Jump to content
BulForum.com

Електронни книги


Recommended Posts

Ето това е истинския четец - новия модел Kindle Paperwhite за $139. Другите модели в момента изобщо не могат да го вдигнат на тази технология - 212 ppi e-ink touch screen с вградена просветка за четене на тъмно! Току-що си го поръчах. Като пристигне ще дам повече подробности. :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Ето това е истинския четец - новия модел Kindle Paperwhite за $139. Другите модели в момента изобщо не могат да го вдигнат на тази технология - 212 ppi e-ink touch screen с вградена просветка за четене на тъмно! Току-що си го поръчах. Като пристигне ще дам повече подробности. :punk

Ясно ни е на всички, че обичаш да ни дразниш с цените.... :lol: Аз толкова пари нямам за книга....

Link to comment
Share on other sites

Ето това е истинския четец - новия модел Kindle Paperwhite за $139. Другите модели в момента изобщо не могат да го вдигнат на тази технология - 212 ppi e-ink touch screen с вградена просветка за четене на тъмно! Току-що си го поръчах. Като пристигне ще дам повече подробности. :punk

Ха,че Барнс и Нобъл  имат алтернатива по същата технология за тази подсветка  :)) 

Че даже както вече спомена друг е възможно да се рутва и да се ползват андроидски приложения.

Link to comment
Share on other sites

Ха,че Барнс и Нобъл  имат алтернатива по същата технология за тази подсветка  :))

Че даже както вече спомена друг е възможно да се рутва и да се ползват андроидски приложения.

Провсетката е второстепенен елемент и не е толкова важна. Далеч по-важното е резолюцията от 212 ppi на e-ink технологията на Kindle и някои други подобрения в софтуера.

 

След известен разбор на е-книгите взех да клоня към това.

 

230 кинта? WTF??? Как ги изчисляват тия цени бе? Къде са $90, къде са 230 кинта? :confused

Link to comment
Share on other sites

Аммм толкоз.

Може от amazon.co.uk. От там ще ми излезе към 190 лева с доставката..

 

Четох ревюта и за paperwhite...има доста негативни отзиви.Не са доволни от контраста и от пълната липса на хардуерни бутони.Даже бяха споменали, че не се вижда голяма разлика в резолюцията спрямо kinlde 4 new.

Link to comment
Share on other sites

Утре ги налазвам...

Само не разбрах, това от US ли го гледаш?Защото аз от там няма да поръчам.Ако ще поръчвам по интернет, то ще е от UK.Ще си спестя доста главоболия около подробностите на доставката.

Link to comment
Share on other sites

magdanoz4o, пиша ти като човек сменил четери ел. книги. Най-горещо ти препоръчвам да си вземеш NOOK TOUCH, за мен това е най-добрия избор в момента. Киндъл, не харесвам, заради ограничените формати на четене, липса на слот за карта и най-вече заради това, че не показва до коя страница си, а само проценти. Другия много добър четец е Pocketbook, дори влиза и в разумна ценова граница.  Разгледай този сайт, аз пазарувам най-вече от тук.

Link to comment
Share on other sites

magdanoz4o, пиша ти като човек сменил четери ел. книги. Най-горещо ти препоръчвам да си вземеш NOOK TOUCH, за мен това е най-добрия избор в момента. Киндъл, не харесвам, заради ограничените формати на четене, липса на слот за карта и най-вече заради това, че не показва до коя страница си, а само проценти. Другия много добър четец е Pocketbook, дори влиза и в разумна ценова граница.  Разгледай този сайт, аз пазарувам най-вече от тук.

Колега не мога да се съглася с теб относно Киндъл-а.За ограничените формати на четене не мисля,че е проблем при наличието на програмки като Calibre.Слот за карта не знам за какво ти е при условие,че във вградената памет може да поместиш толкова книги колкото не може да прочетеш за години напред?!!Единственото неудобство(доколкото може да се нарече такова) е наистина процентите вместо страници!Обаче Киндъл-а си е Киндъл!!Тука говорим за Мерцедеса в тази област!Ако ме рзбирате. :santa:

Link to comment
Share on other sites

Колега, в случая казвам това което АЗ не харесвам. Трябва ми слот за карта, по простата причина, че обичам докато чета да ми върви за фон някаква музика. Така се концентрирам по добре. А това дали е мерцедеса е въпрос на гледна точка. Според мен е просто по рекламиран. Имах Киндъл, имам и NOOK и мога спокойно да ти кажа, че NOOK-а, го бие с доста показатели. Ако ме разбирате.  :santa:

Link to comment
Share on other sites

И кои са показателите по които го бие колега?!!И не мисля,че е само въпрос на реклама!Просто името е станало нарицателно за електрони четци!Както Ксерокс примерно за копирна техника!Просто защото са най добри в бранша!Ако ме разбирате,колега. :online2long:

Link to comment
Share on other sites

Колега, най-разпространения и най-добър формат за четене на ел. книги е epub. Nook-а го поддържа перфектно на кирилица, дори и без да се вграждат шрифтове. Отделно батерията на Nook-a в момента е най-издържливата. И както по нагоре написах, аз имам нужда от слот за допълнителна памет. И още нещо, Nook-a е доста по бърз, благодарение на новия 800 MHz Texas instruments процесор. А и при сравнение на двата четеца, дисплея на Nook-a ми допада повече, въпреки, са еднакви по каталог.


Link to comment
Share on other sites

Колега както одеве споменах форматите не са никакъв проблем при наличието на безплатни програмки като Calibre.Аз поне съм я ползвал многократно без никакви забележки!Относно батерията може да поспорим!Моя Киндъл кара около 40 дни при ежедневно четене!А бързината как я определи?По бързо прелистваш страници ли?!!  :grin:  Защото аз го използвам основно за това!За което е и създаден междувпрочим!А относно дисплея аз нямам забележки!

Link to comment
Share on other sites

Ех чак пък 40 дни леко се изсили ми се струва.Моя кара по седмица и нещо като стои на screensaver.Сега започнахте да спорите за безсмислени неща.Магданоза каза,че nook-a му е над бюджета.

Link to comment
Share on other sites

В спора се ражда истината.  :))  Да, има програми като Calibre, но например аз като ходя на почивка не си нося лаптопа и когато реша, че искам да чета точно определена книга, мога директно да си я дръпна от съответния сайт (да не му правя реклама) върху четеца, без да търся къде да я конвертирам. Относно батерията, това не съм го измислил аз. Киндъла ми държеше около седмица, Iriver-а около 10 дни, а Nook- издържа около 17 дни. Това е при моя интензитет на четене. Друго което ми харесва при NOOK-а е това, че има виртуални папки, където мога да си разделям книгите по автори и жанрове, не знам за другите Киндъли, но воя нямаше тази възможност. 

Аз по никакъв начин не оспорвам факта, че Киндъл е много добра книга, но да кажеш, че е единствената и неповторима е тъпо просто. Да не говорим, че марки като Kobo, Pocketbook и Cybook Orizon изкараха невероятни модели.

Link to comment
Share on other sites

А и всички са с еднаква резолюция, еднаква разделителна способност, 16 скали на сивото, с eink дисплей и са 6".Поне по тези показатели, на хартия всички изглеждат еднакво.Интернет, тъч скрийн и други подобни благинки са допълнителни екстри, от които човек решава какво ще му е нужно и от какво може да се лиши.

Link to comment
Share on other sites

При ел.четците, тъч скриина не е голяма екстра, даже напротив. Защото тъч дисплеите малко или много пак отразяват светлината, а нали идеята при eink-a е да се избегне това и да можеш да четеш на плажа с кеф.

Link to comment
Share on other sites

*.epub е най разпространения формат , но само за латиница. Книгите на кирилица по често са в *.fb2 формат разработен от руснаците. Допълнително предимство на руския формат е че има и компресирана версия - fb2 zip която заема много по малко място.

 

При ел.четците, тъч скриина не е голяма екстра, даже напротив. Защото тъч дисплеите малко или много пак отразяват светлината, а нали идеята при eink-a е да се избегне това и да можеш да четеш на плажа с кеф.

 

Тъча на Сони и Киндъл е с ифрачервена мрежа от датчици по периферията, затова и няма допълнителен слой на екрана. Сонито което гледах беше с матов екран без отблясъци и тъча хващаше без изобщо да докосна екрана - само с доближаване на пръста на по малко от 1 милиметър.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...