Jump to content
BulForum.com

XXI Зимни Олимпийски Игри Vancouver 2010


GeorgiK

Recommended Posts

Не знам колко реално се гледат олимпийските игри в България, но реших да направя тема. Знам, че има много спортни фенове във форума, но пък часовата разлика не е много благоприятна за хората в България (а за мен е идеална). Та има ли хора да гледат игрите във Vancouver, та да си полафим по повода?

 

 

 

lg-vancouver2010_16d-aJ.gif

Класиране по Медали

Link to comment
Share on other sites

Гледах как 2 корейчета се целунаха и дадоха път на 2 американчета към 2ро и 3то място и им подариха 2 медала... Гледах и скоковете. Много безинтересен спорт. (скоковете)

Link to comment
Share on other sites

Снощи биатлона е бил интересен ,но за съжеление не успях да го гледам както трябва ,защото бях на маса. Имах планове да гледам тази вечер задълбочено до малките часове ,но като гледам какви глупости дават по (к)анала , няма да издържа дълго. Най-после почна мъжкия биатлон , тъкмо се бях отчаял. Успех на българите ,дано се представят достойно. Хаха Катя Дафовска коментатор , пак ще има да влачи ,защо не си пуснах каберка в стаята да гледам Евроспорт

Link to comment
Share on other sites

Очаквам хокейния турнир с интерес, другото ако случайно попадна на нещо интересно по Евроспорт. Нямаме големи традиции в зимните спортове, а и жените в биатлона вече залязаха, май само Саня Жекова в сноуборда има някакви шансове за медал.

Link to comment
Share on other sites

Големи изненади и в двата спринта в биатлона дотук. Французите се оказаха печеливши и в двата случая на голям провал на големите нации. От двете дисциплини големите фаворити имат само два сребърни - на Германия и Норвегия. Преследването ще е интересно особено при мъжете, където в първата 10ка поне няма фаворити освен Свендсен. Шорттрека го гледах с корейци и беше супер забава. Това им е един от най-големите спортове и тия пичове дори знаят всеки от състезателите какви резултати има през целия сезон. Като се сблъскаха накрая двамата, щяха да се разреват, въпреки златото.

 

България не мисля, че има шанс за медал в нито една дисциплина, но то това си е било винаги. Имахме малко биатлон за известно време, Раданова също даде каквото можа, но вече замина тая работа. В момента трябва да сме много доволни от 25ото място на Краси Анев в спринта в биатлона, което си е страхотно постижение за нас.

Link to comment
Share on other sites

Аз се извинявам предварително, но не забелязвате ли една тенденция в канадските малоумия? И в крайна сметка е ли възможно да са толкова прости тия елементи? Първо гледах и не вярвах на ушите си като се случи ТОВА. Кой, как и защо го домързя да понареди малко гуми там пред тая БЕТОННА СТЕНА не ми е ясно, но добре че с много късмет оцеля пилота и то без тежки травми. Абсолютна простотия. Сега се получи и ТОВА, което обаче завърши фатално за един младеж. Само на мен ли ми се струва, че трябва специален надзор по отношение на спортните съоръжения в тая страна? Защото тая работа не е като да се секат дървета, рийш ли...

Link to comment
Share on other sites

Не се чувствам особено компетентен по темата, така че ще се въздържа от коментар. Това, което обаче исках да кажа, е, че Канада най-накрая има домакинска олимпийска титла чак от третия опит. Досега канадците нямаха злато нито от Montreal'76, нито от Calgary'88, та да им е честито. Очакваше се Jenn Heil да им донесе първото домакинско злато вчера в женските бабуни и аз лично много се очудих, че не стана. В крайна сметка това е спорт със съдии и оценки - там винаги има мизерии и подкрепа за подобни драматични събития. Евала на канадците, че не добутаха Jenn Heil до златото, само защото е канадка и защото е била най-добра в дисциплината през сезон. Днес обаче Alexandre Bilodeau спечели мъжките бабуни. След днешния сравнително скучен ден (като се изключи поредната изненада в биатлона), аз очаквам с голямо нетърпение утрешното спускане за мъже, което беше отложено от събота. Дано спре да вали в Whistler и се закрепи малко снегът, че алпийските дисциплини страдат дотук.

Link to comment
Share on other sites

Аз се извинявам предварително, но не забелязвате ли една тенденция в канадските малоумия? И в крайна сметка е ли възможно да са толкова прости тия елементи? Първо гледах и не вярвах на ушите си като се случи ТОВА. Кой, как и защо го домързя да понареди малко гуми там пред тая БЕТОННА СТЕНА не ми е ясно, но добре че с много късмет оцеля пилота и то без тежки травми. Абсолютна простотия. Сега се получи и ТОВА, което обаче завърши фатално за един младеж. Само на мен ли ми се струва, че трябва специален надзор по отношение на спортните съоръжения в тая страна? Защото тая работа не е като да се секат дървета, рийш ли...

Видене, не знам какво са ти направили канадците (които принципно са изключително добродушни хора), но понякога имаш навика да ги плескаш такива та чак да се чуди човек дали изобщо си струва да ти отговаря. По конкретния случай - спускането с шейни е може би най-опасния спорт изобщо. Рисковете за участниците там са несравними с тези например във Формула 1, където независимо от високите скорости пилотите са защитени от върхови технологии при изграждането на кокпита и шасито. При спускането с шейни при скорости от 150 км/ч участника е очевидно абсолютно незащитен и каквото и да се измисли по трасето това изобщо не може да елиминира рисковете. Няма и не може да има трасе, което да предлага 100% сигурност. Просто този спорт трябва да бъде забранен като безумно рисков, ако не искат и в бъдеще да се случват подобни трагедии, след като е ясна очевидната тенденция да се правят все по-бързи и по-бързи трасета. Не може да летиш със 150 км/ч върху шейничка колкото малка масичка за кафе и да си мислиш, че законите на физиката някак си ще бъдат по-снизходителни.

 

Относно състезанията от днешния ден аз също много се накефих на златото спечелено от Алекс Биладо при ските свободен стил на бабуни, защото това става точно на любимата ми писта в Сайпръс. :)

Вчера гледах квалификацията на Раданова на 500 м. в шорт трека и ми направи впечатление, че я спечели доста леко, почти като на тренировка. Дано да й стигнат силите по-нататък за спечелване и на медал.

Link to comment
Share on other sites

Гледал ли си клипчето как точно загива грузинеца? Във vbox7 го има. На мястото на което излезна от улея нямаше нищо което да го предпази. Удари се с гръб в една от много метални колони които бяха на около 1 метър в страни. След този инцидент построиха предпазни съоръжения. Никакъв шанс нямаше момчето. С над 100 километра да се удариш с гръб и глава в метална колона...

Link to comment
Share on other sites

Гледал ли си клипчето как точно загива грузинеца? Във vbox7 го има. На мястото на което излезна от улея нямаше нищо което да го предпази. Удари се с гръб в една от много метални колони които бяха на около 1 метър в страни. След този инцидент построиха предпазни съоръжения. Никакъв шанс нямаше момчето. С над 100 километра да се удариш с гръб и глава в метална колона...

Иване, гледах го много добре. Момчето направо излетя от завоя. С тази скорост казваш стената щеше да го предпази? В най-добрия случай щеше да го изхвърли от другия край на улея и там какво щеше да се случи изобщо не е ясно. Не смятам че човешко тяло летящо със 150 км/ч може да се предпази от каквото и да е неподвижно съоръжение. Този спорт е лудост, както и да го погледнеш. Всяка грешка може да завърши фатално - всичко е в ръцете на чистата случайност. Пак да повторя, законите на физиката важат за всички и навсякъде.

Link to comment
Share on other sites

Щеше да има доста по - големи шансове на оцелее. В случая си загина на място. Има и вероятно да се хлъзне по стената. Иначе вчера по време на шейните имаше един който падна и успя след това да се качи отново. Уникално изпълнение беше.

Link to comment
Share on other sites

Щеше да има доста по - големи шансове на оцелее. В случая си загина на място. Има и вероятно да се хлъзне по стената. Иначе вчера по време на шейните имаше един който падна и успя след това да се качи отново. Уникално изпълнение беше.

Шансовете са само единствено ако останеш да се пързаляш на леда макар и без шейна. Грузинското момче излетя във въздуха извън улея. В такава ситуация всичко е въпрос на чиста случайност и късмет. Хората си чупят врата при далеч по-леки падания, какво да говорим за скорости от 150 км/ч само с някаква мижава каска на главата.

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, много е просто - ОБЕЗОПАСЯВА СЕ ЗОНАТА! Както направиха след като се уби момчето. Никой не отрича, че в тия спортове се получават редовно такива неща и риска е голям. Именно затова организаторите са длъжни да осигурят максимално възможна безопасност. В случая с Ф1 - не че не може да излети кола от пистата, ама пред БЕТОННА СТЕНА се слагат гуми - забелязал си предполагам. Едно е 3-4 реда да оберат част от удара, друго е като се изпраскаш диркетно в бетона с 300+. В случая с грузинеца - стената на завоя се прави по-висока, правят се предпазни съоръжения и т.н. Може да не е възможно да се предотврати всичко на 100%, но обикновено хората дават от себе си 110%, за да постигнат максимума в тая сфера. Защо ми извърташ приказката не знам - аз не се чудя на това, че има инциденти, а на факта, че при огромни рискове от инциденти не са предвидени адекватни предпазни мерки. И за втори път това става в Канада. Канадците може да са много мили и добродушни хора, но това не е предмет на коментара в случая.

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, много е просто - ОБЕЗОПАСЯВА СЕ ЗОНАТА! Както направиха след като се уби момчето. Никой не отрича, че в тия спортове се получават редовно такива неща и риска е голям. Именно затова организаторите са длъжни да осигурят максимално възможна безопасност. В случая с Ф1 - не че не може да излети кола от пистата, ама пред БЕТОННА СТЕНА се слагат гуми - забелязал си предполагам. Едно е 3-4 реда да оберат част от удара, друго е като се изпраскаш диркетно в бетона с 300+. В случая с грузинеца - стената на завоя се прави по-висока, правят се предпазни съоръжения и т.н. Може да не е възможно да се предотврати всичко на 100%, но обикновено хората дават от себе си 110%, за да постигнат максимума в тая сфера. Защо ми извърташ приказката не знам - аз не се чудя на това, че има инциденти, а на факта, че при огромни рискове от инциденти не са предвидени адекватни предпазни мерки. И за втори път това става в Канада. Канадците може да са много мили и добродушни хора, но това не е предмет на коментара в случая.

Инциденти в този спорт са ставали навсякъде и ще продължават да стават каквито и предпазни мерки да взимат, след като се продължава с тенденцията да се гонят все по-високи скорости. Това "обезопасяване", за което говориш а абсолютно неадекватно и няма никакво отношение по въпроса за подобряване сигурността и намаляване на риска. Веднъж излетиш ли от трасето при тази скорост ти си пътник и само уникален късмет може да те отърве. Този спорт в този вид е безумие, съгласно все още действащите закони на физиката, които никой не е в състояние да промени.

Link to comment
Share on other sites

Имам усещане че тази олимпиада ще е огромно разочарование. Започна по възможно най-лошия начин ,телевизионно предаване по Канал 1 е както винаги на отчайващо ниво, българското участие е на олипийския принцип. Атмосферните условия също са лощи ,а по думите на коменторката от снощи и организацията куца. От всички спортове са малко тези които могат да те грабнат и да те държат под напрежение, да не говорим за часовата разлика ,която ги прави трудно гледаеми.Добре че почна ски спускането ,че ми се натрупаха много негативи , упех на нашето момче!!!

Link to comment
Share on other sites

Яд ме е само, че трябва да кисна по цяла нощ за да гледам, ама... кво да се прави :Д. Зимна олимпиада е все пак.

 

По случая с Кумаршвили, наистина организаторите трябва да се винят, видях записа от инцидента в деня, в който стана, още не бяха обезопасили трасето, можеха поне една мрежа да сложат, това всеки би се сетил да го направи, та камо ли един дизайнер на трасе няма да се сети, ай стига.

 

Бай дъ уей, искам да ви насоча вниманието към следната класация: Боц.

 

Абе, как може това биче да е на 3-то място ве, ай сиктир...

lindsey_vonn021410.jpg

Link to comment
Share on other sites

Чорбак, аз лично гледам по българския Евроспорт по интернет, защото има най-малко реклами и сравнително добър коментар. Не знам Канал 1 как е, но имаш избор. В крайна сметка поляците предават всичко online, а вероятно може да се намерят и link-ове за NBC и BBC. Аз лично бих гледал CBC или някоя друга канадска, но засега нямам достъп.

 

Blitz, говориш безумия. Lindsay Vonn си е супер. Виж, за Chemmy Alcott мога да се съглася, но пък и какво да очакваш от спортистките...не красота поне според мен...

 

Кръстнико, как е атмосферата на местно? Аз много исках да ида до Vancouver макар и само за разходка и без да ходя на някое състезание, но и затова не ми стигат времето и парите. Ще ходиш ли на нещо? Колкото до Раданова, получи се много лесно, защото китайката в нейната серия падна и не остана конкуренция. Аз лично съм скептичен към шансовете й за медал, но един-два финала ще е голям успех и силно се надявам, че ще успее да го постигне.

Link to comment
Share on other sites

Дайте някой линк за гледане online по възможност без да се налага да се дават пари за това :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

След тая идиотщина (поредна) с грузинското момче, направо ми се отщя да гледам ... а иначе съм фен на зимните спортове :angry1

Link to comment
Share on other sites

Кръстнико, как е атмосферата на местно? Аз много исках да ида до Vancouver макар и само за разходка и без да ходя на някое състезание, но и затова не ми стигат времето и парите. Ще ходиш ли на нещо? Колкото до Раданова, получи се много лесно, защото китайката в нейната серия падна и не остана конкуренция. Аз лично съм скептичен към шансовете й за медал, но един-два финала ще е голям успех и силно се надявам, че ще успее да го постигне.

Атмосферата е лудница, нормално като за олимпиада. Стават интересни купони из града. Например онзи ден холандците направиха луд купон в бирената къща на Хайнекен, която се намира до залата Ричмънд Овал, след като техния човек Свен Крамер спечели златото на 5000 м. Тази вечер се очертава също интересен купон, защото е награждаването на на първия златен медалист за Канада - Алекс Биладо от ските свободен стил на бабуни. То се води и вечер на провинция Кебек и понеже пича е от там та се очертава доста пиене.

Иначе за посещенията много ми се иска да отида на някое от състезанията в зала, обаче всичко зависи дали ще попадна на някой билет от тези, дето в момента се въртят из големите фирми. Принципно билетите за всички събития бяха продадени отдавна и в момента може да намериш само на черно на баснословни цени или от някое фирмено мероприятие. Можех да отида в сряда на женската квалификация на крос-кънтри в Уистлър, ама ми се струва твърде безинтересно. От дисциплините на открито само ските свободен стил стават за гледане - всичко останало е по-добре да се гледа на HDTV, щото на място няма да видиш почти нищо.

Абе не знам, олимпиада като олимпиада. Не е нещо кой знае какво и мен принципно тълпите от хора ме дразнят. Вчера обикалях малко из Даунтаун и ми писна та по едно време трябваше да свърна по едни глухи улички за да финтирам тълпите. :)

Link to comment
Share on other sites

Е, да, сигурно е голяма дандания, което води със себе си и някои негативи. Мисля си обаче, че си заслужава да си наоколо. Все пак не се случва много пъти в живота на човек, могат да се изтърпят тълпите и простотиите им. Покрай Biladeau наистина сигурно ще е лудница, така че Наздраве!

 

Чистач, типичните места за намиране на link-ове си работят и в случая. Ето една малка селекция от мен, която би трябвало да ти свърши достатъчно работа:

 

ATDHE - класика (английски)

MyP2P - link-ове за различни места (различни езици)

Гледай Спорт - ново и доста добро (български и полски основно)

Veetle - иска software, но принципно работи много добре (основно английски)

Link to comment
Share on other sites

Е, да, сигурно е голяма дандания, което води със себе си и някои негативи. Мисля си обаче, че си заслужава да си наоколо. Все пак не се случва много пъти в живота на човек, могат да се изтърпят тълпите и простотиите им. Покрай Biladeau наистина сигурно ще е лудница, така че Наздраве

Тази вечер купона беше сериозен. Абе наистина си струва да се усети атмосферата.

Иначе деня се получи добре. Състезанието по спускане за мъже премина при перфектни условия и швейцареца Дефаго направи страхотен рейд за златото. Нашият представител Стефан Георгиев не успя да завърши.

Изключително интересен беше финала на сноуборд кроса за мъже. Канадецът Майк Робъртсън почти до последно водеше, но накрая изгуби двубоя с американеца Сет Уескот и трябваше да се примири със среброто (пак да отбележа, това става на любимата ми писта в Сайпръс).

Китайците очаквано избиха рибата при пързалянето на двойки и обраха златото и среброто.

Женският отбор по хокей на Канада продължава да прави шоу и след като отнесе с рекордните 18:0 отбора на Словакия, този път Швейцарките си тръгнаха с резултат 1:10. Да видим какво ще покажат мъжете в хокея. Първите мачове започват утре, като любопитен за отбелязване факт е, че мачове от NHL се играха до последно вчера в неделя (нещо безумно според мен).

Link to comment
Share on other sites

Женският отбор по хокей на Канада продължава да прави шоу и след като отнесе с рекордните 18:0 отбора на Словакия, този път Швейцарките си тръгнаха с резултат 1:10. Да видим какво ще покажат мъжете в хокея.

 

Представям си какво предствлява тоя отбор laughing.gif Аз бих настоявал за chromozome test хахахахах

 

Тия няма да се очудя ако ги пуснат срещу мъжките състави и опраскат половината tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

В същност въобще не е така. Първо, момичетата са си съвсем нормални, просто хокеят е национален спорт и всички го играят на високо ниво от ранна възраст и е нормално да са по-добри от всички (и мъже и жени). Второ, женският хокей е много далеч от мъжкия най-вече в скоростта и във физиката. Сравнение наистина не може да става. Това, че се играха NHL мачове, не е толкова очудващо. Обикновено през сезона се играят 2-3-4 мача на седмица и доста често един отбор има мачове в два поредни дни. Тия две седмици прекъсване на сезона са си достатъчно проблемни, така че нямаше нужда да отпускат и още една седмица преди това. Играчите са напълно подготвени на подобно натоварване. Турнирът започва днес, но няма интересни мачове в първия ден. Аз лично симпатизирам и на двата големи фаворита, но само се надявам да на добутат Канада със съдийски решения. Те вече така или иначе имат предимството на малките ринкове, на домакинството, на публиката и на това, че са изключителен отбор (незнайно защо без Martin St. Louis), не им трябва и допълнително глупости. Русия пък ги бие на всички финали напоследък...ще е интересно много...

Link to comment
Share on other sites

Днес кроса за жени донесе втория златен медал за Канада. Maelle Ricker отнесе останалите три на финалния рейд още от самото начало и спечели безапелационно. Тук имам особена повод за гордост, защото тя е от "нашето село" - North Vancouver. За съжаление Александра Жекова падна още при първия опит в квалификациите и след това изобщо не стартира за втория (може би някаква травма, но не успях да разбера точно).

Мъжкият хокей започна също интересно. Канадците отнесоха Норвегия с 8:0, докато САЩ взеха победа срещу Швейцария с 3:1. В момента след първата третина Руснаците водят срещу Латвия с 3:0.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...