Jump to content
BulForum.com

DJ's, Producers, Musicians:


vinyl_master

Recommended Posts

Едит2: По-горе в темата спорих с DJ Matrix, относно скуката в едно 7 минутно парче........това е 75 минути и още не ми е доскучало, а и саундът е коренно различен.....абе....пипнато е с вкус.

Midex, на vinyl_master e авторско а na d-phrag e Varuous Artist mix by ......,немислиш ли,че има разлика ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply
Midex, на vinyl_master e авторско а na d-phrag e Varuous Artist mix by ......,немислиш ли,че има разлика ?

Da sam kazal neshto razlichno po vaprosa? Moga da napravja razlika, povjarvaj mi :) . Prosto potvarjdavam dumite si, che vinyl_master ima oshte k'vo da pravjat za razvitieto si, ako iskat neshtata im da se doblijat do tezi, za koito govorim. I sega smjatam, che e bezsmisleno da rasja neshta ot roda "vinyl_master - super ste, varha e, prodaljavaj vse taka", zashtoto prosto ne e vjarno. A i ne sam chak tolkova kraen....ako ne se laja postat mi zavarshvashe s:

.....no za parvi opit - "interesno i obnadejdavashto"   :punk

 

EDIT: Chuh i novoto im parche - mjama da otvarjam pak temata za skukata, che shte me obvinjat v genocid :P , ama ako izpalnja zarakata na DJMatrix da kaja na koj i koj takt kakav e problema - eto tuk naprimer parcheto varvi v "a-moll" - basat sviri "G-A", ama taka gi sviri, che zvuchu izvan tonalnost...prosto takav bass e izbran deto tegli nagore. I izvinjavajte ama mnogo darveno zvuchat melodichnite linii....obvinjavajte me v k'voto shtete, ama njama action. Inache vrazkite mejdu pasajite sa dobri.

 

Edit2: I ako vinyl_master se pritesnjavat ot tova deto pisha tuk - njama problem, pusni mi PM, a az shte zatria postovete, koito sam pisal(pone koito moga) i shte se objasnjavame(ako izobshto ima smisal) s PM-i.

Link to comment
Share on other sites

Не, въобще не се притеснявам,а и съм един ,не сме група :P

сао неразбрах баса в тоналноста му там и дървената мелодия.

(Uplifting)(Broken)

Майната му на парчето от техническа гледна точка това си е демо и ще си остане демо!

А за сет имам един на живо no sofware included,ще го кача скоро

Link to comment
Share on other sites

Не, въобще не се притеснявам,а и съм един ,не сме група

 

Добре, че не приемаш нещата навътре(за разлика от други), а и не би трябвало. Аз като си слушам нещата от преди 10 години, ако ти кажа колко "дървено" ми звучат повечето.....малееееииии....ако сега някой ми донесе нещо подобно за оценка и съвет - ще изпиша 2 страници със забележки. :D

 

Едит: (да не пълня постове)

Е, ти беше обещал ,че ще чуем нещо твое....

И къде да го заредя, като фтп-то на вареза е винаги на 100% :(

Ей тука изкопах един линк на един рап дето съм го правил преди няколко години - старо е и не е по темата, ама само това намерих. Още го пазят в MP3-BG.COM, да им се ненадяваш след толкова години ;) ....смачкал съм го на 96 и се тегли бързо.

Link to comment
Share on other sites

Е, ти беше обещал ,че ще чуем нещо твое....

И аз стаам за критик :P

Еми добрее ама тея китари развалят целия замисъл,един път ги има друг път гиняма ,още в началото има няколко удари на касата,дето немяса на удар ,и тва соло за оутро дето е сложено прави тотално парчето в стил N'synk :P иначе ми хареса ,сериозно професионалист си :P :)

Link to comment
Share on other sites

Аз като си слушам нещата от преди 10 години, ако ти кажа колко "дървено" ми звучат повечето.....малееееииии....

 

Скоро слушах сингъл на продижи от тая година - ми същото дървено звучене от едно време. Само с тая разлика, че тогава по кефеше. Абе все едно с модедит правено :angry1 А и сега направо се чувствам като дегустатор :) т.е. слушам вече само за да оценя.

----

Иначе оценка 3 за vinyl_master (дето само обещава :angry1 )

Link to comment
Share on other sites

...още в началото има няколко удари на касата,дето немяса на удар

 

В началото касата "не мяза" на каса, понеже парчето беше предвидено за клип, но се размина (нали забелязваш още в началния диалог как звучи затворено и после като "се отвори вратата"...касата "замязва" на каса :P ...абе...умишлен ефект....доколко успешно звучи е друг въпрос....то беше толкова отдавна...а китарите....не мога да ги бъкам през цялото време, щото ще доскучеят....обаче съм могъл например да не ги ползвам изобщо....абе въпрос на вкус....ай стига сме обсъждали точно това "фънки" парче, че темата и стилът тука са съвсем други. Ако изкопая други линкове отнякъде ще ги поствам....а и дано случа някой път поне 1% свободно FTP. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Znachi pesenta se kazva arab dream.mp3 i e v http://www.warez.ru:8080/FTP/MP3z/*TEMP/ i ako moje bez kritiki vse pak sum na4inaesht :)

Чакай да го чуем пък тогава ще те разбием от критики. :D :D :D

 

Ахааа....Биг Брадър значи.... :laughing: ....обаче ми хареса....и не е 'песен', както казваш, а инструментално парче и ако му беше измислил някакъв край нямаше да е лошо. :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

a това е е едно мое парче което направих преди една две години:http://www.warez.ru:8080/FTP/MP3z/*TEMP/its%20o-2%20slow.mp3

(съжалявам ама незнам как да дам линк)

----

някой знае ли какъв стил е парчето

Link to comment
Share on other sites

a това е е едно мое парче което направих преди една две години:http://www.warez.ru:8080/FTP/MP3z/*TEMP/its%20o-2%20slow.mp3

(съжалявам ама незнам как да дам линк)

----

някой знае ли какъв стил е парчето

Направено е по правилата....както трябва...и саундът е добър...само да го беше малко позабързал, че 4.30 мин. в това темпо идва доста "slow" :D Няма да правя други оценки и забележки, че току виж DJ MaTriX или хулигана скочили да ме бият (пак)...ха..ха... :bgrin: :D :bgrin: :D :bgrin: :D :bgrin:

Само да помоля нещо....който дава линкове към свои композиции, нека ако е възможно накратко да сподели как точно е правено парчето, понеже има неща, които могат да се направят за 15 минути с просто компилиране на готови фрази и секвенции, а има други, които изискват доста повече усилия и време, защото са започнати от нулата, измислени са и са изсвирени със синт и/или други инструменти.

Link to comment
Share on other sites

aми песента е правена на FL studio 4 и не сам използвал никакви готови фрази и секвенции а сам съм си композирал всичко. отне ми около 3 месеца средно по 2 часа на ден.

Link to comment
Share on other sites

aми песента е правена на FL studio 4 и не сам използвал никакви готови фрази и секвенции а сам съм си композирал всичко. отне ми около 3 месеца средно по 2 часа на ден.

Ej sega ako njakoj pak kaje, che s FL ne mojelo da se pravjat jako zvuchashti parcheta.... :) :punk

Link to comment
Share on other sites

a това е е едно мое парче което направих преди една две години:http://www.warez.ru:8080/FTP/MP3z/*TEMP/its%20o-2%20slow.mp3

(съжалявам ама незнам как да дам линк)

----

някой знае ли какъв стил е парчето

 

 

 

Par4eto ti e mnogo iako Prili4a na break beet

Link to comment
Share on other sites

Няма да правя други оценки и забележки, че току виж DJ MaTriX или хулигана скочили да ме бият (пак)...ха..ха...  :bgrin:  :D  :bgrin:  :D  :bgrin:  :D  :bgrin:

 

Хахха, стига бе майна, няма да се плашиш ! :P Всеки има право на мнение, аз предлагам да забравим онази случка в миналото и да се захванем с аргументирани критики та да помогнем на хорицата ... най-вече ти де, аз не съм професионалист.

 

А тфа парче като за начинаещ бива ама верно темпото можеше да е по бързо .. но песента щеше да е кратка пък :P Кофти баланс, но това може да се поправи лесно. А ве не е истина колко сме музикални в този форум :D

Link to comment
Share on other sites

Отдавна не съм се разписвал тука, ама то е защото редовно няма място:

 

d-phrag - Beat Factor on RadioEmotion.com (07 January 2005)

 

01 Dousk - Reachin'

02 Piece Process - United Nations [shine]

03 Tilt - Twelve (Max Graham Remix) [Lost language]

04 Tkac And Haverlik - Noel (Innate Remix) [baroque]

05 Marris - Knowledge & Happiness (Bart Van Wissen Remix) [Nascent]

06 Fitalic - Bustanovice [sprout Records]

07 Katana - Tribal Shock (Perry O'Neil Remix)

08 Benz & MD - Unconditional [Fracas Recordings]

 

Download MP3

 

Download CUE

Link to comment
Share on other sites

Ej sega ako njakoj pak kaje, che s FL ne mojelo da se pravjat jako zvuchashti parcheta....  :) :punk

 

Хахха, много си прав, ето каква авторска песен сътворих тази сутрин. Идеята е изцяло моя, женските гласове са вградените на FLS. Тфа е суровия материал, нямах време да го балансирам изцяло. Нотите са въведени ръчно, но в понататъчната ми работа няколко отсвира със синтезатора за неизбежни :) Когато стане готова ще я ъпна някъде, а ако някой иска да чуе до къде съм стигнал и какво може да се направи на FLS за половин час ето : ANGRY DESERT

Link to comment
Share on other sites

Хахха, много си прав, ето каква авторска песен сътворих тази сутрин. Идеята е изцяло моя, женските гласове са вградените на FLS. Тфа е суровия материал, нямах време да го балансирам изцяло. Нотите са въведени ръчно, но в понататъчната ми работа няколко отсвира със синтезатора за неизбежни :) Когато стане готова ще я ъпна някъде, а ако някой иска да чуе до къде съм стигнал и какво може да се направи на FLS за половин час ето : ANGRY DESERT

Брей...язък...изтеглих си го с тайната надежда да спретна един списък от 20 точки със забележки :devil :devil ...ама освен баланса (напълно нормално в начален етап) и избора на някой друг инструмент (ам' то кат' го нямаш отде да го сложиш :D )....нищо друго не открих....и най-важното...идеята е добра, а тя е най-важна....гледай да не я похабиш с бързане да го свършиш и развий парчето....а басът и касата, дето си избрал са убийствени :punk

Link to comment
Share on other sites

Брей...язък...изтеглих си го с тайната надежда да спретна един списък от 20 точки със забележки :devil  :devil ...ама освен баланса (напълно нормално в начален етап) и избора на някой друг инструмент (ам' то кат' го нямаш отде да го сложиш :D )....нищо друго не открих....и най-важното...идеята е добра, а тя е най-важна....гледай да не я похабиш с бързане да го свършиш и развий парчето....а басът и касата, дето си избрал са убийствени :punk

 

А бе още не мога да и угодя едно добро интро :ph34r: .. но както ме посъветва ти, няма какво да бързам, ще работя бавно, но славно. Много се радвам, че точно на теб ти е допаднало, няма да крия, че с нетърпение очаквах твоето мнение. Дано след месец-два да съм готов, че сега от работата малко време ми остава за хобито :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Az imam kym 10 parcheta no nai-mnogo gi haresva na syseda maika mu /chestno ne se bazikam/

 

Ako nqkoi ima interes moga da mu gi pratq - praveni sa na ejay techno 4

 

icq - 14151556

e-mail iliap@gmx.net

Link to comment
Share on other sites

Вчера започнах един нов проект на FLS, пак го ударих леко на чалга ама не мога да се променя :bgrin: Ето малко от суровия материал No Smoking

 

Enjoy :)

Ха..ха...много ми прилича на първите композиции на Крафтверк+ориенталски мотиви. :P Спокойно...няма нищо чалгийско (колкото и да се опитваш да го вкараш :bgrin: )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...