Jump to content
BulForum.com

За колко мога да продам....?


Recommended Posts

Реших да отворя тази тема и да я закача в раздела за хардуер, тъй като доста хора не са наясно с цените на продаваните от тях неща и често се получават конфликти в търговския раздел с последващи изречения от рода на "Ти луд ли си бе?" и т.н.

Всеки, който има съмнения дали цената на хардуера, който иска да продаде, не е висока или ниска...може да задава въпроса си в тази тема. Аз пък ще добавя към точка 6 от правилата на търговския раздел, че освен "Izgodnobg.com" и "pazaruvaj.com", всеки има като опция и тази тема, тъй като за по-стари части онези търсачки не изкарват резултати.

Ако не получите своевременно отговор на въпроса си, поради това, че вече е изместен от следващите въпроси - имате право да го зададете отново, но не прекалявайте с тази опция - ако отново не ви отговорят, значи или никой от околните тук не знае, или просто си нямате късмет някой от знаещите да види въпроса своевременно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

аз да съм първи компютъра е dell precision 380 intel pentium 4 3ghz 2mb l2 cashe,2gb ddr2,160 gb hdd,palit geforce gt 220 1gb ddr3,dvd-rw също ориентировъчна цена за същия компютър със 1gb ram и 80gb hdd,и ако може и на части колко ще излезе(имаите в предвид че дъното,кутията,охладителя и захранването само комплект могат да се дадат)

ето линкове от фирми за компютри http://www.it-computers.net/shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=28&product_id=1801

http://shop.itr.bg/product-90770/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%92%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D0%A3%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B0--DELL-Precision-380-Intel-Pentium-IV.htm

http://www.pclife.bg/product.php?ProductID=970

Edited by neni4a
Link to comment
Share on other sites

HP Laserjet 5M

DSCF0729.JPG

 

Някой да е купувал/продавал скоро подобно нещо за да ме ориентира за цена?

 

edit:

 

Общо взето за ориентир може да са ти цените в Изот, като намалиш малко от тях. Нямат го точно този модел, но пък имат подобни.

на страницата, която ми даваш има точно 3 принтера на кръст :confused

Edited by N00KiE
Link to comment
Share on other sites

HP Laserjet 5M

 

Някой да е купувал/продавал скоро подобно нещо за да ме ориентира за цена?

 

Общо взето за ориентир може да са ти цените в Изот, като намалиш малко от тях. Нямат го точно този модел, но пък имат подобни.

 

@neni4a, докато някой ти отговори, също може да погледнеш Изот на какви цени продават подобни модели.

Link to comment
Share on other sites

Чудесна тема, тъкмо се чудех колко пари мога да взема на лаптопчето си :D Ето го и модела http://www.bul-market.com/bg/ezine/show/laptop-dell-inspiron-1545.php

Само че моя е с 4gb ram и 500gb HDD, батерията кара около час и половина :)

Link to comment
Share on other sites

Общо взето за ориентир може да са ти цените в Изот, като намалиш малко от тях. Нямат го точно този модел, но пък имат подобни.

 

@neni4a, докато някой ти отговори, също може да погледнеш Изот на какви цени продават подобни модели.

имат 1 със много сходни характеристики,но вече промоцията му е свършила и не е реално съпоставянето,кажи речи всички имат вградено видео,а моя dell няма,надявам се на реални коментари
Link to comment
Share on other sites

Колко може да струва, при положение, че вече 15" LCD се продават за 30-40лв.

Дори и да го подариш, някой трябва да похарчи 4-5лв за бензин, за да го вземе.

 

Благодаря, значи ще го подарявам..

Link to comment
Share on other sites

По мои наблюдения върху реално сключените сделки на CRT монитори в търговския раздел през последните 2-3 години:

 

14"-15" - от подарък ...до 5 лв.

17" - от подарък ...до 10 лв.

19" - 10...20 лв.

21" - 15...30 лв.

 

...и то ако са в идеално работещо състояние, а максималната цена при 19"-21" - само ако е плосък тринитрон.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

И аз искам да попитам колко мога да взема от частите на стария ми кошник:

Захранване - 350w Model 200x

HDD - 80 gb ATA Exelstore 7200rpm

Рам памет - 2 x 256 sdram

Видео - Gеforce NVIDIA FX5200 128mb AGP 8x/4x

Благодаря предварително!

Edited by Niksan_90
Link to comment
Share on other sites

Имам една конфигурация без рам памет:

 

Дъно: Asus P5GC-MX/1333

 

Процесор: Intel Core 2 Duo E7200 2.53ghz

 

Хард диск: Seagate 3.5" 500GB 7200RPM SATA-II

 

Видеокарта: Nvidia Geforce 9500 GT 512 MB (Asus EN9500GT)

 

Записвачка: DVD-RW Asus S-ATA - 15лева

 

Кутия и захранване: Asus TA-668 /GPS-400AB 350W

 

Колко мога да и взема така, или на части ? И бихте ли ме посъветвали, дали си заслужава да купя аз рам и да я продам, като цяла конфигурация ? Мерси, много!

Edited by alexander14
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,какво е това чудо на природата и има ли то пазар у нас?Благодаря....

 

Като го гледам...май е за включване камери за наблюдение, а колко струва - друг по-сведущ да се изкаже.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,какво е това чудо на природата и има ли то пазар у нас?Благодаря....

Честно - от 20 до 200+ лв. На фона на всичко ново, което се навъди в областта на охранителните камери не знам колко може да му искаш. Обаче от друга страна във Викиват имаше едно такова животно (не ми се видя да е по-богато от към хардуер) - да не те излъжа за точната сума - нещо като 239 лв ми се върти. Е, не знам кой ще им го купи, но те на толкова си го дават :blink: Та цената е по това дали някой го иска и колко е склонен да плати :pirate

Link to comment
Share on other sites

Оценете компютъра ми:

 

Дъно: Асус с ДДР3

Хард: Хитачи САТА 3 - 250гб

РАМ: 4гб ДДР 3 1333

Видео: GTX275 1gb

Захранване: 550 вата Фортрон

Монитор: 20 инча АСУС

 

Каква цена мога да искам за машината си!

Link to comment
Share on other sites

Оценете компютъра ми:

 

Дъно: Асус с ДДР3

Хард: Хитачи САТА 3 - 250гб

РАМ: 4гб ДДР 3 1333

Видео: GTX275 1gb

Захранване: 550 вата Фортрон

Монитор: 20 инча АСУС

 

Каква цена мога да искам за машината си!

Може да искаш една кокошка и половин кило краставици...

Къде е процесорът? Какво е дъното, че това АСУС не върши много работа? Каква марка са паметите и картата и паметта една плочка от 4ГБ ли е или 2х2? Частите имат ли остатъчна гаранция? Много малко информация си предоставил, за да ти се даде точен отговор. Иначе от това, което си написал, ето ти горе-долу цени на компонентите, за които има някакво инфо...

 

хард ~50 лева

рам ~30 лева, ако е една плочка

видео ~120 лева

захранване ~55 лева

монитор ~120 лева

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, на племенничката ми телефона спря и иска да и го продам. Телефона е GLOBUL MOVE със сензорен дисплей, камер и читава батерия (телефона е на 8мес.) но не искат да признаят гаранцията, понеже тя е нарисувала на капака със лак за нокти цветя. Опитъх се да го ресетна, но запалва до там че светват само 3те бутончета и нищо повече.

Така че ако межете да ми кажете за части каква цена мога да му взема, дисплея, сензорния панел, камерата, слушалката, микрофона и батерията са в отлично състояние, ще съм ви благодарен.

Поздрави, Младен

 

Здравейте,какво е това чудо на природата и има ли то пазар у нас?Благодаря....

 

Колега, за съжаление вече почти не се предлагат аналогови DVR 4port всичко вече е минало на цифрово видеонаблюдение, ето ТУК изрових един 4портов ДВР аналогов. Така че едва ли би взел повече от 20лв. за твоя.

Между другото твоя е 16портов (за 16 камери) но ако имаш и другите 3 планки със кабелите им, иначе само той си е 4портов. Във фирмата ни монтирах същия преди 4г. струваше 230лв. но със допълнителните планки за 16 камери.

Още веднъж доста остаряла вече техника, спрямо 16портовите цифрови ДВР-и на цена от 107лв.

Надявам се да съм помогнал.

Поздрави, Младен. :beer:

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

 

Преди години направих легло за синът ми, и поради липса на място, леглото трябваше да е "на 2-рия етаж". За направата му съм използвал само качествен материал /сух чам/ формован, шлайфан и лакиран, и една плоскост ПДЧ /за "дъно"/. Тогава все още се продаваха дюшеци и затова леглото е с дюшек. Реално е ползвано като легло около 4-5 години. От тогава насам го ползва 1 път на 3-4 месеца котаракът да спи на високо.

 

Конструкцията е изключително сериозна, аз съм се качвал на него (бях 95-96 кг. тогава)! Подсилено е с "ъгли" както на самото легло, така и стълбата!

 

Спалнята ми стои отдолу под леглото за икономия на пространство. (на снимките се вижда таблата на спалнята)

 

Понеже е безсмислено да стои и да събира прахоляк, решихме да го продадем.

 

Разгледах сайтовете за мебели, но понеже моето съм си го мислил / конструирал сам, няма как да намеря подобно.

 

Размерите се виждат на едната от снимките. "Махнах" плакатите от стената, за да е по-видимо леглото.

 

653257.jpg

653258.jpg

653259.jpg

 

Как да определя цена???

 

Поздрави :beer:

Edited by DenisBeljata
Link to comment
Share on other sites

Гледам, че на някои от въпросите все още няма отговор, а съдейки по постоянните обаждания без интерес на някои хора от раздела с продажбите, предполагах, че същите тези хора ще се преместят тук със съветите си. Мисля, че е справедливо всеки от тези, които все още не са получили отговор на въпроса си, да имат възможност за второ задаване на въпроса си или с др. думи - по един ъп, по подобие на разрешения ъп в раздел "Купува". Ще го добавя и в първия пост.

 

 

Едит: Махнах опцията за еднократен ъп, понеже тук все пак не е търговски раздел, пък и е обща тема. Ако забележите обаче, че някой прекалява със задаването на въпроса си твърде начесто и досажда на останалите - пуснете рапорт, за да го "помолим" официално да престане. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, разглобиха ми компютъра и го продавам, казаха ми как вървят г/д цените на дадените части, но немога да намера инфо за тях не съм достатъчно компитентен и моля да ми помогнете защото постояно ми трият или заключват темите имам само снимки.

 

Дъно

http://prikachi.com/images/584/5021584P.jpg

http://prikachi.com/images/585/5021585J.jpg

http://prikachi.com/images/586/5021586F.jpg

http://prikachi.com/images/587/5021587P.jpg

 

Процесор

http://prikachi.com/images/602/5021602v.jpg

http://prikachi.com/images/603/5021603w.jpg

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, разглобиха ми компютъра и го продавам, казаха ми как вървят г/д цените на дадените части, но немога да намера инфо за тях не съм достатъчно компитентен и моля да ми помогнете защото постояно ми трият или заключват темите имам само снимки.

Привет,

дъното Winfast - socket 754(старичък), SiS чипсет - 15-на лева, 20 максимум.

Процесора - не се вижда какъв е, снимай го по-отблизо или напиши какво пише на него - Athlon, Sempron...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...