Jump to content
BulForum.com

Какви ремонти сте правили на вашия автомобил 2-ра ръка?


Dreamer

Recommended Posts

:confused Б*хх тая Мазда.Много скъпо бе колега.Моя излезе 105лв.с труда.Верно Фиат е ама 560лв. :bgrin:

А, скъпо....въпрос на кола, сервиз и гледна точка. :bgrin: За изброените по-долу неща от задължителното първоначално обслужване с труда, платих над 2 бона. ;)

... ангренажен ремък, пистови ремъци, ролки, обтегач, маслен филтър, горивен филтър, въздушен филтър, 2 гарнитури на главата, масло, спирачна течност, хидравлична течност, антифриз, накладки.
Link to comment
Share on other sites

Абе скъпо било ама нали я знаете тая поговорка : Не може ем да те ебе голям х*й , хем да не те боли.....

та затва квито коли си изберете такива обслужвания ще правите ....

Link to comment
Share on other sites

А, скъпо....въпрос на кола, сервиз и гледна точка. :bgrin: За изброените по-долу неща от задължителното първоначално обслужване с труда, платих над 2 бона. ;)

 

 

Абе скъпо било ама нали я знаете тая поговорка : Не може ем да те ебе голям х*й , хем да не те боли.....

та затва квито коли си изберете такива обслужвания ще правите ....

Е да де,ама все пак става въпрос за кола на 13години.Разбирам да беше на 3-4-5г. ок 500-600лв.Аз за мойта кошарка също купувам по-добрите части,но все пак тоя лагер да не е златен да го е*а.

 

П.П.И като си говорим за цени,за рейката ми искаха 1500лв(чисто нова).И това за 10год.кола.Пратих ги да се гръмнат някъде.За тея пари ще мога да я рециклирам 8 пъти с по 6мес. гаранция,което прави 4 години.Пак давам същите пари,но каква е гаранцията че на 2-та година не се скапе и чисто новата рейка.Съгласен съм да давам пари за по-скъпи,съответно по-надеждни части,но има неща за които просто не си струва да се дават повече пари.

Link to comment
Share on other sites

Е да де,ама все пак става въпрос за кола на 13години.

А ти защо реши, че тия пари съм ги дал за нова кола?? Този модел на форд е спрян от производство преди повече от 12 години....да не говорим, че тия 2 бона са само част (и то по-малката) от парите, които съм похарчил досега (и които смятам да похарча) за тая кола....но както знаеш - всеки луд - с номера си. :)

 

П.П. Да не говорим, че само данъкът й е точно 10 пъти по-голям от този на пасата, който също карам....повече харчи, застраховката й е по-висока, но както Васко по-горе спомена - всеки сам си избира каква кола (или коли) може да поддържа.

Link to comment
Share on other sites

:confused Б*хх тая Мазда.Много скъпо бе колега.Моя излезе 105лв.с труда.Верно Фиат е ама 560лв. :bgrin:

 

Тва е лошото на японките.Който твърди, че им е евтина подръжката да види пак кво е писал The Sniper™ ;)

 

За рейките май за почти всички коли им е такава цената.Просто няма начин.Рециклират ги почти всички и карат.

Link to comment
Share on other sites

Цената ми я обявиха в един малък магазин (специализиран) за лагери срещу сточна гара в уличката на църквата. Иначе от японските май само Хонда е добър избор, всички останали идват по-скъпо от нормалното. А няма да Ви казвам за запалителни кабели как месец два търсих, накрая ми докараха Bosch с 4-5см по дълги лули :laughing:. Иначе Фиат-а го взех на майтап колкото да не ходя пеща, а той пък железен излезна :).

Link to comment
Share on other sites

А ти защо реши, че тия пари съм ги дал за нова кола?? Този модел на форд е спрян от производство преди повече от 12 години....да не говорим, че тия 2 бона са само част (и то по-малката) от парите, които съм похарчил досега (и които смятам да похарча) за тая кола....но както знаеш - всеки луд - с номера си. :)

 

П.П. Да не говорим, че само данъкът й е точно 10 пъти по-голям от този на пасата, който също карам....повече харчи, застраховката й е по-висока, но както Васко по-горе спомена - всеки сам си избира каква кола (или коли) може да поддържа.

Не съм решил, че си ги дал за нова кола.Все пак не съм от вчера във форума и знам с каъв дзвер се сдоби наскоро.(Желая много безаварийни км).Само че малката разлика с точно тази Мазда хич не е малка.Нормално е за такава кола да се ръсят яко кинти.Но както колегите споменават, явно японките идват по-скъпо от към поддръжка.Не че за моя дръгел не е по-скъпо в сравнение с други марки от този клас,но кв'о да се прави.Както каза, всеки си прави сметката дали може да си поддържа колата или не.Аз останах учуден от цената, защото може да се каже, че една нормална кола, от този клас, на тези години, ще е със сравнително сносна поддръжка.А пък то ...кв'о се оказва.

Link to comment
Share on other sites

...Само че малката разлика с точно тази Мазда хич не е малка....

Ако реално погледнем как стоят нещата с моя форд - той е съчетание на американско купе и интериор, а останалата част е 1:1 от Мазда (МХ-6). :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ако реално погледнем как стоят нещата с моя форд - той е съчетание на американско купе и интериор, а останалата част е 1:1 от Мазда (МХ-6). :rolleyes:

F ix

O r

R epair

D aily

 

;) :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

F ix

O r

R epair

D aily

 

;) :ph34r:

Изтъркано...и неактуално в много случаи...а ти освен голфа с двете черти, колко форда си 'рипеървал'? ;)

Link to comment
Share on other sites

Изтъркано...и неактуално в много случаи...а ти освен голфа с двете черти, колко форда си 'рипеървал'? ;)

3 !

 

Сиера дето беше 1.8 и и изпука инжекцията , за тва се принудихме да сложим 2.0 мотор с карбуратор и ся повече от 90 със зор дига - служебната на колегите

Ескорт , дето през ден дава странни и многостранно развити дефекти - на комшията

И дано не ти се случва на фиестичка да сменяш ангренажа , щото ще се дехидратираш от псуване , само като видиш за каква конфигурация става дума под капака - на един колега личната

 

Всъщност , твоя какъв е че не обърнах внимание ? Кугър - Стълбо разрушителя :sayjin :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

И дано не ти се случва на фиестичка да сменяш ангренажа , ...

Всъщност , твоя какъв е че не обърнах внимание ? Кугър - Стълбо разрушителя

Ти да не би сам да си ремонтираш колата и тая на комшията? Аз за тази цел ползвам услугите на сервизи. Ангренажния и останалите ремъци съм ги сменил профилактично (въпреки, че след смяната видях, че старият си беше в прекрасно състояние), както и почти всичко останало, дето съм го сменял беше само от профилактична и презастрахователна гледна точка. Единствено смених заден ляв лагер, който се "чуваше" и гарнитурите на главата, които леко пропускаха, но в случая колата си дойде с тези проблемчета....други нямаше.

Фордът не е "Кугър-стълборазрушителят", а е неговият предшественик...и не е много уместно да си правиш шеги с колата на TED, защото не е приятно след такава случка (независимо кой е виновен в случая) да си правиш джумбиши... ;)

Иначе в някоя от темите май помествах снимки на моя форд (бях го снимал като бях на Калояново), но сега е с малко по-различна визия, тъй като претърпя някои интервенции по мое желание...нямам други снимки, освен тези първите от Калояново, затова ще ти сложа две от тях(пак).

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Какво предлагаш - пак рептилии ли? :allien

 

Иначе по темата...малко се застъпва с другата тема "Какво не харесвате в колата си" - не съм доволен от накладките, които сложих наскоро и вчера поръчах да ми доставят комплект (предни+задни) на ATE...имаше и Брембо, но за първите съм чел по-добри неща като цяло. Освен това май не съм много доволен и от маслото Шел (което все още е само на 300 км.). Смятам да му тегля една майна (тъкмо си имам и резервен филтър) и да го сменя с Моторкрафт.

Квото си избереш бре! Стефан прави ВСИЧКО! :punk

Ще говоря с Тимон да осигури камерата на сервиз Тракия ако може.

Честно казано си падам по по-изчистения тунинг без разни шарении....

Има доста модинг-линии за моя модел и ако някой ден се хвана да го модвам по мой вкус, определено няма да е нещо като това:

2.jpg

 

...или пък това:

 

30635450011_large.jpg

 

...или дори това:

 

probe_18.jpg

 

 

...а по-скоро ще е нещо като това (без надписите на предната врата :P ):

 

Ford_Probe_bok.jpg

Link to comment
Share on other sites

Квото си избереш бре! Стефан прави ВСИЧКО! :punk

Ще говоря с Тимон да осигури камерата на сервиз Тракия ако може.

Link to comment
Share on other sites

Бат Пламене, дай да му врътнем една аерография :laughing:

Как бешеее... хъм, с ръждив пирон срещу пе'есе кинта... ли беше, кво лиии... :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Midex първото и третото са добре какво не им харесваш :)

За 3-тото...евентуално, но само отчасти - въпрос на вкус, дай да не разводняваме темата, че е за друго...

Link to comment
Share on other sites

Всички ремонти по лагуните ли са толкова скъпи?

Много ми харесват, но това е дяволска цена...

За коя лагуна става дума и кое е скъпо и с какво го сравняваш, че е скъпо?

 

От вчера:

 

1. Смяна масло 5w50 Castrol Synthec 6x0.946l ~40$, маслен филтър Renault ~13лв, филтър купе Filtron ~17лв, труд: 5.60лв.

2. Смяна лагер предна главина - SNR 155.07 кит - 102лв с отстъпката за Рено клуб.

3. Предни накладки Ferodo ThermoQuiet - около 82-88лв с отстъпки разни.

4. Отваряне, лека "поправка" и затваряне на поплавъка в Рено Минута: 18лв.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...