Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Тъй като операционната система се налага с пълна сила, реших да пусна една тема да си дискутираме в затворен кръг, ако има достатъчно потребители, които да използват такъв телефон.

 

От излизането на T-Mobile GooglePhone-a, има вече 14 000 приложения в Android Market-a и незнайно колко извън маркет-а. Не може да се мери с 85 000 за iPhone, но с излизането на Motorola Droid в САЩ, съм сигурен, че това ще се промени.

 

Също друг интересен момент при Android е, че новите версии са достъпни за всички телефони, а не са като при останалите разработчици - купуваш телефона с една версия и си седиш с нея, а новите излизат с нови апарати. Освен това, на един телефон могат да се сложат много различни видове модифицирана операционна система, а до колкото прочетох някъде, може да се сложи дори и Windows Mobile.

 

Аз ще отворя темата с един въпрос.

 

Някой знае ли начин за сменяне на начина, по който се отговаря на входящо обаждане, защото вече няколко пъти докато изкарам телефона от джоба или се просегна да го хвана и вдигам инцидентно?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply
Някой знае ли начин за сменяне на начина, по който се отговаря на входящо обаждане, защото вече няколко пъти докато изкарам телефона от джоба или се просегна да го хвана и вдигам инцидентно?

ако е с capacitive екран не би трябвало да прави така, щото телефона реагира само на допир с човешката кожа. Ако е resistive е нормално. Верно ли, че още няма skype за android? Иначе тоя nexus one много яко изглежда. Дали най-после се е появил килъра на iphone

Link to comment
Share on other sites

Килъра на iPhone отдавна се е появил. И то не един път.

 

С capacitive екран е. Реагира на човешка кожа, да. Нали все пак с ръцете го вадя :)

 

Няма Скайп, но това е по вина на Скайп единствено. Има алтернативи, които могат да се ползват.

Link to comment
Share on other sites

я след като си такъв разбирач на тема телефони ме светни кой точно телефон е много по-добър от айфон и с какво ?

наистина ми е интересно , като цяло съм си фен на Нокия но айфона е един много много добър телефон , много по-добър от всеки симбиан или уиндолс мобайл който съм ползвал , андроида също не ми направи особено впечатление , даже хич.... вярно поцъках го за малко но ..... просто телефон.

Link to comment
Share on other sites

я след като си такъв разбирач на тема телефони ме светни кой точно телефон е много по-добър от айфон и с какво ?

наистина ми е интересно , като цяло съм си фен на Нокия но айфона е един много много добър телефон , много по-добър от всеки симбиан или уиндолс мобайл който съм ползвал , андроида също не ми направи особено впечатление , даже хич.... вярно поцъках го за малко но ..... просто телефон.

 

Ако ми кажеш какво му е толкова разглобяващо якото на iPhone-а, че е най-страхотния телефон на света, ще ти отговоря с удоволствие. Все пак няма да ти изброявам сравнение на всеки един телефон.

Link to comment
Share on other sites

Аз не искам изобщо да ми правиш сравнения на телефони. В момента телефоните които имам си ми харесват като реша да ги сменят ще влезна в някой магазин ще погледна какво може и ако ми хареса ще си го взема. Като цяло не си някъв авторитет на тема телефони и точно заради това не искам да ми изнасяш сравнителна лекция. Просто искам да ми кажеш какво точно му е толкова хубавото на тоя Андроид ? Щото за мене не е хубаво , не те знам къв телефон имаш ама като цяло ХТЦ телефоните са ми отвратително противни..... таааа общо взето това е. Навсякъде пише колко новаторски бил тоя Андроид , колко незнам си какво , дрън-дрън-дрън..... кое му е толкова новаторското ? Че го слагат на моторола ? Ебахти смеха........ те и за Маемо пишеше колко новаторска с-ма била ама 70% от хората не я харесват ..... в това число съм иаз понеже имах телефон с тоя отвратителен ОС......

 

 

 

За айфон само с 2 думи мога да ти отговоря макар че имах най-простичкият и първи модел (2G) - може всичко.

В момента чакам да ми пристигне новият 3ГС и да разкарам отвратителното блекбери което което не мога да разбера защо като ново струва толкова пари , все още не мога да си простя грешката че се сдобих с такъв телефон........

Link to comment
Share on other sites

Аз не искам изобщо да ми правиш сравнения на телефони. В момента телефоните които имам си ми харесват като реша да ги сменят ще влезна в някой магазин ще погледна какво може и ако ми хареса ще си го взема. Като цяло не си някъв авторитет на тема телефони и точно заради това не искам да ми изнасяш сравнителна лекция. Просто искам да ми кажеш какво точно му е толкова хубавото на тоя Андроид ? Щото за мене не е хубаво , не те знам къв телефон имаш ама като цяло ХТЦ телефоните са ми отвратително противни..... таааа общо взето това е. Навсякъде пише колко новаторски бил тоя Андроид , колко незнам си какво , дрън-дрън-дрън..... кое му е толкова новаторското ? Че го слагат на моторола ? Ебахти смеха........ те и за Маемо пишеше колко новаторска с-ма била ама 70% от хората не я харесват ..... в това число съм иаз понеже имах телефон с тоя отвратителен ОС......

 

 

 

За айфон само с 2 думи мога да ти отговоря макар че имах най-простичкият и първи модел (2G) - може всичко.

В момента чакам да ми пристигне новият 3ГС и да разкарам отвратителното блекбери което което не мога да разбера защо като ново струва толкова пари , все още не мога да си простя грешката че се сдобих с такъв телефон........

 

Тоя първия абзац изобщо не знам от къде ти е дошъл на акъла изобщо да го пишеш. Явно просто ти са се натискали копчета.

 

Точно защото искаш да ти кажа какво му е хубавото, исках да ми кажеш какво е толкова хубавото на iPhone-а, за да мога да ти направя сравнение с функциите на андроида и тези, които ти си изложил като положителни за iPhone. Моя грешка е, че не го написах в прав текст.

 

И аз ще ти отговоря на твоя отговор с 4 думички.

 

Андроид също, дори повече.

Link to comment
Share on other sites

честно казано единствения недостатък на iphone е, че не поддържа multitask. Но и това не е голям проблем, след като едно пускане или спиране на програма се прави за по-малко от 1 секунда. Гледах ревюта на nexus one. Камерата му макар и да е 5 MP прави по-лоши снимки и видео от iphone, особено си личи колко е лошо качеството на звука по време на видео

Link to comment
Share on other sites

Няма Скайп, но това е по вина на Скайп единствено. Има алтернативи, които могат да се ползват.

Как да няма Скайп, ползвам си напълно оригинален Скайп за Андроид, изтеглен от Маркета!

Link to comment
Share on other sites

Как да няма Скайп, ползвам си напълно оригинален Скайп за Андроид, изтеглен от Маркета!

 

Ама поддържа ли разговори, защото четох, че не поддържа. Само чат.

 

Ти с какво устройство си?

 

@Botev: Аз ако си взема телефон за да снимам клипове и да правя снимки, по добре да се самоубия. За 3 месеца имам точно 6 снимки - 2 от които са за контакти.

 

Останалите ми контакти са синхронизирани с Facebook и снимките са заредени от там. Което е много удобна функция. Не знам дали iPhone го може без допълнителна програма.

Link to comment
Share on other sites

Ама поддържа ли разговори, защото четох, че не поддържа. Само чат.

 

Ти с какво устройство си?

През официалната версия - само чат, да. Скайп и G-Talk разговори - през Fring.

 

Galaxy Spica.

Link to comment
Share on other sites

A знаеш ли дали може да се говори по скайп през 3G връзка или само през WiFi. Щото на Nokia N900 може с всяка връзка, на iPhone може само през WiFi

Link to comment
Share on other sites

A знаеш ли дали може да се говори по скайп през 3G връзка или само през WiFi. Щото на Nokia N900 може с всяка връзка, на iPhone може само през WiFi

 

Стига да има интернет връзка, може да си правиш каквото си искаш. За телефона реално няма никакво значение.

 

Teddy, също и Nimbuzz.

Link to comment
Share on other sites

някой оператори ограничават това, щото реално няма да им ползваш връзката, а ще им ползваш само интернета да правиш разговори през скайп. На отключени телефони едва ли могат да те ограничат

Link to comment
Share on other sites

на новия Nexus One, за да отговориш на разговор не само трябва да натиснеш зеленото, ами и да го плъзнеш по същия начин както се отключва телефона

Link to comment
Share on other sites

SlideScreen

 

984375250201304846012644478512Ln3jHN9UYe2cMhQTukD_m.JPG

 

Едно от големите предимства на смартфоните е възможността за персонализиране на интерфейса. Баланс между визия и функционалност се постига трудно, като съвсем малко персонализации, правени от производители, са успели наистина да ни грабнат (например, HTC Sense). Затова и оценяваме смелостта на софтуерната компания Larva Labs, която се е заела да направи интерфейс за Android, който до голяма степен променя работата с операционната система.

 

Представяме ви SlideScreen – приложение, което замества стартовия екран и изменя главното меню. На пръв поглед интерфейсът напомня за Windows Mobile 6.5 или с други думи, можете да забравите за многото начални страници с widget-и. Имате един екран, като само едно поле може да се придвижва (това показващо часа, датата и времето). В зависимост от неговото положение виждате различно количество информация от другите елементи в интерфейса. В горната част са личните неща (обаждания, съобщения, имейл, календар), а в долната виждате новини, вкарани чрез Google Reader, борсови индекси, Twitter. Имате възможност да премахвате полетата, които не ви трябват, а информацията, която вече не ви е нужна, може да бъде разкарана по много приятен начин – чрез задържане на пръст и издърпване надясно. В главното меню пък имате 8 места за шорткъти към приложенията, които използвате често.

 

Изисква се известно време, за да свикнете с този интерфейс, но той има някои предимства пред стандартния. На едно място получавате много и разнообразна информация – нещо, което трудно може да се постигне, като се има предвид големия размер на повечето борсови и Twitter widget-и. Освен това, SlideScreen работи много плавно дори на измъчения ни T-Mobile G1.

 

Далеч сме от идеята, че тази персонализация ще допадне на всеки. Има неща, които бихме искали да се променят – например, да има възможност за преподреждане на полетата, да са интегрирани популярните социални мрежи (освен Twitter), да се поддържат други имейл акаунти, освен GMail и т.н. Все пак, трябва да отбележим, че SlideScreen определено има потенциал, а от Larva Labs работят по нова версия, в която ще бъдат изпълнени част от желанията ни. Ако искате да получавате много информация на стартовия екран, без графични чудеса, ви препоръчваме да изпробвате SliderScreen. Приложението може да бъде свалено безплатно от Android Market.

 

източник:

http://www.phonearena.bg

Link to comment
Share on other sites

Опитах преди 2 седмици да го сложа това, но нещо не ми се получи.

Аз го тествам цяла вечер и съм много доволен. Определено за сега ще остана с него. Страхотна визиа и функционалност.

Link to comment
Share on other sites

Аз го тествам цяла вечер и съм много доволен. Определено за сега ще остана с него. Страхотна визиа и функционалност.

 

От маркета ли го свали или някъде намери пълната версия?

Link to comment
Share on other sites

От маркета ли го свали или някъде намери пълната версия?

Маркет. Пълната версия премахва банера от долната част на екрана, но той честно казано, не пречи.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! От скоро гледам една китайска реплика "G2 Android Mobile Phone Wifi Quadband EDGE" ,на която продавачите твърдят че е с OS Android. Възможно ли е това и ако е така ще може ли да упдейтва ОS. Другото което ми прави впечатление е ниската цена на която продава която е под 200лв ,което не ми се вижда нормално.

Link to comment
Share on other sites

Маркет. Пълната версия премахва банера от долната част на екрана, но той честно казано, не пречи.

 

 

Аз намерих пълната снощи, но нещо не ми вдъхва доверие. Ако нямаш дата план на телефона малко безсмислена ми се струва. Хубава, но безсмислена.

 

Здравейте! От скоро гледам една китайска реплика "G2 Android Mobile Phone Wifi Quadband EDGE" ,на която продавачите твърдят че е с OS Android. Възможно ли е това и ако е така ще може ли да упдейтва ОS. Другото което ми прави впечатление е ниската цена на която продава която е под 200лв ,което не ми се вижда нормално.

 

Най-вероятно няма да може да се ъпдейтва системата, ако изобщо е с Андроид. Телефоните имат специфични изисквания към хардуера, за да се инсталира нов РОМ (OS).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...