Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Друго захранване за бокса да имаш под ръка? Нали не бъркам, че имаше MAG250 от Кулбокс. Размени захранванията. Може и HDMI кабел да е, но пробвай първо с едното и ако не се оправи - другото.

Имаше драми със захранванията на MAG, дори от Кулбокс слагаха едни електролити за филтри, но май самите боксове се рестартираха... Нещо друго да има включено в ТВ-то, освен MAG-a? Ако има - изключи го и остави само MAG-a.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Привет,

 

точно така. Дори онзи ден, когато идваха техниците на Кулбокс смениха зарядното на приемника с видимо по-голямо такова. Ще е малко организационно това, защото вече са на различни адреси приемниците. Иначе включено към телевизора също с HDMI кабел имам саундбар на Сони, седи точно под телевизора.

Ще изпробвам и ще върна обратно инфо.

Link to comment
Share on other sites

Привет,

 

Малко се забавих с теста. Причината: някой скоропостижно беше буквално скъсал с ръце оптичния кабел пред входа.

 

По моя проблем: с изключване на саундбара не се оправи проблемът.

Paзгoвapяx c дocтaвчиĸa. Πo нeгoвa пpeпopъĸa влeзнax в мeнютo c нacтpoйĸитe нa видeoтo нa caмия пpиeмниĸ и пpoмeниx 1080і-50 нa 1080р-50.

Зaceгa нe ce пpoмeня peжимът нa ĸapтинaтa. Eдинcтвeнo ce чyдя дaли имa paзлиĸa в ĸaчecтвoтo нa ĸapтинaтa. Щe тecтвaм.

Moгa дa oтбeлeжa, чe ĸaтo вĸлючa тeлeвизopa ми изпиcвa cлeднoтo "Peжим нyлиpaнe нa ĸapтинaтa Bĸл.".

Mиcля cи дaли дa нe нyлиpaм нacтpoйĸитe нa ĸapтинaтa. Явнo имa няĸaĸви нacтpoйĸи, зaщoтo тeлeвизopът e бил мocтpa.

 

Edit: след 20-30мин отново се случи същото

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

Edit: след 20-30мин отново се случи същото

 

Проблемът няма нищо общо с доставчика. Вече писах, че същия проблем го има и при друг доставчик - Мтел, които са с друг приемник и т.н.

Проблемът е или в HDMI кабела или в телевизора.

Утре ще взема да сменя кабела за проба, ще сложа един дето струва почти 80 паунда (той телевизора не струва толкова :lol: ) и ще пиша.

 

Лек едит: сега попитах кога във времето е взело да се получава, отговора беше, че от няколко месеца, а услугите на Мтел на адреса са повече от 2 години. Което почти означава, че тв-то е проблема, но все пак ще сменя кабела за проба.

 

Проблема не е и в кабела. Явно е в телевизора. Поне цветовете се подобриха значително. Четворната екранировка и чистата мед си казаха думата.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Привет,

 

след малко събиране на информация днес ще влезна в настройките на ТВ, за да проверя дали е включен "магазинен режим". Там е и опцията "Режим нулиране на картината Вкл./Изкл. Надявам се проблемът да се реши най-накрая.

А относно качеството на HDMI кабела - добри алтернативи из българските вериги? Аз съм с оригиналния, който дойде при покупката с приемника, като качество колко е добър не мога да съм сигурен.

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Проблемът се оказа, че в настройките на меню магазинен режим трябваше да се изключи и "Нулиране на екрана".
Вече всичко е наред.
Исках да попитам каква е реално разликата, когато приемникът е 1080i и 1080p?
Аз лично не правя разлика.

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

Исках да попитам каква е реално разликата, когато приемника е 1080i и 1080p?

Когато приемникът е в режим 1080i, deinterlacing-а се прави от телевизора.

Когато приемникът е в режим 1080p, той е този, който прави deinterlacing-а.

 

Може и да не важи в 100% от случаите, но колкото по-нисък клас е телевизора, толкова по-зле се справя с deinterlacing-а и затова е по-добре, ако има възможност, да му се подава 1080p видеосигнал.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Привет,

 

аз съм с W805/7/9, 55 инча, серията на Сони. Гледам от 2.5-3м разстояние. Мисля, че спада към средния клас. Оттам нататък не знам вече доколко се справя добре и до колко не.

 

Иначе да споделя впечатления от доставчика, тъй като сме в неговата тема:

 

1. Филмовите канали (напр. от типа Action + или FilmBox+), които са с български субтитри и са доста на брой, се виждат най-добре и със сигурност малко по-добре от HBO, Cinemax и прочие. Включвам и каналите на ТВ1000 Премиум, Мегахит, които са на руски. Те също са с много добро качество. Смея да твърдя, че на HBO групата, БТВ вариантите в HD в тъмните сцени по краищата на телевизора, където е предимно черно, ясно се виждат зрънца, които си се местят навсякъде и изглежда малко като накъсване. Отделно субтитрите (HBO, Cinemax) са много неприятни, с ръбчета и като рязани с ножица. :)

Не съм толкова много впечатлен от спортните канали в HD варианти като картина. Въпрос на виждане, за други може да е перфектно.

 

2. Като функционалност, бързина и прочие менюто работи много добре. Не съм пробвал да правя записи и да връщам.

 

Като опция си мисля дали да не закупя по-качествен HDMI кабел, нямам представа колко качествен е този, който е в комплекта с применика. И още нещо, с което съвсем да мирясам - да пробвам и Ка Модул :)

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

Като чета коментарите в тяхната тема и по другите форуми...нали ги купиха, както тук е писано "Ментел" :D

Иначе прочетох, че са и пример за качествена телевизия и канали. Мисля, че ти го беше споменавал също.

Link to comment
Share on other sites

Точно преди година водехме доста ожесточна дискусия относно качеството на SD-каналите.

Тогава беше показано, че изображението им е най-добро при Близу.

Link to comment
Share on other sites

Аз това съм го пропуснал, въпреки че следя някои от темите за телевизиите и интернета. И сега какво излиза - за SD каналите, които са доста на брой, Близу бие прехвалените IPTV доставчици в това число и Тиви.бг, така ли?

Link to comment
Share on other sites

Аз това съм го пропуснал, въпреки че следя някои от темите за телевизиите и интернета. И сега какво излиза - за SD каналите, които са доста на брой, Близу бие прехвалените IPTV доставчици в това число и Тиви.бг, така ли?

Беше така точно до преди около 1 месец, когато и Близу с любезното съдействие на MTEL окипазиха голяма част от каналите/SD и HD/ като им орязаха резолюцията на картината и битрейта на звука. Явно накрая почти всеки доставчик на ТВ в България ще започне да хитрува и да пробутва занижено качество на надути цени. И само в апаратните на кабелните и DTH оператори ще гледат качествен сигнал. :thumbsdown:

Edited by television
Link to comment
Share on other sites

Беше така точно до преди около 1 месец, когато и Близу с любезното съдействие на MTEL окипазиха голяма част от каналите/SD и HD/ като им орязаха резолюцията на картината и битрейта на звука. Явно накрая почти всеки доставчик на ТВ в България ще започне да хитрува и да пробутва занижено качество на надути цени. И само в апаратните на кабелните и DTH оператори ще гледат качествен сигнал. :thumbsdown:

 

Добрютро :)

А хората да продължават да си купуват тивита по 3к и нагоре лева и после да реват по форумите какви боклуци били тая или оная марка.

Па тая матрица каква била, на колко херца, па оня каква извънземна технология имал и бла-бла-бла.

И ще ми обясняват в офисите на мобилните какво превъзходно качество на телевизията имали. Айде мерси.

Като пуснах телевизията на мтел и виваком (директна оптика) на едно 4к тв за 2к левчета - онемях, после озверях и на следвация ден ги разкарах.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Исках да попитам възможна ли е подредба на каналите? И съответно помни ли устройството тези промени, ако се включи на друг телевизор?

 

Edit: успях да намеря начин единствено с натискане на жълтия бутон "Любими". След това от зеления бутон "Подредба" може да зададеш списъка. Но така или иначе губиш останалите, освен ако след повече отделено време на подредба не дадеш на всички останали канали един по един такава звездичка и да присъстват абсолютно всички в този списък. Според мен трябва да се коригира това, обърнете внимание!

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Информативно да споделя, че единствената възможна подредба е всички канали да ги добавиш в "Любими". Ако си на най-скъпия пакет - всеки може да сметне колко време подредба ще падне. За мен лично една подредба, която да е без символи (жълти звездички), за която не трябва да даваш на "подреди по списък любими" със зеления бутон и която след като си наредиш първите 50-100канала оставя всички останали така, както са си - това е най-добрият и функционален вариант. Защо не е възможен, не мога да си обясня.

Link to comment
Share on other sites

По принцип трябва да може и в главната листа да се редят, освен ако не е забранено от доставчика. Питай ги, ама не виждам логика...

Link to comment
Share on other sites

Попитах ги. Това бил вариантът. Дори ми обясниха, че ако всеки така искал щяло да настане хаос, били подредени в някаква тематика. Тоест: не ме разбраха, че говоря персонално да имаш възможност да си ги подредиш...някакси се стъписах, че могат да си мислят, че имам молба потребителите да могат да нареждат каналите в менюто, което ползват всички и се вижда от всички :Facepalm: :rolleyes:

Аз продължавам да имам убеждението, че това е нещо много елементарно и лесно коригиращо се, но...специалистите да коментират. Аз съм потребител с една шепа претенции.

Link to comment
Share on other sites

Няма как да е сложно. Сега видях, че при ТиВи, наистина не може да се подреждат каналите в главната листа, което е странно. По принцип, индивидуалната подредба и фаворитната листа, са свързани с MAC адреса на дадения бокс, тоест не е никакъв проблем.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...