angry1

 

 

Ми пич кат ти е писнало куш ле.Тук кво се оплакваш качили някой ще ти помогни. :punk

Link to comment
Share on other sites

Predi godina i ne6to bqh na anjel soft no interneta spira6e prez 1-2 dena 1 put dori se slu4i da nqmam internet 3 dni koito si bqha obiknoveni i rabotni vtornik srqda i 4etvurtuk dosta 4esto spira6e a ot lokalniq sait tegle6e sus 150 kbs a i kato cqlo skorosta be6e malko po niska i zatova se premestih na ggbit sega ne znam kak e anjelsoft no priqtel mi kaza 4e vizioto e dobur samo 4e na men mi e prekaleno skupo da pla6tam 72 leva samo instalacionna taksa samo trqbva mi informaciq za homelan ili nqkoi drug nadejden dostav4ik ina4e pak 6te hodq na anjelsoft za6toto nqma nakude

Link to comment
Share on other sites

Аз пък сам на ггбит и сам доволен само дето напоследък нещо нета прекъсва малко.Само че тия дето искат да си прекарат нет много трябва да чакат .

Link to comment
Share on other sites

Аз пък сам на ггбит и сам доволен само дето напоследък нещо нета прекъсва малко.Само че тия дето искат да си прекарат нет много трябва да чакат .

прекараха ми го за 4 дена (преди 1 година)не съм доволен че скоростта не е постоянна и когато е по-натоварено трябва да чакам по 5 мин да ми отвори някои сайт.Всички се оплакват че са чакали много да им го прекарат...аз чаках само 4 дена :) :) :) :) :) :) :tongue :tongue :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...